Şimdi Ara

PAYPAL Türkiye'den Çekiliyor (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.490
Cevap
48
Favori
37.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yani bugün aldığım en kötü haber oldu bu şu resmi hakediyor bi çıksın herkes.

PAYPAL Türkiye'den Çekiliyor
  • YAZIKLAR OLSUN BU İZİN O KADAR ZORMU ELIN BANK ASYASI ORTALIKTA CIRIT ATARKEN BUNLAR ADAM GIBI ADAMLARDI...YAZIK BU ULKEYE
  • Yazıklar olsun bu ülkenin yönetimine. Tek istedikleri şey TEKEL olup milleti soymak. Yurt dışından gelip uluslararası kabul gören bir sistemi BDDK'nın kabul etmemesinin tek nedeni BKM(Bankalar Arası Kart Merkezi) aracılığı ile parayı kendi havuzlarında değerlendirmek.
  • Dünyada her ülkede geçerli olan paypal Türkiye'de geçerli olmayacak mı? Böyle bir rezalet olabilir mi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marjinal01

Doğru eksik yazmışım ben de. Yurtiçi veya yurtdışı nakit gönderi işlemleri yapılamayacaktır diyelim. Alışverişlerde kısıtlama olacağını hiç sanmam. İkisi farklı konular çünkü. Ben yurtdışı alışverişimi Paypal ile yaptığımda, yurtiçi finans sistemine yansıması Paypal'a tanımladığım kart ile yapılan alışveriş şeklinde oluyor. Kaldı ki gerçekten Türkiye menşeili tüm hesaplara alışveriş için de engelleme gelecek olsaydı, hepimizin mail adreslerine bu yönde bildirim gelirdi. Bana halen bu yönde bir mail gelmiş değil.

O zaman şöyle bir beyin jimnastiği yapalım. Diyelim ki alışverişlerde kısıtlama olmayacak ve biz de paypal ile bir alışveriş yaptık. Sonrasında da ürünle ilgili bir sıkıntı yaşadık, ürün bozuk geldi vs. Bu durumda nasıl iade alabileceğimize dair bir planı olan varsa beni aydınlatsın. Satıcı iadeyi nereye ve nasıl yapacak. Paypal'ın yaptığı açıklamaya göre iade filan olmayacak. O zaman da paypal'ın bir anlamı yok zaten.

• Geçmiş olsun kötü bir haber.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnternetimde AKK var ve fahiş fiyat ödüyorum, aldığım benzin aşırı pahalı, aldığım maaşın %40ı cebimden alınıyor (vergi sgk zart zurt), kıt kanaat biriktirdik araba alacağız %90 Ötv + %18 Kdv... Ama yurt dışı alışverişlerinde artık dolandırılma durumu paha biçilemez...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bearpear

quote:

Orijinalden alıntı: Marjinal01

Doğru eksik yazmışım ben de. Yurtiçi veya yurtdışı nakit gönderi işlemleri yapılamayacaktır diyelim. Alışverişlerde kısıtlama olacağını hiç sanmam. İkisi farklı konular çünkü. Ben yurtdışı alışverişimi Paypal ile yaptığımda, yurtiçi finans sistemine yansıması Paypal'a tanımladığım kart ile yapılan alışveriş şeklinde oluyor. Kaldı ki gerçekten Türkiye menşeili tüm hesaplara alışveriş için de engelleme gelecek olsaydı, hepimizin mail adreslerine bu yönde bildirim gelirdi. Bana halen bu yönde bir mail gelmiş değil.

O zaman şöyle bir beyin jimnastiği yapalım. Diyelim ki alışverişlerde kısıtlama olmayacak ve biz de paypal ile bir alışveriş yaptık. Sonrasında da ürünle ilgili bir sıkıntı yaşadık, ürün bozuk geldi vs. Bu durumda nasıl iade alabileceğimize dair bir planı olan varsa beni aydınlatsın. Satıcı iadeyi nereye ve nasıl yapacak. Paypal'ın yaptığı açıklamaya göre iade filan olmayacak. O zaman da paypal'ın bir anlamı yok zaten.

Bence alışveriş işi de kapanıyor. Çünkü Alıcı koruması Bu tarih ve öncesinde yapılan alışverişler için geçerli denmiş.

• DH yetkilileri...

3-5 hesaplarda kalanlar bir işe yarasın...

ödeme/bağış butonu koyun oraya aktaralım...

damlaya damlaya göl olur...

sizin işinize yarasın veya para yatıranlar arasında kura ile çekiliş falan yapın, değerlensin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ERSAHizm -- 31 Mayıs 2016; 1:06:06 >
  • Memlekette bir tane hayırlı haber yok anasını satayım.

• İyi olmus bence paypali hic sevmem. Durduk yere icerde para varken hesap kapatmalar bloke koymalar 300-400 liram gitti.

• Ugandadan daha az gelişmiş bi ülke olmak kadar acı verici başka bir şey olamaz paypal ile birçok insan işlem yapıyordu.
  • lanet olsun böyle ülkeye .. yerli malınımı teşvik edecekler düzenbazlar.
  • Az önce gördüm şok oldum gerçekten.Mantığa aykırı, inanılmaz bir olay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnrbK -- 31 Mayıs 2016; 1:08:14 >
  • ebay'den nasıl alışveriş yapacaz şimdi.....
  • Arkadaşlar hemen suçu bizim ülkede arıyorsunuz.BDDK 1 sene önce yönetmelik çıkardı yabancı sermaye şirketleri faaliyetlerine devam edebilmek için TÜRKİYE de büro açacak ve şartları sağlayacak.Bu arkadaşlar 1 sene şartları sağlamadı ve kullanıcılarıda bilgilendirmedi şidi gidiyoruz diyolar bizim ergenlerde nasıl memleket diye ağlıyor arkadaş kullandığın şoğu şey yabancı sende herkes gibi kurallara uyacaksınız.
  • Çekilirler kardeşim gayet normal ve yerinde bir karar. Sessiz sedasız yığınla ürün/hizmet sağlayan yüzlerce firma ülkeden ayrıldı. Memleket batıyor millet Survivor izlemesinin derdinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2014turkish

ebay'den nasıl alışveriş yapacaz şimdi.....

PayPal ile beraber o da gitti. Eğer Türkiye kredi kartlarını da engellemez ise yurt dışı hesabı açılabilir ancak bin numarasından Türkiye kartı olduğunu anlamak çok kolay.
  • Gerçekten yazık oldu. Benim memnun olduğum iki markadan biri PayPal'dı. Bu güne kadar 1 tane sorunumu çözmemezlik yapmadılar. Yeri geldi yurt dışından arandım. Çok ilgililerdi, okuyunca üzüldüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pergıos

Arkadaşlar hemen suçu bizim ülkede arıyorsunuz.BDDK 1 sene önce yönetmelik çıkardı yabancı sermaye şirketleri faaliyetlerine devam edebilmek için TÜRKİYE de büro açacak ve şartları sağlayacak.Bu arkadaşlar 1 sene şartları sağlamadı ve kullanıcılarıda bilgilendirmedi şidi gidiyoruz diyolar bizim ergenlerde nasıl memleket diye ağlıyor arkadaş kullandığın şoğu şey yabancı sende herkes gibi kurallara uyacaksınız.

adam da haklı beyler
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.