Şimdi Ara

PATH OF EXILE - HEIST 18 EYLÜL (ANA KONU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
4.985
Cevap
52
Favori
248.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 gün
  • Cevaplayan Üyeler 705
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 421
  • Ortalama Mesaj Aralığı 13 saat 55 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 15 gün 16 saat 50 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 187
  • Favoriye Eklediklerim 52
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • AccUssEdGR (421 mesaj) The Time Lord (321 mesaj) Goril1 (171 mesaj) Fabrice (140 mesaj) Johnny Silverhand (114 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3133 mesaj) Mobil (421 mesaj) Tablet (348 mesaj) Mini (119 mesaj) Uygulama (32 mesaj)
  • @
Giriş
    8767 Mesaj

72 henüz, taze girdim maplere şu an için hala sağlam gidiyor über lab de yaparsam hasarım artacak baya. Gemlerde 18, eşyalarda traş ama bosslar gayet hızlı eriyor. Tahminimden de dayanıklı çıktı build.
    |
    |
    Nicholai Hel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Video oyunlarının, oyundan çok video olduğu bir dönemdeyiz, hey gidi hey.
  • Uzaklaştırılmış 1 gün cezanın, 15 saat 30 dakika kadarı kaldı.
    8 Not

Vortex'in sevdiğim yani, hasarın her taraftan artırılabilir olması. Eldivenden, amuletten, yüzükler zaten mâlûm, başlıktan, ayakkabıdan.

Ben de arc mine ile 93'e vurdum, bu hafta sonu 95 olurum herhalde. Bu sezon eski yarime, Winter Orb'a dönüş yapıcam. Fakat bir Vortex de oynayabilirim. Vortex'i ilk oynadığımda, ki şu Occultist'in ascendancy'leri ile oynamadan bir önceki sezondu, çok memnundum. Ama geçen sezon üst seviye bir build yapmış da olsam damage olarak hoşuma gitmedi, dot sıkıcıydı. Kaldı ki bu build için gördüğüm en iyi silah, üç curse ve gördüğüm en iyi hasar amuleti bendeydi. Özellikle amulet pek fenaydı. T1 Cold DoT, T1 ES, T1 %ES, T1 Spell Damage, T2 Cold Damage ve T2 Cast Speed vardı. Yine de Wild Strike, arc mine ve icicle mine'dan sonra melee melee gidip büyü atıp yürümek yormuştu beni. Vortex başlı başına güzel bir build. Ama diğer build'lere göre quality of life denilen lükslerden mahrum.

Bu sezon Eternal Shroud'un zor elde edilmesi ve chaos damage as extra roll'lerinin nerf'lenmesi nedeniyle hasarlar düştü. O yüzden ES build'leri daha bir parlıyor. Çünkü zaten life ve/ya hybrid build'ler Eternal Shroud ile chaos damage gidiyordu, low life ES'ler hasar konusunda yetişemiyordu.

Ben genelde her ligi iki ya da üç karakter ile bitiriyorum. Bunlar ise %90 Shadow ve Witch oluyor, onların da ascendancy'lerini iki üç kere değiştirip farklılık yapıyorum. 95 üstü iki-üç karakterden sonra lig bitiyor zaten. Zayıf karakterle de oynamayı sevmiyorum açıkçası. Oyundan aldığım eğlence ile oynadığım karakterin güçlü olup olmaması arasında pozitif korelasyon var. Güce tapanlardanım.

Amma dertliymişim yalnız. Sevgili günlük gibi oldu.
    |
    |
    siberarmi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Zekânı test etmek için buraya tıkla.

• Yarbay
    2605 Mesaj
    Sirus'un bug'lu fight'ıdır, Metamorph bosslarının zorluğudur, her şeyin inanılmaz hasar vurmasıdır derken 20-25 exlik Divine Ire totem buildini bırakıp Maxblock Glad'a döndüğüm harika oyun. Totemleri atıp köşede pusmak bir nebze Metamorph ya da Map bosslarında işe yarıyor da (zaten 5 totem tek chargeda tek atıyor) iş Sirus'a gelince öyle olmuyor. Oyun tarihine bu kadar dangalakça tasarlanmış bir boss daha gelemez, gelmemeli.

Edit: Crash ve bug fixler gelmiş bu patchte. Bakalım, göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deathspell Omega -- 20 Aralık 2019; 16:52:46 >
    |
    |
    Fuck your Spice Girls and your fucking Pearl Jam. Its all a bunch a shit, I say, fuck it!
    Fuck your Dave Matthews and your fucking R.E.M. You god damned bitch, fucking clueless.
  • Yarbay
    8767 Mesaj

Shadow ve witchten bıktım ben artık ya, sezon şunları açayım diye plan yapıyorum bir bakmışım ED trickster, golemci teyze, yok multi colored trapper.
    Çok ranger açasım vardı aslında ama bir anda soğudum nedense.
    |
    |
    Nicholai Hel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Video oyunlarının, oyundan çok video olduğu bir dönemdeyiz, hey gidi hey.
  • Yüzbaşı
    258 Mesaj
    3.9.1 de
    -autopickup gelmiş.
    -Metabosslardan istediğimiz organı alabileceğiz. Bu güzel olmuş. Bende 48 tane lung varken sadece 3 tane eye vardı.
    -Final boss dövüşündeki buglar düzelmiş olabilir.
    -Exilelardan birisi bir bölgeyi boyasa bile sextan basabileceğiz.
    -Zana +15 tier de shaper guardian mapi açabiliyor.
    -warlordun bannerları artık invul yerine damage reduction veriyor
    -map tabinde influenceler gözüküyor ve region yazıp aratabiliyosun (bu baya iyi olmuş)

eğer bug fixler de gerçekten işe yararsa baya güzel bir patch olmuş.

İşte bu noktada güce tapma ruh hâli, kişiyi inanılmaz güdülüyor. Hayatta da bir o kadar hırssızımdır, hırslı biri değilimdir yani. Bu oyunda niye böyle exorcist'leşiyorum bilmiyorum. Sıkılmam, bıkmam, farklı şeyler denerim ama zayıfsa çok eğlenceli olsa bile devam etmem. Zaten zayıf bir build ile eğlenmiyorum da

Ben bir icicle mine, vortex, winter orb, molten strike ve storm brand oynar bu ligi kapatırım. Molten Strike haricinde zaten diğerlerini yine shadow ve witch olarak oynayacağım

@mechatengu, bu yenilikler gelirse lig çok daha güzel olur ama Sirus'un elden geçirilmesi şu an otomatik organ toplamaktan daha elzem.
    |
    |
    siberarmi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    258 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Nicholai Hel

İşte bu noktada güce tapma ruh hâli, kişiyi inanılmaz güdülüyor. Hayatta da bir o kadar hırssızımdır, hırslı biri değilimdir yani. Bu oyunda niye böyle exorcist'leşiyorum bilmiyorum. Sıkılmam, bıkmam, farklı şeyler denerim ama zayıfsa çok eğlenceli olsa bile devam etmem. Zaten zayıf bir build ile eğlenmiyorum da

Ben bir icicle mine, vortex, winter orb, molten strike ve storm brand oynar bu ligi kapatırım. Molten Strike haricinde zaten diğerlerini yine shadow ve witch olarak oynayacağım

@mechatengu, bu yenilikler gelirse lig çok daha güzel olur ama Sirus'un elden geçirilmesi şu an otomatik organ toplamaktan daha elzem.
    Valla sirusu okumadım sadece sirus ile ilgili 10 madde yazmışlar.

Sadece madde sayısına güveniyorum yani.
    |
    |

• Çavuş
    46 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mechatengu

3.9.1 de
    -autopickup gelmiş.
    -Metabosslardan istediğimiz organı alabileceğiz. Bu güzel olmuş. Bende 48 tane lung varken sadece 3 tane eye vardı.
    -Final boss dövüşündeki buglar düzelmiş olabilir.
    -Exilelardan birisi bir bölgeyi boyasa bile sextan basabileceğiz.
    -Zana +15 tier de shaper guardian mapi açabiliyor.
    -warlordun bannerları artık invul yerine damage reduction veriyor
    -map tabinde influenceler gözüküyor ve region yazıp aratabiliyosun (bu baya iyi olmuş)

eğer bug fixler de gerçekten işe yararsa baya güzel bir patch olmuş.
    Merhaba, metabosslardan istediğimiz organı nasıl alabiliyoruz? Deneme şansınız oldu mu

Orijinalden alıntı: Chaszmyr

Merhaba, metabosslardan istediğimiz organı nasıl alabiliyoruz? Deneme şansınız oldu mu

Alıntıları Göster
    Deneme şansım olmadı ama şöyle bir yazı var notlarda:

Every Map Boss can now be chosen for all organ types for Metamorph League. This will result in an even distribution of the different organs to use in Tane's Laboratory.

Yazılanlara göre çalışmıyormuş.

Edit : ben yanlış anlamışım da anlatım da kötü cidden.

Artık her boss sadece belirli bir tipte organı düşürmek yerine 5 organı da(5 organdan birini) düşürebiliyormuş. Organ havuzu genişlemiş yani.

İnşallah her organın şansı %20 dir de organ dağılımı eşit olur.
    https://www.reddit.com/r/pathofexile/comments/ed8o5l/map_boss_choose_organ_types_not_working/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mechatengu -- 20 Aralık 2019; 18:19:55 >
    |
    |

• Çavuş
    46 Mesaj

Cevabınız için teşekkürler :) o mesajdan sonra bir çok map bitirdim ama yine göz yok ne olacak böyle bilmem
    |
    |
    Bahsedilenler: mechatengu
    Oto moka herşeye tek yediğim için arc miner bırakıp trickster soulrend/Bane geçiş yaptım. Jugger gibi inanılmaz tank olmuş trickster ghost shroud sayesinde ölmüyorsun iyi güzel ama sıkıntı şu mapde yürüyen hareket eden rare/normal herşeye tek atan ben bosslarda abartısız 3 dakka uber elder faytı yaşıyorum. Metamorph ve normal map bosslarına öyle hayvani bir chaos resist koymuşlarki her seferinde ggg nin devoloperlarına ağız dolusu sövmek zorunda kalıyorum.

soulrend 300k dmg bu arada.

Varmı soulrend uzmanı arkadaşlar şuna bir hal çare bulalım cidden can sıkmaya başladı uzun boss faytları benim için.
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    1 Mesaj

quote:

double strike buildi ile oynuyorum , act 9 a geldim sizce actları bitirmeli miyim ? iyice tek yemeye başladım ve map/tier konularını hiç bilmiyorum nasıl öğreneceğimi de şaşırdım

2700+ EHP(EHP: Effective Hit Points: Life ve Energy Shield Toplamı) ve 75+ All Resistance(Cold/Fire/Lightning) varsa problem yaşamamanız lazım Act 9'da.
    İngilizceniz iyiyse, poe-vault'da map ve oyundaki daha bir çok şeyle ilgili ayrıntılı bilgiyi bulabilirsiniz.
    Youtube'da EngineeringEternity diye bir kanal var yine ingilizce ama oldukça ayrıntılı yardımcı bilgilerle dolu.
    Ben Blight ligde başladım oyuna, bu iki kaynak çok yardımcı oldu.
    Kendim ve bir arkadaş için bir rehber hazırlamıştım, yine ingilizce ama belki yardımcı olur: Rehber

Bu oyunda hayatta kalmak çok önemli(xp(tecrübe) kaybetmemek için) ve zor, o yüzden build guide takip ederken de life node'larına öncelik vermekte fayda var.
    Double Strike buildini oynamadım hiç ama bildiğim kadarıyla Double Strike skilli gücünü gem'den ziyade kullanılan kılıç/fist weapon/axe vb. silahtan alır. En azından her iki Act'de bir daha yüksek dps'i olan bir silaha geçmenizde fayda var.

Daha fazla bilgi verebilirseniz belki yardımcı olabilirim ama dediğim gibi ben de yeni başladım sayılırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xynezra -- 25 Aralık 2019; 12:50:8 >
    |
    |
    Ryzen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
    46 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba, Atlasın yeni sistemini kısaca anlatabilecek olan var mı? Ben bir kaç boss kesip watchstoneları ekledikten sonra artık boss çıkmıyor, buga mı girdi acaba? ya da ne yapmam gerekiyor bilgilendirebilir misiniz? Farklı farklı maplar deniyorum ama değişen bir şey olmuyor. Birde Sister Cassia'yı hideoutuma eklemek için "Strange Growth" görevini yapmamı istiyor ancak kendisini bir türlü bulamadım. Bu konuda da yardımınıza ihtiyacım var :) Hepinize keyifli oyunlar, cevaplar için şimdiden teşekkürler

Orijinalden alıntı: Chaszmyr

Arkadaşlar merhaba, Atlasın yeni sistemini kısaca anlatabilecek olan var mı? Ben bir kaç boss kesip watchstoneları ekledikten sonra artık boss çıkmıyor, buga mı girdi acaba? ya da ne yapmam gerekiyor bilgilendirebilir misiniz? Farklı farklı maplar deniyorum ama değişen bir şey olmuyor. Birde Sister Cassia'yı hideoutuma eklemek için "Strange Growth" görevini yapmamı istiyor ancak kendisini bir türlü bulamadım. Bu konuda da yardımınıza ihtiyacım var :) Hepinize keyifli oyunlar, cevaplar için şimdiden teşekkürler
    ilk 4 watchstone sadece köşedeki regionlardan düşüyor.

bunları aldıysan artık bir yerden sonra ws ile bir bölgenin tierlerini yükseltip sadece o bölgedeki mapleri yap. ama aynı mapi üstüste yapmak yerine aynı bölgedeki farklı mapleri yapmaya çalış.

devamlı zana'nın sattığı maplere bak. t5 ve t10 haritalarda zana görevlerini yapmaya çalış yaptıktan sonra zana'nın envanteri yenileniyor. zana görevlerini efektif kullanırsan trade den map alma ihtiyacını minimuma indirmiş olursun.

cassia nın bir kere mapte çıkması lazım %10 ihtimalle çıkıyor. map yaptıkça gelir.

• Çavuş
    46 Mesaj

Cevabınız için teşekkür ederim :) söylediklerinizi dikkate alacağım.
    Sormak istediğim bir soru daha var müsaadenizle; corrupted eşyalara quality eklemenin bir yolu var mı acaba? bu konudaki bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim
    |
    |
    Bahsedilenler: mechatengu

Corrupted eşyalara düzenleme yapılamaz. Fusing dışında galiba.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Zyndandelen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Corrupted eşyalara -birkaç istisna item haricinde- düzenleme yapılabilir; quality, enchant ve roll'ler (divine, annul, blessing vs.) dışında.

O istisna item'lara da tam düzenleme yapılır, corrupted değilmiş gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nicholai Hel -- 27 Aralık 2019; 9:1:42 >
    |
    |
    Johnny Silverhand kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
Sohbet
Radyo Dinle
Cancer Clinical Trials
Canlı Tv izle
Bitcoin
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,500
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.