Şimdi Ara

Passat bluemotion hız denemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
2.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2012'de gerçekleştirdiğim yolculukta dönerken arabayı bi yoklayım dedim.O arada yanımda bulunan arkadaşım da videoya aldı. Gayet başarılı bir video oldu burda sizlerle paylaşmak istedim araç VW Passat B7 1.6 TDI Bluemotion Yeni kasadır. Her türlü eleştirilere ve soruları açığımm.. 1:13 için çok özür diliyorum..

• Torosa binmek ayıp mı ? Tofaş,toros,anadol...bunlara binen insan değil mi ? Bu modeller arabadan sayılmıyor mu ? Adam çalmamış,çırpmamış.Hakkıyla,namusuyla ve şerefiyle arabasına biniyor.Zengin züppeler gibi altına son model araba çekip,millete hava atarak egosunu tatmin mi,etmeli ? Sözüm meclisten dışarı,çok güzel bir söz var ; *Direksiyonda eşek varsa,kaputun altında kaç beygir olduğu neye yarar ? *
  • anladıgım kadarıyla 200 km civarları yapıyor , 200 ün üstüne çıktıgı vakitlerde yokus asagı idi.1.6 dizel için normal rakamlar.Benim c4 tam düz yolda max 176 km okumustum g-tech ile.Kadranda yanılmıyorsam 193-195 falandı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devian -- 27 Mayıs 2014; 17:39:52 >
  • 3200 devirde 210 a yaklaşmış, yol daha müsait olsa biraz daha çıkabilir gibi duruyor

sosyal mesajcılar birazdan gelip inşallah ölürsün kamyon altına girersin demeye başlarlar ama
  • Machple M kullanıcısına yanıt
    ortalama tüketime baktınızmı? Bu arada müzik güzelmiş.
  • 105 hp'lik araç işte. Önemli olan o hıza ulaşması değil, o hıza ne kadar zamanda ulaştığı. Ki TDI bu konuda fazlasıyla hayal kırıklığı yaratıyor
  • Bu ara forumda pek sosyal mesaj verilmiyor. Ya da sadece Bmw'lere veriliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spirited

ortalama tüketime baktınızmı? Bu arada müzik güzelmiş.

O Hızla gözümü yoldan ayırmadım açıkcası. Tahminim 6 7 civarı yakmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 161907

105 hp'lik araç işte. Önemli olan o hıza ulaşması değil, o hıza ne kadar zamanda ulaştığı. Ki TDI bu konuda fazlasıyla hayal kırıklığı yaratıyor

Katılıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Devian

anladıgım kadarıyla 200 km civarları yapıyor , 200 ün üstüne çıktıgı vakitlerde yokus asagı idi.1.6 dizel için normal rakamlar.Benim c4 tam düz yolda max 176 km okumustum g-tech ile.Kadranda yanılmıyorsam 193-195 falandı.

Evet normal rakamlar 1.6 için. O hızlara kadar nasıl çıktığını anlamıyorsun VW farkı olsa gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Machple

quote:

Orijinalden alıntı: Devian

anladıgım kadarıyla 200 km civarları yapıyor , 200 ün üstüne çıktıgı vakitlerde yokus asagı idi.1.6 dizel için normal rakamlar.Benim c4 tam düz yolda max 176 km okumustum g-tech ile.Kadranda yanılmıyorsam 193-195 falandı.

Evet normal rakamlar 1.6 için. O hızlara kadar nasıl çıktığını anlamıyorsun VW farkı olsa gerek

1.6 için demiyelim çünkü Honda ve Toyota'nın atmosferik motorları 210-220 deviriyor ama onlarda çok yavaş çıkıyor. Dediğim gibi önemlü olan ne kadar zamanda çıktığı...

• Videonun sonlarına doğru kamyon kamyonu sollarken durmadan sellektör yaptın ya ben o kamyoncunun yerinde olsam yoldan çekilmezdim. istersen 500 le git kimsenin umurunda değilsin (birin başını yakma da) ama 2 şeritli yolda araç aracı sollarken arkasından durmadan sellektör yapanlara ayar oluyorum. Nereden sollayacak adam? Beyefendi hız denemesi yapacak diye öndeki adam da gaza yüklenecek peehh.

Bii bitmediniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: karbeyaz34

Videonun sonlarına doğru kamyon kamyonu sollarken durmadan sellektör yaptın ya ben o kamyoncunun yerinde olsam yoldan çekilmezdim. istersen 500 le git kimsenin umurunda değilsin (birin başını yakma da) ama 2 şeritli yolda araç aracı sollarken arkasından durmadan sellektör yapanlara ayar oluyorum. Nereden sollayacak adam? Beyefendi hız denemesi yapacak diye öndeki adam da gaza yüklenecek peehh.

Bii bitmediniz

Arkadan gelene bakarsın, yoksa çıkar sollamanı yaparsın güzel kardeşim..

Hele ki bu araç kamyon ise rampa aşşağı gibi bir yeri kollayıp, arkadan da araç gelmiyor ise o şekilde bir an önce sollamalıdır..

50 ile giden kamyonu arkadaki kamyoncu beyyyyy 60 ile gidiyor diyesollamaya kalkıyor, yemişim böyle işi..

Adam 200'le gidiyor adamı yavaşlatıyor, 2 saattede geçemiyor.. Saçmalığın daniskası bu esas..

İyi yapmış kıraydı sellektör kolunu..

EDIT: Ekstrem bir durum da yok videoda, efendi gibi uyarmış, adamda çekilmiş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WaRToX -- 27 Mayıs 2014; 18:42:29 >

• TDİ motora göre güzel ama sanırım TSİ videolarında izlediklerimize göre bu araç 200 kmli hızlarda daha stabil gidiyor gibi geldi.Böyle TSİ ben giderim ama gidesim yok havası var hep
  • 2. dakikada araç 6dan 5e düş diye uyarı veriyor.6.vites çok uzun olunca TDI'ın gücü yetmemiş.Performans olarak olması gerektiği gibi..Yazılımsız binilmez 1.6 tdı'a.Ben 1.6 TDI yetersiz geldiğinden TSI aldım.Hoş 122hpde passat gibi bir araba da anca idare ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WaRToX

quote:

Videonun sonlarına doğru kamyon kamyonu sollarken durmadan sellektör yaptın ya ben o kamyoncunun yerinde olsam yoldan çekilmezdim. istersen 500 le git kimsenin umurunda değilsin (birin başını yakma da) ama 2 şeritli yolda araç aracı sollarken arkasından durmadan sellektör yapanlara ayar oluyorum. Nereden sollayacak adam? Beyefendi hız denemesi yapacak diye öndeki adam da gaza yüklenecek peehh.

Bii bitmediniz

Hele ki bu araç kamyon ise rampa aşşağı gibi bir yeri kollayıp, arkadan da araç gelmiyor ise o şekilde bir an önce sollamalıdır..

50 ile giden kamyonu arkadaki kamyoncu beyyyyy 60 ile gidiyor diyesollamaya kalkıyor, yemişim böyle işi..

Adam 200'le gidiyor adamı yavaşlatıyor, 2 saattede geçemiyor.. Saçmalığın daniskası bu esas..

Aman yavaslatmasin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Combalac

Bu ara forumda pek sosyal mesaj verilmiyor. Ya da sadece Bmw'lere veriliyor.

Aynen ama sen konu açsaydı gelmişti kurallara uyalım uymayanları uyaralım sevelim sayalımcılar
  • quote:

Bii bitmediniz

Torosun var zannedersem milletten çok selektör yediğin için olabilir mi bu alınganlığın Karbeyaz

• quote:

Bii bitmediniz

Videodada gördüğün gibi önceden selektör yağmuruna tuttum kamyonu sollama gibisine. Ona ragmen önündeki kamyonu solladı aynadanda süratli bir şekilde geldiğimi bile bile benim onu uyarmamı suc burda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Machple -- 27 Mayıs 2014; 21:43:55 >

• quote:

quote:

Bii bitmediniz

Yollar bi tek siz kullanın diye var dimi?Bencillik gördüm de senin gibisini ilk defa görüyorum.Adam sollamaya arkasında kimse yokken çıkmış sen 200 le gelebilirsin YAVAŞLAYACAKSIN kardeşim güvenli takip mesafesi diye bir şey var.Kural ihlali yapan araç ne zamandan beri hangi mantığa göre haklılık payı olur? Gerçi senin trafik kurallarından bi haber olduğun her halinden belli.Neyse bir gün denk gelirsek anlatırım...

• quote:

quote:

quote:

Bii bitmediniz

Yollar bi tek siz kullanın diye var dimi?Bencillik gördüm de senin gibisini ilk defa görüyorum.Adam sollamaya arkasında kimse yokken çıkmış sen 200 le gelebilirsin YAVAŞLAYACAKSIN kardeşim güvenli takip mesafesi diye bir şey var.Kural ihlali yapan araç ne zamandan beri hangi mantığa göre haklılık payı olur? Gerçi senin trafik kurallarından bi haber olduğun her halinden belli.Neyse bir gün denk gelirsek anlatırım...

Kural ihlali yapan kamyondur sol şerit niye var kardeşim? Ayna kontrölü yapıcak ozaman arkadan gelen varmı yokmu kontrol edicek en sağdan sol şerite geçiyor sen gelmiş bana kural ihlali yapıyorsun diyorsun.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.