Şimdi Ara

PC DEKİ FİLMİ DREAMBOX 500S İLE TV'DE OYNATMA (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
224
Cevap
4
Favori
59.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: burcak_300

tüm denilenleri yaptım inanın ama NO CONECTION TO VLC SERVER AVAILABLE diyor.msn versem ardımcı olur musunuz acanba Nihat Bey?

profilimde msn mevcut.. yapılan tüm ayarlar buradada mevcut mutlaka biryeri atloyor olmalısınız...

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

pphammer kusura bakma geç oldu. şimdi baktım konuya sorunun cevabı 1. sayfada en üstte not olarak yazıyor gözünden kaçmış olmalı...

filmin ismi çok uzun olunca cihaz filmi açamadan reset atar bilgine....

+olarak mdu4 imagenin son halini bana yollayabilirsen yeni image yapınca içine koyarız..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 4 Şubat 2011; 23:53:01 >
  • Yok canım ne kusuru. Bu arada bu tür bir dosya oynatmaya ihtiyacım kalmadı. Samsung 32c450 lcd aldım. Usbden herşeyi çalıştrıyor.
    Bu tür şeylerle uğraşmak çok zevkli ama düzenli kullanmak insana zor geliyor. Hani bir şeyleri başarma duygusunu tatmak önemlidir ya...

i:\film\Titanic 2 - Tr Dublaj DVDRipten HD MP4 cOMEoN - 2010.mp4 Çok uzun olduğunu düşünmüyorum. Boşluklar da sorun yapmış olabilir.

Bu arada bir arkadaşın önerdiği "lnb outtan tv nin anten girişine" dış kablo temasını yaptım. Tv deki cızırtı yok oldu.
    Arkadaşlara öneririm.

Şu an gemini 4.70 army speed kullanıyorum mdü4 üm çok iyi, tüm xx kanalları şifreledim, tüm servislerde de gözükmüyor. Kanal geçişleri hızlı.

Şunu farkettim ki backup atmak tek başına yeterli olmuyor. Backup ın temiz imajını önce dreamup ile atıp sonra flashwizardla backup atmak daha doğru.

Yarın sizin backupı yükleyip mdü4 için ayarlayayım, şifrelemeyi de yapayım göndereyim.

İyi geceler.
    http://s2.dosya.tc/file/Rcn4CL/dm500S_image_setting.rar.html

ALTERNATİF down2:http://hotfile.com/dl/84758830/40bf6f9/dm500S_imagesetting.rar.html

Her iki backup da silinmiş. 46 mb lık dosya duruyor, onun içinde varmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pphammer -- 5 Şubat 2011; 0:25:46 >

• edit: şifrelemesi çalışan, kanal listesi yenilenmiş yeni dosya.

mdü4 için

http://rapi dshare.com/files/446300787/pphammer_5subat_mdu4_sifreli_cccamyok.rar boşluğu silin

Nihat Bey in 24.11.2010 tarihli backup ı makineye yüklenmiş ve şunlar yapılmıştır.

1. dt w3 uydusu lof değerleri 12650_12650_11700 olarak ayarlanmış ve buna uygun frekanslar elle taratılmıştır.
    Böylece mdu4 sistemler için dt kanalları ayarlanmıştır.
    edit: paketlerde bazı değişiklikler yapılarak daha güncel hale getirilmiştir. Asrta kanalları silinmiştir. Tekrar taratıp ekleyebilirsiniz.
    2. iletişim ayarları 192.168.1.11, ana makine 192.168.1.10 olarak ayarlanmıştır. Ben bunu kullanıyorum.
    siz kendi ayarınızı yapınız. Yoksa cccam çalışmaz, dreambox a ftp üzerinden bağlanamazsınız.

3. Tüm adult kanallar şifrelenmiş ve görünmez hale getirilmiştir.

a) Tüm adultları şifrelemek için bir kanal izlerken "ok" tuşuna basıp kanalları listeleyiniz. Menü tuşuna basınız.
    En alttaki "ebeveyn kilidini etkinleştir" i seçiniz.

b) Adultları izlemek için aynı yerde bu sefer "ebeveyn tuşunu devreden çıkar" ı seçiniz.
    İşiniz bittikten sonra tekrar "a)" dakileri yapınız.

Not: şifre "4444". Kanal şifrelemek veya açmak için menüdeki "ebeveyn kilidi kurulumu" nu kullanmayınız.
    Sadece "a" ve "b" deki yöntemi kullanınız.
    Dilerseniz şifreyi değiştirebilirsiniz.

mdü4 için (12650, 12650, 11700" örnek bir kaç frekans:

11252h30000, 11492h30000, 11211h30000

Bu dosya PPHAMMER tarafından hazırlanmıştır.
    5.2.2011

forum.donanimhaber.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pphammer -- 5 Şubat 2011; 12:21:21 >

• bende baglantıyı kurdum film başlıyor ancak 2-3 saniye sonra görüntü kayıyor.sürekli aşagı yukarı dogru çapraz çizgiler geçiyor.

bunun nedeni ne olabilir acaba?.mkv açıyorum bu arada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cenk-1903

bende baglantıyı kurdum film başlıyor ancak 2-3 saniye sonra görüntü kayıyor.sürekli aşagı yukarı dogru çapraz çizgiler geçiyor.

bunun nedeni ne olabilir acaba?.mkv açıyorum bu arada.

çözünürlük çok yüksek olabilir.. :)
  • """ 21 Eylül 2009; 20:56:11

Seçtiğiniz mesajın linkini aşağıdaki kutudan kopyalayabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=34651833

--------------------------------------------------------------------------------

bombayı patlatıyorum.... kendi yaptığım şekilde aşama aşama anlatımı hazırlıyorum

not: videonuzun ismi çok uzun olur ise oynatmaya başlayınca dream reset atar ve bilgisayarda vlc hata verir...
    videolarınızın isimlerini kısa tutun

örnek resim yukarıda olup az önce kendim çektim

anlatım hazırlanıyor

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Gemini bluepanelden addons ---> plugins kısmından vlcf_1.8.0'i indirip kurmanız gerekmektedir
    benim hazırladığım settingde bu program kurulu şekilde gelmektedir.....
    http://forum.donanimhaber.com/m_27297466/tm.htm

pc için gerekli progam ise VLC media player dir... onuda indirip pc mize kuralım

......................................................

ilk olarak film klasörümüzü ağda paylaşıma açalım.....

flash fxp programı yardımı ile ;

/var/tuxbox/config/ içerisindeki

vlcf_original.xml adı vlcf.xml olarak değiştirilecek """

bende vlc yüklü ama /var/tuxbox/ içinde config yok.

daha dogrusu var ı acıyorum. ıcındeki tuxvoxu tıklayınca etc/tuxbox a geciyor

vlcf_original i nasıl değiştirecem arkadaslar

• adres satırına bu şekilde yaz

ftp://192.168.2.4/var/tuxbox/config/

olmazsa vlc yi sil tekrar kur... hiç yapamazsan burdaki imageyi yukle
  • merhabalar , iyi günler

benim sorunum videonun sesi çıkmıyor ayrıca belirli bir süre 2x hızında ilerleyip ekran kararıyor. (tam olarak hızını ölçmedim )

dreambox pc mi görüyor dosyalarda sıkıntı yok. ne açmaya kalkarsam kalkayım ses çıkmıyor. wireless kullanıyorum. sırf bu iş için harddiskimde F: 4 gb lik fat 32 bölüm oluşturdum. hiçbirşey degişmedi.

(dosya adı himym.avi)
  • sorun wirellesdan , yada bilgisayarın zayıflığından ve vlc sürümünden kaynaklı olabilir...

üçünüde denemen gerekiyor
  • wirelessim 16 mb e kadar olan malum telekominikasyon şirketinin tarifesi sıkıntı olcagını sanmıyorum ki lan baglantısı oldugundan bu söylediginiz seçenegi eliyorum.

bilgisayarım acer aspire 5738G olup

marka : Acer 
    İşlemci Tipi : Intel Core 2 Duo
    İşlemci Hızı : 2.1 Ghz
    İşlemci Veri yolu hızı : 800 Mhz
    İşlemci ön belleği : 2 MB
    İşlemci Modeli : T6500
    Bellek Hızı : DDR3 1066 Mhz
    Bellek miktarı : 4 GB
    Ekran boyutu : 15.6 inç
    Ekran Tipi : WXGA
    Ekran çözünürlüğü : 1366 x 768 px
    Ekran Kartı : NVIDIA GeForce G105M
    Ekran Kartı Belleği : 512 MB
    Ekran Kartı tipi : Harici Nvidia
    İşletim sistemi : win 7 ultimate
    Hdd Kapasitesi : 320 GB
    Hdd Rpm : 5400 rpm
    Hdd tipi : SATA
    Optik sürücü tipi : DVD Yazıcı (Super Multi)
    Modem : 56 K
    Ethernet : 10/100/1000 Mbps
    Kablosuz Ağ : 802.11 A/B/G/N
    Bluetooth : Bluetooth V2.0+EDR
    3G : -
    Diğer Bağlantılar : -
    DVI Çıkışı : -
    Kızılötesi : -
    HDMI Çıkışı : 1
    IEEE 1394 : -
    Kart girişi : 1 x Express Card
    Monitör Çıkışı : 1 x VGA
    Ses Bağlantıları : 1 x Kulaklık Çıkışı 1 x Mikrofon Girişi
    Tv-Out : -
    USB : 4
    E-SATA : -
    Ses Kartı : Dahili ses kartı
    Hoparlör : Dahili hoparlör
    Touchpad : Var
    Klavye : Türkçe Q Klavye + Nümerik Tuş Takımı
    Kart okuyucu : 5-in-1 card reader
    Kamera : 0.3 Megapiksel Web Kamerası
    Parmak izi Okuyucu : -
    Pil : lityum-iyon
    Genişlik : 383 mm
    Derinlik : 250 mm
    Yükseklik : 32 mm
    Ağırlık : 2.800 Kg

2ci ihtimali de eledik + belirtmek isterim ki lan kablosunu da taktım bişey degişmedi

valla en son söylediginiz vlc sürümü olayını da girdim kendi sitesinden yeni yükledim. eski sürüm kullanmam gerekmiyorsa o ihtimali de eleyebiliriz.

sonuc olarak hala madurum :)

• eski sürümünü deneme n gerekiyor hatta bunla akalı yazılar önceki sayfalarda mevcut...

dm500s konusundaki 1 sayfada en üstte yer alan image linkini indir onun içinde gerekli olan herşey mevcut...

hatta gerekirse imageni ordakiyle değişip dene
  • Arkadaşlar merhaba win7 64 bit kurulu sistem tüm ayarlar yapıldı bağlantı tamam ama iş oynatmaya geldiği zaman divx + mkv leri açıyor ama ses yok birde yayın akıcı değil bu konuda ne yapmam gerekiyor vlc player 1.1.4 versiyonu yüklü ayarları tam yapabilmek için eski versiyonu yüklemek çözüm olabilir mi bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim...
  • eski vlc sürümü öneriyoruz.. ses için bilgisayardaki codecleri güncelleyin

kumandadan ok+ kırmızı yaparak sesi açabilirisniz

mkvleri bilemem ama avileri stabil oynatması gerekir
  • peki ac3 filmlerde anfi bağlantısını nasıl yapmalı sizce dreambox optik çıkışından mı yoksa bilgisayarın mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: turgay26

peki ac3 filmlerde anfi bağlantısını nasıl yapmalı sizce dreambox optik çıkışından mı yoksa bilgisayarın mı?

ikiside olur diye tahmin ediyorum .. (sesi ve görüntüyü işleyip veren vlc player) (oynatan dream)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 30 Mart 2011; 15:28:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nihat1551

quote:

Orijinalden alıntı: turgay26

peki ac3 filmlerde anfi bağlantısını nasıl yapmalı sizce dreambox optik çıkışından mı yoksa bilgisayarın mı?

ikiside olur diye tahmin ediyorum .. (sesi ve görüntüyü işleyip veren vlc player) (oynatan dream)

teşekkür ederim, yarın cihazım geldiğinde yapacağım ilk işlem :)
  • ses sorunu bende de vardı ama tahminime göre dreambox ayarlarındaki ac3 varsayalan çıkış olduğunda ses çıkmıyor o kısmı kapattığımda streo ses geliyor cihaza dolby sesi ne yaptıysam alamadım :)

araştırırken böyle bişi okudum ne akdar doğru bilmiyorum ama dediklerimle örtüşüyor bence

turkey forumdan alıntı:

Sorun VLC tarafından dosya decode edilmiş ve Dreamboxta izelenebilecek bir stream halinde gönderilmesi, VLC dreamdeki playere gönderirken hem görüntü kalitesini hemde ses kalitesinin optimum seviyeye (ağ hızınıza ve dreamboxun işleyebileceği görüntü türüne) indirgeyerek yollar yani gönderilen ses AC3 yada 5+1 ne olursa olsun basit stereo haliyle dreamboxa ulaşır ve 5.1 çalışmaz.

sanırım işte bu yüzden biz dream ayarlarından ac3 sesi seçince tanınmıyor ses..buda olsa var ya pamuğa sarardım bu aleti :D neyse bir ara bide media player alalım bari :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turgay26 -- 1 Nisan 2011; 3:06:15 >

• Gözlüklerime inanamadığımı söylemiştim dimi
  • Arkadaşlar 3 senedir Dream 500S kullanıyorum.
    En sıkıntılı konu ses kalitesi. Ses düzeyi iyi fakat sesi ayrıştırması ve stereo kalitesi düşük.
    Evdeki Pioneer seti sırayla Dream ve diğer odada direkt uydu yayınları için kullandığım Seoul X3 e
    götürüp bağladım. X3 ten iyi bir ayrışmalı ses alırken dream mono tadında ses verdi. Hoparlörlerin
    hepsinden ses geliyor ama dediğim gibi mono tadında.

Hatta serverdan aldığım Sky ve POLSAT yayınlarındaki ses seçeneğini ac3 e getirdiğimde ses vermiyor
    ya da düz ses veriyor.

Sonuçta bu cihazın ses düzeyi bu herhalde.
  • yapamayan arkadaşlara şiddetle tavsiye ediyorum pc nizin ip sinin doğru olduğun kontrol edin .. bunun için başlat -çalıştır-cmd-çıkan siyah dos ekranında boşluksuz ipconfig enter deyip ip nizi örenin
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.