Şimdi Ara

NEDEN BİR OTOMOBİL MARKAMIZ YOK ? G RUBU (face book grubu eklendi)İMZA LİNKİ DEĞİŞTİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
0
Favori
14.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • biliyorum daha önce bu şekilde çok konu açıldı belki grupta kurulmuştur ama tekrarlamak istedim imzalarında honda reno toyota v.s. araç amblemleri koyanlar lütfen bir kere daha düşünün imza olarak resmini koyacağımız bir markamız bile yok.....

iran hindistan romanya avusturya isveç ten neyimiz eksik biz bugün bizdim ülkemizde otomobil üretsin diye yalvardığımız koreden önce başlamışız bu işe

biz markaların üretim üssüyüz diyen arkadaşlara sesleniyorum sonra Nicolas Sarkozy gibi bir adam çıkar üretmiyorum kardeşim clio-4 ü ne haliniz varsa görün reno fransız markasıdır fransız kalacak der kala kalırsınız........

arkadaşlar grubumuz facebooktada mevcuttur FACEBOOK GRUBU İÇİN TIKLA

imza için alltaki metni imzanıza yapıştırın BİR HATADAN DOLAYI İMZA LİNKİ DEĞİŞTİRİLDİ

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_37294903/tm.htm][center][image]http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs203.snc3/21040_278252867459_815332459_3283570_820225_n.jpg[/image][/link] 
    [b][size=2][color=blue]D.H. NEDEN BİR OTOMOBİL MARKAMIZ YOK? [/color] [/size] [/b]GRUBU[/center]

üye listesi:

URBAN_ROCK
    1-soldier_of_fortune
    2-E.S 43
    3-Taner Göde
    4-KILIÇ
    5-MirabLe
    6-rainbow05
    7-Bay Wesley
    8-unforgiv3n
    9-quiet_dead
    10-agga
    11-S Line
    12-byibrahim
    13-derememo
    14-Jr_AlpeR_1907
    15-laprace
    16-Emirxxx
    17-Mert
    18-SBTECH
    19-dangershark
    20-buta
    21-Sye88
    22-Mushmula
    23-cemoki
    24-shelby_88
    25-st0nejhen
    26-asan70
    27-arftly
    28-Chinogolog
    29-MaVi.
    30-izmirlil35
    31-By Salus
    32->AviatoR<
    33-Fıraty
    34-evomengo
    35-KanunBenim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fakir-bir-kul -- 21 Şubat 2011; 14:28:34 >

• imzamı değiştirmeye hazırım...

kodları gönderir misiniz?

grubun ilk üyesi (sizden sonra ) olmak istiyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hightech33 -- 25 Ocak 2010; 0:04:55 >
  • bende üye olmak istiyorum. imza kodu nedir?
  • Ben de üye olmalıyım. İmzadan ötürü 2 puan aldım. İnşallah 3 puan daha verirler de Ayşe tatile çıkar!

DEVRİM OTOMOBİLLERİNİ YAPAN TÜLOMSAŞ'IN YILMAZ MÜHENDİSLERİNİ SELAMLIYORUM.

Neden bir otomobil markamız yok konusunda yazılıp çizilebilecek şey çok ama en önemlisi sanırım biz otomobili bisküvi ile karıştırmış, BiFa Bisküvi Fabrikası gibi Türkiye Otomobil Fabrikası A.Ş. demişiz, aracı üreten şirketin adını marka yapmışız, "ruh" vermemişiz, sadece mamül imalatı yapmışız, satmışız. İtalya ile aramız iyi olduğunda FIAT olduğu ile övünmüş, İtalya ile aramız kötü olduğunda da Bursa'daki fabrikada çalışanların Türk vatandaşı olduğunu vurgulamışsız (tabi ki Türk vatandaşi çalışacak, herhalde misafir işçi getirmeyecektir değil mi!). Bir erkek çocuk adı ile saadet sözcüğünün eşanlamlısı MURAT sözcüğünü FIAT yerine kullanmış, onun da toplum tarafından hiciv yapma yaklaşımıyla HACI MURAT'a dönüşmesine engel olamamışız.

Herşeyimiz var. İşçi bol, kıyamet kadar! Arsa, arazı, tarla, talan çok, Mesut Yılmaz'ın bunları bedava dağıtacak kadar! Elektrik, doğalgaz, su, liman, otoban, demiryolu, havalimanı, kanalizasyon, internet, GPS, GSM, VoIP, Catering, HERŞEY VAR! Yan sanayici, koltuk, döşeme, jant, lastik, sac, teneke, döküm, DÖKSAN A.Ş. var, var, var...

Peki ne yok?

Taner Göde

• benide ekleyin.
  • beni de eklerseniz sevinirim.

gurur duyacağımız bir markamız olmaması hüzün veren bir şey gerçekten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mirable -- 25 Ocak 2010; 1:00:18 >
  • 2010 DEVRİM İSTANBUL Modeline sahip olmayı çok isterdim. Ahh ahh..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nike -- 25 Ocak 2010; 1:05:32 >
  • Benide ekleyin
  • Soruyu Benjamin Bloom un Bilişsel taksonomisini ele alarak değerlendirelim

herşey var ama ortada ürün yok yani ÖĞELERİ ,BELLİ İLİŞKİ VE KURALLARA GÖRE BİRLEŞTİRİP ORİJİNAL BİR BÜTÜN OLUŞTURMA DAVRANIŞI=Birleştirme,yaratma,üretme,tasarlama,yeniden düzenleme,organize etme,derleme,özgün(orjinal)bir ürün meydana getirme kısacası Bloom a göre SENTEZLEME.Peki bir insan bu sentezleme düzeyine nasıl ve nerede çıkar ? Okulda çıkar uygun Öğretim programları ve bunların uygulanacagı uygun öğretim ortamlarında yetişmiş ve kalifiye öğretmenler sayesinde çıkar.
    Ne yazıkkı ülkemizde yıllardır uygulanan köhneleşmiş ve bloom un taksonomisine göre Bilgi basamagında kalan ki bilgi basamagı (ezberden öteye geçmeyen -problem çözme becerisinden eser olmayan basamaktır) öğretim programları sayesinde ülkemiz insanı bilgiyi ezberledi ve mezun oldu tabi bu şekilde yetişmiş bireylerden özgün(orjinal) bir ürün ortaya çıkarmaları beklenemez.Bakınız Akbank Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Azası Suzan Sabancı Dinçer 4 Ocak 2009 yaptığı bir konuşmada neler diyor.
    “Bizlere, okullarımızda aldığımız öğrenim sırasında, bir sorunun çoktan seçmeli cevapları arasında yalnızca bir tanesinin doğru olduğu öğretildi. Öğrenirken de, bilgimizi ölçen sınavlarda da bu yöntemi kullanmamız istendi. Bize soru kalıpları ezberletildi. Çözüm yollarını ezberlememiz istendi.

Keşke gerçek hayatta da, okullarda öğretildiği gibi, her sorunun tek bir doğru cevabı olsaydı. Hayat ne kadar kolay olurdu. Bir kere ezberlediğimiz bir çözüm yöntemi, bize ömür boyu yeterli olurdu.

Oysa gerçek hayatta bugün hepimiz, kendi tecrübelerimizden de çok iyi biliyoruz ki, her sorunun birden fazla yanlış cevabı olabileceği gibi, birden fazla doğru cevabı da olabilir. Hepimiz, her gün hem özel hem de iş hayatımızda bir sorun ile karşılaştığımızda, karar verirken, birçok doğru arasından seçim yapmak zorunda kalıyoruz. Hayat bize, ezberle değil ancak düşünüp, sorgulayarak başarılı olabileceğimizi öğretiyor.

İnsanlığın ilerlemesi, dogmalara karşı çıkan, verilen cevaplarla tatmin olmayan, hep daha ötesini görmek, daha derinlemesine anlamak için ısrar eden, sadece ‘neden’ değil, aynı zamanda ‘neden olmasın’ diye de soran akıllar sayesinde oldu.”

Sonuç olarak PEKİ NE YOK? sorusunun cevabı ANALIZ EDEN,SENTEZLEYEN,DEGERLENDİREN ,ELEŞTİREL VE YARATICI DÜŞÜNEN yetişmiş bireyler yok bunları bireylere kazandırabilecek eğitim-öğretim sistemimiz yok........

quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Ben de üye olmalıyım. İmzadan ötürü 2 puan aldım. İnşallah 3 puan daha verirler de Ayşe tatile çıkar!

Neden bir otomobil markamız yok konusunda yazılıp çizilebilecek şey çok ama en önemlisi sanırım biz otomobili bisküvi ile karıştırmış, BiFa Bisküvi Fabrikası gibi Türkiye Otomobil Fabrikası A.Ş. demişiz, aracı üreten şirketin adını marka yapmışız, "ruh" vermemişiz, sadece mamül imalatı yapmışız, satmışız. İtalya ile aramız iyi olduğunda FIAT olduğu ile övünmüş, İtalya ile aramız kötü olduğunda da Bursa'daki fabrikada çalışanların Türk vatandaşı olduğunu vurgulamışsız (tabi ki Türk vatandaşi çalışacak, herhalde misafir işçi getirmeyecektir değil mi!). Bir erkek çocuk adı ile saadet sözcüğünün eşanlamlısı MURAT sözcüğünü FIAT yerine kullanmış, onun da toplum tarafından hiciv yapma yaklaşımıyla HACI MURAT'a dönüşmesine engel olamamışız.

Herşeyimiz var. İşçi bol, kıyamet kadar! Arsa, arazı, tarla, talan çok, Mesut Yılmaz'ın bunları bedava dağıtacak kadar! Elektrik, doğalgaz, su, liman, otoban, demiryolu, havalimanı, kanalizasyon, internet, GPS, GSM, VoIP, Catering, HERŞEY VAR! Yan sanayici, koltuk, döşeme, jant, lastik, sac, teneke, döküm, DÖKSAN A.Ş. var, var, var...

Peki ne yok?

Taner Göde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rhetorical -- 25 Ocak 2010; 1:27:29 >

• Beni de lütfen ekleyin.İleriki zamanda İnşallah gerçekleşir bu olay.Türk insanınında böyle bir projeyi sahipleneceğine ve eğer araba üretilirse ilgi göstereceğine eminim.Nitekim kuş serisi bunu göstermiştir.Yeter ki olsun...
  • otomobil markamız olsa çoktan satmıştık.. o yüzden neden yok diye kendimi paralamiyorum..
    Bu koclar sabancilar sapcilardan devlete ne hayir gelmis ki ?
    ceplerini düsünen insanlar hepsi...
  • Sizce bu konu çok havada kalmıyor mu?
    Sorunumuz sadece otomobil üretememe sorunu mu?

Endüstri toplumu olabildik mi?Ne kadar 21.yy teknolojisini üretip ihrac edebiliyoruz?Kac tane çok uluslu şirket ülkemizden dünyaya ulaşabildi.Kaç dünyaca ünlü bilim adamı yetiştirebildik?Türkiye şuana kadar teknolojinin bilimin işiginda ne üretip hangi konuda dünyada söz sahibi oldu almayı başarabıldı ki?

Bu ülkeye haram diye yıllarca matbaa sokulmadı.
    Din konusuna girmek istemiyorum ama illaki girmek zorundayım islam inancına haiz olan ülkelerde bilime ilime ve teknolojiye hiç şekilde önem ve deger verildigi söylenemez.

Global kapitalist sermaye lordlar icin Türkiye güzel bir pazardır ve hep öyle kalacaktır.Ta ki neden kara çarşaflı kadınların elinde kameralı oynar kapaklı blututlu yahudi sermayesi ürünü telefonları gördügünüzü anlayana ve kavrayana dek.

• Ekle kardeş.Ne yazıkki bu ülkemizin bam teli.Bu gidişlede zor görünüyor fakat hala ümitliyim.Zamanında Devrim seri üretime geçse imiş çığır açacakmışız ama bazı geri kafalılar yüzünden "Türkler otomobil yapamaz"'mış.Neden yapamayız iran hindistan isveç ülkeleri müthiş akıllıda biz gerizekalmıyız.
  • Benide ekleyin o listeye.

• Daha yerli beyaz eşya markalarımıza sahip çıkmazken, yerli otomobil olsa bile bizler ithal mal alırız..

En az bende sizler kadar isterim yerli bir markamız olmasını fakat, sadece otomobil konusu değil bu..

Hayırlı olsun grubunuz..
  • Bana göre sorun temel hatlarıyla 3 boyutludur.
    1-Bilinçlendirilmekten ve bilinçlenmekten uzak polis olsam asker olsam memur olayım devlette yatayım mantalitesindeki uyuyan ve bundan zevk alan pek kurnaz cahil halkımız.
    2-Bu halkı elinde oynatan pek değerli okumuş ve-veya para babası yabancı kuklası işadamlarımız.
    3-Devletin zirvesinde kısır tartışmalardan daha ileri gidemeyen, halkı kutuplaştıran ve bu sayede koltuklarını daimi olarak sağlamlaştıran ülkeyi değil yandaşlarının ve kendilerinin ceplerine girecek parayı düşünen pek değerli!, ülke yönetimini yada talipliğini meslek olarak gören ve buna siyaset adını veren "siyasetçilerimiz".

Gerçek sorun bu üçü, ve bunun sonucunda oluşan kısır dögü. Sanayicimiz kendi başına sıfırdan otomobil üretmekten rekabet edememekten para kaybetmekten oldukça korkuyor. Kendine bu konuda yeterince güvenmiyor. Çünkü otomobil bir tutku işi. insanların halkın dilinden anlmak gerek. Piyasayı araçları özelliklerini ve teknolojiyi iyi analiz etmek bilmek gerek. Ne yazıkki ülkemizin sanayisi ve kültürü bedavacı hazırcı ve garantici bir zihniyette. Bu üçünün yan yana gelmesi çok tehlikeli. Çünkü iyi bir sanayicide değil ancak iyi bir ekonomistte olabilecek özellikler bunlar. Anlaşılcağı gibi bizim sorunumuz kalifiye eleman arsa vb değil. akıllı, cesur, gerçekçi ve iyi hesap yapabilen sanayicilerimizin olmayışında. Bu bir sorundur ama asıl sorun bu kişiler toplumumuzdan niye çıkmıyordur. Yada devlet politikaları ne kadar doğrudur?

Sonuç olarak bu şartlardaki bir ülkenin kendi otomobil markasını yaratabilmesini unmak boş bir umuttan belki biraz daha fazlasıdır. Çok zordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acr -- 25 Ocak 2010; 2:35:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Ben de üye olmalıyım. İmzadan ötürü 2 puan aldım. İnşallah 3 puan daha verirler de Ayşe tatile çıkar!

Peki ne yok?

Taner Göde

Huzur yok malesef Taner Bey...

Biz kendi aracimizi uretirsek binlerce ithal arabayi nereye ihrac edecek adamlar. Kazara bir de ihracata basladik mi siz o zaman gorun curcunayi.

Bu is kararlilik meselesi. Arkasinda durarak, her turlu tehtidi, zorlugu goz onune alarak baslayacak saglam yurekli buyuklere ihtiyacimiz var.

Ben muhendislik ogrencisiyim, mezun olacagim, en iyi ihtimalle ya yurt disinda ya da ulkemde yabanci firmalarin birinde muhendis olarak calisacagim ve bunun icin cevremden ovgu alacagim. Yabanci firmalarda calismak bile prestij haline gelmis durumda.

Oysaki isterim ki gostergelerinde ''Yag basinci'', ''Hiz", "Benzin'' yazan bir aracin uretiminde calisayim... Bildigim dilleri de ihracatta kullanayim...

Devrim Arabalari filmi bu konuda cok ustaca yansitmis sorunlari... Emegi gecenleri kutlamak gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: K.MARX

Din konusuna girmek istemiyorum ama illaki girmek zorundayım islam inancına haiz olan ülkelerde bilime ilime ve teknolojiye hiç şekilde önem ve deger verildigi söylenemez.

Seni gören de sanki İslam dini gelişmeyi engelliyor sanacak..Halbuki tam tersine dinimiz ilimi,ilerlemeyi,insanların çalışmasını elbette emrediyor.Abuk sabuk konuşup ta çamur atma.İnsanlar çalışmıyorsa bunda ben dinin hiçbir olumsuz etkisini görmüyorum!

Açıkçası bu tarz niye markamız yok vb. konular da sıkmaya başladı.O kadar çok markamız olmasını istiyorsanız buralarda yazacağınıza ciddi anlamda fikir üretin beyler.Kötülediğiniz Şamil'in üreticisiyle bir irtibata geçmeyi deneyin bakalım.Ya da Etox Zafer'i üreten firmayla.En azından nasıl yapmışlar bir dinleyin.Hiçbirşeye faydası olmuyor bu tarz konuların..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bucakli -- 25 Ocak 2010; 3:44:30 >

• Benide ekleyin listeye.
  • En ünlü ve en etkili politikacılar da Yahudi…
    ABD’yi yöneten güç de dahil…

Peki ya Müslüman toplumu…
    Dünyadaki müslüman sayısı yaklaşık 1.5 milyar…
    Ticaret, bilim, güç söz konusu olduğunda;
    Bu büyük kalabalığın ne adı var ne sanı…
    Peki neden böyle?
    Yahudiler mi çok başarılı?
    Yoksa Müslümanlar mı çok başarısız?

Pakistanlı bilim adamı Dr. Faruk Saleem’in ortaya koyduğu rakamlara bir gözatalım… Son 105 yılda Yahudiler 100′ün üstünde BİLİM dalında Nobel ödülü kazandı.
    1.4 milyar Müslüman içinden ise bu zamana kadar sadece 3 Nobel ödülü alan bilim adamı çıktı.

Sakın bana “Nobel torpili” yapmışlar demeyin!
    Zira “bilim” alanındakiler Orhan Pamuk’a verilen ödüle pek benzemez.
    Proje, ispat, sonuç gerektirir…
    Bu tablo Müslüman ülkelerin bilime sıfır yatırım yaptıklarının göstergesi… Geri kalmışlığın, başarısızlığın temel nedeni de işte bu…
    Çağımızda bilime hükmeden, dünyaya hükmediyor…

quote:

Orijinalden alıntı: bucakli

quote:

Orijinalden alıntı: K.MARX

Seni gören de sanki İslam dini gelişmeyi engelliyor sanacak..Halbuki tam tersine dinimiz ilimi,ilerlemeyi,insanların çalışmasını elbette emrediyor.Abuk sabuk konuşup ta çamur atma.İnsanlar çalışmıyorsa bunda ben dinin hiçbir olumsuz etkisini görmüyorum!

Açıkçası bu tarz niye markamız yok vb. konular da sıkmaya başladı.O kadar çok markamız olmasını istiyorsanız buralarda yazacağınıza ciddi anlamda fikir üretin beyler.Kötülediğiniz Şamil'in üreticisiyle bir irtibata geçmeyi deneyin bakalım.Ya da Etox Zafer'i üreten firmayla.En azından nasıl yapmışlar bir dinleyin.Hiçbirşeye faydası olmuyor bu tarz konuların..

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.