Şimdi Ara

Pc Kombinasyonum Uygunmu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar belli basliklar altinda yaptigim arastirmalar sonucunda cok amacli islemler icin kullanacagim pc icin sectigim urun kombinasyonu sizce uygunmudur? Stabil ve performansli calisirmi ne dersiniz? isletim sistemim win 7 64bit win 10'a gecmeyi dusunuyorum.

islemci : Intel Core i7 6700K Soket 1151 4.0GHz 8MB Önbellek 14nm
    Islemci Sogutucu : THERMALTAKE FRIO ADVANCED 775/1155/56/1366/2011&AM2+/AM3/AM3+
    Ram : Kingston 2x8gb Hyper X Fury DD4 2666Mhz CL15
    Ekran Karti : Asus R9 390x DirectCU III GAMING 8GB GDDR5 512Bit AMD Radeon DX12
    SSD (Win) : Corsair 240GB LS Serisi SATA 3.0 SSD (560MB Okuma / 535MB Yazma)
    SSD : 1TB 850 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB)
    Anakart : Msi Z170A GAMING M3 Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3600MHz(O.C.) USB 3.1

• quote:

Orijinalden alıntı: legal_34

Arkadaslar belli basliklar altinda yaptigim arastirmalar sonucunda cok amacli islemler icin kullanacagim pc icin sectigim urun kombinasyonu sizce uygunmudur? Stabil ve performansli calisirmi ne dersiniz? isletim sistemim win 7 64bit win 10'a gecmeyi dusunuyorum.

islemci : Intel Core i7 6700K Soket 1151 4.0GHz 8MB Önbellek 14nm
    Islemci Sogutucu : THERMALTAKE FRIO ADVANCED 775/1155/56/1366/2011&AM2+/AM3/AM3+
    Ram : Kingston 2x8gb Hyper X Fury DD4 2666Mhz CL15
    Ekran Karti : Asus R9 390x DirectCU III GAMING 8GB GDDR5 512Bit AMD Radeon DX12
    SSD (Win) : Corsair 240GB LS Serisi SATA 3.0 SSD (560MB Okuma / 535MB Yazma)
    SSD : 1TB 850 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB)
    Anakart : Msi Z170A GAMING M3 Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3600MHz(O.C.) USB 3.1

Ben nvidiacı olduğum için gtx 970 alırdım. Çift ssd alacaksın birini windows kuracaksın diğerini de depolama amaçlı kullanacaksın galiba bence bu biraz gereksiz harcama olur depolama için 1 tb hdd alabilirsiniz Windows içinde 250gb lık samsun 850evo alırsınız tamamdır. Bunu haricinde beğendim sistemi.

• Gayet güzel sistem ekran kartı konusu sana kalmış..Ben nvidia alırdım..
  • bütçe nedir
  • Arkadaşlar çok özür dilerim birşey belirtmeyi atlamışım!

Sistem upgrade yapıyorum o nedenle bazı parçaları alıcam. Bunlar; anakart,ram ve işlemci. Ekran kartı konusunda nvida kullandım önceki 2 sene ürün değişimi olsu amd modeli biraz mecburluktan aldık. İlerde satıp zotac gtx 980ti alma fikrim var. O konuda da bit ve vram (gb) değerleri kafamı kurcaladı..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Radyasyon35 hocam bende oyunlar D diskinde kurulu daha iyi performans için yeni ssd aldım.

• Selamlar ,sisteminizi genel olarak güzel düzenlemişsiniz.Ancak ssd oyunlarda yüksek performans vermiyor.Sadece önyüklemede bir avantajı mevcut ve bunlar kale değer süreler değil.

Yerinizde olsam tek ssd alırdım.Diğerine ayırdığınız bütçe ile hdd ve ekran kartını NVidia nın 980 ti modeline yükseltmenizi tavsiye ederim.

Bu sisteme 980ti çok hoş olur.Aynı zamanda çok daha güçlü bir ekran kartınız olmuş olur.
  • Bizim ülkede 390x e bu kadar para verilmez Hadi alıyorsun Asus olanına hiç para verilmez. Sorun çıktımı kapı kapı dolanırsın.

980ti ile 390x karşılaştırılamaz. içi boş teknik özelliklere takılmayın.980 Ti piyasadaki üst seviye kartlardan biridir. Sormuşsun anlatılmışhttp://forum.donanimhaber.com/m_111839880/f_//tm.htm

1 tb ssd ye gereksiz harcama yapmayın

listede güç kaynağı kasa normal hdd eksik

Son edit: Konuya uzaksanız Bütçenizi verin tavsiye alın ve değiştirmeyin sürekli yeni konu açmayın bakın bu 2 konuyu dün açmışsınız ekran kartı konusunu açmışsın.

http://forum.donanimhaber.com/m_111972916/f_//tm.htm#111973816
    http://forum.donanimhaber.com/m_111972916/f_//tm.htm#111973816

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 19 Kasım 2015; 14:48:20 >

• Hcm evet bir kaç başlık altında konular açtım yarın sistemi çözmek istiyorum sanırım nokta atışı cevaplar arıyorum..

Ekran kartı konusuna gelecek olursak, konuyu dağıtmamak için uzun uzun yazmıyim dedim ama ihtiyaç oldu. Ben asus ndvia gtx760x2 rog mars 4gb 512 bit kart kullanıyordum. Arızalandı servise gönderdim aynı ürün olmadığı için o fiyata üst modeli olan r9 390x i aldım. Zotac 989ti ile arasında 1000 tl fark var. Bütçe beni aşıyordu ama değermi bilemedim tabi..

Ve yeni aldığım üründe arızalı çıktı değişim talep ettim ve değişimi yapılacak yarın. geri verme Şansım olursa ve kasmaya değerse belki 980ti alabilirim. Birde piyasada nvdia nın 512 bit kartları neden yok?

• Cunku 512 bit karta şuan gerek yok.Tam olarak bu genişlik kullanılmıyor.. Bit sadece otabanin genisligidir. Bir arac YOL genis diye hizli gitmez

Dahasi maxwell kartlarda sıkıstirma algoritmalari (color compression vs vs) var bu yuzden artik bite akilmayi birakin onemli olan gpu gucudur 2 kartın bir benchmarkına bakar karar verirsin.Ha bak 390x in parasini zaten verilmis degismene gerek yok kullan full hd icin gayet yeterli üst seviye bir karttır.

Bak kardesim 3 konu yerine meseleyi duzgun anlatsan tek seferde cevap alirsin basindan geceni anca bu mesajda anlattin Yardım almak için bilgi vermen lazim olaylarin geri planini biz mi tahmin edemeyiz.
    Tavsiye istemeden önce yaşanan sorun elindeki parçalar eksikler için bütçe ve kullanım amacı belirtilir Tek konuda kirlilik yaratmadan istediğin cevabı alırsın. önceki konularına bakıp 1 tb ssd yi gören bile bu konuya troll konusu görüp eminim yazmaya bile gerek duymuyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 19 Kasım 2015; 16:41:37 >

• Haklısınız hocam bu süreçte hem bir çok şey öğrendim hemde bana ders oldu!

işlemci konusunda eklemek istediğiniz birşey varmı?

• quote:

Haklısınız hocam bu süreçte hem bir çok şey öğrendim hemde bana ders oldu!

işlemci konusunda eklemek istediğiniz birşey varmı?

İşlemci güzel ancak işlemci soğutucunuzu değiştirin, bende aynısını kullanıyorum ve oc konusunda hava soğutma i7 6700k 4.4ghz kadar, gerisi yok ne yazık ki onun yerine corsair h100 veya 110 gtx almanı tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: FreeMaNMeliH

quote:

İşlemci güzel ancak işlemci soğutucunuzu değiştirin, bende aynısını kullanıyorum ve oc konusunda hava soğutma i7 6700k 4.4ghz kadar, gerisi yok ne yazık ki onun yerine corsair h100 veya 110 gtx almanı tavsiye ederim

ilginiz icin tesekkur ederim. Bu arada imzanizda zotac gordum nasil memnunmusunuz karttan performans vs? O karti almayi bende dusunuyorum?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FreeMaNMeliH

quote:

ilginiz icin tesekkur ederim. Bu arada imzanizda zotac gordum nasil memnunmusunuz karttan performans vs? O karti almayi bende dusunuyorum?

Evet şu ana kadar kullandığın en iyi ekran kartı 980ti arasında fabrikasyon daha iyisi yok Bunu bilmek bana yetiyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.