Şimdi Ara

Pavilion G6/G7 Değiştirilebilir Grafik'in değiştiği nasıl kontrol edilir ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
10.637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: korsan12345

tamam teşekkürler ben bir daha garantiye götüreyim bilgisayarı eğer bir sonuca ulaşabilirsem yazarım

Siz bilirsiniz ama bence garantiye boşuna göndermeyin, boş yere ayrı kalmış olursunuz.
    Çünkü donanımsal bir arıza değil, yazılım desteği olmadığı için o özelliği kullanamıyoruz.
    Önce bir müşteri hizmetlerini arayıp genel bilgi istemek, görüş istemek daha iyi olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: signore

quote:

tamam teşekkürler ben bir daha garantiye götüreyim bilgisayarı eğer bir sonuca ulaşabilirsem yazarım

Siz bilirsiniz ama bence garantiye boşuna göndermeyin, boş yere ayrı kalmış olursunuz.
    Çünkü donanımsal bir arıza değil, yazılım desteği olmadığı için o özelliği kullanamıyoruz.
    Önce bir müşteri hizmetlerini arayıp genel bilgi istemek, görüş istemek daha iyi olabilir.

gold dan almıştım bilgisayarı geçen sefer onlara götürdem baya baktı uğraştı ama bi sorun bulamadı (bilgisayarda aksi gibi orda hiç takılmadı) ama bi daha götürücem onlara ve bu sefer daha hazırlıklı ve bilgiliyim bakalım bulamazlarsa ona göre bi yol haritası çizerim kendimi

• quote:

gold dan almıştım bilgisayarı geçen sefer onlara götürdem baya baktı uğraştı ama bi sorun bulamadı (bilgisayarda aksi gibi orda hiç takılmadı) ama bi daha götürücem onlara ve bu sefer daha hazırlıklı ve bilgiliyim bakalım bulamazlarsa ona göre bi yol haritası çizerim kendimi

Madem HP almışsınız, bence doğrudan HP Türkiye servise gönderin.
    Hem kurumsal bir firma ile muhatap olursunuz, hem en doğru bilgiye ulaşırsınız.
    Müşteri hizmetleri derken de HP'yi kasdettim. 444 03 07'yi arayıp, sorunuzu anlatın bence.
    Belki güncel bios çıkmıştır, kayıtlarında bilgi varsa hemen söylerler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi signore -- 7 Haziran 2012; 15:15:51 >
  • quote:

quote:

Madem HP almışsınız, bence doğrudan HP Türkiye servise gönderin.
    Hem kurumsal bir firma ile muhatap olursunuz, hem en doğru bilgiye ulaşırsınız.
    Müşteri hizmetleri derken de HP'yi kasdettim. 444 03 07'yi arayıp, sorunuzu anlatın bence.
    Belki güncel bios çıkmıştır, kayıtlarında bilgi varsa hemen söylerler.

tamam orayı deniyim bide verdiğiniz bilgiler için teşekkürler

• arkadaşlar artık buraya son defa yazıyorum ben sorunumu çözdüm hp nin sitesine girip oradan sorunumu belirten bi mail yazdım daha sonra bana bi link yolladılar onu indirip bilgisayarıma yükledim artık takılarak çalışan oyunlarım normale döndü
  • quote:

arkadaşlar artık buraya son defa yazıyorum ben sorunumu çözdüm hp nin sitesine girip oradan sorunumu belirten bi mail yazdım daha sonra bana bi link yolladılar onu indirip bilgisayarıma yükledim artık takılarak çalışan oyunlarım normale döndü

İndirdiğiniz dosyanın adı (SP ile başlayan kod) neydi ?
  • quote:

arkadaşlar artık buraya son defa yazıyorum ben sorunumu çözdüm hp nin sitesine girip oradan sorunumu belirten bi mail yazdım daha sonra bana bi link yolladılar onu indirip bilgisayarıma yükledim artık takılarak çalışan oyunlarım normale döndü

aga bir cevap yazıyorsun bare tam yazda bizde faydalanalım.neyi indirdin açıklarsan iyi olur.
  • sp55025.exe
  • quote:

sp55025.exe

AMD ekran kartı sürücüsü, 340 MB.

Yayın tarihi 24.10.2011 olarak gözüküyor ama ben o tarihten sonra sürücüleri indirmiş olmama rağmen şimdi bakıyorum sürücü versiyonum bu değil. Ben genelde en güncel sürücüleri bulmak için sadece Türkçe dil seçeneğine değil, asıl İngilizce seçeneğine bakarım ama ya ben gözden kaçırdım ya da yazılan tarihten sonra yayına verildi.

Neyse, ben de indirip kurayım bakalım video programları AMD ekran kartını görüp donanımsal hızlandırmayı aktif hale getirecek mi...
  • quote:

quote:

sp55025.exe

AMD ekran kartı sürücüsü, 340 MB.

Yayın tarihi 24.10.2011 olarak gözüküyor ama ben o tarihten sonra sürücüleri indirmiş olmama rağmen şimdi bakıyorum sürücü versiyonum bu değil. Ben genelde en güncel sürücüleri bulmak için sadece Türkçe dil seçeneğine değil, asıl İngilizce seçeneğine bakarım ama ya ben gözden kaçırdım ya da yazılan tarihten sonra yayına verildi.

Neyse, ben de indirip kurayım bakalım video programları AMD ekran kartını görüp donanımsal hızlandırmayı aktif hale getirecek mi...

indirip kurduysan sonuç nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: beratad
    indirip kurduysan sonuç nedir?

Bende kurarken "uygulama yükleme paket yükleme hatası" verdi ve sürücüyü kurmadı.
    Halbuki Hp.com.tr sürücü yükleme sayfasına gidip, kendi bilgisayarımın sürücüleri arasında buluyorum, hata vermesi ilginç.

Mevcut sürücüyü kaldırıp sıfırdan kurmayı denedim yine hata verdi, ben de eski sürücüyü kurmak zorunda kaldım.

Benim işletim sistemim 64 bit.
    Eğer 32 bit kullanan varsa deneyebilir mi ?
  • benim de 64 bit ama bende çalıştı
  • biosta ekran kartıyla ilgili bir ayar var dinamik bilmem ne onu ben fixed yaptım .sonuç olarak adaptör bağlıyken harici ekran kartını kullanıyor pc bataryadakeyde intelinkini ama daha önceden hep intelinkini kullanıyordu.si<de bi deneyin
  • Fraps programı indirilip kurun, herhangi bir oyun yada 3d program ile beraber açın (full screen olsun görüntü), sadece adaptör bağlıyken daha yüksek fps, adaptörü çektiğinizde daha düşük fps alıyorsanız fonksiyonlar çalışıyordur. bu söylediğim şey, tüm ön yüklü ayarlar ile geçerlidir, şayet pildeyken tasarruf yerine performans seçili, yada fişte iken performans yerine tasaarruf seçmişseniz sonuç alamassınız.
  • bende g6 1217et modeli var hdmi kablo ile tvye bağladığım zaman otomatik olarak ekran kararıyor yani atiye geçiyor çünkü hdmi çıkış atiye ait ama normal lcd panelde sürekli olarak intel 3000 hd yazıyor
  • çözüm

Başlat menüsünden CCC - Advanced'ı aratın ve tıklayın.
    ATI Catalyst Control Center açılacak. Oradan Graphics menüsüne tıklayın ve Switchable Graphics'i seçin
    Automatically select power-saving GPU when on battery seçeneğini kaldırın ve High Performance GPU'yu seçin.
  • Aynı dertten müzdaribim biosta olmadığı sürece çözümü yok.Nasıl çalıştığını anlarım sorusunun cevabı;

http://bilgi.biltek.info/ipuclari/windows-8-ati-intel-degistirilebilir-grafikler-sorunu-ve-cozumu_y239.html
  • aynı sorundan bendede var yeni laptop aldım hp pavilion g6 2216st modeli atinin devreye girmedigini düşünüyorum up up up up !!!
  • arkadaşlar aynı sıkıntı bendede var bendeki pc pavillion g6 ama bende çözemedim tam nasıl geçiş olacağını bu son verilen linklerle falan çözen varmı bu sorunu ? oyun oynayamıyorum açıkçası bu çok kötü bir durum yeni pc aldım oyun oynarım diye fakat oynayamıyorum ekran kartı koymuşlar ama neden koymuşlar onuda anlamadımya
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.