Şimdi Ara

Performans için

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bilgisayarımın hemen hemen tüm parçalarının performansından memnunum. Fakat yapısı gereği sadece harddisk olaya biraz köstek oluyor. Bunu önlemek için aşağıda yazdığım bir kaç yol aklıma geldi. Sizin tercihiniz bunlardan hangisi olmalı? (Nedenleri ile yazarsanız sevinirim)
    1- 36 GB'lik ve 15000rpm'lik Seagate veya Maxtor SCSI harddisk ve kontrol kartı alıp işletim sistemi ve önemli programları buna yüklemek.

2- Raid 5 kartı alıp raid olayına girmek. (Veri güvenliği nedeni ile Raid 0 düşünmüyorum).

Değerli fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.

• O 15000 RPM LİK scsi biraz gurultulu olmazmı en iyisi 2 yada4 satayı raid yap sonraaaa uuuuuçççççççç
  • Gürültü yönünden haklı olabilirsin peki hangisi daha performanslı olur hız yönünden. Bir de raid 5 kartı nerede bulabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DM657 -- 14 Şubat 2005, 21:26:20 >
  • Arkadaşlar başka görüşü olan yok mu?
  • samsunglar sessiz çalısıyor sata al hızlı da çalıssın ben kullandıgımdan yazdım
  • Arkadaşım kusura bakma ama ben zaten sata kullanıyorum. Bahsettiğim husus ise scsi. Yine de ilgin için teşekkür ederim.
  • Git Bi Western Digital Raptor 10000 RPM hdd al ve uç.
  • git 2 tane wd raptor 1000RPM al 2 kat uç.
    ufff muthiş olur yaw.
    yaw bunların 36GB ı bile çok pahalı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.