Şimdi Ara

PC den bir türlü istediğim randımanı alamıyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Eskiden Sistemde eski alt seviye asus bir anakart ile x2 250 İşlemcim vardı. Bu sistem artık bana yetmiyordu , çok ağır işlem yapıyordu.

Bir dostumun tavsiyesi ile AMD FX6300 İşlemci ile Gigabyte 990FXA-UD3 Anakart aldım. Ama yine istediğim performansı alamıyordum , WD Green 1.5 TB harddiskim vardı 4,5 senelik bir harddiskti ( Hatırladığım kadarı ile ) Dedik harddisk eski bunuda değiştirelim , 1 TB Seagate HDD aldım yine Fos çıktı

Acaba sisteme PSU mu yetmiyor HighPower 350 W PSU Var ,

Sistemim şu şekilde ,

HighPower 350W PSU
    Gigabyte 990FXA-UD3 Anakart
    AMD FX6300 İşlemci
    Corsair XMS3 1600 MHZ 2x2GB DDR3 Ram ( Bu yetersiz gibi diyecemde Performans alamadığım yerler oyun değil Masaüstü işlemleri )
    HIS HD 5770 IceQ 5 Turbo 1GB (128bit) GDDR5 Ekran Kartı
    1 TB Seagate HDD - 1.5 TB WD Green HDD ( Her zaman takmıyorum 2. olarak )
    1 Tane Optik Sürücü
    2 Tanede 12 CM Fan ( Bunları güç açısından yazdım )
    Orjinal Windows 8.1 İşletim sistemi

Bazen sistem açılmıyor , ekrana görüntü gelmiyor . Tekrar aç kapa yapıyorum düzeliyor

PSU ise sorun Psu da alacam artık napayım

• http://www.coolermaster.outervision.com/

Ne kadar doğru sonuç çıkar bilmem ama 290w çıkıyo.
  • PSU da sorun olabilir başka bir psu ile test etmek lazım, ayrıca diski yeni almışsın diski elersek görüntü gelmeme sorunu bios tan olabilir pili ölçüp eğer düşük voltaj veriyorsa değiştirmekte fayda var.Bios update de denenebilir.

Tabi tüm testlerinin yapılması lazım.Sen yinede denemek için ramleri ve diski test et hiren boot cd ile.Disk yeni olduğuna göre %10 a kadar gelmesi sağlam demektir.Ramler ise teker teker çıkarıp test et.

Sorun ekran kartının driverından bile olabilir teker teker test edip elemek lazım.Sonuçları adım adım yazarsan yardımcı oluruz.
  • Cevaplar için teşekkürler ;

Dayanamayıp bugün PSU Da aldım

High Powerin 750W Ledli falan şekil bişeydi. ( Teknobiyotikte 200 Lira Hepsiburadada 240 Liraydı ) Teknobiyotikten aldım. Yarın gelir artık.

Bundada olmazsa artık Ramleride değiştirecem

Biosun pilinin düşük olacağını sanmıyorum anakart REV 4.0 Yani en son çıkan üretilmiş kart.
  • :D :D

Bios pili düşük derken voltajından kastetmiştim tabi çok düşük ihtimal anakart yeni.aklınızda bulunsun ama bios pili en azından 2.6-3.0 arasında voltaj vermesi lazım daha az veriyorsa sıkıntılar çıkar.
  • Şu an psu dan sonra iyileşme oldu. Sırayla upgrade işlemine devam edeceğim

İlk Ramler var sırada
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.