Şimdi Ara

PASSAT,BAKIM ÜRÜNLERİ VE UYGULAMALAR BÖLÜMÜ! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
638
Cevap
4
Favori
45.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cn39

http://www.hepsiburada.com/sonax-konsantre-sampuan-314300-1000ml/productDetails.aspx?categoryid=26001&productid=otson314300

http://www.hepsiburada.com/dreamcar-temizlik-eldiveni-microfiber-02080/productDetails.aspx?categoryid=26001&productid=otev02080

http://www.hepsiburada.com/autocet-mikrofiber-havlu-temizlik-ve-kurulama-bezi-4-lu-ekonomik-1004593/productDetails.aspx?categoryid=26001&productid=otctn1004593

Örneğin başlangıç için bu ürünler idealdir.
    Ucuz olduğu içi bol bol kullanabilrisiniz

Bu arada Sercan,şampuannın fiyatı uygunmuış gerçekten.
    Tercih meselesi tabi.

Ben acemilik için diyorum

Önemli olan başlamak zaten gerisi geliyor hatta anlamıyosun bile Bu topic çok güzel olucak gibime geliyor

• Bencede Sercan..

Bu arada iç temizlikten hiç korkmana gerek yok.
    Yanlış birşey yapsan bile ikinciye üstünden geince hiçbirşey kalmıyor.

Yalnız Passatın orjinal koltuk kumaşları aşırı dandik.
    Siliinmesi vs dertli bir kumaş.
    Biz aracı alır almaz AZiebartta koltuk koruma yaptırıcaz zaten.
    Belki faydası olur...
  • Fk1000P Wax Sonrası Gri renk zor parlar ama hiç birşey imkansız değildir

PASSAT,BAKIM ÜRÜNLERİ VE UYGULAMALAR BÖLÜMÜ!

• yeni topic hayırlı olsun foruma.tabi öncelikle Sercan ve Can kardeşlerimize.
    sercan daha ilk günden coşturmuş topiği hayırlısı bakalaım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: pascal34

İlk soru benden olsun...

Araçta oluşan kılcal çiziklere karşı ne önerirsiniz?

Bir de ufak tefek taş izleri, hafif çizikleri en kolay yönden nasıl çözebiliriz?

Kılcal çizikleri gidermek için Polisaj işlemi gerekli çiziğin durumuna göre ürün seçimi yapmak gerek eğer çiziğin durumu çekip eklerseniz çok daha verimli cevap verebiliriz...Tahminim çok yoğun değildir VW Boyası da sert olduğu için başlangıç olarak menzerna 203s denenebilir eğer iş görmez ise bir üst seviye menzerna 3.02 RD kesin çizikleri yok eder Üzerine de wax attınız mı boya uzun süre parlak ve çiziksiz kalır...

Taş çizikleri için serviste Rötüş yapılıp üzerine polisaj ile geçilmek bir nebze işe yarayabilir ama taş çizikleri çok zordur onun için rötüş + zımpara gerekli forumda da yazıları aktardım bilmeyen kişi boyaya çok zrar verebilr amatör olarak rötüş + polisaj olmazise Zımpara şart

• quote:

Orijinalden alıntı: 06METİN

yeni topic hayırlı olsun foruma.tabi öncelikle Sercan ve Can kardeşlerimize.
    sercan daha ilk günden coşturmuş topiği hayırlısı bakalaım...

Teşekkür ederm Bilinmesi gerekenlerin ilk sayfada bulunması gerek bence topiği açar açmaz tüm bilgilerin aynı yerde görünmesi çok önemli tabi yine de topik içinde tartışıcaz sorunlara hep beraber çözüm arıycaz...

Mesela babam dün aracı park ederken sağ ön çamurluğ (boya olan kısım) Taşa sürtmüş boya bayağı hasar almış kolay kolay düzelmez yani ben düzeltemem Zımpara şart o yüzden kaskodan yararlanmak istiycem bakalım ne diycekler yarın çiziğin fotosunu çeker eklerım foruma Önce RÖtüş + polisaj deniycem baktım çok azda ilerleme var halledilir ama eğer hiç bir işse yaramaz ise Servis yolu göründü

• quote:

Orijinalden alıntı: VW_Passat

Sercan ellerine saglik,

yaw bu kadar bilgileri okuyamadim bile. Cok is yarayacak bilgi var, en cok canimi sikan su Kilcal ciziklerdir . Gercekten tüm Bilgiler burada var, insallah bende Haftaya en gec öbür Haftaya birseyler yapmaya baslayacam

Yasin , Kılcal çizikleri yok ettikten sonra 1 sene keyfini sürüyorsun En az 4-5 saat vakit ayırmak lazım ki %100 sonuç alalım...Kılcalları yok etmek için Makine + polisah şart hele ki araç Passat olunca çok daha zorlaşıyor diğer araçlarda en düşük aşındırcı 1 kere geçerken düzelirken passatta biraz daha zor oluyor...

Ayrıca birşey belirtmeyi unuttum Polisaj işlemi yaparken Plastik kısımları ve Cam kenarlarındaki krom olan yerleri özel maskeleme bantları ile bantlıyoruz ki polish üründen zarar görmesin rahat çalışalım , Wax sürerken sadece siyah plastiklere dikkat ediyoruz kromajlarda güzel iş çıkarıyoru Wax , Kil uygulamasını da her yerde uygulayabilirsiniz ( Tamponda hiç uygulamadım tam olarak bilmiyorum yinede uygulamamak gerekebilir)

• Can,

Anway LOC aracın içinde döşemelerde kullanıyoruz dışında ise davlumbaz vs peki bu LOC veya APC 'yi Torpido da uygulayabilirmiyiz...Passat için değilde Suzuki için Torpidosu çok kirli yani gri renk torpido var ama bakınca kirler görünüyor onları önce Sonax araç içi temizleici fırça yardımı ile deniycem daha sonra VRC sıkayım diyorum ama kirler bayağı yoğun gibi o yüzden sordum
  • Sercan LOC plastik parçalara zarar verebilir diye düşünüyorum.
    APC Loc'a göre daha güvenli bir ürün.

Bence APC ile dene.
    Bir süngere apc döküp konsola yaydıktan sonra sert fırçayla geçersen tertemiz olur

Ardından dediğin gibi VRC de kalanları maskeler ve tertemiz durur

Bu arada ben LOC'u sadece davlumbazlarda kullanmayı düşünüyorum.

Döşemeye sürmeye cesaretim yok.
    Çnkü gerçekten çok acayip kir çözüyor.
    Rengini alabilir döşemenin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XperiaRay -- 22 Mart 2010; 22:19:19 >
  • Bu muhteşem paylaşımları derli toplu bir şekilde okuyabilmek çok güzel,
    ellerinize ve emeğinize sağlık
  • Bu arada fotoğrafların ve yazıların geneli Skodaturkey.com'dan,İrfan abimize ait.
    Kendisi bu konularda uzman sayılır...

Fotoğraflardada kendini görebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: srcn09

quote:

Orijinalden alıntı: pascal34

İlk soru benden olsun...

Araçta oluşan kılcal çiziklere karşı ne önerirsiniz?

Bir de ufak tefek taş izleri, hafif çizikleri en kolay yönden nasıl çözebiliriz?

Kılcal çizikleri gidermek için Polisaj işlemi gerekli çiziğin durumuna göre ürün seçimi yapmak gerek eğer çiziğin durumu çekip eklerseniz çok daha verimli cevap verebiliriz...Tahminim çok yoğun değildir VW Boyası da sert olduğu için başlangıç olarak menzerna 203s denenebilir eğer iş görmez ise bir üst seviye menzerna 3.02 RD kesin çizikleri yok eder Üzerine de wax attınız mı boya uzun süre parlak ve çiziksiz kalır...

Taş çizikleri için serviste Rötüş yapılıp üzerine polisaj ile geçilmek bir nebze işe yarayabilir ama taş çizikleri çok zordur onun için rötüş + zımpara gerekli forumda da yazıları aktardım bilmeyen kişi boyaya çok zrar verebilr amatör olarak rötüş + polisaj olmazise Zımpara şart

Söylemiş olduğun malzemelerle çizik giderme ve rötuş işlemlerimi malesef yapma cesareti gösteremeyeceğim. Peder beyin arkadaşlarına aracı teslim edip pasta, cila vs isteyeceğim sanırım. Bu manzerna denilen ürünle polish yapma olayı bildiğimiz pasta mıdır, yoksa ekstra bir şey midir?

İlginiz ve paylaşım için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pascal34 -- 24 Mart 2010; 13:28:26 >

• Manzerna 203S içinde bolca aşındırıcı bulunan bir pasta.
    Ancak doğru uygulandığında gerçekten çok iyi sonuçlar veriyor.

Sercanın resim arşivind evarı haftta,bagaj kapağında bolca çizik mevcuttu ve İrfan abi Manzerna ile o çizikleri tek vuruşta yok etmişti...

Araca polish uygulamadan önce çok sıkı araştırılması lazım.
    Aksi halde boyaya kalıcı olmasada,zarar verebilirsiniz...
  • Bu konunun burada da açılmış olması gerçekten çok iyi olmuş.
    Paylaşımda bulunan herkese teşekkürler.

Hemen bir soru sorayım;
    Araç içindeki bütün plastik aksamları temizlemek için hangi ürünleri önerirsiniz?.
    (Yalnız sadece temizlik için soruyorum yani yüzeylere uygulanan torpido bakım ürünlerini de temizleyebileceğimiz aynı zamanda genel temizlik için kullanabilieceğimiz, plastiklere zarar vermeyen, soldurmayan, aşındırmayan ürünler.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cªn
    Bu konunun burada da açılmış olması gerçekten çok iyi olmuş.
    Paylaşımda bulunan herkese teşekkürler.

Hemen bir soru sorayım;
    Araç içindeki bütün plastik aksamları temizlemek için hangi ürünleri önerirsiniz?.
    (Yalnız sadece temizlik için soruyorum yani yüzeylere uygulanan torpido bakım ürünlerini de temizleyebileceğimiz aynı zamanda genel temizlik için kullanabilieceğimiz, plastiklere zarar vermeyen, soldurmayan, aşındırmayan ürünler.)

Hem temizlik hem bakim olsun isterseniz size Auto Glym Vinly Rubber Care urununu oneririm eger plastik aksam cok kirli ise Sonax arac ici temizleyici ile temizleyip uzerine Auto Glym urununu uygulayabilirsiniz...hem korur hem temizler hemde tam rengini verir tavsiye ederim...

• quote:

Manzerna 203S içinde bolca aşındırıcı bulunan bir pasta.
    Ancak doğru uygulandığında gerçekten çok iyi sonuçlar veriyor.

Sercanın resim arşivind evarı haftta,bagaj kapağında bolca çizik mevcuttu ve İrfan abi Manzerna ile o çizikleri tek vuruşta yok etmişti...

Araca polish uygulamadan önce çok sıkı araştırılması lazım.
    Aksi halde boyaya kalıcı olmasada,zarar verebilirsiniz...

Can, 203s ne kadar asindirici olarak gorunsede VW boyasi icin en dusuk asindirici olarak geciyor...Bizim bagajda bulunan cizik o kadar kolay cikmadi hatta uyguladigimiz 3M in asindiricisini kullanmisti hatta 203s den daha agirdi ama zor kayboldu :)
  • Çeyizimin en önemli parçasıda az önce elime ulaştı

COLLINITE 476S PASTE WAX
  • quote:

Hem temizlik hem bakim olsun isterseniz size Auto Glym Vinly Rubber Care urununu oneririm eger plastik aksam cok kirli ise Sonax arac ici temizleyici ile temizleyip uzerine Auto Glym urununu uygulayabilirsiniz...hem korur hem temizler hemde tam rengini verir tavsiye ederim...

Sonax kolay temin edilebilir bir ürün öneri için saol, yalnız şunuda merak ettim;
    Sonax ile torpido sütleri diye tabir edilen ürünleri, hatta Autoglym Vinly Rubber Care uygulanan yüzeyleri dahi temizleyebilirmiyiz.?

Genelde kirli yüzeylere uygulanan bakım ürünleri (her nekadar temizliyor denilsede) pek sağlıklı sonuç vermeyebiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: cªn

quote:

Sonax kolay temin edilebilir bir ürün öneri için saol, yalnız şunuda merak ettim;
    Sonax ile torpido sütleri diye tabir edilen ürünleri, hatta Autoglym Vinly Rubber Care uygulanan yüzeyleri dahi temizleyebilirmiyiz.?

Genelde kirli yüzeylere uygulanan bakım ürünleri (her nekadar temizliyor denilsede) pek sağlıklı sonuç vermeyebiliyor

Sonax araç içi temizleyici daha çok kumaş için üretilmiş olsada,plastik bakım sütlerinin oluşturduğu tabakayı rahtlıkla sökebilir.
    Burada dikkat edilmesi gerekn,uzaktan püskürtüp eşit oranda yaymak ve ardından mf bezler bastırarak üstünden geçmek.

Ancak eğer sürülen torpido sütü kalitesiz ve parlaksa o zaman Meguıars APC gibi bir ürün daha çok işe yarar

• quote:

Sonax araç içi temizleyici daha çok kumaş için üretilmiş olsada,plastik bakım sütlerinin oluşturduğu tabakayı rahtlıkla sökebilir.
    Burada dikkat edilmesi gerekn,uzaktan püskürtüp eşit oranda yaymak ve ardından mf bezler bastırarak üstünden geçmek.

Ancak eğer sürülen torpido sütü kalitesiz ve parlaksa o zaman Meguıars APC gibi bir ürün daha çok işe yarar

Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar.
    Az önce Sonax sipariş ettim (hepsiburada.com bu aralar uygun gibi..7.69TL) ürün elime ulaşınca uygulamaya geçerim umarım işe yarar.
    Bir de bu Sonax'ı kullandıktan sonra ayrıca nemli bir bezle silmeye gerek varmı yoksa tek seferde iyice silindiğinde sonuç verir mi?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.