Şimdi Ara

PAYPAL Türkiye'den Çekiliyor (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.490
Cevap
48
Favori
37.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Abi yazıklar olsun valla rezil rüsva bir ülkedeyiz yurtdışı alışverişinde amazon hariç paypal kullanmayan hiç bir yerden almadım tek güvencemdi şuan öldü yurtdışı seçeneği benim için. Ben hayatımda bu kadar güzel alıcıyı kollayan yararına çalışan şirket görmemiştim amazonla birlikte . Valla yazık türkiyedeki lafta müslümanlara kaldık bizi düdüklesinler diye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • freelance çalışan biri olarak yurt dışındaki tüm işlermin ödemesini paypal ile alıyordum. birçok siteden ise kazançlarm paypal üzerinden geliyor.
    şimdi ne yapacağım ben.... biri söylesin... lan varya.....................
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pergıos

Arkadaşlar hemen suçu bizim ülkede arıyorsunuz.BDDK 1 sene önce yönetmelik çıkardı yabancı sermaye şirketleri faaliyetlerine devam edebilmek için TÜRKİYE de büro açacak ve şartları sağlayacak.Bu arkadaşlar 1 sene şartları sağlamadı ve kullanıcılarıda bilgilendirmedi şidi gidiyoruz diyolar bizim ergenlerde nasıl memleket diye ağlıyor arkadaş kullandığın şoğu şey yabancı sende herkes gibi kurallara uyacaksınız.

Tel: 444 77 01
    Adres: Esentepe Mah. Büyükdere Cad. No:100 Maya Akar Center D:102
    Şişli / İstanbul
  • Arkadaşlar bir paypal hesabim ve bu hesaba kayıtlı ön ödemeli kartim var.Bu hesabimla origin access üyeliği satın alıyorum. Şimdi paypal 'ın bu olayı yüzünden ben üyeliğimi devam ettiremeyecek miyim?

• Çok kullandığım bir uygulamaydı yazık oldu.Axess kampanyasıda güme gitti
  • Jlozde kullanıcısına yanıt
    Ben sade anlaşılsın diye büro ve şartlar yazdım.Başka şartlar da getirildi ve bu şartları yerine getirmedi paypal

1 yıl önce çıkan yönetmeliğe göre ülkemizde internet üzerinden ticari faaliyet gösteren yabancı sermayeli kuruluşların "server"larını türkiyeye taşıması kararı alındı. bu kuruluşlara da gerekli istihdam ve hazırlığı yapması için 1 yıl süre tanındı. paypal bu yatırım istihdamı sağlamadı. ben işin uzmanı değilim, alınan kararın mantıklı olup olmadığını işi bilen arkadaşlar tartsın.

Ki BDDK ya başvuruyolar ve ve şartlarını inceliyorlar.Ama söyeleyeyim geri döencek rahat olun 3 -4 ay şartları yerine getirebileceklermi bakacaklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pergıos -- 31 Mayıs 2016; 1:22:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pergıos

Ben sade anlaşılsın diye büro ve şarlar yazdım.Daha yeni şartlar getirildi ve bu şartları yerine getirmedi paypal

1 yıl önce çıkan yönetmeliğe göre ülkemizde internet üzerinden ticari faaliyet gösteren yabancı sermayeli kuruluşların "server"larını türkiyeye taşıması kararı alındı. bu kuruluşlara da gerekli istihdam ve hazırlığı yapması için 1 yıl süre tanındı. paypal bu yatırım istihdamı sağlamadı. ben işin uzmanı değilim, alınan kararın mantıklı olup olmadığını işi bilen arkadaşlar tartsın.

Ki BDDK ya başvuruyolar ve ve şartlarını inceliyorlar.Ama söyeleyeyim geri döencek rahat olun 3 -4 ay şartları yerine getirebileceklermi bakacaklar.

Mesajınızdan ofis gibi anlaşılıyor o yüzden yazmıştım. Tam şartların ne olduğunu ben de vakıf değilim ancak PayPal gibi bir firma Türkiye'yi kaybetmemek için elinden geleni yapmış olacağını düşünüyorum.

Ayrıca PayPal gibi firmalara da sunucularını Türkiye'ye taşı demek çok absürt bence.

• Bir insan bu habere niye sevinir? Sen istemiyorsan kullanma, yararlanan adamın demek ki bir işine yarıyormuş da kullanıyormuş değil mi? Yazık oldu.
  • ''Troy'' isimli kart virali değil de nedir ? Kimse maval okumasın paypal şöyle eksikti böyle yerine getirmedi diye.Güzel yorum yapmış bir arkadaş, 'girişimcilere yapılmış darbedir' diye, aynen katılıyorum.
    Ama küçük mevlalar da sorun pek görünmüyor bazı para alışverişinde sıkıntı yaşayıpta sadece müşteri hiz. çözüm aramaa kalması ve bin türlü uğraşla çözüm buluyor.Paypal para çeviren bir kurum ve gerekli teknik desteği aynı bir banka gibi en azından 1 yada 2 yerden yerinden vermesi gerekiyor ve bence burda paypalın kabahati az değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pergıos -- 31 Mayıs 2016; 1:30:53 >
  • ORTADA BİR ÇOK KİŞİ İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR KRİZ VAR BEN YURTDIŞINDAN AYLIK 250$ ALIŞVERİŞ YAPAN BİRİYDİM ÇOĞU SORUNLU SİPARİŞLERİMDE İADELERİMİ RAHAT BİR ŞEKİLDE ALIYORDUM AYNI ZAMANDA FREELANCER OLLARAK ÇALIŞAN BİRİYİM ÇOĞU MÜŞTERİM SADACE PAYPAL KABUL EDİYORDU AYLIK 300$ GELİRİM OLDUĞU ZAMANLAR OLUYORDU NE YAPACAK BU ADAM ŞİMDİ NOLUCAK ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oldumusimdi -- 31 Mayıs 2016; 1:30:56 >
  • Bu sisteme destek verenler, 1 hafta sonra 30 gün oruç tutup Müslüman olduklarını hatırlayacaklar...
  • yahu tam da haziran ortasında paypaldan gelecek bin euroya yakın bakiye var, hesaptaki parayı çekebilirsin diyor ama hesaba para gönderilemez diyor. yapacağınız işi.

edit: ayrıca niye bi hafta önce duyuruluyor paypal üzerinden ödeme alanlar önlemlerini alabilsinler diye en az bir ay önce duyurulmalıydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man Down -- 31 Mayıs 2016; 1:38:00 >
  • Pergıos kullanıcısına yanıt
    Ben kendi adıma konuşacak olursam 2008den bu yana aktif olarak Paypal kullanırım 2 kere desteğe giden işlemim oldu ikisinde de sorunsuz çözüme ulaştırdılar. Ancak her tecrübe aynı olacak diye bir kural yok pek tabii siz olumsuz deneyim de edinmiş olabilirsiniz.

Sonuç olarak iki taraftan birisinin gerekli adımları atması gerekiyor. Paypal gibi bir firmanın yurt dışı alışverişindeki yeri su götürmez bir gerçek. Özellikle Paypal olmadan Ebay alışverişinin de Türkiye için imkansız hale geleceği de ayrı bir konu. Sabah olduğunda herşey daha netleşir.
  • Sizin şartınızın da lisansınızı da

• İşler bombok oldu ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jlozde

quote:

Orijinalden alıntı: 2014turkish

ebay'den nasıl alışveriş yapacaz şimdi.....

PayPal ile beraber o da gitti. Eğer Türkiye kredi kartlarını da engellemez ise yurt dışı hesabı açılabilir ancak bin numarasından Türkiye kartı olduğunu anlamak çok kolay.

Hocam aynen öyle. Ben yurtdışında iken paypal kullanmaya kalktım güvenlik nedeni ile kabul etmedi. Bu hesabı ancak türkiyeden kullanabilirsin diye uyarı verdi. Eklediğin kart da o ülkeye ait olacak dedi. Yani hangi ülkeden hesap açarsan o ülkeye ait birde banka veya kredi kartı ekleyebilirsin dedi kısaca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Man Down

yahu tam da haziran ortasında paypaldan gelecek bin euroya yakın bakiye var, hesaptaki parayı çekebilirsin diyor ama hesaba para gönderilemez diyor. yapacağınız işi.

edit: ayrıca niye bi hafta önce duyuruluyor paypal üzerinden ödeme alanlar önlemlerini alabilsinler diye en az bir ay önce duyurulmalıydı.

Muhtemelen bddk kendilerine yeni tebliğ etti ve tarihi koydu. paypal nakitte bile herkese bilgilendirme yaptılar ve cok öncesinden duyurdular. Bizimkilerin b.k yiyenliği gibi gözüküyor.
    Ben paypalın büyüklüğünü inkarda etmiyorum lakin eğer paypal tarafı ''haksızsa'' ve bunu ne de olsa göz yumarlar ben tekelim çeker giderim şeklinde 1 günde şu tarihde gidiyorum başınızın çarenize bakın derse içerde bizim eleştirdiğimiz göz yuma kültürünü bu seferde onlar uyguluyor

Dediğiniz gibi netleşir ben paypalın Türkiye pazarını kolay bırakıp gideceğini sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pergıos -- 31 Mayıs 2016; 2:05:25 >
  • yurt dışı paypal açmak farz oldu. hem euro bölgesindeki paypal hesaplarındaki bakiye ile amazon vb. sitelerden alışveriş yapılabiliyor.
    ama yarın öbür gün yurt dışı kargoları da kapatıyoruz derlerse şaşırmam.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.