Şimdi Ara

Passat 1.6 TDI mi? Mondeo 1.6 TDCI mi? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
246
Cevap
1
Favori
38.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: airbrq_23

Hani zevk meselesi falan diyoruz da bu mondeonun arkası ne kadar çirkindir arkadaş.
    Böyle göze batan kaba bir arka tasarım hiçbir araçta görmedim. O farlar hele o tamponun altındaki dikdortgen şeklindeki delikler çok kötü gerçekten
    Çevremdeki çoğu insan bir önceki kasa mondeo kullananlar bile bunu söylüyorlar

Passat 1.6 TDI mi? Mondeo 1.6 TDCI mi?

Eski Kasa Olduğunun farkına varmışsınızdır herhalde. ayrıca zevk meselesi 2011 passatın kinden iyi duruyor..

• Ben olsam mondeo derdim tasarımı daha hoş passata göre daha zarif duruyor özellikleri zaten eşdeğer neredeyse tercihim mondeo
  • mondeo
  • bıktık heryerde basat görmekten Mondeo
  • Cevap veren arkadaşlar niye Passat yada niye Mondeo bir kaç kelime açıklarlarsa herkes birşeyler öğrenir.
    Yeni Passat 1.6 tdi lerin içi aşağıdaki resimdeki gibimi?

• Halil Bey Mondeo ile ilgili Yukarıdaki resim Aynı değil En azınndan Türkiyede Böyle değil

1.Onun Yerine Selective Donanımda Piooner Navi sistemi var bence daha hoş duruyor. Onun Haricinde aynı ve arka kafalıklarada ekran takma opisyonu ile birlikte ve Geri görüş kamerası
    2. Navi Sadece Selective donanımda var Trend ve Titanium donanımda Sony ses Sistemi var
    3. Selective Donanımda Konyak(Koyu Turuncu) Rengi Deri Koltuklar ve Isıtma var süper ötesi arabaya binmek için hep bir bahane arıyorum.
    4.Selective Donanımda Extra Tekno Paket aldığınızda Adaptive hız kontrolü(çarpışma önleyici) ve Aynalarda Kör nokta uyarıcı sistemi geliyor)

Bunun haricinde bütün özellikler standart
  • Mondeo sağlamlık ve yol tutuş konusunda Passat tan daha iyi.Motoru daha güçlü.Benim tercihim kesinlikle MONDEO olur.....
  • Bu konuyu inceleyipte 1.6 dizel seçenekleri için Mondeo ve Passat araçlar hakkında eminimki benim gibi bilgi sahibi olan arkadaşlar çoktur. Cevap veren herkese teşekkürler. Bir şeyi hatırlatmakta fayda görüyorum cevap verirken özelliklede bu araçları az da olsa sürmüş yada tanıyacak kadar yolculuk yapmış arkadaşlar daha açıklayıcı bilgiler yazarsa daha güzel olur düşüncesindeyim.
    Gelelim işin aşağıdaki Passatçılar Mondeocular kısmına, sayıları merak ettiğimden bu yolu uyguluyorum. Ben şahsen şu an için Mondeocuyum diyebilirim ama yarın Passatçı da olabilirim. Yani hangisi benim işime gelirse o yöne giderim. Benim bu küçük ayrımımı lütfen kimse yanlış anlamasın. Bir diğer konu ise sadece fikrini net olarak bildirenleri aşağıdaki listelere yazdım. Dikkat ederseniz sadece yorum yapanlar aşağıdaki listelerde yok.

Passatçılar
    1-frk96
    2-MEHMETXXXX
    3-TaneR.61
    4-çekomastik
    5-bangsuui
    6-labidu
    7-MeganeCC
    8-cihanair
    9-sugarboy
    10-Janjan
    11-okuryazargezer
    12-Fatih211
    13-HoLY.oNE
    14-strify
    15-15
    16-NightGuardian
    17-muccio
    18-erdor
    19-imdat çekici

Mondeocular
    1-barisozyurt
    2-bykush99
    3-playumb
    4-will.i.am
    5-hunter06
    6--ottoman-
    7-eray2658
    8-delgadobm
    9-038poyraz
    10-DSMN
    11-Johnnn
    12-airea
    13-FaBeRgE
    14-drsnrky
    15-maivesiyah
    16-Emre BİÇER
    17-drchtygn
    18-Goktug308
    19-shadow35
    20-delgadobm
    21-haluk 23
    22-Cdmpf
    23- Applev
    24-Ceyhun_ElantraXd
    25-losen cılıs
    26-hakanoztuna06
    27-ALOK
    28-Metalurjist
    29-Biksann
    30-SieGeRRR
    31-basketbol6
    32-yakamozcuk
    33-LE10
    34-BlackElantra
    35-entelbamya
    36-

• Benide mondeo ya yazabilirsin. Saçma fiyat, uzun süre bekleme, indirim olmaması,ilgisizlikten dolayı mondeo artık bana daha yakın bir tercih.......
  • akılcı çözüm mondeo olur bencede....yeni passat kalite olarak biraz düştü bence içinde kullanılan plastik kalitesi baya düşmüş. eskiden daha yumşak plastik kullanırlardı sertleştirmişler buda yol sesini biraz pürüzlü asfaltta artırıan sebep
  • Olaya birde periyodik bakımlar olarak değerlendirmek lazım. Benim amca oğlu Almanya'dan passat ile geldi, aracı 2 yıllık henüz, Turkiye ye gelirken turbo yedi aracı, ve yetkili serviste 1300 Euro para ödedi. Bu Arac mondeo olsaydı yarısı fiyata yaptirirdi. Üstelik kendisi de Almanya'da vw fabrikasında çalışıyor, ilk aldığı zaman öve öve bitiremiyordu, mübarek sanki bana Panamera gibi anlatıyordu, içimden oh olsun bu sana az bile dedim.
    Neyse sonuc olarak parça fiyatları ve ulasilabilirlik acısından yine ford diyorum
  • Mondeo yu tercih edenlerin sayısı baya arttı.
    Mondeo nun 18 jantlı olanı çok güzel. 16 jant olanlar sanki kasaya göre jantı biraz orantısız duruyor.
    Dışarıdan bakıldığında Mondeo çok büyük bir araba Passat ise büyük bir araba
    Henüz Passatın sıfırlarını bire bir inceleme fırsatım olmadı ancak resimlerden gördüğüm kadarıyla göğüsteki analog görünümlü saat bence hiç gitmemiş
    1.6 TDCİ Mondeo lar Nisan ayında satışa çıkmasına rağmen ikinci eli henüz niye yok?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halil altın -- 15 Temmuz 2011; 18:51:11 >
  • Kesinlikle mondeo alırdım.
    Yada focus ııı titanyum 4K 1.6 TDCi tek gecerim..
    2007 focus colletion 1.6 TDCI kullanıcısıyım çok da memnunum seneye focus ııı'e geçiş yapacağım başka marka düşünmem bu benim kişisel düşüncem son karar tabiki sizindir. Şimdiden ne alırsanız hayırlısı olsun derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: halil altın

Arkadaşlar C segmentindeki arabalara bakarken, az daha para katıp daha donanımsız D segmenti arabalarında olabileceğini düşündüm.
    Düşündüğüm iki araç var

1.Yeni Passat 1.6 TDI 105 PS BlueMotion Technology Trendline 62.300,00 TL

2.Yeni Mondeo Trend 1.6TDCI 115PS 4K 61.520 TL

Bu iki araçtan gönlüm Mondeo 1.6 TDCI diyor. Mantığım ise 1.6 TDI Passat diyor.

Mondeoyu tercih etme sebeplerim.
    Tasarımını çok beğeniyor olmam
    4 yıldır Fiesta TDCI kullanıp bu araçtan memnun kalmam
    Donanımına göre fiyatının biraz daha cazip olması
    Servisinin bol olması
    Sıra beklemeden param olsa pazarık yaparak alınabilmesi

Mondeo da sevmediklerim
    Kullandığım TDCI fiestanın ses yalıtımını başarılı bulmamam nedeniyle Mondeo da aynısı olurmu diye düşünüyorum. Ancak araştırdığım kadarıyla yeni Mondeoların ses yalıtım testlerinde Passattan daha sessiz olduğunun söylenmesi

Passatı tercih etme sebeplerim.
    İkinci elinin çok güçlü oluşu değer kaybetmemesi

Passat da sevmediğim
    Dış tasarımını Mondeo ya göre daha az beğeniyorum
    Param olsa bile aylarca sıra beklemek ve gelen zamlardan etkilenmek

Bu araçları ne test ettim ne de yakından inceledim. Sadece 2006 model 2.0 TDCİ Mondeo da yolcu olarak bulundum. Ancak forumlardan baya süredir araştırıyorum. Sizlerede düşüncelerinizle beni aydınlattığınız için şimdiden teşekkür ederim

C segmentindeki düşündüğüm araçlar
    Focus Titanium 1.6TDCi 115PS 4K 56.190 TL
    Corolla Dizel 1.4 D-4D Elegant 55,300 TL
    Yeni Jetta 1.6 TDI 105 PS Tiptr. DSG Highline 62.800,00 TL

Bu arada bu araçlar la ilgili sizlere daha önceden de sorular sormuştum. Bunu farkedip kızanlar haklarını helal etsin...
    Bu başlıklardan da faydalanmak isteyenler için aşağıda veriyorum.

http://forum.donanimhaber.com/m_49740464/tm.htm
    http://forum.donanimhaber.com/m_49478593/tm.htm

Arkadasım bu yazdıklarında Passat lehine bir tek ikinci el var,herhalde farkindasin.
    Beni de Mondeo ' ya yaz.
    Nedense Mondeo ya alicilar olarak hep haksızlık ettiğimizi düşünüyorum.

• Sorumu bu kardeşim.Canı gönülden passat diyorum.http://www.youtube.com/watch?v=zommGXCLa5w
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johnnn

quote:

Orijinalden alıntı: okuryazargezer

quote:

Orijinalden alıntı: Johnnn

quote:

Orijinalden alıntı: okuryazargezer

kısa ve öz cevap

vw passat

neden kısa ve öz cevap? Burda ben de sadece "Mondeo" diip geçmesini bilirdim ama arkadaş da bilgilenmek için yazdığına göre ve biz de yazıyorsak amacımız bilgilendirmek olmamalı mı? Yani neden neyi tercih ettiğimizi. Çünkü siz böyle dediğinizde benim aklımdan otomatikman tipi passatın size daha uygun geldiği düşüncesi uyanıyor...

passat,çünkü sağlam,kaliteli,ford grubu araçlara göre daha az yakan ve servis ağı olsun,yedek parçası olsun tüketiciye kolaylık sağlayan bir markanın ürünü.

alman teknolojisi diyorum,basite alınacak bi teknoloji değil....

Hocam ford ne teknoljisi? Alman diyorsunuz passata da... Ve Geniş servis ağı ama aşırı pahalı parçalar ve alırken 3 ay sıra beklemesi ve üzerine de binmediğiniz aracı ve verdiğiniz fiyatı da hiçe sayıp sanki o gün almamışsın gibi de zam farkını isteyen bir dağıtıcısı var. Ve Hangi passat var şu an sizde bilmemekle birlikte son çıkan passatın malzeme kalitesini düşürdüğü, tipi dışında hiç birşeyin daha iyiye gitmediğini her kaynak yazmakta iken bir vw fanatiği olarak ben bile başka bir araca yönelmenin vakti gelmiştir diyorum. Çünkü jetta testine gittim ve bu güne kadar jettanın kalitesini anlatan yok işte bagaj kapağının işte tutan demirlerinin sağlam olmasından tut da herşeyini övüldüğü şeylerin hiçbirisinin artık bulunmadığını gördüğümde inanılmaz şekilde hayal kırıklığına uğraşmıştım.

Volkswagen yani halkın aracı ama o bahsedilen halk türk halkı değil maalesef bu doğuş varken vw'nin başında ve bu ötvler bu seviyede olduğu sürece de bu böyle olacaktır

Jettada malzeme kalitesi dustu kabul passatn kapı plastıkleri sert plastklernı adam ettler keza yaltımda öyle hc suphen olmasn cocuk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: dryman72

Kesinlikle mondeo alırdım.
    2007 focus colletion 1.6 TDCI kullanıcısıyım çok da memnunum seneye focus ııı'e geçiş yapacağım başka marka düşünmem bu benim kişisel düşüncem son karar tabiki sizindir. Şimdiden ne alırsanız hayırlısı olsun derim.

Allah razı olsun bakalım zaman ne gösterecek evdeki hesap çarşıya uyacakmı. Size de şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız zevkli yolculuklar dilerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: dryman72

Kesinlikle mondeo alırdım.

Siz rahat araba görmemişsiniz ondan. Bir de Collection, Titanium olsa neyse derdim de.
  • Mondeo..
  • Mondeo
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.