Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

pc kendiliğinden açılıyor ( çözüm bulunamadı )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
20
Cevap
0
Favori
469
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> pc kendiliğinden açılıyor ( çözüm bulunamadı )
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1708 Mesaj
    pc fişini prize takınca veya elektirikler pc kapalıyken gidip geldiğinde pc kendiliginden açılıyor biğün işden eve geldim pc çalışıyor ogünden sonra prizi çekiyorum fişi takıncada kendi otomatik açılıyor zaten :)

|
    |
  • Yüzbaşı
    401 Mesaj
    biosundaki power on after power fail seçeneği aktif mi¿
    |
    |
  • Yüzbaşı
    548 Mesaj
    power management ten tüm seçenekleri disable yap.
    |
    |
  • Yarbay
    3835 Mesaj
    Arkadaşım hangi biosu kullanıyorsun ona göre yardımcı olayım. Ami bios mu?
    |
    |
  • Binbaşı
    1708 Mesaj
    showtime_0 dediğin şeçenekler bende yazmıyor farklı bir şekilde olabilir
    hangi bios olduğunu nası anlıyacaz ?
    |
    |
  • Yüzbaşı
    401 Mesaj
    biosunu açtığında yukarıda yazar.
    |
    |
  • Yarbay
    3835 Mesaj
    Biosa girince yazması gerek üstünde biryerlerde. Award Bios - Ami Bios gibidir. Ben her iki bios için de ayarları yazıyorum. Sende hangisi tutuyorsa odur.

<b>AMI BIOS</b>

Biosunuzun <b>Power</b> ayarlarında <b>APM Configiration</b> diye bir bölüm olması gerekiyor. Orada <b>Restore on AC Power Loss</b> ayarını "Power off" olarak ayarlarsanız ve kaydedip çıkarsanız sorununuz hallolacaktır.

<b>AWARD BIOS</b>

Biosunuzun <b>Power</b> ayarlarından <b>Power Up Control</b> bölümüne gelin. Burada <b>AC Power Loss Restart</b> bölümünü "disabled" olarak ayarlayın. Save edip çıkın biostan.

Kolay gelsin!
    |
    |

• Binbaşı
    1708 Mesaj
    vozer eline sağlık çok güzel bir açıklama yapmışsın teşekkürler !!
    |
    |
  • Yarbay
    3835 Mesaj
    Rica ederim, umarım işe yaramıştır. Sorunun hallolmuştur.
    |
    |
  • Binbaşı
    1708 Mesaj
    vozer bendeki bios AMI biosmuş resimdeki gibi power off şeçilimiş zaten yani sorun devam ediyor [bwlng]
    |
    |
  • Yarbay
    3835 Mesaj
    Valla kardeş başka bildiğim bir ayar yok malesef. Aslında bahsettiğin ayar buradan yapılıyor. Bunu kesin olarak biliyorum. Aklıma sadece power ile ilgili bir sorun olabileceği geliyor ama belki başka bir yol bilen arkadaşlar çıkabilir.
    |
    |
  • Binbaşı
    1706 Mesaj
    bende msi kt4v vardı. onda da aynışey oluyordu. fişi takınca 2 sn sonra kendiliğinden açılıyordu. ne yaptıysam olmadı. zaten hep fişi çekerim. aslında biraz işime yaradı gibi... belki de güç kaynağınla ilgili bir sorun vardır. umarım bir çare bulursun ben bulamadım.
    |
    |
  • Teğmen
    104 Mesaj
    Dostum bios ayarları işe yaramıyorsa sorun senin kullandığın modem veya ethernet kartındandır bunları çıkar setup ayarlarını yukarıdaki gibi yap kesin işe yarar soft modemler ve ethernetler üzerlerinde düşükte olsa bir elektrik taşır o elektrik oldugundan dolayı makine yeniden resttar eder. Ayrıca zayıf ihtimal kullandıgın usb aygıt varsa mouse scanner v.s. onları cıkar ondan sonra kapat. buyukolasılıkla bu dediklerimden biridir.
    /Saygılarımla kolay gelsin
    |
    |
  • Yüzbaşı
    822 Mesaj
    Power Supply 'ını değiştirip denedinmi.
    |
    |
  • Teğmen
    119 Mesaj
    arkadaşlar aynı sorun bendede aynen vardı!
    bios u update ettim düzeldi!
    |
    |
  • Yüzbaşı
    276 Mesaj
    sutup resetle yinede olmassa anakartında bir problem var
    |
    |
  • Teğmen
    106 Mesaj
    calıstıgım internet cafedede aynı sorun vardı 3 bilgisayarda oluryordu. Hepsi aynı Aynı sistem cozum bulmaktan baya zorlandık. Topraklamada ki sorunu halledince duzeldi. Kolay gelsin
    |
    |
  • Yarbay
    2203 Mesaj
    valla çok komik yaw bilgisayarı kapatıyon sonra kendisi asçılıyo aynı halkadaki gibi in mi cin mi ??
    belki power tuşu takılı kalmıştır yada başka bişey yaw çek fişi olsun bitsin ben hep çekiyorum bu elektriklere güven olmaz
    |
    |
  • Yüzbaşı
    622 Mesaj
    epox varken bendede oluyordu. bios setuptan poweron function ayarlarını değiştirdim düzeliyo düzelmemesi garip... bios versiyonlarını değiştir.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    573 Mesaj
    ya bir default değerlere geri dönder bakalım ne oluyor?
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
son dakika
SEO
Masal
google reklamları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,318
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.