S

Yüzbaşı
18 Ocak 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 27 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Öncelikle P35 DS3R için ayrı bir başlık olmadığı için bu başlığı açmak durumunda kaldım.

Gigabyte P35 DS3R rev 2.1 anakartımın ve THERMALTAKE VI1000BWS M9 kasamın ön panel kulaklık ve mikrofon bağlantılarını aldığım günden sonra ancak dün gece deneme şansı buldum. Fakat bu işlemi gerçekleştirirken sanırım bir çok kullanıcı gibi ön panel bağlantılarında sorun yaşadım. Realtek HD Auido Yöneticisinin Aygıtın Gelişmiş Ayarları seçeneğinin Çalma Aygıtı alanında Ön kulaklık takıldığında arka çıkış aygıtının sesini kapatın, Kayıt Aygıtı alanında ise Tüm giriş jaklarını bağımsız giriş aygıtları olarak ayırın. alanları seçili duurumda ve Konnektör Ayarları seçeneğinde ise Aygıt takıldığında oto açılır pencereyi etkinleştir alanı seçili durumdayken kulaklık ve mikrofon jacklerini ön paneldeki girişlere taktım. Bu durumda ön panele kulaklığı taktığmda anakart arka paneldeki hoparlör çıkışını devre dışı bırakıp sesi sadece kulaklıktan veriyor ancak mikrofonu yine ön panele taktığımda ise bağlı bir jack görmüyor. Bunun üzerine mikrofon jack girişini kontrol ederken fark ettim ki mikrofon jackini hafiçe parmağımla yukarı doğru kaldırdığımda Mic in at front panel (Green) sekmesi açılıyor ve anakart mikrofonu görüyor. Ayrıca jacki sağa sola veya çapraz bir biçimde esnetince zaman zaman arka panelden iki adet giriş jackine takılı olmadığı halde aygıt takılmış görüyor. Jacki serbest bıraktığımda ise söz konusu jackler boş hale dönüyor. Dün gece ve bu gece yapmış olduğum aramalarda sorunun Realtek HD Audio konrolörünün ALC889A çözücüsünden kaynaklandığı bilgisine ve çözüm için Konnektör Ayarları seçeneğinde Ön panel jack saptamasını engelleyin alanın seçili olması gerektiği bilgisine ulaştım. Bu çözümü kontrol ettiğimde ise mikrofon ve kulaklık sekmeleri geldi ve anakart her iksini de sorunsuz bir şekilde gördü. Fakat bu durumda anakart ön panel jacklerini kontrol etmediğinden takılı kulaklık olduğunu algılamıyor (ses çıkışını veriyor ama) ve arka paneldeki hoparlör çıkışını iptal etmiyor. Bu durumda da ses hem kulaklıktan hem de hoparlörlerden geliyor. Bunu çözmek içerisinde her zaman elle hoparlörü kendi üzerindeki açma kapama anahtarından kapatmam gerekiyor. Geçici olarka bu çözüm üzerinden devam edeceğim ancak ön panel jack saptamasını engellemeden kullanmaya çalıştığımda jacki yukarı doğru ittirdiğimde görmesi, bıraktığımda ise görmemesinin sebebi nedir? Ön panelimde kısa devre olabilir mi? Anakart bağlantılatılarını kontrol etmeme rağmen yanlış yapmış olabilir miyim? Herhangi bir jumperın açık/kapalı konumunu değiştirmem gerekir mi?
merhabalar,
olduuuuukça uzun bir süre sonra sanırım DH'de yeniden konu açıyorum. Vermiş olduğum ara dönem süresince konu açmasam da açılan konuların ve haberlerin takibini bırakmamıştık. Neyse geçmiş dönemlerde maddi, manevi bazı sıkıntılardna dolayı dijital fotoğraf makinesi olayına girememiştim ancak son yaptığım küçük çaplı seyahatte fark ettim ki W810'un kamerası çok da işlevsel değil, elimde IXUS Z70 var ama aps film derdi ile uğraşmak ve ışık ayarı biraz zahmetli. Bunun üzerine yeni bir makine alalım dedim. Ancak fazla bilgim olmadığı için dikkat etmem gereken şeyler için ufak çaplı bir araştırma yaptım. öncelikle kamera üreticisi, ardından lens üreticisi ve son oalrak da f/ değerine göre sınıflandırmalardan sonra 4 modelde karar kıldım. Tabi ki bu yaptığım sınıflandırma ne kdr doğru bilmiyorum. Öncelikle kullanım amacımdan bahsedeyim. Aşırı bilgili, tecrübeli ya da profesyonel fotoğrafçı değilim, çekimlerim ağırlıklı olarak manzara, açık alan, gezi - hatıra, kapalı mekanlarda eğlenirken, deniz kenarında güneşlenirken, kar yağdığında her yer bembeyazken... sanırım abarttım kısaca all condition gibi bişi olacak. yani tek bir amaç için kullanmayacağım her zaman elimin altında olsun istediğim zaman çekeyim. onun için tabi ebatları küçük modeller tercih ettim. marka olarak sony, canon, nikon, olympus, ricoh gibi markalar arasında dolaştım. lens olarak carl zeiss, nikkor, olympus, schneider kreuznach gibi seçimler yaptım. uzaktan manzara resimleri gibi çekimler yapacağımdan f/ değerinin geniş aralıklarda olmasına dikkat ettim. elimde makineyle bir anda bir kare yakalayabileceğimden ya da gezip, tozup, koşup, yüzüp makineyi sabit tutacak dermanım kalmadığından bir çekim yapabileceğimden resim sabitleyicisinin olmasına dikkat ettim. kameranın manual ayarlarından ya da daha sonra yazılımla fotoğraf işlemekten pek anlamam. yakından çiçek, böcek çekmem yani makro çekim önemli değil. sanırım min 3x optik zoom yeterlidir diye düşündüm. zaman zaman kapalı mekan çekimleri olabilir ancak iso değeri konusunda pek bilgim yok. yani yüksek iso iyidir ama ne kdr iyidir. fiyat aralığı için 500 - 1000 tl civarı bi bütçe ayırdım ve ayırdığım bütçe çok mu fazla bilmiyorum. çünkü çok fazla araştırma yapmamıştım. 1000 sabit sınır değil tabi ki 950 verip de 1040 vermicek değiliz. ± 80 - 100 tl fiyat için esneyebilirim. taksitle alacağım için hepsiburadadan bir kaç inceleme yaptım ve aşağıdaki modelleri ayırdım. sizce bunlar ihtiyaçlarımı karşılar mı ve seçimi hangi yönde yapmalıyım?

SONY CYBERSHOT W215 - şu an için 5442 TL ancak normal fiyatı 665 TL

OLYMPUS MJU-9000 - 870 TL

CANON DIJITAL IXUS 870 IS - 903 TL

NIKON COOLPIX S710 - 982 TL
dün elime geçen ve parçalarını birleştirdiğim (ramler halen kargoda) sistem hakkında bir sorum olacak. thermaltake m9 vi1000 bws kasada yer alan power, reset vs. konnektörleri gigabyte ds3r anakarta monte ederken çözemediğim bir durumla karşılaştım. kasada "power led e" ve "power led" olmak üzere iki konnektör mevcut. power led konnektörü power led e'ye paralel bağlanmış. power led e 3 pin power led 2 pin. ana kartın kitapçığında yalnızca power led seçeneğine göre bilgi mevcut. anakartın üzerine baktım üç pinli tek slok var ve üzerinde power led e yazmakta. power led e'yi bağlayıp power led'i boşta bıraktım. yapılan işlem doğru mudur?
Arkadaşlar aşağıda yer alan sistem konusunda +/- görüşlerinizi alabilir miyi? Bütçe olarak bu seviyenin ± %10'undan fazla değişiklik yapmam.

INTEL CORE 2 DUO E8200 2.66GHz 6MB CACHE 1333MHZ LGA775 İŞLEMCİ
246,19 YTL

GIGABYTE P35 DS3R Bearlake ICH9R PCI-E x16 FSB 1333 MHz LGA775 ANAKART
161,50 YTL

KINGSTON HYPERX 2GB 1066MHz DDR2 CL5 (5-5-5-15) DIMM KHX8500D2K2/2GN (Kit of 2)
105,82 YTL

THERMALTAKE VI1000BWS M9 MID TOWER
113,07 YTL

TAGAN 2 FORCE 500W GÜÇ KAYNAĞI-TG-500U33
115,60 YTL

SPARKLE NVIDIA GEFORCE Calibre P888+ 8800GT 512MB 256BIT GDDR3
304,18 YTL

WESTERN DIJITAL 320GB 16MB CACHE SATA2 DISK WD3200AAKS
93,59 YTL

KDV Dahil Toplam Fiyat: 1.345,14 YTL
Değişiklikler:

İşlemci için 8200 ve 8400 arasında fiyat farkı oldukça düşük olduğundan tercih 8400 olacaktır...
Aslında fazla takılmam ama bazen açarım bir tane mirc.
İçinde birkaç server öyle durur kimsye mesaj göndermem.
Ama benim başıma bir sürü abaza toplanıyor...
Adım sercan nick olarak da SercanC kullanıyorum.... C soyadımdan geliyor...
Sercan ismini herkes bayan sanıyor.... Hepsi dalıyor....
Geçende biri daha sormadan sercan hanım dedi yaaa.......
Bende çüş dedim...
Merak ettim siz ne düşünüyorsunuz...
Bugüne kadar adı sercan olan bayan görmedim fakat çok fazla erkek tanıdım...
blood1453 aramızdan ayrılıp binbaşı olduktan sonra artık yüm yüzbaşı mekanları benim elimdedir.
herkese teşekkürler......
elmayra, sana doğum günü topici açacam demiştim ama dün gece low level format ve fdiskle uğraştığım için ewden bağlanamadım... Biraz geç oldu ama kusura bakma...
Doğum günün kutlu olsun mutlu ol senlerce.


Ewt finallerim bitti ama yaz okulu var üheeeeeeeee
Forumda çok fazla Şebnem Ferah hayranı var... Başta ben...
Benim dikkat ettiklerim Fashist ve NebiForever...
Başka kimler var¿
Arkadaşlar doğuum gününüz kutlu olsun....
[brthy][brthy][brthy][brthy][brthy][brthy]
[brthy][brthy][brthy][brthy][brthy][brthy]
[brthy][brthy][brthy][brthy][brthy][brthy]
[brthy][brthy][brthy][brthy][brthy][brthy]
[brthy][brthy][brthy][brthy][brthy][brthy]
[brthy][brthy][brthy][brthy][brthy][brthy]
[brthy][brthy][brthy][brthy][brthy][brthy]
[brthy][brthy][brthy][brthy][brthy][brthy]
[brthy][brthy][brthy][brthy][brthy][brthy]
[brthy][brthy][brthy][brthy][brthy][brthy]
[brthy][brthy][brthy][brthy][brthy][brthy]
[brthy][brthy][brthy][brthy][brthy][brthy]
[brthy][brthy][brthy][brthy][brthy][brthy]
[brthy][brthy][brthy][brthy][brthy][brthy]
[brthy][brthy][brthy][brthy][brthy][brthy]
[brthy][brthy][brthy][brthy][brthy][brthy]
[brthy][brthy][brthy][brthy][brthy][brthy]
[brthy][brthy][brthy][brthy][brthy][brthy]
[brthy][brthy][brthy][brthy][brthy][brthy]
[brthy][brthy][brthy][brthy][brthy][brthy]
Hakkında
Konum: Bolu,Merkez
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen hafta
Son Mesaj Zamanı: 6 yıl
Mesaj Sayısı: 401
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 827
İkinci El Bölümü Mesajları: 9
Konularının görüntülenme sayısı: 11.964 (Bu ay: 10)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.