Şimdi Ara

PC DEKİ FİLMİ DREAMBOX 500S İLE TV'DE OYNATMA (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
224
Cevap
4
Favori
59.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: naz_eg

quote:

Orijinalden alıntı: nihat1551

ses olmaması pc deki codecle alakalı olabileceği gibi vlc player sürümü ilede alakalı olabilir....

programda sorun var desek benim aynı ayarlar ile oynatıyor :))

filmin donamamsı için bilgisayarı rahat bırakın....

sistem özellikleri düşük bir pc de bilgisayarın başında biri var ise %100 donma yapıyor.tecrübe ile sabittir

Aynı problem bende de mevcut. Film açıldıktan 5-10 sn sonra kapanıyor, bazen "Someone has stolen focus" diye hata vererek Dreambox resetleniyor, film başladığında hiç ses de gelmiyor. 4.70 image yüklüydü belki image dandır dedim,http://forum.donanimhaber.com/m_27297466/tm.htm linkinde verilen image ı yükledim sorun yine aynı. Bilgisayar da öyle dandik bir bilgisayar değil, C2D E7200, 4 GB Ram... filan var. Anlamadım gitti, bir türlü beceremedim şu dreambox tan film izlemeyi.

aynı sıkıntı bende de var. çözebilen varmı arkadaşlar.

• msdos dan vlc'nin kurulu olduğu dizine giderek
    vlc -I ntservice --ntservice-extraintf=http --ntservice-install

yazarsanız vlc arka planda windows servisi olarak çalışır ve vlc playerı bilgisayarda çalıştırmanıza gerek kalmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: aenyy

msdos dan vlc'nin kurulu olduğu dizine giderek

yazarsanız vlc arka planda windows servisi olarak çalışır ve vlc playerı bilgisayarda çalıştırmanıza gerek kalmaz

bu şekilde işlemlerdemi görülecek ? sağda küçük simgesi çıkacak mı ? biraz açıklarsan ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emptybottle -- 16 Eylül 2010; 22:44:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nihat1551

quote:

Orijinalden alıntı: m_temur

o zaman bence fuzuli iştigal bişi...pc açıksa direkt pc den izlerim zaten daha iyi...lcdtv mi pc mönitörü olarak da kullanıyorum da...sağolun arkadaşlar yine de...

bendeki laptobuda hdmi den 106 lcd ye takınca gerek kalmıyor ama

laptobu ve 106 lcd si olmayan arkadaşlar var

37" lcd miz ile ailece izliyoruz biz çokda keyifli oluyor seçenek meselesi sonuçta arkadaşınla izlersin, oturma odasında yada salonda koltukta yatarak rahatça izlemek istersin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emptybottle -- 16 Eylül 2010; 22:40:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sofinindünyası

quote:

Orijinalden alıntı: aenyy

msdos dan vlc'nin kurulu olduğu dizine giderek

bu şekilde işlemlerdemi görülecek ? sağda küçük simgesi çıkacak mı ? biraz açıklarsan ?

vlc playerı windows servisi olarak eklediğinizde vlc player arkada çalışacak hiç bir şekilde ikon vs gözükmeyecek görev yöneticisinden görebilirsiniz
    denetim masası>yönetimsel araçlar>hizmetler
    yukarıdaki adres yolundanda vlc servisini başlatıp durdurabilirsiniz

• win 7 - 32 bit - kullanıyorum, klon dm 500s im var, firefoxtan vlc ye erişimi sağladım, port açtım, ftp den dosyaları düzenledim ancak bir türlü bağlantı sağlayamadım dm ile, ne yapmam lazım? bu user, pass. ne yazmam lazım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khiron -- 6 Ekim 2010; 19:37:13 >
  • Usta Bende windows 7x 64 bit kullanıyorum ayarları yapıyorum ama sadce vlc playerin kısayolunu değiştiremiyorum yolu doğrun olduna emin olun hatası veriyor
    [url=www.resimupload.com/ds430602768_ekranalintisi.html][simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zileli1 -- 25 Ekim 2010; 21:27:44 >
  • program filesteki asıl dosyadan masaustune kısayol oluştur

hedef kısmının sonuna extra yazısını ekleyeceksin

"C:\Program Files\VideoLAN\VLC\vlc.exe" --extraintf=http

'' den sonra --extraintf=http ekleyeceksiniz hepsi bu

the turks dreambox dan maviye bas plugins e gir vlc ye tıkla ayarlar doğru ise bağlanır... virüs programı yada güvenli k duvarı engelliyor olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 29 Ekim 2010; 10:16:14 >
  • Usta aynı değişen bir şey yok kısayol ismi değişmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zileli1

Usta aynı değişen bir şey yok kısayol ismi değişmiyor

Vlc.exe'nin kısayolunu yeniden oluşturup, eklentiyi ekle. Bunu yapamazsan bilgisayar bilen birinden destek al. Bu basit şeyleri yapamazsan Dreambox hiç kullanma derim. Çünkü bu cihazla birçok şeyi yapabilmek için çok daha detayları öğrenmen gerekecek.
    Gemini 4.20 imaj, 2.1.4 emu kur. Vlc 0.9.4 kur. Antivirüs programında güvenlik duvarı varsa disable yani devre dışı bırak. Diğer ayarları da doğru yaptığında pc'deki filmleri sorunsuz seyretmen için geriye hiçbir neden kalmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ettu -- 29 Ekim 2010; 1:08:47 >
  • öncelikle nihat kardeşime çok teşekkür ederim.2 gündür uğraşıyorum yapmak için ama sonunda onun konusuyla becerdim bu işi :)
    bende DM500s siyah kasa var.herşeyi yaptım dreamden bilgisayarımdaki tüm dosyaları görüo.bi tane avi buldum açtım.başladı oynatmaya ama takıla takıla oynatıo piksellenmeler oluo.seste çıkmıo.bi süre geçio kasmaktan sanırım res atıo dream.
    ne yapmam lazım arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caylpso

öncelikle nihat kardeşime çok teşekkür ederim.2 gündür uğraşıyorum yapmak için ama sonunda onun konusuyla becerdim bu işi :)
    bende DM500s siyah kasa var.herşeyi yaptım dreamden bilgisayarımdaki tüm dosyaları görüo.bi tane avi buldum açtım.başladı oynatmaya ama takıla takıla oynatıo piksellenmeler oluo.seste çıkmıo.bi süre geçio kasmaktan sanırım res atıo dream.
    ne yapmam lazım arkadaşlar?

vlc sürümünden kaynaklanıyor olabilir... burda verdiğimi kullan ve wirellesden deneme kablolu olsun
  • yanlız wireless değil benimki bişey farkedermi?
  • quote:

yanlız wireless değil benimki bişey farkedermi?

wirelles olmasın diyorum zaten wirelles hızın 54 mbps kablo hızın 100 mbps...

vlc de burda verdiğim sürüm olsun dene bakalım
  • dediğini yaptım yine olmadı.acaba ram yetersizliği gibi bişey olabilirmi? bendeki ram fi tarihinden kalma da :) 512 Mb bide ekran kartım Nvidia fx5500...
  • quote:

dediğini yaptım yine olmadı.acaba ram yetersizliği gibi bişey olabilirmi? bendeki ram fi tarihinden kalma da :) 512 Mb bide ekran kartım Nvidia fx5500...

olabilir tabiki :)
  • nihat abi ben hiç yapamadım :( Ama çok çok istiorum yapmak :(
  • Sevgili Nihat bey;
    Size bir soru sormak istiyorum,DM500S kullanıyorum ve acemide değilim.Bende sizin gibi zamanında yardım bulamadığım için çok geceleri sabah yaptım ve şuan kendimde birçok eklemeleri yada çıkarmaları halledebiliyorum.Bir çok eklentili vs İmageler hazırlayabiliyorum.Uzman olmasamda kendi işimi yürütüyorum.Benim size sormak istediğim konu belki teknik olabilir.Onun için buraya yazıyorum.
    Cihazda gemini 4.70 ve 2.2.1 cccam kulanıyorum.Daha önce 2.1.4 vardı.Yaklaşık 1 yıldır hiçbir sorun olmadan Pc ile d.boxu unmaunt olmaktaydı ve dreamdan pc deki filmleri ve mp-3 leri izleyebilmekteydim.
    Şuan bu maunt olayı olmamakta.İnternete bağlanıyorum,dreamnetcasttan radyoları dinliyorum,gazeteler vs.birçok konuyu dm den görebiliyorum ancak şuan yalnızca unmaunt olayı olmuyor.Pc yi formatladım,modemi fabrika yarlarına getirdim,kabloyu değiştirdim lakin yinede olmadı.Eski kendi iajlarımı kurdum ama ne yaptımsa olmadı.Şuan tek kafama takılan konu dm nin ethertnet girişinde sorun olabilirmi,Serverim çalışıyor,bunada ihtimal veremiyorum.Sorun nerede olabilir.?
    Pc de xp sp-3 yüklü. Modem airtress RT 205.Üstad olarak sizin düşünceniz öğrenmek istiyorum,teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okifi -- 26 Kasım 2010; 19:31:30 >

• okifi dostum mesajı yeni gördüm;

sana önerebilceğim 3 şey var

1. kullandığın virüs programını kaldır.

2.bilgisayarın güvenlik duvarına vlc yi ekle yada onuda kapat...

3.film klasörün paylaşımda olsun

....öneri olsun diye yazıyorum ...avira sec suite kullanmaktayım
    ilk başlarda bendede olmadı bağlanmayı engelleyen şeyin virüs programının güvenlik duvarı olduğunu programı silince anlamıştım :)
    .........................

bu şekilde yaparsan sorunun pc den olup olmadığını anlayabilirsin..

forumda verdiğim setting de izleme olayı sorunsuz şekilde çalışmaktadır onuda deneyebilirsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 28 Kasım 2010; 2:15:36 >
  • Merhaba nihat kardeşim 5 gündür sizin yazıları okuyorum yazdıklarınızı aynen uyguluyor ama bir turlu bu NO CONECTION TO VLC SERVER AVAILABLEuyarısından kurtulamadım. Yani pc de paylaşıma açtığım klasorume ulaşamıyorum. Normal cıfs olarak mont ettiğimde bilgisayara bağlanabiliyorum onda mpeg leri falan izliyebiliyorsun ve kayıtta yapabiliyorsun ama bu vlc ile dvix filmleri falan izlemek olmuyoe. Benim c: d: olak uzre hardisk var var ve e: olarakta dvd surucum var. Nerde ne yanlış yapıyorum anlamış deyilim.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.