Şimdi Ara

Pazartesi araç alınacak MEGANE V 308

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sevgili forumdaşlar başlıktada belirttiğim gibi iki model arasında kaldım.2016 model Megane sedan touch paket ancak geri görüş kamerası yok.Bir galeri sıfır km olduğunu söyledi fakat plakası felan takılı.Fiyat olarak 89000 lira istiyor.Diğeri ise 2016 model Peugeot 308 style paket 88000 liraya bayiden sıfır olarak alabilirim.
    Sizce;sorun çıkartma,yakıt tüketimi vb. durumları düşünürsek hangi aracı tercih etmeliyim.Ayrıca şunuda belirteyim satın aldığım ilk araç olacak ve birazda araba sürme konusunda acemilik var.Şimdiden teşekkürler.

• Hocam motorlari, sanzimanlari yazmamissin ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İkisinde dizel otomatik olduğunu var sayarsak kesinlikle 308

• masterap M kullanıcısına yanıt
    Hocam kusura bakmayın her iki araçta dizel ve otomatik şanzıman.Sizin yorumlarınız ve diğer arkadaşların yorumlarını bekliyorum.Pazartesi iki araçtan birini almayı düşünüyorum.
  • Pejo 308 o zaman :)

• Megane ı bilmiyorum ama 308 dizel otomatik çok keyifli bi sürüşü var. Style paket yeterince dolu. Arka diz mesafesi 175 üstüne sıkıntı yaratabilir ama bagaj 420lt.

Ayrıca plaka takılı her araç 2nci eldir. Sıfır alın içiniz rahat olsun derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi macropolo -- 20 Mayıs 2017; 20:20:25 >
  • masterap M kullanıcısına yanıt
    Peki arkadaşlar 308 i tavsiye etmenizdeki sebep nedir ? Çevremden bazı arkadaşlar peugeot markasından uzak dur diyorlar.Bu forumun yorumları benim için önemli.
    Edit: düzenleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zobu1907 -- 20 Mayıs 2017; 20:24:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zobu1907

Peki arkadaşlar 308 i tavsiye etmenizdeki sebep nedir ? Çevremden bazı arkadaşlar peugeot markasından uzak dur diyorlar.Bu forumun yorumları benim için önemli.
    Edit: düzenleme

Benim gözümde iki araçta alınası , pejo önerenler aisin tork konvertörlü şanzumandan ötürü öneriyorlardır. Renonun ki edc çift kavrama.

Bu arada pejo almayin,reno alın diyen o arkadaşınızla otomobil muhabbeti yapmayın. Reno veya pejo iyi ya da kötü demiyorum , iki markada bir birine denk firmalardır , risk ikisinde de aynıdır. Hatta pejo arıza riski açısından şanzumandan dolayı bir tık daha avantajlıdır diyebilirim ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhan1461 -- 20 Mayıs 2017; 22:40:33 >
  • 308'in genel avantajları dışında sizin durumunuza özel iki avantajı daha var:
    1- Megane 2. el olmuş olacak ama 308 sıfır.
    2- 308 daha kompakt ölçülerde bir araba. Acemi olduğunuzu belirtmişsiniz. Bu durumda hakim olmanız daha kolay olacaktır.
  • Gidin iki aracı da deneyin kararınızı verin. Ben 308 dizel Otomatik kullanıyorum gerek yakit gerek konfor çok memnunum. Tek sıkıntı herkesin Dediği gibi arkasi biraz dar. Ama bagajı hb araba için çok iyi. En iyisi gidip deneyin ama 308 kesinlikle pişman ettirmez

• 308 almak için sebepler
    1.Megane galeriden sıfır diye satılıyor,böyle birçok araç var ne olduğu belirsiz.
    2.Sağlam aisin tork konventörlü şanzıman.
    3.Daha uygun fiyat.
    4.Ekonomik ve verimli hdi motor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acemilik varsa 1-2 yıl

1-3 yaşında

50000 tl civarında

2. el araç kullanın derim.

• Pug motor daha iyi şanzıman daha iyi gerçek sıfır, megane iç hacim daha iyi 2. El daha iyi araç kaliteleri denk ben olsam pug alırdım

• Sedan olmasa daha güncel olduğu için meganr derdim ama 308 bence iyi seçim olur

• Bana kalırsa araçta donanım kadar dış görünüşte önemli.O yüzden yeni nesil Megane'ı tercih ederdim.308'i tokatlar geçer.
  • Uzun yıllar binecekseniz pug şanzıman sıkıntı çıkarmaz ömürlük.

megane olacaksa gt-line mavi
  • hocam bende 308 öneririm ama fiyat fazla geldi biraz. style içi 84.5 fiyat alan vardı 5-6 gün önce. ekstra donanım var mı?
  • deniz1010 D kullanıcısına yanıt
    Ekstra donanım yoktu hocam.84.5 fiyatı hangi bayi vermiş bilginiz var mıydı?

• Yorumlardan anladığım kadarıyla şanzıman için pejo dış görünüş için (bana göre de) reno ağır basıyor.Evdekilerle bu durumu konuşup karar vermeye çalışacağım.yorumlar için çok teşekkür ederim

• hocam sıfır araç fiyat teklifleri başlığında okumuştum.. ama pejo için ankara göral'ın en iyi fiyatı verdiği söyleniyor..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.