Şimdi Ara

petlas lastik alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
12.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araç fiat Albea, senede 10-12 km yol yapıyoruz.Sert kullanım pek yok ayrıca maks hız 120-130 yapıyoruz. Yılda bir de uzun yol olur. Petlas PT515 Imperium'u gördüm. Hepsiburadada 215 Tl tanesi. 100 Tl de taktırmak olsa 960 lira gibi bir rakam yapıyor. Bridgestone EP150 1300 E geliyor taktırmayla. Bu yüzden petlas alınır mı kullanan varmı bu lastiği. Etiketi E-B 70. bu arada boyut 185-65-14

• bu tarz araçlar için biçilmiş kaftan hocam gayet güzel işini görür.ben reno 19 aracıma 3 sene evvel pt 511 elegant serisini taktırmıştım ki seninki bir tık daha iyi bence inan arabanın yol sesi gidişi virajı falan çok ama çok değişmişti lassa dan sonra çok hoşuma gitmişti açıkçası.tavsiye ederim memnun kalırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpikom

bu tarz araçlar için biçilmiş kaftan hocam gayet güzel işini görür.ben reno 19 aracıma 3 sene evvel pt 511 elegant serisini taktırmıştım ki seninki bir tık daha iyi bence inan arabanın yol sesi gidişi virajı falan çok ama çok değişmişti lassa dan sonra çok hoşuma gitmişti açıkçası.tavsiye ederim memnun kalırsın.
    Çok teşekkür ederim, zaten üzerindeki lastikler berbat şuan. Hele ön lastikler dümdüz bir an çnce değişmesi lazım ama kararsız kaldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: 789turgay

Çok teşekkür ederim, zaten üzerindeki lastikler berbat şuan. Hele ön lastikler dümdüz bir an çnce değişmesi lazım ama kararsız kaldım

Alıntıları Göster
    berbatsa hiç düşünme hocam .yumuşacık sessiz bir lastik resmen çağ atlamış gibi olur aracın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpikom

berbatsa hiç düşünme hocam .yumuşacık sessiz bir lastik resmen çağ atlamış gibi olur aracın.

Alıntıları Göster
    Deperlendiricem
  • güzel lastik kullanıyorum dört yıl oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhenatonnn

güzel lastik kullanıyorum dört yıl oldu
    hangi araçta kullanıyorsunuz ve kullanımınız nasıl
  • alıp alabileceğin en kötü lastiktir.
    sadece ş.içi düşük hızlarda kabul edilebilir, ş.dışı veya uzun dönemde önerilmez.
    kauçuk yerine sert plastikten üretilir (ucuzluğunun sebebi) çabuk aşınır, ses yapar ve yol tutmaz.

ALMA

tavsiye isterseniz hankook kinergy v.s. bakın.
  • urun.n11.com
    Falken 185/65r14 Tl 86t Sıncera Sn832 Ecorun Yazlık 2019 Üretim - n11.com
    https://urun.n11.com/oto-lastik/falken-18565r14-tl-86t-sincera-sn832-ecorun-yazlik-2019-uretim-P252333569

• a3l4i kullanıcısına yanıt
    Bazen saçmalamakta zirve yapıyorsunuz. Sert plastikten lastik mi yapılır? Biraz mantıklı konuşun.
  • 789turgay 7 kullanıcısına yanıt
    daçya logan
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugursimsek_03

Bazen saçmalamakta zirve yapıyorsunuz. Sert plastikten lastik mi yapılır? Biraz mantıklı konuşun.
    Ser plastik derken? Bridgestone de çok sert lastik diyorlar o da mı çok kötü yani
  • Sert plastik derken, ikinci kalite kauçuktan üretildiğini söylemek istemiş arkadaş ki bu doğrudur..
  • Opel Corsa aracımda kullanıyorum 4 aydır.

Nispeten sert bir lastik bu sağlamlık bakımından iyiyken ses ve konfor anlamında olumsuz. Fren mesafesini çok beğenmedim, Kışlık Lassalardan yetersiz geldi. Yağmur tahliyesi çok iyi henüz hiç kızaklama yaşatmadı.

Genel olarak fiyat/performans lastiği. Çok ciddi viraj kasmam ancak bazı zor durumlarda da üzmedi.
  • Pt741 kullanıp memnun kalmıştım fiyatı ve ebadı uyuyorsa değerlendirin.
  • petlas geri dönüştürülmüş plastik kullanır, hamurunda %8 - %10 arası SUNİ kauçuk vardır.
    en yakın rakibi %21 kauçuk kullanır, normal plastikten üretim yapar.
    yazmadan önce düşünün
  • 5 yıldır kullanıyorum genel olarak orta bir lastik

Fiyatına göre performansı iyi diyebilirim. Fiyat performans oranı iyi.
  • 215 lira mı ? şaka mı bu yaa ? 100 liraya almadığım bir lastik . yuh yani . michelin kaç lira peki ? 500 lira mı ?
    ayrıca piyasanın en berbat lastiğidir.
  • Petlası tavsiye ederim oldukça kaliteli lastik.

Petlasla tanışmam zorunlu kış lastiği uygulamasıyla başladı öncesinde michelinden şaşmazdım.

Bende ilk petlas alırken bu neye hizmet ettiğini bilmediğim kişilerin yorumları yüzünden çook tereddütde kaldım. Sonuçta araç bunun üzerinde yürüyor.

Neyse kışlık lastiklerdeki performansı görünce yazılanların sırf yerli diye kötülemek için yazıldığını anladım.

Ve Kışlık lastiklerim yeni olmasına rağmen sök tak olmasın diye PT 535 4 Mevsim olanından aldım süper lastik.Kışlıklarda olduğu gibi yağmur tahliyesi süper yol tutuş süper.

Orijinal lastikleri Continental di onlar nasıl yol tutuyorsa buda aynısını tutuyor kaç defa virajlarda zorladım çok başarılı.

Ayrıca gir yurt dışı sitelere petlas avrupada da satılıyor tüm sertifikasyonlara sahip.

Arkadaşımın son kasa Civic i var 215 55 16 bridgestone yaz lastikleriyle geliyor kış lastikleri aynı ölçüdeki Petlas snowmaster ve ne hikmetse petlasın üstelik kış lastiklerinde yol sesi azalıyor.

Yok falkenmiş yok kinergy miş bırakın bunları avrupalının bile kullandığı lastik düşünmeden alın.

continental kadar kaliteli iki lastiğide aynı araçta kullandım boş havadan yorum yapanlara kanmayın.

Petlas Progreen PT 525 ide aracınız için tavsiye ederim.

petlas lastik alınır mı?

• Astra 1.4t aracimda 3 yil pt741 kullandim, tehlikeli bir durum yasamadim. 180 km hiz gordugum de oldu. 3 yil sonra cok sertlesti yoldaki puruzleri cok hissettiriyordu. Gecen yil falken aldim o da uygun fiyata. Ondan da memnunum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.