Şimdi Ara

Passat Modifikasyonları ( resimli açıklamalar ) (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
798
Cevap
11
Favori
183.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Daha önceki incelemelerde bahsettiğim üzere, MT 6501'in ekranının kalitesiz olması haricinde benim için önemli 3 sorunu daha vardı.

Bunlar;

1) Bluetooth mikrofonun kalitesinin kötü olması.
    2) İpod girişinin sadece önde olması.
    3) Cihaz'ın USB bağlantısı olmaması. ( Cihazın buna uygun olmasına rağmen )

Özellikle 2 inci madde son derece detaylı bir işçilik ve titiz çalışma gerektiriyordu. Çünkü ipod interface'i çok küçük , 10 adet kablodan oluşuyordu, leğimlerin arasında neredeyse boşluk yoktu. Arkaya alınması profesyonelce çalışma gerektiriyordu.

Tabii, tüm bunlar için Ender Elektronik Metin Bey ile detaylı bir inceleme yaptık. Teknisyen arkadaşlar cihazı alıp nasıl bir çözüm getirebileceklerine enine boyuna tartıştılar. bence işin en önemli kısmı bu : Karar vermek , plan yapmak ve sorunları önceden belirlemek.

Çarşamba günü saat 16:30'da başladık işe. Saat 21:15'de bitti. Tüm yapmak istediklerim yapılmış, cihaz eskisi gibi toplanmış olarak teslim aldım.

Bu özverili ve titiz çalışmalarından ötürü Başta Metin'e ve Ender Elektronik Teknisyenlerine teşekkür ederim.

Bu piyasada birçok Elektronik firması ile çalışmış biri olarak size şunu söyleyebilirim.
    Bu yaptığımız işe cesaret edipte cihazı dağıtan firma sayısı bir elin parmaklarını geçmez, bırakın işi yüzünün akıyla biitirmeyi.
    İyiki varsın Ender Elektronik......

Dağıtmak lafına biraz açıklık getirmek istiyorum....

Passat Modifikasyonları ( resimli açıklamalar )

Cihazın Şu anda ne durumda olduğunu merak eden arkadaşlar.

17 Temmuz 2009 Geleneksel Passat Buluşmasına bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertbasaran -- 17 Temmuz 2009; 8:53:39 >

• Mert Bey,
    Bu güzel çalışma sonucunda, aracınız çok yakışıklı olmuş :)
    İyi günlerde, kazasız belasız kullanmanızı dilerim.
    Allah nazarlardan esirgesin. Maşallah
  • Merhabalar.

Yaklaşık 2 ay önce aldığımız 2005 model comfortline aracımızda müzik dinlerken arkada oturanların arkadan hiç ses gelmiyor demesi ile ayarlarını karıştırıyordumki arka hoparlörlerin ayarlanabilmesi için fade ayarının olmadığını gördüm. Sonra araştırdım ve aracımda arkada hoparlör olmadığını öğrendim.

Aracımın arka kapılarına hoparlör taktırmayı düşünüyorum. Ancak bunu yapabilmem için yapmam gereken başka birşey varmı sizlere sormak istedim. Ayrı bir amfi falan takmama gerek varmı? Tesisat çekilmesi gerekiyormu? Ses sistemimden istediğim şey kaliteli ses vermesidir. Aşırı bass ve yüksek sesli müzik dinlemiyorum. Bana hangi marka ve model hoparlör önerirsiniz. Bunları bana cevaplarsanız çok sevinirim.

Saygılarla.....
  • Sevgili Bth26,

Bildiğim kadarıyla 2005 model araçlarda arkada hoperlör mevcut değil.
    Yeri ve ekipmanı hazır, cihaz desteği mevcut . Sadece 2 adet hoperlör alman lazım.
    tavsiyem önlerde arabanın orjinal hoperlörleri bulunduğu için arkalarada aynı hoperlörlerden temin etmen.
    Fade ayarı , arka hoperlörleri takdığın zaman otomatik olarak çıkacaktır.

Bu işlem çok maliyetli olmamasına karşın ses kalitesini büyük ölçüde değiştirecektir. Kesinlikle tavsiye ederim.
    Dediğim gibi orjinal bulabilirsen çok daha iyi bir ses alırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertbasaran

Sevgili Bth26,

Bildiğim kadarıyla 2005 model araçlarda arkada hoperlör mevcut değil.
    Yeri ve ekipmanı hazır, cihaz desteği mevcut . Sadece 2 adet hoperlör alman lazım.
    tavsiyem önlerde arabanın orjinal hoperlörleri bulunduğu için arkalarada aynı hoperlörlerden temin etmen.
    Fade ayarı , arka hoperlörleri takdığın zaman otomatik olarak çıkacaktır.

Bu işlem çok maliyetli olmamasına karşın ses kalitesini büyük ölçüde değiştirecektir. Kesinlikle tavsiye ederim.
    Dediğim gibi orjinal bulabilirsen çok daha iyi bir ses alırsın.

Cevabınız için teşekkür ederim. Orjinal hoparlör araştırıcam bulamazsam diğer markalara yönelirim. Siz herhangi amfi ye falan ihtiyacım olmadan takabileceğim marka ve model belirtirseniz çok sevinirim. Bu konuda araştırmalarınız olduysa eğer..

Saygılarla....

• mert bey merhaba. ben 2008 makyajlı kasa honda accord sahibiyim. sizi takip ediyorum gerçekten tebrikler. acaba benim arabama da konsol navigasyon yapılabilirmi cok aradım ama yok... sadece navitech firmasının her araca uyumlu dahili navigasyonu var. onlarla görüştüm orta konsolun cercevesi olmadan olmaz dediler, yani cihazı takınca etrafına uyum saglıcak bir cerçeve. bir bilginiz var mı? teşekkür ederim.

• Arkadaşlar farlara bundan taktırmak istiyorum ;

Kasımpaşa'daki uzay Otomobilde varmış sanırım.Fiyatını bilen var mı ?

Bir de ürünün kalitesi nedir ? Led ampülleri Audilerde olduğu gibi teker teker belli oluyor mu yoksa ledden yapılmış düz bir şerit gibi mi duruyor ?
  • sanırım aradığınız şey bu

http://www.alibaba.com/product-gs/249250483/7inch_monitor_special_car_dvd_with.html

quote:

Orijinalden alıntı: tom green

mert bey merhaba. ben 2008 makyajlı kasa honda accord sahibiyim. sizi takip ediyorum gerçekten tebrikler. acaba benim arabama da konsol navigasyon yapılabilirmi cok aradım ama yok... sadece navitech firmasının her araca uyumlu dahili navigasyonu var. onlarla görüştüm orta konsolun cercevesi olmadan olmaz dediler, yani cihazı takınca etrafına uyum saglıcak bir cerçeve. bir bilginiz var mı? teşekkür ederim.

• Merhabalar

Hala aracıma takacağım hoparlörün özelliklerini ve boyutunu öğrenemedim. Arka kapılara hangi boyutta hoparlör uyuyor? Ve radyo sistemimin çıkışı kaç watt. Buna uygun kaç watt hoparlör takabilirim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Saygılarla....
  • 1550 TL.ben sordum.ve araştırdım.mercek kalitesi berbatmış gece bişey görmen zor dediler.

sedat

quote:

Orijinalden alıntı: VGroove

Arkadaşlar farlara bundan taktırmak istiyorum ;

Kasımpaşa'daki uzay Otomobilde varmış sanırım.Fiyatını bilen var mı ?

Bir de ürünün kalitesi nedir ? Led ampülleri Audilerde olduğu gibi teker teker belli oluyor mu yoksa ledden yapılmış düz bir şerit gibi mi duruyor ?

• quote:

mert bey merhaba. ben 2008 makyajlı kasa honda accord sahibiyim. sizi takip ediyorum gerçekten tebrikler. acaba benim arabama da konsol navigasyon yapılabilirmi cok aradım ama yok... sadece navitech firmasının her araca uyumlu dahili navigasyonu var. onlarla görüştüm orta konsolun cercevesi olmadan olmaz dediler, yani cihazı takınca etrafına uyum saglıcak bir cerçeve. bir bilginiz var mı? teşekkür ederim.

Sevgili Tom Green,

Daha önce 3 sene Euro Accord kullandım. Sizin kullandığınız Accord o zaman yeni çıkmıştı. O kadar hayran oldumki gece rüyalarıma giriyordu. Hele arkada çift egsozlu 190 Hp modeli beni yakıp bitirdi diyebilirim.
    Aşağıdaki linkte birçok araç için uygun cihazlar mevcut. Umarım istediğin ürün vardır. Şu an yoksa bile ara sıra bakmanı tavsiye ederim. neredeyse her hafta 1 ürün çıkarıyorlar.

http://www.audiosources.net/clsproducts.asp?classid=289

• quote:

Orijinalden alıntı: bth26

Merhabalar

Hala aracıma takacağım hoparlörün özelliklerini ve boyutunu öğrenemedim. Arka kapılara hangi boyutta hoparlör uyuyor? Ve radyo sistemimin çıkışı kaç watt. Buna uygun kaç watt hoparlör takabilirim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Saygılarla....

Merhaba,

Size özellden benim hoperlör sistemimi yapan firmanın bilgilerini yolladım. Telefon edip istediğiniz tüm bilgiyi alabilirsiniz.

Saygılar.
    Mert
  • quote:

quote:

Sevgili Tom Green,

Daha önce 3 sene Euro Accord kullandım. Sizin kullandığınız Accord o zaman yeni çıkmıştı. O kadar hayran oldumki gece rüyalarıma giriyordu. Hele arkada çift egsozlu 190 Hp modeli beni yakıp bitirdi diyebilirim.
    Aşağıdaki linkte birçok araç için uygun cihazlar mevcut. Umarım istediğin ürün vardır. Şu an yoksa bile ara sıra bakmanı tavsiye ederim. neredeyse her hafta 1 ürün çıkarıyorlar.

http://www.audiosources.net/clsproducts.asp?classid=289

ilginize çok teşekkür ederim mert bey sürekli takip edicem. inşallah bulurum.

birde mercedes c200 amg 2008 var beyaz renk tavsiye edermisiniz?

• hay bin kunduz
    anlamadım neden

benim passatım 1.6 fsi diye mi

ben arkadaşın istediği aleti buldum ama ilgi göstermedi mert hoca audiosources i tavsiye etti (bilen bilir bu navigasyon işine çok kafa yordum epeyi de para harcadım tee isviçreye bile gittim) benim temasa geçtiğim en dandik şirkettir diyebilirim :)

neyse...alet budur
  • Sevgili Tom Green,

Hayalbert'i şahsen tanırım. Kendisininde yazdığı gibi bu konuda birçok firma ile görüştü. Birçok cihazın direk üreticisini bulup, cihazlarını test etti.
    tavsiye ettiği firmalara ve ürünlerine güvenebilirsin.
  • güzel bir çalışma.

tüm bunları yapan tek bir yer yok mu?

• mert başaran çok detaylı bir inceleme yapmışşın eline sağlık size bi kaç sorum olacaktı bu mt 6501 den memnunmusunuz yani kalitesi nasıl kolay kolay bozulmaz heralde
    ben inşallah 1 ay sonra golf 6 alıcam buna bu sistem uyarmı acaba
    bide bu sisteme igo amigo yüklemeyi denediniz mi o çok başarılı bir program igo 8 e göre
    son olarak bu cihazı en ucuz nerden bulabilirim bildiğiniz bu cihazı satan nereler var
    ebay den teyp istendiğinde gümrük ve bandrol ödeniyor.
  • :)
    Mert kardeşim destek için çok teşekkür ederim
    yoksa burada beni anlamıyorlar falan deyip fransaya göçmeyi düşündüm bira ara :)

quote:

Sevgili Tom Green,

Hayalbert'i şahsen tanırım. Kendisininde yazdığı gibi bu konuda birçok firma ile görüştü. Birçok cihazın direk üreticisini bulup, cihazlarını test etti.
    tavsiye ettiği firmalara ve ürünlerine güvenebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayalbert -- 19 Ağustos 2009; 13:03:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acu___men

güzel bir çalışma.

tüm bunları yapan tek bir yer yok mu?

Sevgili Acu__men,

Bu tip modifikasyonları yapan yerler var. Anahtar teslim iş yapıyorlar. arabanı bırakıyorsun 2 gün sonra alıyorsun.
    Fakat maliyet olarak oldukça fazla. Avantajı ise benim gibi aylarca uğraşmıyorsun....
  • quote:

Orijinalden alıntı: imjuli

mert başaran çok detaylı bir inceleme yapmışşın eline sağlık size bi kaç sorum olacaktı bu mt 6501 den memnunmusunuz yani kalitesi nasıl kolay kolay bozulmaz heralde
    ben inşallah 1 ay sonra golf 6 alıcam buna bu sistem uyarmı acaba
    bide bu sisteme igo amigo yüklemeyi denediniz mi o çok başarılı bir program igo 8 e göre
    son olarak bu cihazı en ucuz nerden bulabilirim bildiğiniz bu cihazı satan nereler var
    ebay den teyp istendiğinde gümrük ve bandrol ödeniyor.

Sevgili Imjuli,

Biraz önce Passat forum'una yazdım. Daha yeni tatilden döndüm MT 6501 iki haftalık tatilde hiçbir sorun yaratmadı. 50-55 derece sıcaklıkta, toz toprak içinde, yolda olduğumuz günler 5-6 saat hiç durmadan çalıştı.
    Navigasyon kelimenin tam anlamı ile mükemmeldi. Gideceğimiz yeryeri buldu. Rota hesaplamaları hiç şaşmadı. Zamanlamayı bile doğru hesapladı. Bizim elimiz ayağımız oldu tüm gezi boyunca.

Golf 6'ya uyacağını zannediyorum. Yinede arabanı aldığın zaman üzerindeki cihazın numarasını verirsen kesin cevap veririrm. Igo amigo'yu hiç yüklemedim. Eğer Windows CE tabanlı bir yazılımsa kesinlikle çalışır.
    Ben bu cihazı yurtdışından getirttim ama sana Türkiye'den almanı tavsiye ederim. Internet'ten satıcılarını bulabilirsin. Ender Elektronik ve Akustik bildiğim kadarıyla satıyorlar. Garanti sorunun olmaz...

Saygılar,
    Mert

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.