Şimdi Ara

Petrol fiyatlarına sesimizi duyuralım (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
1
Favori
4.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler bekarken yeni evliyken konusmasi kolay. binmeyiverin ne olacak dimi. metroya binin otobuse binin. bindik de. ama bakin ,sabah ben hanim cocuk arabaya biniyoruz 3 kisi. cocugu ve hanimi okulda birakiyorum hanim ordan servisle devam ediyor ben ise gidiyorum. aksam cocugu aliyorum. hanim servis evin ordan gecmiyor. aksam da hanimi bekliyorum aliyorum geliyorum. 3 kisi bunu toplu tasima ile yapabilecek olan var mi allahinizi severseniz soyleyin. 3 kisi dolmusa 7 lira sonra ben geri 3 tl. orda otobus 3 tl daha aksam 3 tl daha sonrasinda 7 tl daha 3 kisi donus yapsam hem yolda 2 saatim gidecek hem de gunluk 23 tl vericem. yagmurda sogukta cocukla hanimla dolmus beklerken zebil olacam. 20 km yolda 23 tl. benim arabam 100 km de o kadar yakiyor. kusura bakmayin ben kontagi kapatamam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • internet kotasi icin yapilan konuya benzer bir konu baslatin belki sesimizi duyan olur

• ben iktidar yanlısı olan hiç kimseden akaryakıt zamlarını şikayet ettiğini görmedim
    onlar rahatsız değilse bende olmam ,zaten araba kullanacak ne yol bıraktılar ne de park yeri
    ciddi söylüyorum artık 50 tl.lik benzin dahi kullanmıyorum :)

zaten arabayı da süs gibi tutuyorum ve sürekli bakım+vergi+muayene+sigorta+kasko vs. ödeyip duruyorum
    tatil için şart olmasa bir gün dahi tutmayıp satacağım
    bu ne arkadaş aile ile yeyip içtiklerimizden fazlasını araba yiyor

akaryakıt zammından önce düzgün yollar ve park yerleri için protesto isteyin ,bizde katılalım
    yakıtım olsa ne olacak ,kullanabilme imkanı olmadıktan sonra ?

diğer konu ise ister kızın ,ister isyan edin ama gerçekten çok fazla gereksiz araç kullanımı var ,bu rezil trafikte millet niye gereksiz araç kullanır bunu da anlayamıyorum ?

zam geldi diye millet ortalığı yıkıyor ama çok az kişi hariç herkes araç kullanımına aynen devam ediyor
    bu ülke insanını çözmek mümkün değil :)

• Kaygerya kullanıcısına yanıt
    ÖYLE HOCAM KONTAK KAPATMAK KOLAY DEĞİL
  • kontak kapatarak olmaz bu bir ihtiyaç artık yazın eliniz çıkmaz ya eminim bişeyler yapılır herkes yazarsa
  • Kontak kapama olayını Mersinde denediler pek işe yaramadı, ihtiyaç çünkü, daha etkili bir yöntem lazım. Dolar ve Petrole zam geldikçe fiyat artacak, vergiler çok fazla onun düşürülmesi lazım.
  • 1 milyon kişi cimer yada bimere yazsın neler oluyor herkes görür

• sidar2000 kullanıcısına yanıt
    YAZACAK ADAM YOK MİLLET HALİNDEN ÇOK MEMNUN
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknoloji.Doktoru

YAZACAK ADAM YOK MİLLET HALİNDEN ÇOK MEMNUN

Bende bunu anlamıyorum. Neden kimse sesini çıkarmıyor.

• sidar2000 kullanıcısına yanıt
    ONU BENDE ANLAMIYORUM HOCAM BELKİ ARKADAŞLARA Bİ ÖNCÜ OLUR GÖRÜR YAZAR DİYE UMUYORUM YA İNŞALLAH
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

quote:

Orijinalden alıntı: MaxPayné

quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Binmeyeceksin arkadaş, sesini duyurmak istiyorsan binmeyeceksin, çevrende ki en yakın insanları da bindirmeyeceksin.

Onu geçin de, yakıt fiyatı ve cam fiyatı kadar MTV'ye ve ÖTV'ye kimse bu kadar ses çıkarmadı o da ilginç.

Hoş ne olacak ülkenin yarısı MTV'yi ödemiyor zaten arabayı satana kadar o da ayrı bir olay.

Ulkenin yarisi arabayi satana kadar mtv odemiyor demissin nasil yani anlamadim nasil oluyo o olay ?

Bir çok tanıdığım var, MTV ödemiyorlar ve muayeneye girmiyorlar, resmen borçlu ve kaçak biniyorlar arabaya. Devlet zaten müdahale etmiyor cezası yok. Arabayı satarken de, 3-5 aşağısına satıp alan adama indirim yapıp ona ödetiyorlar ve satışı veriyorlar.

Şuan devlet açıklayamaz bunu ama benim tahminim MTV ödemeyen ve muayeneye girmeyen 100.000'lerce araç var Türkiye'de.

Bunu devlet vergi kaybı olarak görüp, bizim gibi dürüst ve düzenli vergi ödeyenlere yıkıyor. Zamların başka açıklaması olamaz. Kaçak elektrik kullanım bedeli gibi aynı.

Hocam onu odemek zorunda ama

Arac satilirken mecbur odenmesi gerek kontrol ettiriliyo illaki bi yerde

Muaynesine flan baktiriliyo illaki satarken

Birde polis cevirdiginde muaynesi yoksa ceza kesiyor cezasiz degil yani eger muayne yaptirmassa cekerler arabayo gordukleri yerde

Birde mtv odemeyen ler bu kadar cok etkilemiyo ekonomiyi en cok bence bu patron araclar etkiliyo .. adam sirket arabasi aliyo 600 milyarlik vergiden muaf buna ne demeli..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaxPayné -- 18 Kasım 2017; 8:23:53 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Klavye başında yazmak o kadar kolay ki....Mevcut hükumetleri eleştirenler hep günah keçisi olarak görülmüş, horlanmış, zindanlara atılmış, asılmıştır....Oysa yapılan her şeyi kabullenenler, hiç ses çıkarmayanlar her gün sömürülmesine rağmen tepki göstermemektedir. Her gün bu şekilde rezil yaşamak mı, yoksa bir defa ölmek mi daha iyidir..... Öncelikle buna karar vermek gerekir.... Dün tüm haber kanallarının ana konusunu Reza Zarrab oluşturuyordu. Bence bu günler iyi günlerimiz, Amerikanın eli güçlü, en baştakilerin her gün kapılarını aşındırmasına rağmen , adamlar burunlarından kıl aldırmıyor. Duyumlara göre bankalarımıza yüklü ceza geliyor. Bakalım ortada duran bu pislik nasıl temizlenecek? Akaryakıt fiyatlarının daha da artacağını söylemek için kahin olmaya gerek yok.
  • Teknoloji.Doktoru kullanıcısına yanıt
    Cam filmi için yazdılar ama
  • Petrol fiyatlarında bişey yokki. Vergilerde emişlerde gömüşlerde sorun var.

Yavaş ciğerimi söktün konumuna getirdiler. Artık sinirlerim yıpranmaya başladı.

• Petrol fiyatlarına sesimizi duyuralım
  • Geçen gün akaryakıt istasyonuna gittim . Zamlardan sonra satışlarda azalma var mı diye pompacıya sordum . Pompacı Yyok abi hiç bir azalma , hiç etkilemiyor dedi . Yani bu dediğin pek Bi geçerli değil .

• Tamamen kontağı kapatmak zor ama aracı biraz daha az kullanmaya gayret edebiliriz. Biraz daha tasarruflu kullanmaya çalışabilir ya da aracın daha az benzin/mazot yakacağı yeni rotalar bulabiliriz. Özellikle yoğun trafikte dur kalk daha çok tüketime sebep oluyor. Biraz daha uzun ama trafiksiz yol daha tasarruflu diye düşünüyorum. Net olarak hesaplamamış olsam da dur kalk yapmadığım yolda tüketim ortalaması biraz daha düşük oluyor. Haftasonu gezmeleri ya da araçla gezme amaçlı bir yerlere gitmelerde mümkünse bisiklet kullanılabilir. Mükemmel fayda sağlamasa da bir miktar cebe yararlı olacaktır.

Birkaç gün bile tüketimde biraz azalma olsa bu zincirleme olarak devam edecektir diye düşünüyorum.

Aynı rota üzerinden işe gidip gelen iş arkadaşları için bazı günler beraber tek arabayla gitme anlaşması yapılabilir. Yani tek başına ulaşım için 2 araba çalıştırılmamış olur. 2-3 lira da yol parasıyla iş halledilir diye düşünüyorum. Araba aynı yerden gidip dönecek zaten.

Bunun gibi çeşitli tasarruf yöntemleri geliştirip uygulamaya çalışsak biraz olsun tüketimde fark yaratırız diye düşünüyorum. Bir ürüne ne kadar talep varsa fiyat o kadar yükselecektir. Yükseliyor, yükseliyor, yükseliyor talep aynı. Talep düşmeye başlarsa biraz olsun düzenlemeye gidilir diye düşünüyorum.

• Hep beraber bu kahrı cekecegiz

tepki yoksa bu böyle gelir gider

Acaba kırılma noktası kaç olunca olucak Türk halkının

Ve reiissss el atacak !

• Binmeyin arkadaşlar bu kadar basit. Yürüme imkanı olan varsa otobüse bile binmesin. Ben şu son 1 senedir arabaya binmeyi ciddi oranda azalttım. Evde kendime nasıl sadece zaruri ihtiyaçları alıyorsam arabanında zorunlu bakım, muayene ve kasko ihtiyaçlarını karşılıyorum. Haftasonları ailecek gezeceksek aracı kullanırım. Ya da hava çok kötü yağmurluysa işlerimi halletmek için. Bunun dışında sürekli yürüyorum ve otobüse biniyorum.

Ama tabi büyük şehirde olanlar için araç kullanmamak çok zor. Alışkanlıklardan ve rahatlıktan vazgeçilemiyor :)
  • 1 litre benzinde ~60% vergi çok fazla... Litresine 5.66TL ödediğimiz yakıtın 3.39TL si vergi olarak alınıyor. Kurlardaki dalgalanma belki bu kadar etkilemezdi...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.