Şimdi Ara

Petabyte Kapasitesinde ürünler üretildi mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Petabyte Kapasitesinde ürünler üretildi mi?Türkiye de hangi firmalar kullanmaktadır?

• terabaytların daha basındayız suan pıyasada 4tb urunler var sen 1024tb den bahsedıyorsun var daha oralara tek urunde bu kapasıte suan ıcın yok yanı
  • Ona daha var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tek modül olarak yok. IBM bilgisayarlarında kullanılıyor sadece.türkiyeyi bırak hiç bir yerde tok

• Petabyte disklere çok uzağız ama Google-Youtube-Facebook nasıl depolama çözümleri kullanıyor merak ediyorum.
  • Arkadaşın dediği gibi IBM kullanıyor olabilir belki varsa da.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeavyClocker

Petabyte disklere çok uzağız ama Google-Youtube-Facebook nasıl depolama çözümleri kullanıyor merak ediyorum.

1-2 terabyte HDDsi olan(belki daha az) sistemlerden yanyana 4000-5000 tane koyuyorlar.
  • BUKADAR YÜKSEK KAPASİTELERİ ŞİRKET OLARAK KULLANABİLEN ANCAK HOLDİNĞLER FİLAN BİR DE ASKERİYE DİR.
  • 10TB HDD'ler daha yeni çıktı. Bu saatten sonra 1PB depolama çözümleri ancak katı halli disklerde mümkün olur ama bunun için daha çok uzun bir zaman var.
  • Çok uzun zaman yok 2020de intel yapmayı planlıyor hatta iddialarına göre 2020de şu an dünyada bulunan tüm hafızaların içindeki bilgilerin tamamını içine alabilecek bir ürün yapmayı planlıyolarmış.3-4 gün önce bir youtube videosunda görmüştüm şu an hatırlamam imkansız ama mümkün değil diyemem.

• 1petabayt dediğin şey ahanda böyle birşey, bir rack kabine sığıyor. Hatta yerim dar param çok diyenlere 60TB SSD'lerde yoldahttps://www.youtube.com/watch?v=ZnpJmmC6pKc
    Evan yine bir konu hortlatmışsın bu arada...

• quote:

Orijinalden alıntı: Kramers Lawyer

Çok uzun zaman yok 2020de intel yapmayı planlıyor hatta iddialarına göre 2020de şu an dünyada bulunan tüm hafızaların içindeki bilgilerin tamamını içine alabilecek bir ürün yapmayı planlıyolarmış.3-4 gün önce bir youtube videosunda görmüştüm şu an hatırlamam imkansız ama mümkün değil diyemem.

Böyle birşey olursa düşünemiyorum zaten gün geçtikçe yeni teknolojiler çıktıkça enerji tüketimi düşüyor. Ssd örneğin neredeyse hiç güç harcamıyor. Dediğiniz sistem olursa datacenter lar çok rahatlar hem enerji tüketimi bakımından hemde yer bakımından gelecek çok farklı olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: Yoizhik

1petabayt dediğin şey ahanda böyle birşey, bir rack kabine sığıyor. Hatta yerim dar param çok diyenlere 60TB SSD'lerde yoldahttps://www.youtube.com/watch?v=ZnpJmmC6pKc
    Evan yine bir konu hortlatmışsın bu arada...

O 60TB YE KAÇ FİLM SIĞAR

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.