Şimdi Ara

Petrol fiyatlarına sesimizi duyuralım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
1
Favori
4.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bizim milletten böyle duyarlılık beklemek imkansız hocam. İnadına almaya devam ederler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Bunun için hem brent petrole isyan etmemiz lazım hemde döviz kuru için merkez bankasına. Son 1 aydaki akaryakıt zamları vergi zammı değil.

Alınan vergi 3 tl. Neyin tribindesin.Yap 2 tl vergiyi ölmezsin...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla beyler çoğu kişi yakınıyor bu zamlardan döviz den ama kimse bimere şuraya buraya yazalım diyen yok dediğiniz gibi bizim milletimiz böyle olmayı hak ediyor yazıyoruz sesimizi duyuralım dye millet hiç oku geç uğraştıkları şeylere bak diye

• Benzin almaya devam ederek mi sesimizi duyuracaz? İstasyonlar 1-2 ay sinek avlamazsa indirim hayal.

• 10 kuruş indirim bir kaç gün sonra 40 kuruş zam gelir, en iyi ihtimal

• Uzan 1 tl yapacaktı

• zotacing kullanıcısına yanıt
    devlet öyle yapsa,, 60 litrelik depoda 70 tl kara geçilir,, olmaz öyle şey,, çerez parası mı bu,, 70 lira baba oğluna vermiyor,,

• Eyy petrol fiyatları!

• Teknoloji.Doktoru kullanıcısına yanıt
    Arabası olmayanlar işe veya okula gitmiyor mu :)

Bir tüketim ürününe tepki sadece ve sadece kullanımını kısıtlayarak gösterilir. Hem rahatım bozulmasın hem de sesim çıksın olmuyor.

5-6 bin liralara telefon alan insanlar aldığı telefonun fiyatından yakınsa ne kadar komik olur değil mi? Alma o zaman derler adama.

Tamam özel ulaşım %20 kadar zorunlu ise %80 de keyfi. Keyfi kullanım kısılsa yine yeterli ses çıkarmak için. Ama dediğim gibi kimse o kadar bile bozmaz rahatını.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Binmeyeceksin arkadaş, sesini duyurmak istiyorsan binmeyeceksin, çevrende ki en yakın insanları da bindirmeyeceksin.

Onu geçin de, yakıt fiyatı ve cam fiyatı kadar MTV'ye ve ÖTV'ye kimse bu kadar ses çıkarmadı o da ilginç.

Hoş ne olacak ülkenin yarısı MTV'yi ödemiyor zaten arabayı satana kadar o da ayrı bir olay.

Ulkenin yarisi arabayi satana kadar mtv odemiyor demissin nasil yani anlamadim nasil oluyo o olay ?

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Petrol için Arabistanı, dolar için merkez bankasını (bu ne alakaysa herhalde FED’i diyorsun) eleştiriyoruz. Sizce ne zaman hükümete eleştiri getirmemiz lazım peki? İnanılır gibi değil ya bu düşünce yapısı bambaşka hani 1984e falan bakıp yok artık diyorduk ama çok daha betersiniz. 1 yılda Suriye parası bile senden daha az değer kaybetmiştir hala neyin peşindesiniz? Kırılgan 5li diye ülke grubu var buranın kadrosu elemanı olduk. Herkes geçiyor biz devam.

• Bencil toplumuz...

• 16 nisan'da evet dediğinizde o iş bitti gençler beter olun. inşallah 10 lira olur benzin. banane makarnacılar düşünsün ben alır mazotumu binerim yine beni etkilemez
  • Petrole duyurana kadar ötvye duyuralım herkesi etkiliyor sonuçta ötv kalksın her alanda rahat edelim.

Petrole karşı protesto yapamazsınız herkes petrol almak kullanmak zorunda. Sen yapsan bile yapamayacak tonlarca yakıt alan firmalar var. Çevrendekiler binmesinle olmuyor bu iş binmezsen mecbur otobüse bineceksin petrolle çalışıyor.

• Kragen kullanıcısına yanıt
    Bazı büyük güçlerin istediği gibi olursan rahat edersin ters çıkarsa kötü olursun adamlar napsın onu yaptılar hükümet düşmedi bunu yaptılar hükümet düşmedi şimdi de ekonomiye oynuyorlar hükümet düşşün diye. Buna kızmam ama hükümet bu atağın altından kalkamayıp ekonomik çöküşe sürüklerse buna kızarım tabi. Bu işin çözümü hükümette. Akaryakıtın en azından istanbulda pahalı olmasını istiyorum ayrıca trafik sorunu yüzünden trafikte araç sürmekten bıktım toplu taşımaya geçtim o da trafiğe takılıyor her geçen gün işime daha geç gidiyorum otobüste geçirdiğim süre akaryakıt zamları arttıkça azalması gerekirken çoğalıyor

• zotacing kullanıcısına yanıt
    Ekonomiyi düzeltemezlerse hükümetin suçudur zaten bende bunu diyorum. En azından istanbul'da akaryakıt fiyatlarının düşmesini istemiyorum gerçi şuan ki zamlar bile trafikte iyileşme yapmadı.

• Baştan söyleyeyim, devletin en büyük gelir kaynaklarından birisi akaryakıt, bu nedenle indirim beklemek hayal olur. Farkında olmayanlar için söyleyeyim, ülkemiz de OHAL var, bireysel ve toplumsal kimse tepki gösteremez, donkişotluk yapan olursa da sudan sebeplerden kodesi boylar. Bugün için hala ülkemizde para edecek bir şeyler bulunuyor, onları da mevcut hükumet, satarak, peşkeş çekerek durumu idare ediyor. Emek harcamadan, sosyal yardım ve erzak ile geçinen bir grup yaratıldı, bunlar ne iş arıyor, ne de çalışıyor, ekmek elden , su gölden devam. Onlar yetmiyormuş gibi bir de göçmenleri besliyoruz, az, uz değil yaniii. Bugünümüzü bırakın, geleceğimiz satıldı haberiniz yok, doğmamış çocuklarımız, torunlarımız; köprü, hastane, tünel vb. için çalışacaklar. Hepimize küfür edecekler... Sonuç olarak dibi görmeden kimsenin aklı başına gelmeyecek, o zaman da en fazla, gene en alttakiler mağdur olacak.

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Şu forumdaki en salakça, içi boş ifade akaryakıta zam gelsin trafik azalsın. Neden azalsın sen toplu taşıma mı sunuyorsun bana? O trafiğe rağmen 1 saatte gittiğim işime beni 2 saatte iğrenç bir şekilde götüren sözde sadece adı olan toplu taşımaya neden biniyim? Neden bu rezilliği yaşamamak için aldığım benzinden daha fazlasını sana veriyim? Zaten araç alırken 1 araç sana hediye ediyorum. Yetmiyor MTVsi bilmem nesi veriyorum. Her şeyi geçtim bu akaryakıtı sadece özel araçlar mı kullanıyor daha yeni toplu taşımaya zam geldi. Nakliyeci firmaların maaliyeti arttı yediğin içtiğin giydiğin her şeye zam geldi. Be arkadaş şunu düşünebilmek için ilkokulu bitirmek yeterli siz ne yapıyorsunuz ya?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kragen -- 16 Kasım 2017; 14:49:36 >
  • nazım55 N kullanıcısına yanıt
    Avrupa gibi tarihten ders çıkaran bir millet değiliz zaten. Sadece tarihi övünmek için kullanan bir milletiz. İkinci Kurtuluş Savaşı yaşar mıyız? Bu kafayla bence yaşarız.
  • Kragen kullanıcısına yanıt
    Herkes kişisel arabasıyla trafiğe çıkarsa o sürenin azalmasını bekleme zaten. Toplu taşıma dediğimiz, otobüsler, dolmuşlar vs... sonuç itibariyle havadan uçarak gitmiyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.