Şimdi Ara

Passat mı ? İnsignia mı ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
261
Cevap
0
Favori
31.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kingdrag

quote:

Orijinalden alıntı: banchi_doğan

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: karantina61

quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

quote:

yıl 1998 ler civarı konu passat vectra c

yıl 2012 diyelim konu passat insignia

nedense yenilen pehlivan hiç güreşe doymuyoo haydi bi daha bi daha bi daha

tarih her zamanki gibi tekerrür ediyoooooooooooooooooo eskiye dönüş varr

Kendi mesajlarınızı alıntı yapıp cevap mı veriyorsunuz Diğer üyeliğinizden yazacaktınız sanırım karıştı frekanslar he, wv fanlığı insanı bu hale getiriyor demek

+ 1903

kingdrag bizi bilgisi ve mantıklı yorumlarıyla kendisine hayran bıraktı.

bi önceki sayfadan verilecek bi cevabın var! geçmişinden kaçma.

haydi bidaha bi daha bi daha insignia bidaha vectrada olmadı gayret azkaldı bi daha.........................!

Soru neydi acaba?

Sana cevabını vermediğim hiçbir soru kalmadı .

Ama sen hala;

Vectra ile Passat 1998 modelleri aynı fiyatlara gidiyor neden ikinci eli facia diyorsun Vectra için?

Almanyada Opel halk arabası diyorsunda Vw nin anlamını bilmiyor musun? Vw anlam olarak Halk arabası anlamına gelmektedir.

Ayrıca Opel halk arabası olmuş diye kalitesiz madem neden S class lar taksiye düşmüş? Onlar damı kalitesiz diye halk arabası?

Ayrıca Passat'ın iç hacim ve ikinci eli dışında bana üstünlüğünü sayar mısın ?

Sana koyduğum test verilerine verilecek cevabın var mı?

Bu arada yaşın 15 'i geçik mi?

Hepsine dürüstçe cevap verir ve bana sorunu tekrar sorarsan memnun olurum.

Engin bilgilerinle soracağın her soruyu rahatlıkla cevaplayabilirim rahat ol. :)

on yaşıma yeni girdim bu arada....!

yazacam tek bişi var vw bayilerinde neden 4 veya 5 ay sıra var. bu durum opel dede geçerlimi!
    demekki millet vw diyoo opel demiyooo neden geçmişdeki tecrübelerden sonra.
    verdiğin linkin birinde vectra 80000 lerde passat 170000 lerde
    arada 2 bin lira fark var demekki bi araç emsaline göre kmsi fazla olması halinde nasıl 2000 tl fark atabiliyoo.?

opel kesinlikle kötü değildir ama vw ile kapışamaz hiçbir şekilde vw nin önüne geçemez.

saygılar teşekkürler

Yaşın belli oluyor.

Vw 'de sıra olmasının nedeni Doğuş Otomotiv'in araç yok demek ki çok kaliteli izlenimi uyandırıp mal satmak istemesi.

Bu politikayada göründüğü gibi kananlar oluyor.

Ayrıca Vw Türkiye'yi üçüncü Dünya ülkesi olarak gördüğünde az kota ayırıyor. Hani şu savunduğun marka hala seni üçüncü dünya insanı olarak görüyor.

İlanları rastgele seçtim, emsal ilanlar bulabiliriz hiç dert değil.

Opel 'de öyle güzel sıra var ki anlatamam.. Opel Astra Hb mesela en çok satan araç C sınıfında şirket araçları dışında.

Ve ben 1 aydır İnsignia arıyorum ve yok. Çünkü millet sıraya girip almış. Ama 9 ayda değil, Opel araç verdiği için 1 ayda. Bende 1 ayı biraz geçince istediğim aracı alacağım inşAllah.

Demek ki neymiş? Millet Opel alıyormuş değil mi?

Bir markaya körü körüne bağlanma. Vw bende severim ama anlamı senin bildiğin gibi uçan kaçan araba değil halk arabasıdır. Opel'le arasında genel kalite olarak fark yoktur. Bugün Passat'a binen adam Yarın İnsignia'ya bindiğinde iç hacim haricinde bir eksiklik hissetmez ama İnsignia'dan inip Passat'a binen adam iç hacim kazanır ancak sürüş keyfi ve tarz kaybeder arabadan.

Ve sen hala sorularıma cevap vermedin. Dördüncü kez soruyorum:

- Opel'e halk arabası deyip Vw yi savunurken Vw nin anlamının halk arabası olduğunu biliyor muydun bilmiyor muydun?
    -İkinci elde iki arabanında yakın değerlerde olduğunu biliyor muydun ?
    -Satış rakamlarında Opel'in Vw yi katladığını biliyor muydun?
    -Almanya'da S classların taksi olduğunu bile bile Opel orda halk arabası diye nasıl dalga geçtin?
    -Araba yok diye Vw 'yi iyi sananlar kervanına ne zaman katıldın? Otomobillerle hiç bir ilgi alakası olmayan bir adam bile bunu anlar. Mercedesten iyi mi Vw, e daha çok bekletiyor ya hani?
    -Otoritelerin test verilerine ne cevap vereceksin? Senin karşılaştırılamaz dediğin arabaları karşılaştırıp İnsignia'ya çok puan vermişler, demek sen daha çok anlıyorsun Jeremy Clarksondan?
    -Babanın Passat'ımı var?

oynamayı bilmeyen gelin yerim dar dermiş ve haydi bi daha bi daha bi daha diyerek şarkı söylermiş vay be, yaşımdan büyük laf ettim
    babamın passatı yok ama seninde hiç vw olmamış caddy ve transporter satışlarınıda geçmişler bu arada bursada çakma doblo pardon OPEL COMBO üreterek aç tavuk kendini zaten buğday ambarında sanarmış insigniaya sıra duyda inanma

Dostum sorularıma cevap verdin mi?

2 yıl Vw jetta, 6 ayda Golf kullandım.

Plakalarınıda özelden atabilirim .

Herhangi bir opel bayisini arayıp beyaz + sunroof araç sorun varsa ben alıcam.

Astra Hb Jetta'danda Golf'tende fazla satıyor. Kabullen yada kabullenme.

Opel'de Vw den fazla araç satıyor.Kabullen ya da kabullenme.

Ben demiyorum ki Vw kötüdür Opel iyidir.

İkisde denk markalardır. Olay bu.

Sorularıma cevap bekliyorum.Alamazsam yaşının 10 olduğuna emin olucam. Ama saçma sapan değil mümkünse tabii mantıklı cevaplar.

• quote:

Orijinalden alıntı: moral83

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: beyzade1978

Tarih tekerrürden ibaretmiş...

Vectra B kasalar da ilk çıktıklarında o kadar yakışıklı ve şık tasarımlıydılar ki insanlar bugün insignia için yaptıkları yorumların aynısını yapıyorlardı. Passattan yaklaşık %25 daha pahalı satılırdı piyasada.

Bugün aynı yaştaki passat ile vectra'nın durumu malum.

Sıfır bir aracın güzelliğinden bahsetmek kolay, bakalım zaman neyi gösterecek ?

ya alt linkdeki olay arkadaşın başına değişik bi şekilde tekerrür ederse? acaba!

OPELİN YAPTIĞI EN İYİ ARABA İNSİGNİA ALAMAN TOFAŞI...!

http://corumradyotelevizyonu.com/ilginc-protesto/

Almanya da S clas mercedeslerin taksi olarak kullanıldığını bilmiyorsunuz herhalde?

Arada dağlar ovalar kadar fark yoktur.

Bir çok otorite kurum dergi veya şahıs İnsignia 'yı Passat'tan iyi bulmuşlardır.

Kahve muhabbetleri ile konuşmayalım lütfen.

Araba dediğin yürek hoplatacak. Passat anca yüksek tansiyonu düşürür.

İnsignia şu anda bence piyasada rakipsiz. 1.4 Turbo verimli motoru ve fiyatına göre sunduğu donanımı, C sınıfı araçlardan gayet geniş iç mekanı ile, büyük bagajı ile, TASARIMI ile...

İnsignia Elegance Edition vs Passat comfortline yapalım mesela;
    Ben sunroof lu İnsignia'yı 60.200 'e alıyorum. Passat'ı 65.800+ 2.000 sunroof = 67.800 bayiiler lütfedip 300 almazlar.

Değer mi 7 .500 Tl ye . Değmez.

Vw'nin şu anda alacağım tek ama tek arabası Vw golf 1.4 TSI Highline 'dır. 51.800 fiyat etiketi ve tatminkar donanımı ile uzun yol ve şehir içi kullanım rahatlığı için.

İnsignia almasam onu alırdım büyük ihtimal.

Çoğu açıklamana katılıyorum özellikle de golf kısmına. Ama bence İnsigna'nın iç hacmini C sınıfı araçlarla kıyaslaman yanlış kardeşim. Sonuçta segmentleri farklı.

Hocam onu İnsignia'nın içi dar diyenler için dedim. C sınıfından hallice ama D sınıfı standartlarında bir iç hacim arka ksımda sunamıyor. Ama ön kısmı D sınıfı standartlarında.

Yine de araç gayet geniş ve ferah.

Anlaşılması için öyle dedim, yani dar dar diyip duruyoruz ya millette Astra'dan Megane'dan dar sanmasın diye, onlardan geniş fersah fersah :)

• quote:

Orijinalden alıntı: aanil

quote:

Orijinalden alıntı: Ruoja

quote:

Orijinalden alıntı: aanil

Rx-8 ne alaka ya bosuna konuyu isgal ediyorsunuz. Vergi sorun degilse insignia al dostum hic dusunme. Simdi arkasi dar sole bole diyecekler ama bu kasa passat d sinifinda en son tercihler arasinda olmali. Gecmisten kalma adiyla satiyor. 2.0 benzinli yukunude kaldirabilirsen mazda 6 veya accord olabilir.

ne alaka kardeşim asıl sen saçmalama .
    görüşümü söyledim burası bir forum 2007'den beri forumdayım edepli olalım .
    rx8'e gelince japonlara hastayım

Bende japon hastasiyim ve bende 2007 uyesiyim. Neyse skinti yok

• Jetta 2011 Triptronik Dizel Highline - Rengi: BEYAZ . Bence bir jettayı incele. Dediğim arabada sıra vardı. 6 ay kadarcık. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: progenic

Jetta 2011 Triptronik Dizel Highline - Rengi: BEYAZ . Bence bir jettayı incele. Dediğim arabada sıra vardı. 6 ay kadarcık. :)

Buyur burdan yak Jetta diyor birde üstüne 6 ay
  • anti opel timinden reklamları izlediniz onları izlemeye devam edin.

gülüyorum vw skodayı satsa opeli elli sefer satın alır diyorum, sabretsen zaten bi kaç ay daha dursan bursada üretecekler! sen 3 hafta daha bekle ve sakın tüp taktırma.!ne olur ne olmaz benden demesi hahayyy senide yerel kanallarda izlemek istemem nede olsa madur olmanı istemem ama sen bilirsin her koyun kendi bacağından asılır alaman tofaşı ile sana mutluluklar.
  • Insignia tabiki.
  • quote:

anti opel timinden reklamları izlediniz onları izlemeye devam edin.

gülüyorum vw skodayı satsa opeli elli sefer satın alır diyorum, sabretsen zaten bi kaç ay daha dursan bursada üretecekler! sen 3 hafta daha bekle ve sakın tüp taktırma.!ne olur ne olmaz benden demesi hahayyy senide yerel kanallarda izlemek istemem nede olsa madur olmanı istemem ama sen bilirsin her koyun kendi bacağından asılır alaman tofaşı ile sana mutluluklar.

Ne kadar bilirsen bil, anlattıklarının değeri karşındakinin anladığı kadardır diye boşuna dememişler. Şu anda anladım iyice.

Güle güle, umarım otomobil bölümünde yazmazsında seviye düşmez.

• quote:

quote:

Jetta 2011 Triptronik Dizel Highline - Rengi: BEYAZ . Bence bir jettayı incele. Dediğim arabada sıra vardı. 6 ay kadarcık. :)

Evet dediğiniz arabaları fındık,fıstık niyetine yiyor yolda.Dizel otomatik bir arabadan beklenmeyecek kadar atak. Kilometrede ortalama 15 kuruş yakıyor.

• quote:

quote:

quote:

Evet dediğiniz arabaları fındık,fıstık niyetine yiyor yolda.Dizel otomatik bir arabadan beklenmeyecek kadar atak. Kilometrede ortalama 15 kuruş yakıyor.

arkadaşım kendini yorma seviye düşmesin aman dikkat vw hakkında yazınca hemen seviye düşüyoo.opel yazınca övünce düşmüyoo ama km de 70 kuruş yakmıyoo insignia gibi benzinde. yanları kapalı kaynak gözlükleri ile yaşasınlar garipler araba görmemişlerkii....!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exsalibur -- 26 Kasım 2011; 1:36:20 >

• quote:

quote:

quote:

Jettaya has bir özellik olmalı bu hızlı olması ve az yakması, yazık diğer markalar boşa para döküyorlar argeye bir jetta kadar hızlı ve az yakacak kapasiteye ulaşamamışlar

• Ulan şu vw nerde yazsa mutlaka kavga çıkayor.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Jettaya has bir özellik olmalı bu hızlı olması ve az yakması, yazık diğer markalar boşa para döküyorlar argeye bir jetta kadar hızlı ve az yakacak kapasiteye ulaşamamışlar

Evet öyle, bunu ben değil tüm dünya söylüyor ancak siz arabaları reklamlardan takip ettiğiniz için bilmiyor olabilirsiniz. Jetta'nın ekranlarda dönen şaşalı reklamlarını görmediğiniz için bunu bilmemenizi normal karşılıyorum.Jetta'nın 1 reklamı vardır o da çok sadedir çünkü reklama ihtiyacı yok. 6 ay sonraya sıra verilmesininde üretimin yetişrilemiyor olması olabilir mi? Bir düşünün bence.

*Opel insinia'nın servisindeki arabalarının %90'ı motor arızası.
    * Ayrıca VW Satış istatistiklerine göre Jetta'yı Passat'a tercih edenlerin oranı 5'te 1.

--VW'de de boşa ARGE var ozaman. Ne gerek var arge'ye nasıl olsa tüm arabalar süper hızlı ve az yakıyor.

Kaldırın olm arge'yi nasıl olsa tüm arabalar hızlı ve az yakıyormuş.Biz boşuna uğraşmışız jetta'yı geliştirmek için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi progenic -- 26 Kasım 2011; 0:04:03 >

• quote:

quote:

quote:

ney 15 kuruş yakıyor

• demekki ne diyormuşuz jetta passat VW DAS AUTO diyormuşuz.

her ne kadar vw nin (v) ve (w)harflerinin uçları bazı arkadaşlara batsada hakiki ve acı ve acıtannn gerçek bu.

VW EN İYİSİNİ YAPANA KADAR EN İYİSİ BU anlayana.....!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exsalibur -- 26 Kasım 2011; 0:11:26 >
  • Kesinlikle İnsignia, Flexride şasi sistemide oldumu tadından yenmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: Source

Kesinlikle İnsignia, Flexride şasi sistemide oldumu tadından yenmez

Evet VW'lerde de DSG şanzıman var.Jetta'nın performansını sağlayan en büyük etken.
  • bende massey ferguson traktör al en azından gelecegine yatırım olur dostum
  • insignia
  • ne desek simdi acep
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.