Şimdi Ara

passat 2.0 tdi dan sonra araç tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Durumu özetlemek gerekirse passat 2.0 tdi comfortline araç sahibiyim ve araç 133 bin de.Son vergi zammından sonra değiştirmeye karar verdim.Fakat aynı fiyat aralığında çok fazla seçenek var.Dolayısıyla kararsız kaldım.Düşüncem ise şu.75-80 bin lira aralığında, kolay satılabilecek, çocuktan dolayı bagajı geniş olan ve mutlaka otomatik olacak bir araç bakıyorum.Yakıt konusunda ise her ikisi de olur gibi zira yılda 10-12 bin aralığında yapıyorum ama çoğu şehir içi.Benim aklıma gelen alternatifler ise (fiyat aralığı aşağıya düşebilir fiyat konusunda tutucu değilim :)) :

1-)vw jetta 1.4 tsi dsg highline yada comfortline
    2-)Opel astra 1.6 cdti otomatik
    3-)vw jetta 1.6 comfortline otomatik
    4-)Renault fluence 1.5 edc
    5-)Hyundai elentra 1.6 dizel otomatik

Biliyorum ki daha çok alternatifler var fakat çift kavrama şanzımanlara hem vakit hemde para harcamak istemiyorum.Sizce başka alternatifler neler olabilir.Şimdiden teşekkürler.

• 4. seçenek berbat bir seçim olur. En uzak durulası bir araç. Ben biraz mecburiyetten aldım ve pişmanım. Araba değil. Tekrar söylüyorum araba değil. Birde Passattan inip bunu binerseniz 100 km hıza çıkmaya korkarsınız. (ilk hafta ben korktum) Sonradan alışıyor insan :D
    2. seçenek Opel olabilir. Yada focus tavsiye olunur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x_ir -- 23 Ekim 2017; 11:15:45 >
  • modelli gösterişli düşük km octavia olabilir style yada elegance paket benzinli yada dizel sizin tercihiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam 308 bluehdi eat6 yi da ekleyin bence alternatiflere

• quote:

Orijinalden alıntı: Metehan.trgt

modelli gösterişli düşük km octavia olabilir style yada elegance paket benzinli yada dizel sizin tercihiniz

Hocam güzel bir alternatif fakat dsg benim için sıkıntı evet şuan kullandığım şanzıman da dsg ama 6 ileri ile 7 ileri arasında sağlıklık açısından dağlar kadar fark var
  • quote:

Orijinalden alıntı: manner34

Hocam 308 bluehdi eat6 yi da ekleyin bence alternatiflere

Bagaj konusunda sıkıntı hocam
  • Ben octavia derşm jettadansa, bagaj daha büyük içi daha geniş. Dsg istemiyorsanız Astra veya focus alın.

• quote:

Orijinalden alıntı: kerotobil

Ben octavia derşm jettadansa, bagaj daha büyük içi daha geniş. Dsg istemiyorsanız Astra veya focus alın.

Bu fiyata garantili yada servis bakımlı bulmak zor malesef
  • Focus 1.5 TDCI Powershift veya Renault Megane 4 Sedan.
  • 2ci şıktaki sedan J kasamı olacak hatchbek K kasa mı 2 si apayrı sonuç verir. 2 side tam otomatik ama sedanı alacaksan araçı o aralıktan daha ucuza mal etmek iyi olur.

Jettaları eliyorum hem çift kavrama olmasın diyorsun hem jetta koyuyorsun bana mantıklı gelmedi.
    Elantra-cerato 2 lisi alınabilir araçlar Fakat yenisi gene çift kavrama.
    Fluans ve edc 2 lisi de kuru çift kavrama yol tutuşu açısından zayıf bir araç Ayrıca ilk yılları bazı kalite sorunlarını vardı son donanım paketlerinde Malzeme kalitesi ciddi oranda ilerlemediyse onuda eleyebilirsin.(yüksek baskı balata masrafını not düşüyorum)

passat 2.0 dan sonrada bunlardan alacağın verimden hoşnut kalmama durumun olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nerd Miner

2ci şıktaki sedan J kasamı olacak hatchbek K kasa mı 2 si apayrı sonuç verir. 2 side tam otomatik ama sedanı alacaksan araçı o aralıktan daha ucuza mal etmek iyi olur.

Jettaları eliyorum hem çift kavrama olmasın diyorsun hem jetta koyuyorsun bana mantıklı gelmedi.
    Elantra-cerato 2 lisi alınabilir araçlar Fakat yenisi gene çift kavrama.
    Fluans ve edc 2 lisi de kuru çift kavrama yol tutuşu açısından zayıf bir araç Ayrıca ilk yılları bazı kalite sorunlarını vardı son donanım paketlerinde Malzeme kalitesi ciddi oranda ilerlemediyse onuda eleyebilirsin.(yüksek baskı balata masrafını not düşüyorum)

passat 2.0 dan sonrada bunlardan alacağın verimden hoşnut kalmama durumun olur.

Hocam listede jettaya yer vermemin nedeni rutin yetkili servis bakımlı araçların denk gelmesidir.Böyle olunca malum iyi niyet garantisi bir nebze olsun insanı rahatlatıyor.
    elantra ise 2015 model olan ve klasik tork konvektörlü 6 ileri şanzıman bulunan kasadır.

En nihayetinde hangisini de alsam passatı arayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bellagiooo -- 23 Ekim 2017; 20:49:30 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.