Şimdi Ara

Passat Variant 1.6 Fsi Otomatik 140 km geçmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıktada belirtiğim gibi aracım otomatik vites 2008 model 176.000kmde araçta tüp takılı alalı daha 1 hafta oldu yeni yeni test etme olanagı buldum aracı birden fazla motorcuya gösterdim şanzımanına baktırdım en ufak sorun bulamadılar 3 kere makineye baglandı ufak tefek elektrik arızaları verdi onun dışında bir arızası yoktu verdigi arıza sağ arka kapı cam açma tuşu gibi böyle ufak sorunlar fakat aracım 140 km geldiginde sanki birisi arkasından tutuyormuş gibi 140km hız 3000 devirde kalıyor dip gazda araca ecufast yazılım attırdım belki bi sorun vardır diye o yazılımlada degişmedi geri eski haline döndürdüm yazılımla yokuşta bayılmaları setten geçtikten sonraki bayılmaları gitti ama sorunun yazılımdan olmadıgını düşünerek eski haline geri çevirdim. Yani sorun nerde olabilir arabayı yeni aldıgım için ne ne degildir bilmiyorum yardımcı olur musunuz araç Passat Variant 1.6 Fsi otomatik

• FSI motorlar fiyatları pahalı olan karma yakıt tüketim sistemleri ile çalışan motorlar.

Bu sebeple çok tutulmadılar.

Aracı LPG li aldıysanız LPG sistemi karma sistem mi bir baktırın ?

Aracı satarken LPG li olsun diye ucuz ve uyumsuz bir LPG sistemi takmış olabilirler ?

Eğer karma sistem LPg sistemi var ise ayar ve montaj hatası olabilir.

İstanbul'da yaşıyorsanız Ümraniye oto sanayi sitesinde Candan Mühendislik var. Bu işin erbabı uzmanıdır.

Direkt oraya gidin.

Karma sistemlerde ayar yapıp sorun bulmak ve çözüm üretmek herkesin yapabileceği bir iş değildir.

• benzin ile denediniz mi?

• FSI bela tutmayan bir motordur,LPG asla önermiyorum.

• Katalizörü dolmuş olabilir aracın. Tüpsüz binilecek bir araba. Bunun dışında keyifli bir araçtır.
  • Kontrol edebilecekleriniz.

-Aracı benzine alın ( Genelde tüp ibresinin üzerinde bir tuş olur ona basılı tutunca kırmızı bir led yanar ve araç benzine geçmiş olur) Bu şekilde deneyin bir fark oluyor mu?

Bir fark olmadığını benzinde de aracınızda performans kaybı olduğunu düşünüyorsanız;

-Direk enjeksiyonlu bir motor ve lpg kiti ne kadar süredir takılı belli değil ise enjektörleriniz, sübaplarınız lpg sebebi ile zarar görmüş olabilir. Kompresyon testi ile anlaşılabilir.

-Belki olabilir, gaz pedalınızın altını veya tertibatını kontrol ettirin.

-Hava filtre ekipmanınızı ve lpg filtrelerinizi değiştirin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atakangrbz -- 22 Ocak 2021; 15:21:2 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.