Şimdi Ara

PASSAT,BAKIM ÜRÜNLERİ VE UYGULAMALAR BÖLÜMÜ! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
638
Cevap
4
Favori
45.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ürünü yaydıktan sonra biraz bekledeikten sonra krilerin yumuşadığını görebilirsin.
    Nemli bir mf bez ile üstündne geçmen yeterli.
  • Can aslında torpidoya uygulanan ürünleri direk püskürtmeyin diyorlar nedeni ise ilk püskürtülen yerlerin leke olarak kalması bence önce beze sıksın sonradan yüzeye uygulasın derim İrfan Hocam bir ara bana öyle söylemişti bende hep öyle uyguluyorum hatta aracın içindeki tüm plastik aksamda önce beze sıkıp sonra yüzeye uyguluyorum

zaten çok kirli değilse bile araç içi temizleyiciyi beze sıkıp plastik aksama sürdümü bile etkisini görücektir öyle düşünüyorum...Bu arada Loc ve APC zarar verebilirmiş torpidoya
  • Teşekkürler Can (adaş )
    Sercan dediklerini dikkate alarak uygulama yapacağım

Birde şu ürünü aracı yıkadıktan sonra 'Quick Detailer' olarak kullanabilirmiyiz. (Meguiar's kalitesini beklememekle birlikte ekonomik açıdan kullanılabilir mi?)

Kimi marketlerde 1 alana 1 bedava gibi kampanyalar da bulunmakta..

PASSAT,BAKIM ÜRÜNLERİ VE UYGULAMALAR BÖLÜMÜ!

(Reklamlara da fazla kanmamak lazım.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cªn -- 23 Mart 2010; 22:20:08 >

• Önemli değil adaş

Şöyle birşey söyleyeyim.

Benim temizli,bakım bilgim dışta biraz kısıtlı.

Sercan bu konuda çok daha fazla bilgiye sahip.

Ancak iç mekanda ben daha fazla bilgiye sahibim.

Bunu göz önünde bulundurarak,ürün hakkında hiçbir bilgim olmadığını söylemek istiyorum
    Ben bu markanın lastik aprlatıcısını sipariş ettim bugün.
    15 lira 500 ml krme şeklinde.

Bakalım nasıl çıkacak...
  • Sercan bu arada APC aracın boyasına zarar verirmi?

Köye giderken ön atrafa yapışan bolca sinek ölülerini ovmadan çıarkamak çok zor oluyor.
    Bastırmak istemiyorum bende...

APC ile yumuşatıp eldivenle geçsem zararı olurmu acaba?
  • cªn ,

O ürünü biliyorum ilk başlarda bende düşündüm ama etrafımda kullanan 1-2 arkadaş vardı hiç memnun değillerdi yani hiçbirşe yaramaz dediler bende ona verecğim para madem boş üzerine biraz daha koyar Meguiar's ultimate Quik Detailer alırım dedim ve ürün gerçekten harika bence azıcık daha para verip UQD almak daha mantıklı Hem müthiş bir ürün hem koruması su iticiliği , Bizim skodaturkey.com sitesinde satan arkadaşlar oluyor 40-45 TL arası değişiyor eğer yine satan çıkar ise size haber verebilirim TR'den almak biraz pahalıya patlayabilir arkadaşlar yurt dışından alıyor ve sizde yurt dışı sitelerinden alabilirsiniz...

İnanmak istemiyorum çamurlu yüzeyi sadece o sprey + bez ile mi temizledi gerçekten içim acıdı gitti Passsat , arada sırada çiziklerde çıkmış devam etsin aracı öyle yıkamaya....Bilerek çamurlu yüzeye uygulamışlar ki ilk bşta göz çamura alışsın sonra onu silince hem passatın güzelliği hemde siyahın harikalığı ortaya çıkınca wooww desinler diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 24 Mart 2010; 1:50:05 >

• CAN ,

APC 'nin boyaya hiç bir zararı yok hatta boyann tam temiz olduğundan emin olmak için DW forumundakiler kilden sonra birde APC ile geçiyorlar ama hiç gerek yok aslında kil işini mükemmel yapıyor Ancak APC'nin değdiği yerde hiç bir koruma ürünü kalmıycaktır boyaya sürdğün o yerdeki herşe yok olur bu tarz sinek , zift vs için Meguiar'sın Bug and Tar Remover ürününü öneririm

Bana da lazım istersen beraber alalım kargoyu bölüşürüz , Şengün boya ile görüştüm %30 indirim sağladılar tanesini 17.25 TL'ye bırakırım dedi

• Meguiar’s Türkiye’nin Parlayan Yıldızı, sizin arabanız olsun, bizden 11 parçadan oluşan, 434 TL değerinde ürün pakedi veya uygulama merkezimizde (Kızıltoprak Merkez Ofis – İstanbul) arabanız için profesyonel uygulama kazanın.

http://www.meguiars.com.tr/yarisma/

Yarışmamızın katılım koşullarını okumak için aşağıdaki adrese tıklayabilirsiniz.

http://www.meguiars.com.tr/yarisma/katilim.html

Katılım Koşulları

- Gönderilen fotoğraflar Facebook sayfamızda oluşturacağımız galerimizde yer alacaktır.
    - Yarışma iki etaptan oluşacaktır; ilk etapta Facebook sayfamızdaki hayranlardan en çok beğeniyi toplayan ilk 20 çalışma belirlenecektir. İkinci etapta; Meguiar's Türkiye ekibi birinciyi belirleyecektir.
    - Gönderilen araba fotoğraflarında Meguiar's ürünlerinden herhangi birinin gözükmesi gerekmektedir.
    - Üzerinde oynama yapılmış fotoğraflar değerlendirmeye alınmayacaktır.
    - Her katılımcının sadece bir fotoğrafı yayınlanacaktır ve değerlendirmeye alınacaktır.
    - Fotoğraf gönderimi 24 Mart 2010 günü başlayacak, 14 Nisan 2010 günü sona erecektir.
    - Kazanan 14 Nisan 2010 tarihinde Meguiar’s Türkiye Facebook hayran sayfasında duyurulacaktır.
    - Yarışma birincisi dilerse, 434 TL’lik ürün pakedini alacak veya aracına profesyonel uygulama yaptıratacaktır. İki ödülden birisini seçecektir.
    - Fotoğraf albümümüzde yer alan bütün fotoğraflar, daha sonra oluşturacağımız çalışmalarımızda kullanılabilir. Fotoğrafların yayın hakkı Meguiar’s Türkiye’ye (Horizon A.Ş) aittir.
    - Daha önce düzenlenen yarışmalarda ödül kazanan şahıslar tekrar ödül alamazlar.

Arkadaşlar kaçırmayalım bu yarışmayı ödüller hariaa

Meguiar's Yıldızını Arıyor - Ürün Pakedi

"Meguiar's Yıldızını Arıyor" yarışmamızda vereceğimiz ürünler;

Hot Rims® All Wheel Cleaner"

Mikrofiber Yıkama Eldiveni

NXT Generation® Car Wash

NXT Generation® Insane Shine™ Lastik Parlatıcı Sprey

NXT Generation™ Tech Wax™ 2.0

Quik Interior Detailer™

Supreme Shine™ Mikrofiber Silme Bezi

Ultimate Quik Detailer®

Water Magnet™ Mikrofiber Kurulama Bezi

• quote:

Orijinalden alıntı: srcn09

cªn ,
    O ürünü biliyorum ilk başlarda bende düşündüm ama etrafımda kullanan 1-2 arkadaş vardı hiç memnun değillerdi yani hiçbirşe yaramaz dediler bende ona verecğim para madem boş üzerine biraz daha koyar Meguiar's ultimate Quik Detailer alırım dedim ve ürün gerçekten harika bence azıcık daha para verip UQD almak daha mantıklı Hem müthiş bir ürün hem koruması su iticiliği , Bizim skodaturkey.com sitesinde satan arkadaşlar oluyor 40-45 TL arası değişiyor eğer yine satan çıkar ise size haber verebilirim TR'den almak biraz pahalıya patlayabilir arkadaşlar yurt dışından alıyor ve sizde yurt dışı sitelerinden alabilirsiniz...

Sercan, UQD nin fiyatı hepsiburada.com da 46,71 TL (kargo ücretsiz )
    Kalitesini tartışmaya gerek yok sorum şu yönde olacak; 1 kutu UQD, "idareli" kullanıldığı taktirde kaç yıkama çıkartır?
    Malum fiyatı benzer ürünlere oranla bayağı yüksek , ancak yinede aklımın bir köşesinde bulunsun.

Ayrıca susuz araç yıkamak nasıl bir mantıktır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cªn -- 24 Mart 2010; 2:16:01 >

• Benim de bir sorum var, kil uygulaması yapmak için, maket yaparken kullandığım hazır beyaz kil var. Bunu kullanabilir miyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: cªn

Sercan, UQD nin fiyatı hepsiburada.com da 46,71 TL (kargo ücretsiz )
    Kalitesini tartışmaya gerek yok sorum şu yönde olacak; 1 kutu UQD, "idareli" kullanıldığı taktirde kaç yıkama çıkartır?
    Malum fiyatı benzer ürünlere oranla bayağı yüksek , ancak yinede aklımın bir köşesinde bulunsun.

Ayrıca susuz araç yıkamak nasıl bir mantıktır?

Şöyle diyim Susuz Yıkama ve Buharlı yıkamadan uzak durun sakın yaptırmayın yoksa aracınız da kılcal çiziktek geçilmez

Ben Yazdan beri UQD kullanıyorum her yıkama sonrası aracın yüzeyini siliyorum ve daha yarısı duruyor yani 1kutu 1 yıl bana yetiyor , ilk uygularken yüzeye 5-6 fıs sıkıyorum bez de emdiği için daha sonra panel panel 2 fıs veya 3 fıs yetiyor

Kışın ayda 1 uyguluyorum SOnabahar , ilkbahar, yazın 2 haftada bir aracı yıkarım...(HAziranda aldım ve iilk başlarda çok bol sıkıyordum daha sonra taktileri öğrendim)

• quote:

Orijinalden alıntı: Elrohir

Benim de bir sorum var, kil uygulaması yapmak için, maket yaparken kullandığım hazır beyaz kil var. Bunu kullanabilir miyim

Araçlar için hazırlanan Clay Bar 'lar özel olarak üretiliyor başka bir kil kullanımında boya çizilebilir...
  • http://www.hepsiburada.com/meguiars-microfiber-el-ile-uygulama-pedi-2-li-853080/ProductDetails.aspx?productId=otm853080&categoryId=26001

Bu ürünü polish yada wax sürmek için kullanabilir miyim?15 Tl ye buldum.

Kaliteli bir şey midir yoksa skodaforumdan daha iyisi sipariş verebilir miyim?

Birde meguiars 50 gr kil buldum 20 TL alayım mı?Bunu da mı skodadan sipariş vereyim?

Ürünlerin acelesi yok uygulamaları yazın yapacağım ama satıcı iyi fiyat veriyo gibi ve yakında oturuyor.

Teşekkürler Engin

• Kil'de marka o kadar önemli değil.

Ben 100 Gr Valet Pro kil'i kargo dahil 25 e aldım.
    Eğer aceleniz yoksa bekleyin,skodaforum a kesin düşer yeni killer.

Padler için birşey söyleyemem ancak mf ped sanırım onlar.
    Polish için iyi sonuçlar vereceğini sanmıyorum malesef.

Wax için olur ama gerisi yalan

Yurtdışından siapriş getirenler avr forumda.
    Onlar 20 liraya 10 tane sarı oped getirir

Bence biraz bekleyin

Bu arada Sercan UQDtam oalrak ne işe yaryor?

• quote:

Orijinalden alıntı: fizikchi

http://www.hepsiburada.com/meguiars-microfiber-el-ile-uygulama-pedi-2-li-853080/ProductDetails.aspx?productId=otm853080&categoryId=26001

Bu ürünü polish yada wax sürmek için kullanabilir miyim?15 Tl ye buldum.

Kaliteli bir şey midir yoksa skodaforumdan daha iyisi sipariş verebilir miyim?

Birde meguiars 50 gr kil buldum 20 TL alayım mı?Bunu da mı skodadan sipariş vereyim?

Ürünlerin acelesi yok uygulamaları yazın yapacağım ama satıcı iyi fiyat veriyo gibi ve yakında oturuyor.

Teşekkürler Engin

Engin Abim ,

Ben hem wax için hemde lokal olarak çiziklerdehttp://www.hepsiburada.com/meguiars-high-tech-el-ile-uygulama-pedi/ProductDetails.aspx?productId=othrzx-3070&categoryId=26001 kullanıyorum çok memnunum özellikle wax sürerken rahatlık ufak olması negatif özelliği ama diğer pedler gibi ürünü çok emmiyor...Wax için bu ped öneriliyor zaten lokal olarak çizik gidermede iş görür ama komple uygulamada hiç bir işe yaramaz

Kil olarak marka önemli değil ama Meguiar's diğer killere göre daha yumuşak daha güzel kir topladığını söylüyorlar ben elimde ki kil bitince Meguiar's alıp denemeyi düşünüyorum saklama kutusu için bile alırım bee

Kilde tavsiyem Can gibi Skodaforumunda toplu alım olarak 100 gram 25 tL öneririm bende Yazın onlardan almıştım boyayı pürüzsüz yapıyor çabuk dağılmıyor hatta hiç dağılmadı koca Passatın her yerini killedim kilde en ufak bir dağılma söz konusu değildi

Ürün fiyatlarını aldığın satıcı kim acaba belki elinde işimize yarayan ürünler vardır

Lokal olarak ince çiziklerde harika iş çıkarıyor

http://www.hepsiburada.com/meguiars-scratchx-ince-cizik-ve-leke-cikarici/ProductDetails.aspx?productId=othrzg-10307&categoryId=26001

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 24 Mart 2010; 21:23:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Cn39

Bu arada Sercan UQDtam oalrak ne işe yaryor?

Bu ne ?

Can sana şöyle diyim eğer Passat alıpta bu ürünü kullanmazsan sana kötü bakarlar anadın sen

Ultimate Quik Detailer harika bir ürün araçta acayip şekilde derinlik parlaklık ve su kayganlığı sağlıyor ben 3 ayda bir FK1000P atıyorum her yıkamada UQD ve Waxın ömrü 3 ay da hiç eksilmiyor ömrüne ömür katıyorum harika oluyor...bir önceki sayfada aracın parlaklık ve derinlik resimlerini koydum bilirsin Gri renk kolay kolay parlamaz

Colli + UQD harikaiş çıkarıcak sende mutlaka al derim Ben çok uygun fiyata almıştım İrfan hocam sağolsun

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NexX

Arkadaşlar bir de birşey sormak istiyorum..

Passat lar için branda nerden bulabilirim.Servislerde satılıyor mu? Yarın gittiğimde Erel e sorucam..Kullanan var mı acaba aracında?

Oturtugumuz sitenin 2 yanı da suan insaat var ve toz toprak içinde..Araçlar batıyor..AGAOGLU sagolsun her yer şantiye

Abi AĞAOĞLU deme ya

Branda mı uzak dur abi uzak sakın aman allahım Passat Bakım sayfamıza bir göz gezdir istersen onun ile ilgili bir bilgi paylaştım görünce inanmıycaksın neyse ben koyuyum..

Araç örtüleri boyayı üzüyor

Rüzgarla beraber incecik toz taneleri örtünün altında boyayı çiziyor. İç kısmı ne kadar ipeksi yumuşak da olsa çözüm olmuyor görüldüğü gibi...

İşte 6 ay önce full boya bakımı ve koruma yapılmış olan aracın başına araç örtüsünden gelenler...

Alıntı: DW forum

Ozaman burdan devam edeyim Sercan tamam da böle de araçlar çok batıyor bildigim gibi değil..Yokmu vw nın orjınal brandası falan acaba..Yarın gittigimde bir sorcam EREL e..

• quote:

Orijinalden alıntı: NexX

Ozaman burdan devam edeyim Sercan tamam da böle de araçlar çok batıyor bildigim gibi değil..Yokmu vw nın orjınal brandası falan acaba..Yarın gittigimde bir sorcam EREL e..

Abi farketmez de sonra biri çıkıyor bıktım ben bu konulardan diyor neyse...

Bence uzak dur yani resimlerde ki gibi olmasını istemiyorsan araç örtüsüne yaklaşma derim araç kirlenicek yapıcak birşeyimiz yok boşver kirlensin kirlilik güzeldir
  • Saol Sercan

Bende aslında Sonaxın sıvı waxı var.
    Güçlü Cila diye geçiyor ismi.
    O iş görür şimdilik.

Ürün ala ala para kalmadı

Akvaryum ihtiyacı olan varsa irtibata geçsin,satayımda çeyizi bitireyim bari...
    Koydum duruyor kyıda
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Elrohir

Benim de bir sorum var, kil uygulaması yapmak için, maket yaparken kullandığım hazır beyaz kil var. Bunu kullanabilir miyim

Araçlar için hazırlanan Clay Bar 'lar özel olarak üretiliyor başka bir kil kullanımında boya çizilebilir...

Ben de bundan korkuyordum benim maket yaparken kullandığım hazır kilin kilosu 16 lira

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.