Şimdi Ara

paypal hesabınızı kontrol edin,bit defender alışverişi olanlar. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
2.529
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Victoяiatus

Paypal mı hacklenmiş, yeterince güvenli bir sistem mi değilmiş

Geçiniz, konu çöp.

Her gelen maile tıklamamayı öğrenemediniz gitti.

Söylediğinin bir kısmı bana da dokunduğu için cevap veriyorum.

Her konuyu bilmeden etmeden ahkam kesmemeniz gerektiğini öğrenemediniz gitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fezalii -- 2 Şubat 2014; 17:48:19 >
  • Ocak ayının başlarında paypalden xxx satıcısına 600 tl gönderildi diye bir mail aldım.Hemen yetkisiz işlem başvurusu yaptım.Heabıma ve bankamın internet şubesine girdiğimde bu işlemi gördüm hatta kesintilerle 640 tl gibi bir rakamdı.Bankamın çağrı merkezini aradım dilekçe ile başvurmamı söylediler.Buarada paypalden şifre değişikliği yaptım.Paypalden gelen cevapta uzman arkadaşların işlemi incelediği yetkisiz işlem olmadığına karar verildiği ve satıcımla uzlaşmamı tavsiye ettikleri bir mail aldım.arkadaş ben bir hizmet almadım işlem yapmadımki karşımda bir muhatap yokki uzlaşayım.bunu anlatan bir mail attım yapacak birşey olmadığını uzmanların böyle karar verdiğini söylediler.hesabıma girip kart bilgilerini sildim.allahtan banka adam gibi bankada iki gün sonra paranın iade edildiğini kartımında güvenlik için kullanıma kapatıldığını yeni kart göndereceklerini söylediler.banka iletişime geçince bu efendiler mail atıyor yetkisiz kullanıma karşı hesabınız bloke edilmiştir diye.üstüne para verseler artık kullanmam.ayrıca satıcı görünen vatandaşlada e-mail vasıtasıyla görüştüm.mailinin hacklendiğini paypali bilmediğini paypal ile görüştüğünü söyledi.günahı boynuna.
    biraz uzun oldu ama tüm süreci sizinle paylaşmak istedim.bende çok güvenli olduğunu düşünüyordum eskiden.
    bu arada bazı arkadaşların yazdıklarını hayretle okuyorum.sadece kendilerini akıllı sanıyorlar galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tlgdnc -- 2 Şubat 2014; 17:55:45 >

• paypal'a benim de güvenim kalmadı bütün kartlarımı kaldırdım. Hatta hesabımı da kapattırmayı düşünüyorum.
    Hızlıal'dan 250 tl 'lik geçtiğim ürün ekstreme 255 küsür olarak geldi. Sebebi Halkbank'ın anlaşmalı banka olmamasıymış. Hatta ürünü iade etmiştim. bir de tutarı eksik iade ettiler. Mühim olan 5 lira değil ama mide bulandırıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yasin Eskici

Konuyu açan arkadaşa, "aha paypal hacklenmiş, hadi hesapları kapatalım" diye tutuşan bilumum zevata ne olduğunu anlatayım. Bu arkadaş muhtemelen geçen yıl bu zamanlarda bit defender internet security satın aldı. Avangate bit defender'ın firması. Neyse satın alırken auto renewal seçeneğini işaretli olarak işlemi gerçekleştirdi. Şimdi üzerinden 1 yıl geçti ve otomatik yenileme aktif olarak satın alma yaptığı için hesabından yeniden 1 yıllık bis ücreti otomatik olarak kesildi. Ben auto renewal seçeneğini tıklamadığım için günlerdir uyarı alıyorum.

Yaptığınız işlemleri bilinçsiz gerçekleştirmenin suçunu size aracılık yapan kurumlara atmayın.

canım kardeşim ,başlığıma gözlerini iyice açıp bakarsan ( aha paypal hacklenmiş, hadi hesapları kapatalım ) diye bir şey görüyormusun. sorunun bit defender ile alakalı olduğunu nereden bilebilirim.doğrudur geçen yıl alışverişim olmuştu bu forumda benim gibi birçok kişi almıştı bit defenderi ,yazdığın yakışıksız cevap yerine ;efelenmeyip ,düzgünce izah etsen olmazmıydı.sırf donanımhaber üyesisin diye sana ,senin bana yaptığın saygısızlığı yapmayacağım.yine de problemi aydınlattığın için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jayus -- 2 Şubat 2014; 17:54:34 >

• Paypal demişken bunlar benden 3tl kesmişlerdi onay için kartım yerine hesaba yatırmışlar onu nasıl çözücez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fezalii

quote:

Orijinalden alıntı: Victoяiatus

Paypal mı hacklenmiş, yeterince güvenli bir sistem mi değilmiş

Geçiniz, konu çöp.

Her gelen maile tıklamamayı öğrenemediniz gitti.

Söylediğinin bir kısmı bana da dokunduğu için cevap veriyorum.

Her konuyu bilmeden etmeden ahkam kesmemeniz gerektiğini öğrenemediniz gitti

Her ne ise işte, paypal'da hata olmaz olsa olsa bizim fikir sahibi olmadan bilgi sahibi olan toplumda hata olur.

• Butun bunlar paypala karsi mide bulandiran sinek misali karalama kampanyasi olabilir aklima o geliyor. Bu arada paypallarinizi nakite( garanti, enpara havale eft misli vb) cevirebilirim arkadaslar dusuk bir komisyon karsiliginda. Her turlu meblag olabilir, kucuk buyuk sorun degil. Referanslarim bulunmaktadir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi duyarli -- 2 Şubat 2014; 18:04:27 >
  • Paypal dünyanın en büyük ve en önemli ödeme sistemi bu karalama kampanyaları boşuna. 40000 tl limiti olan kartım tanımlı içim rahat.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • paypala çokta güvenmeyin .insanlarda oluşturulan güven unsurunu sadece 1 olayla çok kötü ödersiniz.bende başımdan geçeni anlatayım.yerli bir siteden ödemeyi paypal la yapmayı seçmiştim.paypalda onayladıktan sonra sipariş geçtiğim site hata verdi ve onaylamadı siparişi.para hesabımdan çekilmişti ancak paypal işlemlerde görünmüyordu .itirazınızı işlem no olmadan açamıyorsunuz bile.epey bi uğraşıp bankaya harcama itirazı ile paramı aldım(enpara).ancak paypal emaille itirazıma inceledik haksız bulduk diye cevap verdi.paypala güvenim %100 den %0 a indiği an o andır.olay 2-3 ay öncesinde yaşandı.
    velhasıl öyle paranızı geri veriyor diye hepten teslim olmayın.elektronik sistemleri dışında kaldığınız bir vukuatta direk bizde olmaz bu deyip reddediyorlar.hiçte umurları değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Riven_ -- 2 Şubat 2014; 18:41:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serseri26

Ben şimdi kontrol ettim.Hiçbir problem yok.

Paypal guvenıliır ama....huzursuz olan arkadaslar tanımlı kartları kaldırabilir...

• quote:

Orijinalden alıntı: _Riven_

paypala çokta güvenmeyin .insanlarda oluşturulan güven unsurunu sadece 1 olayla çok kötü ödersiniz.bende başımdan geçeni anlatayım.yerli bir siteden ödemeyi paypal la yapmayı seçmiştim.paypada onayladıktan sonra sipariş geçtiğim site hata verdi ve onaylamadı siparişi.para hesabımdan çekilmişti ancak paypal işlemlerde görünmüyordu bu bile.itirazınızı işlem no olmadan açamıyorsunuz bile.epey bi uğraşıp bankaya harcama itirazı ile paramı aldım(enpara).ancak paypal emaille itirazıma inceledik haksız bulduk diye cevap verdi.paypala güvenim %100 den %0 a indiği an o andır.olay 2-3 ay öncesinde yaşandı.
    velhasıl öyle paranızı geri veriyor diye hepten teslim olmayın.elektronik sistemleri dışında kaldığınız bir vukuatta direk bizde olmaz bu deyip reddediyorlar.hiçte umurları değil.

Kesinlikle katılıyorum,

bana da benzer birşey oldu, itirazettim, ertesi gün reddedildi diye mesaj geldi, tekrar itiraz ettim, yine reddedildi,

banka aracılığıyla iki itiraz ve 2-3 ay bekleme sonrası aldım paramı, bireysel itirazı pek sallamıyorlar

ayrıca karalama kampanyası diyenlere de gülüyorum doğrusu, insanlar başından ne geçtiyse onu anlatıyor burada, sanki babanın firması da bilmeden etmeden koruyorsun

• fezalii kullanıcısına yanıt
    işte başına gelmeden anlaşılmıyor.o güne kadar bende de banka gibi güvenli imajı vardı.neticede yurt dışı sitelerde ürün geldimi paranı alabildiğin %100 güvenilir imajı hepimizde var.ancak öyle değil işte.aliexpress in neden paypal ı iptalini anladım.adamlar hep biz haklıyız bizde asla yanlışlık dolandırıcılık olmaz havasındalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Riven_ -- 2 Şubat 2014; 18:51:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakancan44

quote:

Orijinalden alıntı: Yasin Eskici

Konuyu açan arkadaşa, "aha paypal hacklenmiş, hadi hesapları kapatalım" diye tutuşan bilumum zevata ne olduğunu anlatayım. Bu arkadaş muhtemelen geçen yıl bu zamanlarda bit defender internet security satın aldı. Avangate bit defender'ın firması. Neyse satın alırken auto renewal seçeneğini işaretli olarak işlemi gerçekleştirdi. Şimdi üzerinden 1 yıl geçti ve otomatik yenileme aktif olarak satın alma yaptığı için hesabından yeniden 1 yıllık bis ücreti otomatik olarak kesildi. Ben auto renewal seçeneğini tıklamadığım için günlerdir uyarı alıyorum.

Yaptığınız işlemleri bilinçsiz gerçekleştirmenin suçunu size aracılık yapan kurumlara atmayın.

canım kardeşim ,başlığıma gözlerini iyice açıp bakarsan ( aha paypal hacklenmiş, hadi hesapları kapatalım ) diye bir şey görüyormusun. sorunun bit defender ile alakalı olduğunu nereden bilebilirim.doğrudur geçen yıl alışverişim olmuştu bu forumda benim gibi birçok kişi almıştı bit defenderi ,yazdığın yakışıksız cevap yerine ;efelenmeyip ,düzgünce izah etsen olmazmıydı.sırf donanımhaber üyesisin diye sana ,senin bana yaptığın saygısızlığı yapmayacağım.yine de problemi aydınlattığın için teşekkürler.

Mesajımı dikkatli okuyun lütfen. Konuyu açan ve başına bir iş gelmediği halde "aha paypal hacklenmiş, hadi hesapları kapatalım" şeklinde panik yapan iki farklı kişiye/kişilere vurgu yaptığımı düşünüyorum. Kimseyi incitmek istemem ama başına bir iş gelmediği halde gereksiz bir panik ortamı oluşturanlara ve yaptığı dikkatsiz bir işlemin sonucunu aracı kuruma yükleyerek konu açan arkadaşa azıcık sitemkar bir ifade garip karşılanmamalı. Ayrıca, gerçeği öğrendiniz; lütfen konu başlığını değiştirin artık.

Ek bir bilgilendirme yapayım. Buna benzer abonelik tarzı ödeme durumlarınızı Paypal üzerinden kontrol edebilirsiniz. Sırayla Kullanıcı Profili>Profili Görüntüleyin veya Düzenleyin>Param>Önceden onaylı ödemelerim (Güncelle butonuna tıklayın.) menülerini tıklayın. Orada abonelik v.b. önceden onayladığınız ödemeleriniz varsa göreceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nsy77 -- 2 Şubat 2014; 19:50:44 >

• çok panik yaptım ,paypala enkart tanımlıydı ve 30 tl. var

ya gitseydi ben ne yapardım

tüm hesaplarımı kontrol ettim ,asayiş berkemal
  • biri bişey diyor hurra herkes arkasına dahi konuyu okumadan kart kaldırıyor hesap kapatıyor şaka gibi
  • Paypal'e girdim kontrol ettim, sonra sanal kartın limitini düşürdüm. Ardından şifreleri değiştirdim. Görünen o ki bütün bu işleri boşuna yaptım.

Başkaları da uğraşmasın, acilen başlığın değişmesi gerekiyor!
  • quote:

Orijinalden alıntı: fezalii

quote:

Orijinalden alıntı: _Riven_

paypala çokta güvenmeyin .insanlarda oluşturulan güven unsurunu sadece 1 olayla çok kötü ödersiniz.bende başımdan geçeni anlatayım.yerli bir siteden ödemeyi paypal la yapmayı seçmiştim.paypada onayladıktan sonra sipariş geçtiğim site hata verdi ve onaylamadı siparişi.para hesabımdan çekilmişti ancak paypal işlemlerde görünmüyordu bu bile.itirazınızı işlem no olmadan açamıyorsunuz bile.epey bi uğraşıp bankaya harcama itirazı ile paramı aldım(enpara).ancak paypal emaille itirazıma inceledik haksız bulduk diye cevap verdi.paypala güvenim %100 den %0 a indiği an o andır.olay 2-3 ay öncesinde yaşandı.

Kesinlikle katılıyorum,

bana da benzer birşey oldu, itirazettim, ertesi gün reddedildi diye mesaj geldi, tekrar itiraz ettim, yine reddedildi,

banka aracılığıyla iki itiraz ve 2-3 ay bekleme sonrası aldım paramı, bireysel itirazı pek sallamıyorlar

ayrıca karalama kampanyası diyenlere de gülüyorum doğrusu, insanlar başından ne geçtiyse onu anlatıyor burada, sanki babanın firması da bilmeden etmeden koruyorsun

Esasinda olayin tek tarafli olmadigini satici firmalar tarafindan da bir takim oyunlar cevrildigini dusunuyorum.

misal godaddy de promosyon kodu kullanmadan yaptiginiz alisveriste paypal mis gibi calisirken kupon (tam tutari hatirlamiyorum.) kullanimi ile iyice dusen tutarin cekiminde hata verebiliyor. godaddye sorsan kullanabilirsiniz bir sikinti yok. bu sorunla ilgili acilmis yabanci forumlarda bir cok konu vardi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• burada benim suçum, yıllık yenileme onayını unutmuş olmam(fakat geçen yıl bu forumdan arkadaşların uyarısıyla önlemini aldığımı hatırlıyorum)

fakat böyle bir ödemeyi paypal onay vermeden, müşterisine sorması gerekiyordu bence.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ayrton_SENNA

Paypal'e girdim kontrol ettim, sonra sanal kartın limitini düşürdüm. Ardından şifreleri değiştirdim. Görünen o ki bütün bu işleri boşuna yaptım.

kardeşim başlığı nerenizle okuyorsunuz,yazmışız ya bit defender alışverişi olanlar dikkat etsin diye. aynı sorunu yaşayanlar olabilir.

Kullandığın uslup açtığın konu gibi sana çok yakışmış. Seviyene inmeye gayret ettim ama beceremedim.

Sen başlığı değiştirmeden ben bu işlemleri yapmıştım.
  • quote:

quote:

quote:

Paypal'e girdim kontrol ettim, sonra sanal kartın limitini düşürdüm. Ardından şifreleri değiştirdim. Görünen o ki bütün bu işleri boşuna yaptım.

kardeşim başlığı nerenizle okuyorsunuz,yazmışız ya bit defender alışverişi olanlar dikkat etsin diye. aynı sorunu yaşayanlar olabilir.

Kullandığın uslup açtığın konu gibi sana çok yakışmış. Seviyene inmeye gayret ettim ama beceremedim.

Sen başlığı değiştirmeden ben bu işlemleri yapmıştım.

üslubumu sorgulamak sana düşmez, şimdi daha iyi anlarsın artık.

senin yazdığın mesajın saatı : 21:08:44

benim başlığı değiştiğim saat: 18:05:33

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jayus -- 2 Şubat 2014; 21:55:33 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.