Şimdi Ara

PeaceHD Tarafından dolandırıldım. (dilekçe verildi) dilekçe eklendi. (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
5
Favori
6.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Savcılık şikayetlerinizi mutlaka yapınız. Eğer takip etmez iseniz işlem yapmaz iseniz sizin gibi başkalarının da canı yanabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zotacing kullanıcısına yanıt
    Devleti hırsız olan çocuğun kendisi ne olabilir ?
  • Mesajlarinizi tek tek okudum. destekleriniz icin cok tesekkur ederim. daha oncede soledigim gibi benim tek amacim diger insanlari madur etmemek ve bu şahsin iyi bi canini yakmak. insallah bunuda saglayacagiz. yarin saat 1 de dolandirilan diger arkadasimla suc duyurusunda bulunacagiz. bu isin pesindeyim. detaylari buraya atacagim

• Bakin kime denk geldim.Adam Nip'e all in girmis.Paralarin nereye gittigi belli oldu.

PeaceHD Tarafından dolandırıldım. (dilekçe verildi) dilekçe eklendi.

• quote:

Orijinalden alıntı: JonnyCaqe

Bakin kime denk geldim.Adam Nip'e all in girmis.Paralarin nereye gittigi belli oldu.

ibretlik tespit LOL +rep
  • quote:

Orijinalden alıntı: QuelTaLas

Mesajlarinizi tek tek okudum. destekleriniz icin cok tesekkur ederim. daha oncede soledigim gibi benim tek amacim diger insanlari madur etmemek ve bu şahsin iyi bi canini yakmak. insallah bunuda saglayacagiz. yarin saat 1 de dolandirilan diger arkadasimla suc duyurusunda bulunacagiz. bu isin pesindeyim. detaylari buraya atacagim

ne yardım gerekiyosa yapalım hocam.
  • quote:

Bakin kime denk geldim.Adam Nip'e all in girmis.Paralarin nereye gittigi belli oldu.

vay be hocam valla iyi denk gelmişsiniz yazık bide gönül rahatlığıyla bete basmış..

• quote:

Fena ifşa

• savcılığa verecek arkadaşlar sakın şikayetinizi geri çekmeyin
    siciline geçsin hepsi

ömrü boyunca bunu unutmasın köpek gibi pişman olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zesty Phoenix

Küçük küçük çocuklar burda dolandırıcılık yapıyor.Ayrıca bütün dolandırıcılara:
    Olm manyak mısınız? 200 lira 300 lira verip sizden silah alabilecek kişiler yetişkin insanlar. Bu knightta metin 2 de milletin bir iki kıçı kırık itemini almanıza benzemez. Bu resmen dolandırıcılık/hırsızlıktır. Bu parayı veren insanlar bunun peşine düşmeyecek mi sanıyorsunuz. 10 yaşındaki çocuk size bu parayı verir sonra da ağlar mı sanıyorsunuz kendi kendine. Suç yaptığınız suç. Yaptırımları olur ayağınızı denk alın.
    Tabi hiçbiri dinlemeyecek laftan anlasalar zaten böyle bir şey yapmazlar.Bu kadar paranın döndüğü bir oyunda güvenip ticaret yapmak gerçekten zor umarım işin peşini bırakmaz paranızı geri alırsınız.

1) Forum yönetimi çok kötü bu dolandırılma mevzularında, kesinlikle bu foruma bazı ağır şartlar gelmeli, TC Kimlik No zorunluluğu gibi, en azından "satış" bölümlerinde sadece TC-No onayı olanlar girebilsin. Annesinin, babasının TC'sini kullanabilir ama en azından biraz daha mötü yememe ihtimali var, sonuçta ana-babasına kadar gider suç ana-babasına kalır.

2) Allah bilir GTA V almak için 200 TL dolandırmıştır, bebe işte. Ayranı olmayıp içmeye oyun, telefon vb lüks bir şey için para elde etmeye çalışan, dolandırıcılık yapan çocuklardan biri sanırım bunu yapan.

3) Bunları yetiştiren ana babaya da yazıklar olsun, ne olursa olsun anne-baba çocuğuna ahlâklı olmayı, çalıp-çırpmamayı öğretmeli, rızkını emeğiyle kazanmasını öğretmeli. Onların görevi o!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spycho -- 3 Mayıs 2015; 23:09:58 >

• hocam geçmiş olsun. kesinlikle geri adım atmayın cezasını çeksin. hayatı kararsın, insanların emeğini çalmamayı öğrensin.
  • Adam forumdan baya bir kişi dolandırmış ama hala '100 TL ne seni öldürür ne de beni öldürür' gibi yorumlar yapıyorsunuz. Arkadaş bu adam dolandırıcı ve dolandırmanın yüzü bini olmaz. Sen o 100 TL'yı ne emeklerle Allah bilir köşeye ayırdın. Git savcılığa başvur halletsinler işini. Niye bu işin üstünü kapatmaya çalışıyorsunuz anlamıyorum cidden.
  • ekrem.kolu kullanıcısına yanıt
    Tamam sana şöyle birşey söyleyeyim.

Diyelimki oyunda değil de gerçek hayatta bu çocuk birini dolandırdı. Aradı bir yaşlı kadını, kendini polis olarak tanıttı ve o kadının bütün parasını aldı. (Adliyede Sahtecilik ve Dolandırıcılık Bürosunda çalışıyorum, bir sürü var böyle. Evet hala inanan yüzlerce insan var. Hatta profesörler bile inanıyor. İnanan var mı demeyin). O kadın o parayla belkide bir ev alıcaktı.

Sen bu adama şimdi ceza vermezsen geleceğin büyük dolandırıcısı olur ve en fazla 5 yıl sicilinde yazılır. Sonrasında da sildirir gider.

EDİT: En basiti savcılık tarafından ifadesi alınır, ailesi öğrenir, çevresine ve ailesine rezil olur. Sonrasında şikâyetten vazgeçersin konu kapanır. Ama bir şekilde gözü korkar. Böyle olayların üstünün kapatılmadığını öğrenir ve bir daha cesaret edemez böyle şeylere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zero Degrees -- 4 Mayıs 2015; 0:16:32 >
  • QuelTaLas kullanıcısına yanıt
    Hocam siz bu kişiyi savcılığa şikayet etmeyecekseniz bu kadar yaygara koparmaya gerek yok. Ben giden 100 liranın derdinde değilim diyorsunuz. Değilseniz niye konu açıyorsunuz? Bu kişi x adıyla bugün seni y adıyla yarın başkasını dolandırır. Konu açınca dolandırılmanın önüne mi geçiyorsunuz? Kusura bakmayın sizin gibiler yüzünden bu insanlar dolandırmaya devam ediyor. Bu işler haram zıkkım olsun demekle olmuyor. Siz hakkınızı savunacaksınız ki kimse dolandırılmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Byc

Hocam siz bu kişiyi savcılığa şikayet etmeyecekseniz bu kadar yaygara koparmaya gerek yok. Ben giden 100 liranın derdinde değilim diyorsunuz. Değilseniz niye konu açıyorsunuz? Bu kişi x adıyla bugün seni y adıyla yarın başkasını dolandırır. Konu açınca dolandırılmanın önüne mi geçiyorsunuz? Kusura bakmayın sizin gibiler yüzünden bu insanlar dolandırmaya devam ediyor. Bu işler haram zıkkım olsun demekle olmuyor. Siz hakkınızı savunacaksınız ki kimse dolandırılmasın.

Arkadasım dolandırılanlardanda biri benim yarın savcılıga gidip suc duyurunda bulunacagız alabileceği max cezayı alsın siciline işletsem benim için yeterli olacak zaten yarın dilekçe fotosunu umarım paylaşacağız

• quote:

nip e verdiyse yatti hocam,insanlarin ahini almayacaksin bir yerlerden boyle cikiyor iste

• Üzgünüz!
    İşleminiz sırasında bir hata meydana geldi:

Belirtilen profil bulunamadı.
  • Middleman kabul etmiyordu kendisi, referans istiyorum falan diye ki, bunun middleman kullanmakla hiç bir alakası yok, ben sadece 10-12 yaşlarında sanırım o yüzden algılayamıyor demiştim ama amacı farklıymış. Mümkünse gördüğünüz her başlığı şikayet edin, bu arada QuelTaLas, bana özelden tüm herşeyi gönderebilir misin? Bir inceleyeyim, onu da kara listemize ekleyelim.
  • geçmiş olsun umarım bir şekilde cezasını çeker
  • Böyle işlere kalkışanların ciddi anlamda vicdanı ruh hali apayrı bir durumda diye düşünüyorum.
    Forumda bir çok satışım oldu. Her sattığımda dakik olmak için sorun çıkmaması için ordan oraya koşturuyorum resmen.bir yerlerim tutuşuyor karşı taraf memnun kalsın diye. Parayı bankadan kontrol edip koşa koşa kargoya gidiyorum. Millet 100 lira için dolandırıcılık yapıp pişkin pişkin konuşmalara yalanlar söylemeye devam ediyor.
    Yazık gerçekten. acınası bir durum.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.