Şimdi Ara

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ (227. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir (2 Mobil) - 9 Masaüstü2 Mobil
5 sn
7.790
Cevap
95
Favori
620.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 225226227228229
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bn ist da 2 bayiden fiyat aldım. Aracım henüz 3200de :) biri 450-diğeri 600civarı dedi. Bnde oha dedim. Yağı sormadım ama kendim alıcam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SertyAdams kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, ben de en kısa zamanda bakıma gireceğim

• Arkadaşlar merhaba.
    2 ay önce Peugeot 208 active 1.2 vti 2015 model aracı alarak ben de aranıza katılmış oluyorum.
    Allah hepimize kazasız belasız sürüşler nasip etsin.
    Baştan sona bütün sayfaları okudum valla çok faydası oldu ama benim araca has bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum.
    Rampa aşağı hafif hızla inerken (15-20 km civarı) arabada herhangi bir pedala basmayınca araba kendinin durdurmaya çalışıyor,bir süre sonra da ön tekerlekler titremeye başlıyor.Gaz veya fren pedallarından birine basınca bu titreme hemen geçiyor.Geçen hafta enişte bindi,adam arabanın lastiğinin patladığını sandı. O derece hissediliyor yani :)
    Herhangi bir fikri olan arkadaş var mıdır acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: slmbrn

Arkadaşlar merhaba.
    2 ay önce Peugeot 208 active 1.2 vti 2015 model aracı alarak ben de aranıza katılmış oluyorum.
    Allah hepimize kazasız belasız sürüşler nasip etsin.
    Baştan sona bütün sayfaları okudum valla çok faydası oldu ama benim araca has bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum.
    Rampa aşağı hafif hızla inerken (15-20 km civarı) arabada herhangi bir pedala basmayınca araba kendinin durdurmaya çalışıyor,bir süre sonra da ön tekerlekler titremeye başlıyor.Gaz veya fren pedallarından birine basınca bu titreme hemen geçiyor.Geçen hafta enişte bindi,adam arabanın lastiğinin patladığını sandı. O derece hissediliyor yani :)
    Herhangi bir fikri olan arkadaş var mıdır acaba?

Hayırlı olsun kazasız güzel günlerde kullanın inşallah.

Etg5 vites galiba sizin araç. Robotize şanzımanın özelliği bahsettiğiniz durum. düşük viteste rampa aşşağı giderken yapıyor. Paddle shift ile vites yükselttirsenizde düzeliyor.

• slmbrn kullanıcısına yanıt
    ya frene basarak in yada gaza yuklen 2 ye gecsin, veya kollardan 2 ye at.
    cogu otomatıkde var bu durum farklı sekıllerde kımı tıtrıyo , kımı kendını frenlıyo kimi yıgılma yapıyor. endıselenme yani.
  • Teşekkür ederim arkadaşlar.
    Dediğiniz gibi etg5 vites araç.
    Bundan önce bir kaç kez tam otomatik araç kiralamıştım ve böyle bir duruma denk gelmemiştim.
    Bu araçta böyle birşey yaşayınca bir sorun olduğunu düşündüm ama dediğiniz yöntemlerle buna da alışacağız inşallah.
    Bir de rampada geri gitmeye alışabilirsem araç benim gözümde 10 numara :)
  • 1.4 dizel aracim bagzı gunler cok atik şanzumanı cok seri,bagzi gunler tam bir agır vasita..Sabah hangisini seçerse. Aylardir akil sır erdiremedim. Surekli dusunuyorum ama bulamadim. Yakit seviyesi,firma,eco mod, esp ayari,klima vs vs. bunlarla alakasi yok. Suan tek dusuncem aracin turbosunun sorunlu oldugu.

• İyi akşamlar arkadaşlar. Aracımın arka farının camını kırmış bulundum. İstanbul içerisinde uygun fiyata nerde yaptırabilirim biliyor musunuz? Servis 700 800tl fiyat biçti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi confusedd_ -- 15 Haziran 2017; 22:3:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: confusedd_

İyi akşamlar arkadaşlar. Aracımın arka farının camını kırmış bulundum. İstanbul içerisinde uygun fiyata nerde yaptırabilirim biliyor musunuz? Servis 700 800tl fiyat biçti.

Kasko yok mu hocam

• mesafe4272 kullanıcısına yanıt
    Var ancak babamın üstüne ve kendisi izin vermiyor kaskodan yaptırmama cebimden harcamam gerekiyor maalesef

• quote:

Var ancak babamın üstüne ve kendisi izin vermiyor kaskodan yaptırmama cebimden harcamam gerekiyor maalesef

Geçmiş olsun, en uygun ya plastik kaynak olur ya da stop rengine yakın folyo kaplama.. ama neresi dersen araştırman gerecek..
  • quote:

İyi akşamlar arkadaşlar. Aracımın arka farının camını kırmış bulundum. İstanbul içerisinde uygun fiyata nerde yaptırabilirim biliyor musunuz? Servis 700 800tl fiyat biçti.

Geçmiş olsun.

http://m.n11.com/peugeot-208-sag-stop-2015-2017-9810430580-orjinal-P169203011

Linkteki ürünü al. Sanayide bir oto elektrikçiye git. Toplamda 400 liradan biraz fazlaya bu iş biter. Bu servislerin herşeyi ederinin 2 katına faturalamasına sinir olmamak elde değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 16 Haziran 2017; 9:45:49 >

• Dün akşam yıkatma bahanesi ile bir tur atayım dedim..Eşim kullandığından beri ortalama yakıt tüketimi 7-7,5 lt/km yi bulmuş
  • Zamanla oturur kardes tuketim ama bayanlar biraz yakit tuketimini arttiryor. Bende dun 2.guzargahi sifirladim sehir disina cikacagim icin.genel tuketim 6lt. Dun emirgan havaalani arasi 5.1 yakit tuketimle geldim.iddaa ediyorum bu araba anadoluda bir sehirde olsa max yakitvtuketimi 4 lt.bakalim uzunbyolda ne kadar yakicak bilgilendirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: alprsr

Zamanla oturur kardes tuketim ama bayanlar biraz yakit tuketimini arttiryor. Bende dun 2.guzargahi sifirladim sehir disina cikacagim icin.genel tuketim 6lt. Dun emirgan havaalani arasi 5.1 yakit tuketimle geldim.iddaa ediyorum bu araba anadoluda bir sehirde olsa max yakitvtuketimi 4 lt.bakalim uzunbyolda ne kadar yakicak bilgilendirim.

ben kullanırken sıkıntı yok 6.2-6,5 lt gördüm.. ama bayanlar maalesef ver arabanın devirine bakmadan ver gazı ver gazı :))
    uzun yolda bende merak ediyorum.. keşke 5. vites oranı daha uzun olsaymış 100 değilde 120 leri göreymiş..
  • Millet şuan 550km de ve deli yakıyor 1.2 110hp eat6. 13.3 falan gösteriyor. Bu nasil duser. Genelde verilerde 5.3-7.0 falan yazilmis.

• quote:

Orijinalden alıntı: Taylor Gang

Millet şuan 550km de ve deli yakıyor 1.2 110hp eat6. 13.3 falan gösteriyor. Bu nasil duser. Genelde verilerde 5.3-7.0 falan yazilmis.

Düşer hocam düşer az kullan 2000 e gel 8 e düşer acele etme daha 550 km de normal

• Arkadaşlar 6 aylik 208 kırmızıya kucuk ciziklerden dolayı pasta yapmak istiyorum. Bu konuda fikri olan var mı?

• Benim aracta derin mavi cizik yok ama tas izi var benimkindede ne yapilabilir fikri olan arkadaslar paylasirsa sevinirim. Pasta cilanin faydasi olurmu tas izlerine .

• quote:

Orijinalden alıntı: Taylor Gang

Millet şuan 550km de ve deli yakıyor 1.2 110hp eat6. 13.3 falan gösteriyor. Bu nasil duser. Genelde verilerde 5.3-7.0 falan yazilmis.

Ayni arac hanim acemi genelde kisa mesafe kullanıyor hiz 50yi gecemiyor yokuşlu cankaya sokaklarinda 8.5 litre yakıyor. Ben ayni araçla ana bulvarlarda akici trafikte 5 litrenin altını gördüm.

• 
Sayfa: önceki 225226227228229
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.