Şimdi Ara

petlas lastik alınır mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
12.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ben tavsiye etmem. Fren mesafesi çok kötü. Arabadaki eski Fulda'ların yerine kışı geçirsin, yazında kaliteli bir lastik alırız diye aldık. Yazı göremeden tırcının biri sağolsun otobanda duramadık kayıp dorsesine şaak diye vurduk , 3 parça değişen.

Falken'i önerebilirim. Fren mesafesi iyi hiç değilse.

Continental Premium Contact gibi lastikler varken başka lastik aramaya hiç gerek yok.
  • Petlas 4 mevsim olanını tercih edin. 515'in hamuru sert. Konfor olarak yorar.
  • Astra J 1.4t aracıma aldım pt741 fiyat olarak uygun 210 km hiz gördüm normal ve sorunsuzdu. Cok ses geliyor, taşları hissettiriyor diyen arkadaşlarım bence gidip lüx segment bi araç almalı, marka algısını artık bırakın arkadaşlar . Gayet guzel lastik hocam tavsiye ederim.
  • a3l4i kullanıcısına yanıt
    Sen önce yazdığına bak sonra bana ahkâm kes. Ben ne yazdıysan ona göre yorum yaptım.
  • Tabi ki bi conti,bridgestone vs ayarında değil ama zaten fiyatı da o seviye de değil ?

Bende kullanıyorum, öneririm, ha para sorun değil ise ya da bütçeniz uygunsa tabi ki conti vs ayarında almak daha iyidir,

Ama parasının karşılığını veriyor, ne kadar ekmek o kadar köfte
  • valla ben olsam albea için michelin'den aşağı lastik almazdım. yol tutuşu diye bir şey yok arabada keza frenler de öyle. kaliteli bir lastik en azından bi nebze de olsa bu ikiliyi düzeltmeye çalışacaktır.
  • Eski aracımda pt311 diye bir modelini kullanmıştım. Hayatım boyunca kullandığım en kötü lastikti diyebilirim.(hankook,kumho, lassa,nexen,falken,continental,michelin,nokian markalarının çeşitli modellerini kullandım) Sizin düşündüğünüz pt515 daha yeni bir model iyi olabilir. Onun için bir şey diyemem.
  • yarınız iyi diyor diğer yarınız yerden yere vuruyor. Allah aşkına neye göre yapılıyor anlamıyorum.
  • Yaklaşık 30.000 km dir 2015 Trekking Doblomda kullanıyorum. Çok araştırıp aldım. 30.000 Kmdir ne patinajını gördüm ne kaymasını ne frende uzamasını ne sesini. Dişleri hala 0 gibi duruyo. Pek bitecek gibi değil ama bunlar bittiğinde tekrar hiç düşünmeden Petlas alırım. Eşe dosta da aldırdım memnun olmayan yok.
  • Kötü lastik almayın gerçekten. Aracımda kullanıyorum. Kışlık nokian wr d4 daha sessiz. Falken alın daha iyi.
  • pt515 195 65 15r 91v 2,5 senedir ve yaklaşık 27,000 km dir kullanıyorum yazın 3 ay köy yollarında , diğer aylar şehirde , özellikle köy yollarında darmadağın olan yumuşak lastiklerden sonra çok memnunum 6 ay önce muayeneden geçti diş derinliği iyi durumda . evet biraz sert ve bozuk yollarda sarsıntılı bir lastik ama benim sağlamlık beklentimi fazlasıyla karşıladı , tekrar petlas alacağım . bir kaç defa lazım olan ıslak zeminde frenleme durumlarında falan üstüne düşeni yaptı , hatta geçen dün uzun yolda dikkatsizce hızlı olarak sert bir viraja girdim ama genede yolu bırakmadı . genelde uzun yolda 120-140 km/h sürerim . çok hızlı gitmem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyazakbil -- 17 Temmuz 2019; 13:53:47 >
  • İlgili ebat için premium marka harici marka-model almak gerçekten anlamsız olur.

Spesifik ve gerçekten pahalı bir ebat seçiminde kalsanız,mid-range dediğimiz orta ya da entry level dediğimiz giriş seviyesi bir marka-modelde tercih kılınabilir ve kafa yorulabilir.

Petlas 1 defa tecrübe ettim,ce sanırım 10 gün içinde çıkarmıştım araçtan,onun da konusunu açmıştım 7-8 sene önce forumda pişman oldum diye
  • hocam bende kullandım zamanında (2017). sert lastik, gürültü yapıyor biraz ama yakıtı da bir miktar azaltıyor. bu arada petlastan 4 lastik alırsan 1 sene yol yardım hediye kampanyası oluyordu belki hala vardır
  • Biri sert plastikten uretiliyor alma falan diye zirvalamis. 4 kisi de artilamis. Forumin haline bak ulan.:))
  • Valla 2 sene kullandım hem şehir içi hem şehir dışı gayette memnundum.
  • Adamlar resmen bidon lastiğinden araba lastiği yapmış. Hemde 2oo lira öehh.
  • Kullanıp memnun kaldığım bir lastik. Bende ön yargılıydım ama açıkçası beni şaşırttı. Güven veren çok sağlam hissi veren bir lastik. Yine alır mıyım? Alırım..
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.