Şimdi Ara

Petrol fiyatlarına sesimizi duyuralım (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
1
Favori
4.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ham petrolün fiyatını biz pek değiştirmeyiz gibi sanki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sorun petrol fiyatları değil. Asıl sorun akaryakıttan alınan fais , tefecinin bile masum kaldığı korkunç vergilendirme

Dünyada vatandasindan bukadar fazla vergi alan baska ulke yok. acik ara devletin vatandasini ............. yapan tek ulke

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EthanHunt81 -- 16 Kasım 2017; 15:6:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kragen

Şu forumdaki en salakça, içi boş ifade akaryakıta zam gelsin trafik azalsın. Neden azalsın sen toplu taşıma mı sunuyorsun bana? O trafiğe rağmen 1 saatte gittiğim işime beni 2 saatte iğrenç bir şekilde götüren sözde sadece adı olan toplu taşımaya neden biniyim? Neden bu rezilliği yaşamamak için aldığım benzinden daha fazlasını sana veriyim? Zaten araç alırken 1 araç sana hediye ediyorum. Yetmiyor MTVsi bilmem nesi veriyorum. Her şeyi geçtim bu akaryakıtı sadece özel araçlar mı kullanıyor daha yeni toplu taşımaya zam geldi. Nakliyeci firmaların maaliyeti arttı yediğin içtiğin giydiğin her şeye zam geldi. Be arkadaş şunu düşünebilmek için ilkokulu bitirmek yeterli siz ne yapıyorsunuz ya?

Coluk cocukla toplu tasimaya binilmiyor ki artik istanbulda

Minübüste veya otobüsde 3 yaşında çocuğum kucağımda tasimama ragmen kimse yer vermiyor

Evli ve çocuklu kişilerin arabası olmaması çok sıkıntılı

• Ayrıca istanbul dışındakiler burda toplu taşımaya binin diye ahkam kesmesinler , hepsine içimden küfrediyorum.

Olayın ciddiyetini anlamanız için söylüyorum.

Istanbul da toplu taşımayla bir yere gitmeden önce sevdiklerinle helâlleşmem gerekli çünkü akşam eve döneceğim kesin değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EthanHunt81 -- 16 Kasım 2017; 15:14:17 >
  • Yahu nolcak ki. Biz vatandaşa diyoruz ki 5 tl odeyeceginize 5.68 odeyin.. Ne var bunda bu kadar abartilacak

• hükümet ne yapsa yaranamıyor, benzin çıköıyor gidip işgal mi etsinler abd gibi, mazlumun yanında mı yer alsınlar? benzin 10 lira da olda ödeyecem meden mi mazlumun yanında olmak için

• KortX kullanıcısına yanıt
    Hadi canım ciddi misin? Yine müthiş bir yorum daha. Kullandığım güzergah metrobüs-metro-minibüs. Hiç biri 1 saniye trafiğe takılmıyor ama nedense 2 saat sürüyor yolum. Buna açıklaman nedir?

• İnsanlar yer vermek istemiyor çünkü ayakta giden için o yol hiç çekilir değil. İğrenç kokular, itiş kakış, nefes alamama gibi şeyler oldukça kimse kimseye yer vermez artık kızmamak lazım. Birazdan bir aklı evvel gelir sırf yandaşlık için her şeyi yapacak tipler İstanbul’da yaşama der şimdiden cevap veriyim. Ülkenin yarısı burada. Ülkedeki işlerin neredeyse tamamı burada. Sun bana olanak 1 saniye düşünmeden gidelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: EThaNHuNT30

Ayrıca istanbul dışındakiler burda toplu taşımaya binin diye ahkam kesmesinler , hepsine içimden küfrediyorum.

Olayın ciddiyetini anlamanız için söylüyorum.

Istanbul da toplu taşımayla bir yere gitmeden önce sevdiklerinle helâlleşmem gerekli çünkü akşam eve döneceğim kesin değil.

Hocam kimse sizi zorla istanbulda yaşatmıyor.Dönün memleketinize orda rahat rahat yaşayın yani

• Kragen kullanıcısına yanıt
    Vallahi seni bilmem de ben Bursa'da oturuyorum. Trafiğin olduğu an ile olmadığı an bile farkediyor. Trafik olmadığı zaman tabii kişisel arabaya göre yavaş gidiyorsun yine de, bunun sebebi de otobüslerin / dolmuşların duraklarda durmasından kaynaklı, senin duraklarda beklemenden kaynaklı. Sen evinden çıkıyorsun hop arabayla duraksamadan gidiyorsun. Yolun boş olduğu yerlerde gazı köklüyorsun. Mantıken onlardan daha hızlı gitmen lazım zaten.

15 milyon nüfuslu şehirde herkesin altında araba var. Defalarca İstanbul'a gitme imkanım oldu, herkes haklı olarak trafikten şikayet ediyor ama kimse icraat yapmıyor. Mesela ben kendimce örnek vereyim. Bursa'da İstanbul gibi trafik olmamasına rağmen, ehliyetim var, araba da var ama tek kişi için hiçbir zaman araba kaldırmadım. Tek başıma, hatta iki kişi olduğum zaman bile toplu taşıma kullanırım. Araba tamamen dolacaksa arabayı kullanırım. Malesef trafikte şöyle bir bakıyorum da, çoğunda bir kişi bir arabada oturuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KortX -- 16 Kasım 2017; 17:0:37 >
  • Ne komünist bir ülkeymişiz sat sat bitmiyor denilen bir hükümetin yönettiği bir ülkede üretimi bitirip sadece tüketen bir toplum olduk çıktık.

Üretmediğimiz sürece kimse ÖTV MTV düşürmez bu ulkede , hazine meteliğe kurşun atıyor , kurşun.

Mehterle giden araba müstehak bu ülkeye

• quote:

Orijinalden alıntı: Kragen

Şu forumdaki en salakça, içi boş ifade akaryakıta zam gelsin trafik azalsın. Neden azalsın sen toplu taşıma mı sunuyorsun bana? O trafiğe rağmen 1 saatte gittiğim işime beni 2 saatte iğrenç bir şekilde götüren sözde sadece adı olan toplu taşımaya neden biniyim? Neden bu rezilliği yaşamamak için aldığım benzinden daha fazlasını sana veriyim? Zaten araç alırken 1 araç sana hediye ediyorum. Yetmiyor MTVsi bilmem nesi veriyorum. Her şeyi geçtim bu akaryakıtı sadece özel araçlar mı kullanıyor daha yeni toplu taşımaya zam geldi. Nakliyeci firmaların maaliyeti arttı yediğin içtiğin giydiğin her şeye zam geldi. Be arkadaş şunu düşünebilmek için ilkokulu bitirmek yeterli siz ne yapıyorsunuz ya?

İnşallah birşey olurda akaryakıt fiyatı yarı yarıya düşer de her önüne gelen tek başına arabasına atlayıp biryere gitmeye çalışırda gidecek boş yol bulamazsınız.

Kafanız mı güzel bilmiyorum diyorum ki artık trafik o raddeye geldi ki tek başıma yolda 1 saat trafik çekip dur kalk yapmaktan bıktım bu yüzden bir süredir toplu taşımaya binip en azından dur kalk hamallığı yapmadan gideyim ama trafikten kurtulamadığım için bu seferde dolu otobüse denk gelirsem 1 saat ayakta beklemek zorunda kalıyorum.

Bu işin çaresi nedir diye düşününce aklıma şu sonuç geliyor tek başıma biryere gideceksem veya toplu ulaşım gideceğim yere yakin beni götürecekse toplu ulaşım ile gideyim trafiğin artışına 1 arabayla daha katkı yapmayayım (Burada ailesiyle bireyere gidene veya isine 2-3 kişi aynı tek araçla gidene laf etmiyorum). Zaten sorun burada başlıyor benim gibi dusunseniz trafikt konusu biraz daha rahatlar.

Sizin gibi zihniyete sahip olanlar garaj konusunda da aynı düşünüyor sokak varken garaja ne gerek var diyor garajı olanın yolunu gasp ediyor yada sokak varken garaj yapacağına kiraya verilecek hale getirip para kazansana enayi bu adam gözüyle bakıyorsunuz.

Hayır anlamıyorum benim düşüncem medeni düşünce değilde yobaz düşüncesi mi?

Toplu taşıma kullanmak geri kafalilik mı garaj sahibi olmak enayilik mi

Yanlış düşünüyorsam eğer ben o zaman trafiğe bir çözüm bulun benden farklı bende sizi ölümüne destekleyeyim.

Bir kesim akaryakıta zam gelince tepki gösteriyor bir kesim 10 lira olsada alır binerim benzinli araca biniyor derler havam olur ortamda ağırlığım olur kafasiyla akaryakıt zammına tepki göstermiyor.

Ne değişik bir milletiz anlamıyorum söze gelince batı medeniyeti çok güzel bizde batı medeniyetini örnek alalım batıya taşınmak istiyorum neden avrupa birliğine gitmiyoruz der. Yukarıda yazdığım kafadaki insanlar olduğu sürece nah avrupa birliğine gireriz. Madem çok batı medeniyetini seviyorsunuz yaptıklarını da örnek alıp uygulayın o zaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaan0101

şu tabloyu a4 kağıdına bastırıp heryere as

Petrol fiyatlarına sesimizi duyuralım

Bunu okuyup anlayacak olan zaten fiyatlara şükretmez o yüzden işe yaramaz

• quote:

Orijinalden alıntı: kaan0101

şu tabloyu a4 kağıdına bastırıp heryere as

Petrol fiyatlarına sesimizi duyuralım

eski bu galiba
    benzin

5,65

boykot demişsin de yol göstereceksin şikayet edip kaçmışsın.

bi şablon oluşturalım bimere yazalım cumhurbaşkanlığına yazalım.
    yazalım.
  • Allah güzel bir araba almayı nasip eder inş kardeşim.
    Bende iki bebe var, sırf bu yüzden gittim aldım ayağımı yerden kesecek bir şey.

ee benzin fiyatları da nefesimizi kesiyor.
    Napak :)
  • zotacing kullanıcısına yanıt
    Doğru söylüyorsun olan bize oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

quote:

Orijinalden alıntı: Teknoloji.Doktoru

beyler lütfen saçma sapan yorumlar yazmayın ülkemizdeki ciddi konulardan biridir ben arabamın bütün parçalarına zaten kdv ödüyorum mtv sini ödüyorum sigorta vs herşeyini yapıp devlede kdv ödüyorum birde yakıtta bukadar ödenirmi allah için yai

1 ay kontak kapatsak sadece acil isi olanlar ara sira kullansa neler olur goruruz

Ama hem sikayet edeyim hem arabama bineyim var mi oyle ? Avrupa mi bura ?

Kapatsanizda kullanmasnizda o vergi acigi icin vergi alinacak. Yarin tum ozel bireysel araclari satip bisiklet kullanmaya baslasak temiz hava vergisi, pedal vergisi gibi vergiler gelmek zorunda. Ulkenin en buyuk holdingleri muzakerelerde vergi borclarini ekonomik yaptirim imkani ile neredeyse tamamina yakinini sildiriyor. E bizde toplum olarak bu holdinglerimizi bunlar bizim ideolojden solcu yehuu keci holding bunlar sagci bizim ideolojiden yehuu edım zancak holding diyip duralim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Bağımlısı

quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

quote:

Orijinalden alıntı: Teknoloji.Doktoru

beyler lütfen saçma sapan yorumlar yazmayın ülkemizdeki ciddi konulardan biridir ben arabamın bütün parçalarına zaten kdv ödüyorum mtv sini ödüyorum sigorta vs herşeyini yapıp devlede kdv ödüyorum birde yakıtta bukadar ödenirmi allah için yai

1 ay kontak kapatsak sadece acil isi olanlar ara sira kullansa neler olur goruruz

Ama hem sikayet edeyim hem arabama bineyim var mi oyle ? Avrupa mi bura ?

Kapatsanizda kullanmasnizda o vergi acigi icin vergi alinacak. Yarin tum ozel bireysel araclari satip bisiklet kullanmaya baslasak temiz hava vergisi, pedal vergisi gibi vergiler gelmek zorunda. Ulkenin en buyuk holdingleri muzakerelerde vergi borclarini ekonomik yaptirim imkani ile neredeyse tamamina yakinini sildiriyor. E bizde toplum olarak bu holdinglerimizi bunlar bizim ideolojden solcu yehuu keci holding bunlar sagci bizim ideolojiden yehuu edım zancak holding diyip duralim.

O işler öyle kolay değil.

Malum kesimi etkileyen vergileri koysun bakalım kim kime ne kadar vergi veriyor. Bu halk bir şey kendisini etkilerse söylenmeye başlar.

O vergiyi oradan almayalım da buradan alalım dersen işler karışır
  • benzine zam gelmedi ki protesto edelim . hatta benzin son derece ucuz.
    petrol 147,50 dolardan 60 dolara inmiş. görüldüğü gibi benzin ucuz .
    dolar da değer kazanmadı. avro dolar paritesi 1,00 dan 1,20 ye kadar çıktı yani dolar değer kaybetti. bunda protesto edecek bişey yok.
    yolda giden araba yabancı , petrol yabancı , yağı yabancı , parçası yabancı .
    yolu yapan makinalar olduğu gibi yabancı .
    yolu yaptığı iddia edilen şirketin aldığı kredi yabancı.
    gittiğiniz avm ler yabancı , bankalar yabancı , yediğiniz et yabancı , ot yabancı ,evde kullandığınız televizyon yabancı .
    çare : bilimsel eğitim , bilimsel yönetim , bilimsel üretim
  • Petrol fiyatlarına sesimizi duyuralım

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.