Şimdi Ara

PELLET yakıtlı soba vs. (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.083
Cevap
29
Favori
308.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ..... neyseki tam, dogru bilgi topic 'i baslatandan geldi.
    11kW havali soba 4850TL
    € 3.95 - 4.00TL arasinda

@mbirol
  • Merhaba herkese,

Yeni üyeyim. konuyu kaçırmış olabilirim. Şimdiden anlayışınız için teşekkür ederim.

Sorum :

Evimiz, ılıman iklimde.

2 katlı müstakil.

Dış Cephe izalasyonu var.

Toplam 280 metrekare

Pelet yakıt kullanmak istiyorum.

Dışarda depomuz var.

Tam Otomatik özelliklerde olursa iyi olur, katı yakıt sobası araştırıyorum. Kozlusan burdan öğrendiğim kadarıyla iyi ama alternatifi var mı?

40000 lik düşünüyorum ama pellet ile sanki 20000 25000 lik te yeterli olur mu?

İzmirde nerden alınır, kurulum Vs.... Baca işleri de çıkabilir gibi görünüyor.

Cevaplar için şimdiden teşekkür....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lalenaa L kullanıcısına yanıt
    İzmir'de bu işin duayeni ve iyi bir esnaf olan Birol Usta'dan başkasına bakma. Evin çok büyük. 25.000 lik yetmeyebilir. 40.000 lik tam otomatik sana önerebileceğim tek kazan, Kozlusan Propel pellet kazanı. Pelletini doldur, wifi den kazanı ayarla gerisine karışma. Haftada bir uğra yanına, halini hatırını sormak için...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uriel -- 12 Mayıs 2017; 10:24:30 >
  • @Uriel 'in degindikleri cok dogru.
    k limaf orumu.com 'da mbirol nick 'i ile yaziyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arel.gr -- 14 Mayıs 2017; 15:4:53 >
  • Arkadaşlar merhaba,
    alt katının yarısı garaj ve 1 oda, üst katı 3+1 ve bir üst katı da 4+1 olan evimiz için ısınma sistemi kurmayı düşünüyoruz.
    Hiç bir tesisat yok evde. Fiyat aldığımızda kalorifer kazanı,petekler ve tesisat için 16bin, pelet için 19bin fiyat verdiler.
    Pelet kafamı çok karıştırdı.
    Soba şeklinde değilde bu şekilde kazan şeklinde kullanan var mıdır ?
    Kömüre oranlar tasarruf sağlar mı ? kalorisi de ayrıca oluşturulan malzemeye göre değişeceği için o da çok değişken gibi geldi. Bu şekilde kullanan varsa tecrübeleriniz paylaşabilir mi *
  • topic bastan sona kadar tecrübe paylaşimi, bi zahmet !
  • quote:

Orijinalden alıntı: awsedrzxc

Arkadaşlar merhaba,
    alt katının yarısı garaj ve 1 oda, üst katı 3+1 ve bir üst katı da 4+1 olan evimiz için ısınma sistemi kurmayı düşünüyoruz.
    Hiç bir tesisat yok evde. Fiyat aldığımızda kalorifer kazanı,petekler ve tesisat için 16bin, pelet için 19bin fiyat verdiler.
    Kömüre oranlar tasarruf sağlar mı ? kalorisi de ayrıca oluşturulan malzemeye göre değişeceği için o da çok değişken gibi geldi. Bu şekilde kullanan varsa tecrübeleriniz paylaşabilir mi *

Siz ne yaptınız hocam bende 4+1 dublex eve taşındım. Isıtma sistemi Yok doğalgaz Yok bu tarz bir ürün arıyorum yardım edermisiniz? 150m2 ev

• quote:

Orijinalden alıntı: metall82

quote:

Orijinalden alıntı: awsedrzxc

Arkadaşlar merhaba,

Siz ne yaptınız hocam bende 4+1 dublex eve taşındım. Isıtma sistemi Yok doğalgaz Yok bu tarz bir ürün arıyorum yardım edermisiniz? 150m2 ev

hocam bu yıl erteledik bu işlemi gelecek yıla kaldı, biraz daha araştıracam taşınma işni de gelecek yaza erteledik. siz karar verir ve kullanırsanız tecrübenizi burdan paylaşın lütfn

• soba şeklini unut, en kalite iddalı pellet üretim tesadüfüne göre önceden farkına varılmasa da talaş kokusu verebiliyor.

bilinen sobalar gibi yakıldığı ortama ısı katkısı olmayacak.

kazan şekili proje düşün.

• 110 m2 evime ısıtma sistemi araştırıyorum yaklaşık 11 metre Petek hesabı doğru mudur, evde yalıtım var ve üst kat.

Kozlusanın ve daiwa pelet Kazanları çok iyi anladığım kadarıyla ama fiyat olarak baya yüksek gibi.bunlar haricinde fiyat performans olarak bizi üzmeyecek hangi markalar var.

Termodinamik pelet Kazan'ları nasıldır onun hakkında bilgi verebilir misiniz? Birde hem pelet hem kömür yakan Kazan'ları tavsiye edermisiniz

Ünmak, emtaş markalar için teklif verdiler termodinamikle fiyatları çok yakın bu Kazanlar nasıldır? Ben sistemi çatıya kurdurmak istiyorum sıkıntı olur mu?

Birde ısı ayarı için termostatik vana tarzı birşeyimi yapmalı yoksa oda termostatı mı koydurmalıyım.

Ev Bodrum'da buralarda bu işi yapan varmı aranızda.

Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın

• Peletli sisteme geçmeden önce bölgenizdeki pelet tedarikçileri ve kullanıcılarını araştırın sizin için daha sağlıklı sonuç verecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hs37 -- 22 Eylül 2017; 12:59:19 >
  • Pelet konusunda Milas'ta çam Peleti üretiliyormuş. Buralarda pelet üretim yeri var ama çam peleti değilmiş. Alacağımız Kazanlarda peletler arasındaki fark kazana etki edermi. Bunu tam öğrenemedim

• Soba üreticilerine msj atıp en doğru teknik bilgiyi alabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Shaman7

110 m2 evime ısıtma sistemi araştırıyorum yaklaşık 11 metre Petek hesabı doğru mudur, evde yalıtım var ve üst kat.

Kozlusanın ve daiwa pelet Kazanları çok iyi anladığım kadarıyla ama fiyat olarak baya yüksek gibi.bunlar haricinde fiyat performans olarak bizi üzmeyecek hangi markalar var.

Termodinamik pelet Kazan'ları nasıldır onun hakkında bilgi verebilir misiniz? Birde hem pelet hem kömür yakan Kazan'ları tavsiye edermisiniz

Ünmak, emtaş markalar için teklif verdiler termodinamikle fiyatları çok yakın bu Kazanlar nasıldır? Ben sistemi çatıya kurdurmak istiyorum sıkıntı olur mu?

Birde ısı ayarı için termostatik vana tarzı birşeyimi yapmalı yoksa oda termostatı mı koydurmalıyım.

Ev Bodrum'da buralarda bu işi yapan varmı aranızda.

Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın

Evde yalıtım olmasına rağmen 10m2 ye 1 metre petek uzunluğu gayet iyi.

En iyi yerli üretici Kozlusan dır. İster verim ister kullanış rahatlığı ister güvenlik hepsinde Kozlusan'ı tek geçerim bir Kozlusan pellet kazanı kullanıcısı olarak. Konu pellet ise Kozlusan birinci ve tek tercihin olsun.

Hem pellet hemde kömür yakan kazan olmaz. Pellet ve kömürün yanma stilleri farklıdır. Kazan dizaynları da farklıdır. Böyle söylemlere kanıp aldanmayin.

Diğer markalarda ucu değiller pelet ısınma sistemlerinde. Kozlusan'ın pellet kazan su pompaları modülasyonlu ve gayet yeterli güçtedir. Çatıya koymak sıkıntı olmaz ancak çatıda kazan güvenlik sebebiyle olmaz, yasak diye biliyorum. Apartmanda oturuyor iseniz bu durumu bir araştırın.

Kozlusan kazanları bırak oda termostatini, internet üzerinden kontrolü bile mümkün ( slimpel ve propel modelleri). Kolaylıkla çalışır. Ben 1 senedir kullanmama rağmen ihtiyaç duymadım. Su sıcaklığı ile evin sıcaklığını kontrol ediyorum.

Pellet konusuna gelince: Geçen sene Milas'tan KaanB pellet ten 2 ton ve bunun haricinde 4 farklı yerden toplam 400kg olmak üzere 2.4 ton pellet yaktım. Bu 5 yer içinde Kaanb pellet gerek kalorisi, gerek kül oranı gerekse sorumsuzluğu açısından çok memnun kaldım. Bu senede bulunduğum belde de 6 pellet kullanıcısı KaanB pelletten toplam 12 ton pellet alarak seçimimizi yine kaliteden yana kullandık. Dibinizde boyle bir ureticinin olması büyük şans.

Size kazan temini ya da montaj konusunda yardımcı olabilecek kişinin iletişim bilgilerini PM atıyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: hs37

Soba üreticilerine msj atıp en doğru teknik bilgiyi alabilirsiniz.

ewt, soba üreticileri çıkarlarına yontulmuş en doğru teknik bilgiyi vermek için msj 'nızı bekliyorlar !
  • quote:

Orijinalden alıntı: arel.gr

quote:

Orijinalden alıntı: hs37

Soba üreticilerine msj atıp en doğru teknik bilgiyi alabilirsiniz.

ewt, soba üreticileri çıkarlarına yontulmuş en doğru teknik bilgiyi vermek için msj 'nızı bekliyorlar !

• arel.gr kullanıcısına yanıt
    Paşa gönülleri bilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 09/24 geçen pazar sabahtan akşama plajdaydım, denize girdim.
    ptesiden itibaren seri yağmur, güneşten sıcak suyumuz tükendi.
    dünkü pazar sezonluk temizliği yapmadan geçen yıla göre 1 ay erkenden yaktım, kazan SLIMPEL 25kW en düşükte 40C°, boilerde sıcak su full, herşey normal çalışıyor.
    bu sabah güneşli, hava ısınıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arel.gr

09/24 geçen pazar sabahtan akşama plajdaydım, denize girdim.
    ptesiden itibaren seri yağmur, güneşten sıcak suyumuz tükendi.
    dünkü pazar sezonluk temizliği yapmadan geçen yıla göre 1 ay erkenden yaktım, kazan SLIMPEL 25kW en düşükte 40C°, boilerde sıcak su full, herşey normal çalışıyor.
    bu sabah güneşli, hava ısınıyor.

Benzer iklimdeyiz. Dün tarihimde ilk defa İzmir'de 1 Ekim'de elektrikli ısıtıcı açtım. Hafta sonu hava ısınıyor. Deniz sezonunu kapatırız artık. Sezonluk temizlik derken; Yanma odası, pellet besleyici bölüm, duman boruları dışında başka bur yeride ayrıntılı temizliyor musunuz? Örneğin baca fanı!

• 25 eylül dahil hafta boyu klimayla ısınma gereği duydum.
    '15 - '16 kışı, çekirdeğinden ayrılmış ayçiçek kabuklarından imal Ø7mm siyah pellet yaktım.
    bu ürünün ilk hali gri mısır unu kıvamında ve hayvan yemi olarak da kullanılıyor.
    sıkıntısız tüm sezon bununla ısındım.
    alevlenme korkutucu koyu dumanlı, isli değil ve kirletmiyor, sonra normalleşiyor.
    asfalt kurumlanma yapmiyor, kazanın yanma yüzeylerinde tahribatı yok.
    kalorisi düşük, sarfiyatı fazla, fiyatı orantılı ucuz.
    kış sonunda, baca fan 'ının alt bölmesinde pudra gibi, kolay arınan kül yığılmıştı.
    alev tüplerinde spiral helezonların kol hareketini kasıyordu.

PELLET yakıtlı soba vs.

PELLET yakıtlı soba vs.

PELLET yakıtlı soba vs.

benzer bi hal dışında bu yelerin sıklıkla temizlenmesi gerekmediğini düşünüyorum.
    benimkinden bir yıl önce, 2013 - 14 kışından faal kazan benzer temizlik gerektirmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arel.gr -- 5 Ekim 2017; 13:20:24 >

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.