Şimdi Ara

Passat Modifikasyonları ( resimli açıklamalar ) (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
798
Cevap
11
Favori
183.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bozcaada üzüm bağları arasında kaybolmuş keyif halinde bir Passat.
     Passat Modifikasyonları ( resimli açıklamalar )
  • Bu passat'ın bendeki yeri gerçekten bi başka, araç resmen görüntüsüyle sanki ben asalet'im diyor, Konfor,Teknik,Sürüş, ne ararsan Alman kalitesiyle bir araya getirilmiş ortaya bu çıkarılmış, ALLAH kazasız belasız sürmek nasip eylesin Mert bey, Aracınız gerçekten çok hoş, aracınıza yaptığınız modifikasyonları hayranlıkla izlemekteyim.
  • arkadaşlar bi konuda yardımınıza ihtiyacım var bu aux in girişini sd kart girişine çeviren bişey varmı
    yani bi ucu aux girişi öbür ucu sd kart okuyucu olucak
    aracın aux girişine basınca sd karttaki şarkılar çalacak.
    böyle bişey mümkün mü yada bu vw nin standart teybine (rcd 310) sd kart okutmak mümkün mü
    varmı bilgisi olan arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: imjuli

arkadaşlar bi konuda yardımınıza ihtiyacım var bu aux in girişini sd kart girişine çeviren bişey varmı
    yani bi ucu aux girişi öbür ucu sd kart okuyucu olucak
    aracın aux girişine basınca sd karttaki şarkılar çalacak.
    böyle bişey mümkün mü yada bu vw nin standart teybine (rcd 310) sd kart okutmak mümkün mü
    varmı bilgisi olan arkadaşlar

Sevgili imjuli,

Malesef böyle bir şey mümkün değil. Standart AUX girişi , SD kart girişine çevrilemez.
    Aux girişi dediğimiz Ses'in analog olarak sağ ve sol höperlör kabloları ile görüntünün ise tek bir kablo yardımı ile aktarılmasına yarayan bağlantı şekli.
    SD kart ise tamamiyle digital bir ortam.
    İllaki SD kart üzerindeki parçaları RCD 310'a aktarmak istiyorsan, sana tavsiyem ,küçük media playerlar var bunlardan içersinde 2.5 inch harddisc olan ve SD kart girişi olan.
    Bunların AUX çıkışı olanlarında bulabilirsen işini görür. cihazın ses ve görüntü çıkışını RCD 310'a bağlarsın.
    Tabii RCD 310 için media interface almayı unutma...

Saygılar,
    Mert

• ßιя ιηѕαηıη нαуєℓℓєяιηι ѕüѕℓєуєвιℓє¢єк єη güzєℓ єη göѕтєяιşℓι ραѕѕαт ѕιzιη ραѕѕαтıηız gαℓιßα нαуıяℓı υgυяℓυ σℓѕυη υмαяıм ηαzαя ∂єgмєz∂є кαzαѕız вєℓαѕız кυlℓαηıяѕıηız
  • Merhaba Arkadaşlar 2.0 TSI 200 BG.Pasat CC hakkında yorumunuzu bekliyorum.Aracı almayı düşünüyorum.Bugün yarın karar vereceğiz.
    Bu aracı tavsiye edermisiniz.İyi ve kötü yanları ile yorumlarınızı bekliyorum.
    Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurmert

Merhaba Arkadaşlar 2.0 TSI 200 BG.Pasat CC hakkında yorumunuzu bekliyorum.Aracı almayı düşünüyorum.Bugün yarın karar vereceğiz.
    Bu aracı tavsiye edermisiniz.İyi ve kötü yanları ile yorumlarınızı bekliyorum.
    Saygılar.

Hiç kullanmadım ama mutlaka çok performanslı bir motordur. Düşünmeden alabilirsiniz bence.
  • Daha önce Sedat Ustamızın yaptırdığı (GKS) Garaj Kapısı Sistemi'ni bende biraz farkla benim Passat'a yaptırdım.

Fark şu, bendeki tüm kumandaları aynı yere bağlattım. Hangi kapının önünde durur düğmeye basarsam ( Evin , işin ) O kapı açılıyor.
    Bu özverili çalışmalaraından ötürü her zaman olduğu gibi Ender Elektronik'e tebrikler.

Yanlız ufak bir sorun var. Bir sonraki modifikasyona boş düğme kalmadı.....
    Sağ taraftaki P harfi Park Sensörü , sol taraftaki ise Park Kapısı. Malesef G harfi bulamadım....

• Önceki sayfalardan hatırlarsınız. Ender Elektronik, MT 6501'in önde bulunan ipod bağlantı girişini yaklaşık 5 saatlik bir çalışma sonrasında cihazın arkasından torpido gözüne almayı başarmıştı.
    Bu çalışma için Ender Elektronik'ten Sevgili Erkan Ustama teşekkür etmek istiyorum. Daha öncede yazmıştım. Bu işi değil başarmak cesaret edip o girişi sökmek bile herkezin harcı değil...

Tabii benim isteklerim durur mu......
    IPOD son derece mükemmel çalışıyor ve her türlü kumandayı direk cihaz üzerinden gerçekleştirebiliyordum. Fakat MT 6501 üreticileri IPOD'u bu kablo üzerinden şarj etmeyi düşünmemişti malesef.
    Her iki günde bir ipod şarjı bitiyordu. Internet'te biraz araştırma yaptım. IPOD bağlantı kablosunun şemasını çıkardım. Fakat bu kablo üzerinde kıl gibi incecik yerlere bağlantı yapmamız gerekiyordu.
    Her zamanki gibi tuttum Ender Elektronik'in yolunu.. Metin ve Erkan Usta kısa bir incelemeden sonra yapılacak birşey olduğuna karar verdiler ve yine uzun uğraşlar sonucu ( Bir ara ben pes ettim ) işi hallettiler.
    Aşağıda gördüğünüz kırmızı kablo ile işi çözdüler.

• MT 6501 kullanan arkadaşlara duyuru.........

IGO'da kullanılan haritanın en son sürümü olan 2009/06 sürümü MT6501'de çalışıyor. Türkiye üzerinde tüm yeni yollar eklenmiş, değişen yol yönleri güncellenmiş.
    İyi günlerde kullanın......

• Merhaba abi takip ediyordum bırakmıştım moralim bozulup.. Allah kaza bela vermesin her şey çok güzel..

(GKS) Hakkında biraz bilgi verirmisin? Şu bahsettiğim kapı gibimi? Uzaktan kumandalı açılan kapılardan? ve Bu kumanda nereye koyuldu? Düğme işi kolay fakat onu merak ediyorum bilgilendirirsen çok sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: By Devvil

Merhaba abi takip ediyordum bırakmıştım moralim bozulup.. Allah kaza bela vermesin her şey çok güzel..

(GKS) Hakkında biraz bilgi verirmisin? Şu bahsettiğim kapı gibimi? Uzaktan kumandalı açılan kapılardan? ve Bu kumanda nereye koyuldu? Düğme işi kolay fakat onu merak ediyorum bilgilendirirsen çok sevinirim..

Sevgili By Devvil.

Evet bildiğin uzaktan kumandalı garaj kapılarını açmak için. VW Servisinden uygun bir düğme alıyorsun. Doğru temiz iş yapan bir Ustanın yolunu tutuyorsun. Istanbul'da isen ben Ender Elektroniğe yaptırmıştım sanada tavsiye ederim.
    Anahtarların pileri iptal edilip, araba üzerinden 12 volt elektrik alınıyor. Araba içersinde uygun bir yere konuyor. Frekansla çalıştığı için anahtarlığın kapıyı görmesi gerekmiyor. Birden fazla kumanda konacaksa araya role içeren bir devre yapılıyor.
    Düğmeye bastığın zaman hangi kapının önünde duruyorsan O kapı açılıyor. Cihaz direk 12V ile çalıştığından çok daha uzak yerlerden kapıyı açma imkanın oluyor. Ben daha yolun başındayken basıyorum, geldiğimde kapı açılmış oluyor. Çok kullanışlı bir modifiye..
    Sevgili Sedat , nereden aklına geldiyse bin Yaşa.
    Sevgili Metin , Senin ve Ustalarının eline sağlık.....

• Peki nereye koyabiliriz kumandayı? Ben kapının yanına gelmeden basarsam açılmıyor.. Yani ön cama uzatıyorum kumandayı alsın diye..
  • Bende de aynı durumdaydı. İş yeri kapısında illaki cama tutmam gerekiyordu.
    Şu anda düğmeye basınca açılıyor. Hemde kumandalar vites kolunun içersinde koltuklara yakın biryerde duruyor.
  • Bugün denedim vitesin orada dururken tıkladım kapı açıldı ama araba unuttum geldim eve.. Bakayım piline falan kaç volt'luk.. RCD310 var bende onun arkasına takılabilir aslında ordan alırsa tabi güzel olur.. Tuş doğuş otoda varmıdır peki? P ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: By Devvil

Bugün denedim vitesin orada dururken tıkladım kapı açıldı ama araba unuttum geldim eve.. Bakayım piline falan kaç volt'luk.. RCD310 var bende onun arkasına takılabilir aslında ordan alırsa tabi güzel olur.. Tuş doğuş otoda varmıdır peki? P ?

Tuş Doğuş otoda var 45-70 TL arası birşey.
    Arabanın kendi aküsü ile çalışmaya başlayınca sokağın başından bile alır.
  • İyi bakalım Çok sağol abi 45 olursa iyi olur =) Peki 12volttan düşük 3.6 falansa 12 bağlandığında sorun olurmu? bide şu var tek kumandada 2 tuş var biri arka biri öndeki kapıyı açıyor elektriği tuşa tuşun bacaklarından kabloyla çekcem sanırım yani öyle olcak peki 2 bacağıda tek tuşa bağlasam olurmu acaba?
  • Teknik detaylarını bilmiyorum malesef. Nasıl bağladılar ? voltajı nasıl ayarladılar ?
    Bu konuda yardımcı olamam malesef...
  • Peki abi çok teşekkürler.. Yazarım tekrar durumları.. =)
  • Bugün sabah P tuşunu sipariş ettik Doğuş oto'dan 30tl aldılar 15 gün sonra geleceğini söylediler.. Kumandayı ya torpido gözüne yada RCD 310'un arkasına koymayı düşünüyorum..
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.