Şimdi Ara

PATH OF EXILE - HEIST 18 EYLÜL (ANA KONU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.985
Cevap
52
Favori
248.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 6 gün
  • Cevaplayan Üyeler 705
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 421
  • Ortalama Mesaj Aralığı 13 saat 55 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 187
  • Favoriye Eklediklerim 52
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • AccUssEdGR (421 mesaj) The Time Lord (321 mesaj) Goril1 (171 mesaj) Fabrice (140 mesaj) Johnny Silverhand (114 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3133 mesaj) Mobil (421 mesaj) Tablet (348 mesaj) Mini (119 mesaj) Uygulama (32 mesaj)
  • @
Giriş
    46 Mesaj
    Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Anladığım kadarıyla çeşitli düzenlemeler yapılsa bile quality eklenemiyor :) Atlasdaki watch stonelar hakkında bir sorum daha olacak; watch stoneları siz yerlerine mi yerleştirdiniz yoksa istediğiniz bir yere mi koydunuz? Ben hala boss bulamadım da acaba bununla mı ilgili diye merak ediyorum.
    Atlasımın durumu da resimdeki gibi Voldo ve Glennach bölgelerinde hiç watch stonum yok

*Atlas resimihttps://prnt.sc/qg9te6

Orijinalden alıntı: Chaszmyr

Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Anladığım kadarıyla çeşitli düzenlemeler yapılsa bile quality eklenemiyor :) Atlasdaki watch stonelar hakkında bir sorum daha olacak; watch stoneları siz yerlerine mi yerleştirdiniz yoksa istediğiniz bir yere mi koydunuz? Ben hala boss bulamadım da acaba bununla mı ilgili diye merak ediyorum.
    Atlasımın durumu da resimdeki gibi Voldo ve Glennach bölgelerinde hiç watch stonum yok

*Atlas resimihttps://prnt.sc/qg9te6
    Şimdi bir tanesine 4 stone eklemişsin zaten. 14-15-16 mapleri bu maplerde çıkabilecek conq ları kesebildiğini farzediyorum.

Sana tavsiyem bir tane bölge seç sadece oraya 4 stone ekle. Yani sadece orası 14-16 olsun diğer yerler 14-16 dışında herhangi bir tier olabilir. Başka hiçbir yerde 4 ws olmasın. Orada devamlı 14-15-16 map yapıp conq çıkarmaya çalış. Böyle yaparsan o bölgeden map çıkma şansı artar o bölge conqu daha kolay çıkarırsın.

Trade league oynadığını farzediyorum.

Bu lig vaal orb baya ucuz ilginç bir sekilde her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğu halde.

T10+ maplerin hepsine vaal bas. Aklına geldikçe sextant da bas o da ucuz. Sextant çok karlı kesinlikle geri dönüşü daha fazla oluyor yaptığın harcamadan.

Awakened bonus demek kaç tane bölgeye 4 soket taktın demek.

Bir sürü mapi complete etmişsin ama awakened hallerini complete etmemişsin. Atlasta Mapin üzerine geldiğinde 2. satırda bu mapin tier 14/15/16'sını (corrupted rare) awakened bonus 1-8 iken complete et yazar.

Bunları da yapmaya çalış özellikle merkeze yakın maplerde (şuan 4 soket yaptığın bölgedeki mapler gibi) awakened bonus 1 iken complete et yazar. Hatta 2 leri bile yapabilirsin sen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mechatengu -- 27 Aralık 2019; 13:47:53 >

• Teğmen
    120 Mesaj
    Oyun sürekli takılıyor, sebebi ne olabilir, ekran kartı amd rx 5700xt full ayarlarda, yardımcı olursanız sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: Phenoll

Oyun sürekli takılıyor, sebebi ne olabilir, ekran kartı amd rx 5700xt full ayarlarda, yardımcı olursanız sevinirim
    Windows 7 kullanıyor iseniz windows 7de bir problem olduğundan bahsediyorlar. Bende w7 kullanıyorum aşırı kalabalıkta takılmaya başlıyor oyunu tekrar açana kadar da kendine gelmiyor bir türlü :)

Orijinalden alıntı: mechatengu

Şimdi bir tanesine 4 stone eklemişsin zaten. 14-15-16 mapleri bu maplerde çıkabilecek conq ları kesebildiğini farzediyorum.

Sana tavsiyem bir tane bölge seç sadece oraya 4 stone ekle. Yani sadece orası 14-16 olsun diğer yerler 14-16 dışında herhangi bir tier olabilir. Başka hiçbir yerde 4 ws olmasın. Orada devamlı 14-15-16 map yapıp conq çıkarmaya çalış. Böyle yaparsan o bölgeden map çıkma şansı artar o bölge conqu daha kolay çıkarırsın.

Trade league oynadığını farzediyorum.

Bu lig vaal orb baya ucuz ilginç bir sekilde her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğu halde.

T10+ maplerin hepsine vaal bas. Aklına geldikçe sextant da bas o da ucuz. Sextant çok karlı kesinlikle geri dönüşü daha fazla oluyor yaptığın harcamadan.

Awakened bonus demek kaç tane bölgeye 4 soket taktın demek.

Bir sürü mapi complete etmişsin ama awakened hallerini complete etmemişsin. Atlasta Mapin üzerine geldiğinde 2. satırda bu mapin tier 14/15/16'sını (corrupted rare) awakened bonus 1-8 iken complete et yazar.

Bunları da yapmaya çalış özellikle merkeze yakın maplerde (şuan 4 soket yaptığın bölgedeki mapler gibi) awakened bonus 1 iken complete et yazar. Hatta 2 leri bile yapabilirsin sen.

Alıntıları Göster
    Size çok teşekkür ederim dediğinizi yaptım bir tane watchstone bulabildim :) tavsiye ettiğiniz gibi devam edeceğim, tekrar teşekkürler
    |
    |

• Teğmen
    120 Mesaj

Bu Windows 10 hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Zyndandelen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Oyuna yine hastalik derecesinde baglandim, en son Legacy'de oynamistim simdi bir summoner yaptim 7 gundur takiliyorum bu karakterle. Standard oynayacaktim ama 3 gun sonunda league'e donmeye karar verdim.
    Oyun cok fazla degismis ama asiri egleniyorum suan.

Sansima breachstone dusurup okuttum, elimde dusurdugum 1 ex'lik kolye var onu da okutmaya calisiyorum, bugunde ticaret yoluyla kazandiklarimi saymazsak ilk exalt'imi dusurdum. Asiri zevk aliyorum oyundan. Millet 20-30 exalt yapmis bile coktan ama benim icin cok buyuk bir basari suan oyunda geldigim konum.

Itemlarim tamam, yalnizca currency kasiyorum suan, belki bir Arc yapabilirim sezon bitmeden ama suanlik bu karakterden sikilmadim henuz.
    Build ucuz oldugundan fazla giderim de olmadi.

Son olarak bir SS'le taclandirayim mesaji.
    NOT: Kaskim Bone Helmet, skinini degistirdim yalnizca.

https://store.donanimhaber.com/ad/c8/cd/adc8cdf58022003744feddb95a972ed9.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bunker Boy -- 28 Aralık 2019; 13:2:34 >

• Yarbay
    7209 Mesaj
    arkadaşlar awakener olayı nedir?
    |
    |

Orijinalden alıntı: mechatengu

ilk 4 watchstone sadece köşedeki regionlardan düşüyor.

bunları aldıysan artık bir yerden sonra ws ile bir bölgenin tierlerini yükseltip sadece o bölgedeki mapleri yap. ama aynı mapi üstüste yapmak yerine aynı bölgedeki farklı mapleri yapmaya çalış.

devamlı zana'nın sattığı maplere bak. t5 ve t10 haritalarda zana görevlerini yapmaya çalış yaptıktan sonra zana'nın envanteri yenileniyor. zana görevlerini efektif kullanırsan trade den map alma ihtiyacını minimuma indirmiş olursun.

cassia nın bir kere mapte çıkması lazım %10 ihtimalle çıkıyor. map yaptıkça gelir.

Alıntıları Göster
    eğer bu yeni atlas olayına aşina iseniz sormak istediğim bir şey var
    şimdilik çözebildiğim kadarıyla şöyle söyleyeyim, 8 adet bölge var. ve bölgelerden her birinde yeni conqueror bosslarını spawnlamak için o bölgeden 3 map yapmak lazım. map başında biraz yaratık kesince önüne bir portal açıp gelip konuşup gidiyorlar. 3 kere böyle denk gelince o bölgeyi influence ediyor. sonra kirac ile konuşup zana ile konuşuyorsunuz zana o bossa portal açıyor ve kesip watchstone u alıyorsunuz. buraya kadar herşey tamam.
    bu aldığımız watchstone u atlastaki map bölgelerindeki yere koyunca mapların tieri yükseliyor.
    sol taraftaki dikey barın içindeki yerlere koyunca görünürde bişey olmuyor.
    şimdi ben 8 bölgedende birer tane düşürdüm bu watchstone lardan. lakin şöyle bir durumda sıkıştım kaldım:
    sol şeritteki watchstone u koyabildiğim soketlerde bir daha bu bölgedeki conqueror ları spawnlayabilmem için en az iki adet watchstone sokete takılı olmalı diyor. elimdeki watchstone ları bu soldaki sütuna koyabileceğim yerler belli(diğer yerlere koymama izin vermiyor) yani sadece 2 kareye 2 şer tane koyabiliyorum. diğerlerinde 1 er tane var iki kare de boş. yani şu demek oluyor sadece bu ikişer tane watchstone koyabildiğim karenin etkilediği alanda yeniden bu conqueror bosslarını spawnlayabilirim. fakat defalarca denememe rağmen çıkmadı bu bosslar , yani influence olmadı.
    ikinci bir seçeneğim daha var. soldaki sütuna değilde direk atlasın üzerindeki yuvarlak sokete yerleştirdiğim zaman istediğim watchstone u istediğim yere yerleştirebiliyorum. ve bu sefer mapların leveli yükseliyor.
    fakat bu seferde şöyle bir sorun var. bir bölgeye iki tane koyunca en düşük level map 10 oluyor o bölgede.
    şu ana kadar atlasta ilerleyebildiğim kadar benim elimde en yüksek 8 level map var. yani bu yükseltilmiş mapları yapma şansım olmuyor. örnek diyelim bir bölgeye koydum 2 adet watchstone. oradaki pit mapı 10 level oldu ama benim elimde 5 level versiyonu var bu mapın. onu yapınca yine kabul etmiyor. illa o anki versiyonunu yapmamı istiyor. kısacası böyle bir kısır döngüde kaldım sanırım. yanlış bildiğim bir durum varmı ?
    mantığını açıklayabilecek kimse varmı ?

• Teğmen
    137 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Bunker Boy

Oyuna yine hastalik derecesinde baglandim, en son Legacy'de oynamistim simdi bir summoner yaptim 7 gundur takiliyorum bu karakterle. Standard oynayacaktim ama 3 gun sonunda league'e donmeye karar verdim.
    Oyun cok fazla degismis ama asiri egleniyorum suan.

Sansima breachstone dusurup okuttum, elimde dusurdugum 1 ex'lik kolye var onu da okutmaya calisiyorum, bugunde ticaret yoluyla kazandiklarimi saymazsak ilk exalt'imi dusurdum. Asiri zevk aliyorum oyundan. Millet 20-30 exalt yapmis bile coktan ama benim icin cok buyuk bir basari suan oyunda geldigim konum.

Itemlarim tamam, yalnizca currency kasiyorum suan, belki bir Arc yapabilirim sezon bitmeden ama suanlik bu karakterden sikilmadim henuz.
    Build ucuz oldugundan fazla giderim de olmadi.

Son olarak bir SS'le taclandirayim mesaji.
    NOT: Kaskim Bone Helmet, skinini degistirdim yalnizca.

https://store.donanimhaber.com/ad/c8/cd/adc8cdf58022003744feddb95a972ed9.png
    Biraz farm yaptim, baya bir alteration vs. kastim ve yine exalt dusurdum bugun.
    Bir de 12 chaos'a elemanin birinden 43% damage'li Tabula Rasa aldim, aslinda lazim degil ama firsati bulmusken aldim, ileride kullanirim.
    T14 maplere gectim ayrica.

Son halimden de bir SS yollayayim bari. Gelisiyorum yavas yavas.

https://store.donanimhaber.com/18/77/48/1877485c53012069083471546d3d5f5c.png

• Yarbay
    7209 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Bunker Boy

Biraz farm yaptim, baya bir alteration vs. kastim ve yine exalt dusurdum bugun.
    Bir de 12 chaos'a elemanin birinden 43% damage'li Tabula Rasa aldim, aslinda lazim degil ama firsati bulmusken aldim, ileride kullanirim.
    T14 maplere gectim ayrica.

Son halimden de bir SS yollayayim bari. Gelisiyorum yavas yavas.

https://store.donanimhaber.com/18/77/48/1877485c53012069083471546d3d5f5c.png

Alıntıları Göster
    akıyosun he İlk defa mı basladın oyuna? legacy de oynadım demıssınde ne kadar önce cıkmıstı o lig?

• Teğmen
    137 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Nymphetaminê

akıyosun he İlk defa mı basladın oyuna? legacy de oynadım demıssınde ne kadar önce cıkmıstı o lig?

Alıntıları Göster
    Tesekkurler.
    3 yil falan oluyor eger yanlis hatirlamiyorsam. Breach'ten sonraki league'di.

Biraz defansimi arttirmak icin builde Vaal Molten Shell ekledim bu arada CWDM'dan Blade Vortex'i cikarip, baya iyi oldu. Forumdan buldum buildi, tamamen builde gore ilerledim ama biraz oynamalar yapiyorum artik aklima yeni fikirler geldikce kendi oyun tarzima gore. Raise Zombie'den de Minion Life Support cikarip Summon Phantasm ekledim, super oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bunker Boy -- 30 Aralık 2019; 0:48:33 >
    |
    |

• Teğmen
    201 Mesaj
    Arkadaşlar selamlar,

Birkaç sorum olacak:

-60 chaos resistance problem yaratıyor mu? Belli bir seviyeye çekmem gerekli mi?
    Standart ligde oynuyorum şu an ve bazı stashlerde removed only yazısı var,o stashleri silmem mümkün mü?
    Aşağıda kullandığım yüzüğü paylaştım +17 life gained veriyor,bu arada kullandığım build molten strike.Diğer 2 yüzükten birini değiştirirsem fark olur mu? Bazen saçma sapan şekilde ölüyorum anlamadım.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gelgezek -- 30 Aralık 2019; 10:55:48 >

• Yüzbaşı
    587 Mesaj
    Merhabalar, Bu Build ile başlamayı düşünüyorum. Sıkıntı çeker miyim? Şundan başlasan daha iyi olur diyeceğiniz başka bir build var mı?

Chaos’dan çok diğer resist’leri 75’e getirin.
    Envanteri boşaltmadan silinmiyor removed yazanlar.
    Her build’in kendine göre leech yolu var. Türkçesi unuttum. Life gained şart mı molten build’de bilmiyorum açıkçası.

————————————

Yeni ligi sevdim geçen lig spectre slave driver oynamıştım bu sefer str ağırlıklı zombi build’i oynuyorum. Lig başlangıcım Arc’dı ancak aşırı patlama efektinden pc kapanıyordu mecburen bozdum çarı.

Şimdi sorum ise, metamorph boss neden bu kadar güçlü. Sadece meta boss’a ölüyorum onun dışında hiçbir şey bana hasar veremiyor adam akıllı. Bir de, alterition kasmak inanılmaz zorlaşmış gibi. Oyundaki currency dengesizliğini fark etmemek zor gibi. Ahhh ahh nerede Legion nerede bu lig...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    gelgezek kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: mumak

eğer bu yeni atlas olayına aşina iseniz sormak istediğim bir şey var
    şimdilik çözebildiğim kadarıyla şöyle söyleyeyim, 8 adet bölge var. ve bölgelerden her birinde yeni conqueror bosslarını spawnlamak için o bölgeden 3 map yapmak lazım. map başında biraz yaratık kesince önüne bir portal açıp gelip konuşup gidiyorlar. 3 kere böyle denk gelince o bölgeyi influence ediyor. sonra kirac ile konuşup zana ile konuşuyorsunuz zana o bossa portal açıyor ve kesip watchstone u alıyorsunuz. buraya kadar herşey tamam.
    bu aldığımız watchstone u atlastaki map bölgelerindeki yere koyunca mapların tieri yükseliyor.
    sol taraftaki dikey barın içindeki yerlere koyunca görünürde bişey olmuyor.
    şimdi ben 8 bölgedende birer tane düşürdüm bu watchstone lardan. lakin şöyle bir durumda sıkıştım kaldım:
    sol şeritteki watchstone u koyabildiğim soketlerde bir daha bu bölgedeki conqueror ları spawnlayabilmem için en az iki adet watchstone sokete takılı olmalı diyor. elimdeki watchstone ları bu soldaki sütuna koyabileceğim yerler belli(diğer yerlere koymama izin vermiyor) yani sadece 2 kareye 2 şer tane koyabiliyorum. diğerlerinde 1 er tane var iki kare de boş. yani şu demek oluyor sadece bu ikişer tane watchstone koyabildiğim karenin etkilediği alanda yeniden bu conqueror bosslarını spawnlayabilirim. fakat defalarca denememe rağmen çıkmadı bu bosslar , yani influence olmadı.
    ikinci bir seçeneğim daha var. soldaki sütuna değilde direk atlasın üzerindeki yuvarlak sokete yerleştirdiğim zaman istediğim watchstone u istediğim yere yerleştirebiliyorum. ve bu sefer mapların leveli yükseliyor.
    fakat bu seferde şöyle bir sorun var. bir bölgeye iki tane koyunca en düşük level map 10 oluyor o bölgede.
    şu ana kadar atlasta ilerleyebildiğim kadar benim elimde en yüksek 8 level map var. yani bu yükseltilmiş mapları yapma şansım olmuyor. örnek diyelim bir bölgeye koydum 2 adet watchstone. oradaki pit mapı 10 level oldu ama benim elimde 5 level versiyonu var bu mapın. onu yapınca yine kabul etmiyor. illa o anki versiyonunu yapmamı istiyor. kısacası böyle bir kısır döngüde kaldım sanırım. yanlış bildiğim bir durum varmı ?
    mantığını açıklayabilecek kimse varmı ?

Alıntıları Göster
    Soldaki sutunun hiç bir önemi yok. O sadece ws yi çıkardığın zaman kendi inventorinde yer kaplamasın diye var.

Hangi bölgede en çok mapi complete etmişsen o bölgeyi yapmaya çalış. (Merkez olsun çünkü 2 ws lilere geçmişsin tekrar merkezden başlamak daha kolay) Oraya iki tane tak. Başka hiç bir yere ws takma. Yani sadece o bölgede t8+ mapler olsun.

O haldeyken elindeki t8 mapleri yap. Bu sayede t 8-9-10 map düştüğünde o iki tane ws taktığın yerdeki ws düşecektir. Yine atlas bu haldeyken zana görevini yap. Zana yine sana (muhtemelen) o bölgenin t8-9-10 maplerini satacaktır.

Atlas bu durumdayken yani sadece bir bölgede 2 tane stone varken (diğer hiçbir bölgede stone yok hepsi soldaki kutularda) elindeki en yüksek mapleri yap. Bu şekilde sarı map düştümü o hep 2 ws li bölgeden düşer böylece o bölgedeki t8-9-10 map stoğunu arttırmış olursun. Elinde en az 5-6 farklı map olsun o bölgeden.
    Daha sonra o düşen mapleri yaparak queste devam edebilirsin.

• Yüzbaşı
    259 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: gelgezek

Arkadaşlar selamlar,

Birkaç sorum olacak:

-60 chaos resistance problem yaratıyor mu? Belli bir seviyeye çekmem gerekli mi?
    Standart ligde oynuyorum şu an ve bazı stashlerde removed only yazısı var,o stashleri silmem mümkün mü?
    Aşağıda kullandığım yüzüğü paylaştım +17 life gained veriyor,bu arada kullandığım build molten strike.Diğer 2 yüzükten birini değiştirirsem fark olur mu? Bazen saçma sapan şekilde ölüyorum anlamadım.

Teşekkürler.

Softcore oynuyorsan +60 chaos res sorun olmaz.

O tabı tamamen boşaltırsan silinir.

Karakterinin profilini açık hale getirip burada paylaşırsan yardımcı olabilirim.

• Yarbay
    2095 Mesaj

teşekkürler. dediğiniz gibi yaptım oldu. şimdi ilerlemeye devam ediyorum. ama epey zahmetli olmuş atlası ilerletmek eskiye göre.
    ama mantıken oyun sonunda daha ödüllendirici olacaktır. artık sadece kırmızı maplar olur tümünü fulleyince.
    birde merak ettiğim birşey daha var. tüm watchstone ları aldıktan sonra bu elderslayerları summonlamaya devam edebilecekmiyiz ? elder guardianlar gibi.
    |
    |
    mechatengu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Tabi ki edeceğiz. 32 tane stone çıkarana kadar 9-10 defa defa Sirusu çıkardın hiçbirinde kesemedin diyelim. Ee bir daha slayerlar çıkamayacaksa nasıl keseceksin Sirus'u?

Bütün stoneları almana da gerek yok. Ben 12-13 tane çıkardıktan sonra bir daha hiç t14 ten aşşağı map yapmamıştım.
    |
    |
    mumak kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Canlı Tv izle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,500
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.