Şimdi Ara

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ (365. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.790
Cevap
95
Favori
620.797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 363364365366367
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar. Aracının jantını değiştiren var mı ? Jantları değiştirmek istiyorum. Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mstwrc

2016 puretech eat 6 aracım için bugün beni de aradılar servisten.Salı gününe randevu oluşturdum.Kayışta ölçüm yapılacakmış ve motora yazılım güncellemesi olacakmış.Kayışta yada pompalarda değişim söz konusu ise tamamen ücretsiz bir şekilde değişim olacakmış dediklerine göre.

Hocam merhaba. Yapılanları servis ziyareti sonrasında da anlatabilirseniz çok memnun oluruz.

• Ücretsiz check-up varmış. Ne dersiniz götürmeye değermi?
    Ayrıca araca port bagaj taktıran varmı??

https://www.peugeot.com.tr/satis-sonrasi-hizmetleri/servis-kampanyalari/ucretsiz-checkup-hizmeti.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim aracın triger değişim 150.000 ve 10 sene dediler servisten. 100.000 ve 5 sene olarak biliyordum.

• 2021 prime paket var aliexpressten 350 tly kolçak aldım gelince resim atarım.

Düzenleme :

Ürünü Aliexpress'ten kargo dahil 400 tlye aldım yaklaşık bir 1 ayda geldi. Kurulumu çok ama çok kolay.İsterseni cepteki o plastik şeyi kaldırıp vidalayın.Ben direk koydum çift taraflı bant ile bantladım daha sağlam oldu . Şu an için gayet güzel duruyor.İlk başta yüksek gibi gelebilir ama alışırsınız.

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi danqer -- 24 Mayıs 2021; 18:46:24 >

• 1.4 hdi active paket otomatik vitesli 2012 model km 100.000 bin civarında bir araç var. 126 bin istiyor şahıs. kardeşime bakıyoruz da ilk araçları olacak, karı koca kullanacaklar istanbul trafiğinde. otomatik vitesi nasıldır bu aracın. ayrıca araç genel itibariyle arıza çıkaran bir araç mıdır? özellikle otomatik viteslisini kullanan arkadaşlardan yorum alabilir miyim.

bir de maks 135 binlere otomatik vitesli başka bir öneriniz olur mu? teşekkürler şimdiden.

• quote:

Orijinalden alıntı: Qonrul

1.4 hdi active paket otomatik vitesli 2012 model km 100.000 bin civarında bir araç var. 126 bin istiyor şahıs. kardeşime bakıyoruz da ilk araçları olacak, karı koca kullanacaklar istanbul trafiğinde. otomatik vitesi nasıldır bu aracın. ayrıca araç genel itibariyle arıza çıkaran bir araç mıdır? özellikle otomatik viteslisini kullanan arkadaşlardan yorum alabilir miyim.

bir de maks 135 binlere otomatik vitesli başka bir öneriniz olur mu? teşekkürler şimdiden.

dizel olanlar yarı otomatik vites olduğu için yavaş vites geçişleri, yokuşta yığılma gibi özellikle kadın sürücüleri zor durumda bırakan huyları mevcut. Mümkünse 1.2 eat6 şanzımanlı 110 beygir tam otomatik olanları tercih edin.

Alternatif olarak ise yakıt problem değilse hyundai i20 veya toyota yaris tavsiye ederim. İ20'de tam otomatik uzun oranlı 4 ileri, yariste ise tam otomatik cvt şanzıman mevcut.

• Halilowich kullanıcısına yanıt

eyvallah hocam. dizel olmadı ama yine pejo oldu. 1.2 puretech yarı otomatik alındı. inşallah sıkıntısız kullanır biraderim. teşekkürler.

• Merhaba. Burada daha önce de yazdığım üzere 2016 model 1.2 110 beygir turbo 208 sahibiyim. 45bin bakımında aracımın triger kayışını da kontrol etmelerini istedim. Bildiğiniz üzere geri çağırma kapsamında ücretsiz kontrol ve değişim yapıyorlar bir kusur var ise. Benim aracımın da kayışının yıprandığını ve değişmesi gerektiğini söylediler. Motora zarar verme ihtimaline karşı diğer parçaların da kontrolü yapılacak ve gerekirse değişimleri yapılacak. aracım yaklaşık 43bin kilometrede idi. Bilginize

• Arkadaşlar merhaba 2016 1.2 otomatik 110 beygir star stop aracımın aküsü bitti. Degistirenler oldu mu daha önce

• Arkadaşlar selam. Bagaj alt döşemesini bugün kaldırıp şimdiye kadar hiç kullanmadığım 7 senelik stepne lastiğime bakınca yukarı bakan yan yüzeyde bolca beyaz tortu, dip ksımlarda toz toprak gördüm. Bu neden olmuş olabilir? Bagaj alt havuzu normal görünüyor.

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Halilowich @elcas sanırım sizin arabalariniz da 2016 1.2 110 bg start stop lu idi.
    Benim akü m bitti değiştirmek istiyorum. Benim akünün orjinal olup olmadığımdan emin değilim. Efb agm diye bir olay var akülerde. Ona göre aku alacam. Eğer mümkünse sizin akünün markasıni modelini ve akü numarasına bakıp atabilir misiniz
    Benimkinde varta 12v 70ah 760a numarasi 9811722280 yazıyor
     PEUGEOT 208 SAHİPLERİ

• Kapağı kaldırınca böyle gozukuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Arkadaşlar selam. Bagaj alt döşemesini bugün kaldırıp şimdiye kadar hiç kullanmadığım 7 senelik stepne lastiğime bakınca yukarı bakan yan yüzeyde bolca beyaz tortu, dip ksımlarda toz toprak gördüm. Bu neden olmuş olabilir? Bagaj alt havuzu normal görünüyor.

Temizlik sırasında bir kimyasal kullanmışlar ise yüzeyi aşındırmış ve beyaz şekilde kabuklanarak toz dökmeye başlamış lastik. Eskiyen kauçuklarda da oluyor beyaz tortulaşma. Dibe dökülen de böyle bir şey muhtemelen.

• quote:

Orijinalden alıntı: desky

@Halilowich @elcas sanırım sizin arabalariniz da 2016 1.2 110 bg start stop lu idi.
    Benim akü m bitti değiştirmek istiyorum. Benim akünün orjinal olup olmadığımdan emin değilim. Efb agm diye bir olay var akülerde. Ona göre aku alacam. Eğer mümkünse sizin akünün markasıni modelini ve akü numarasına bakıp atabilir misiniz
    Benimkinde varta 12v 70ah 760a numarasi 9811722280 yazıyor

Hocam benim akü de Varta yalnız aracım halen serviste olduğundan bakamıyorum şuan.

• desky D kullanıcısına yanıt

hocam ben sattım 6 ay önce. clio 4 icon dizel otomatiğe geçtim. ancak akü 42 bine kadar tık dememişti.

• Arkadaşlar merhaba.
    208 2013 1.4 Active manuel 210k km de var bende. Babamın aracini ben aldim. Esim de kullanacak.

Aracımda bir sorun var. Vites...
    1. Ve 3. Vitese geçişte zorlaniyor. Hatta 1. Vitese zor geçiyor tam oturmuyor. Kullanirken 2. Den 1 e taktığında ozellikle tam geçmemiş oluyor ve ciyyyk gibi ses çıkıyor sonra debriyaja tam basıp yeniden vitesi geçiriyorum. Bazen durup 2 3 sn oyalaniyorum yolda korna yiyorum

Çözüm için onereceginiz usta var midir. Ben kocaelideyim.. İstanbul vs hic fark etmez usta ile telefonda randevulasir atlar giderim..

Selamlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Halilowich

Merhaba. Burada daha önce de yazdığım üzere 2016 model 1.2 110 beygir turbo 208 sahibiyim. 45bin bakımında aracımın triger kayışını da kontrol etmelerini istedim. Bildiğiniz üzere geri çağırma kapsamında ücretsiz kontrol ve değişim yapıyorlar bir kusur var ise. Benim aracımın da kayışının yıprandığını ve değişmesi gerektiğini söylediler. Motora zarar verme ihtimaline karşı diğer parçaların da kontrolü yapılacak ve gerekirse değişimleri yapılacak. aracım yaklaşık 43bin kilometrede idi. Bilginize

Aracımda triger kayışı, kayışla alakalı bağlantı parçaları, yağ pompası, vakum pompası, alternatör kayışı, benzin hortumu, benzin tapa contası değiştirildi. Yaklaşık 300 lira ödedim sadece ekstra olarak. Toplam parça bedeli yaklaşık 7bin tl idi.

• quote:

Orijinalden alıntı: elcas

hocam ben sattım 6 ay önce. clio 4 icon dizel otomatiğe geçtim. ancak akü 42 bine kadar tık dememişti.

Hocam karşılaştırma yapmak adına clio'da konfor ve yalıtım nasıl 208'e göre?

• Halilowich kullanıcısına yanıt

ben önce 2013 clioyu 2,5 sene, 208 i 4 sene kullandım. bu aracım makyajlı clio4 2017 icon dizel oto. lastik ölçüleri aynı.

konforu seven birisiyim. iki araç da aynı sayılır. bu segmentte bana göre en konforluları. clio bir tık daha konforlu.

208 in iç malzemeleri daha iyi (allure). dış boyası 208 in çok kötüydü. 208 de trim sesi çok azdı. clioda bir sürü ses var.

yol tutuş 208 de daha iyi. yoldan çıkarmak zor.

clionun direksiyonu sert. yorucu. 208 pratik ve rahat. clio kapılardan içeri basık olunca çok fazla dış ses, yağmur, toz alıyor. radyosu çok kötü. uzun anten aldım hala 208 den kötü.

anahtarsız giriş bazen çıkışta kilitlemiyor. aracı durdurup kapıyı açınca elektriği ketsiğinden camlar açık kalıyor. sinir bozcu. 208 de kumanda ile yukarı çekiyordum.

EAT6 dan sonra EDC çok kötü hissettiriyor.

clionun bagajı daha geniş.

en iyi yanı: yakıtı çok az ve kırmızı.  PEUGEOT 208 SAHİPLERİ 

• 
Sayfa: önceki 363364365366367
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.