Şimdi Ara

passat 1.6 fsi için lpg (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
1
Favori
53.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kfl666

Benzin oldu 3.66 ben kullanıyorum 97 oktan oda 3.75. Lpg taktırmanın artık tam zamanı galiba gerçi oda 1.81 olmuş .Bundan sonra böyle yarı yarıya fiyatla gidecek heralde.

Allah Allah bizim burda 1.97LPG sizin orda uygunmuş ankaramı yoksa?
  • prins türkiye sayfasına girdim
    ALINTIDIR

Öncelikle; Prins LPG nin FSI ve TSI motorlu araçlar üzerindeki testlerinin ve bu ürünlerin Dünya piyasasına satışının başladığını memnuniyetle bildiririz. Aşşağıda var olan listede Sizinde araçlarınız var ise hiç çekinmeden en yakın bayiimizle görüşüp montaj için bilgi alabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: atsuma

prins türkiye sayfasına girdim
    ALINTIDIR

Öncelikle; Prins LPG nin FSI ve TSI motorlu araçlar üzerindeki testlerinin ve bu ürünlerin Dünya piyasasına satışının başladığını memnuniyetle bildiririz. Aşşağıda var olan listede Sizinde araçlarınız var ise hiç çekinmeden en yakın bayiimizle görüşüp montaj için bilgi alabilirsiniz

Valla anlıyamadım FSİ diyor ama düz 1.6FSİ ları dememiş sanırım işde linki
    http://www.prinslpg.com.tr/site/Prins_Lpg_Turkiye/haber_detay.asp?hid=348581

FSI- TSI Motorlu Araçlara Müjde !

26.09.2009
    Prins VSI Lpg nin tam 3 yıldır AR-GE çalışmasını yaptığı FSI ve TSI motorlu araçlarda beklenen sona gelindi. Günümüzde genellikle Vw grubunda üretilen ve Lpg ye dönüştürülmesi zor görünen bu tip motorlar, Prins VSI Lpg sistemi şuan için sadece 2006 model Audi A4 Avant TFSI için ve 2008 Model Vw Tiguan 1.4 TSI için start aldı. Ürünün 2009 Ekim ayın da ithal edileceği ve siz müşterilerimize sunacağımızı gururla bildiririz. 2010 yılının başlangıcında FSI ve TSI motorlu Vw gurubu araçlar için bizi bekleyin..
    http://www.prinslpg.com.tr/site/Prins_Lpg_Turkiye/haber_detay.asp?hid=365807

passat 1.6 fsi için lpg

• Teşekkürler atsuma ve erdor arkadaşlar,

VIALLE'den sonra PRINS'in de (ikisi de Hollanda şirketi) TSI/FSI motorları için böyle bir sistem geliştirmesi kaçınılmazdı. Esasen BRC'nin de bunun üzerinde yoğunlaşmasını beklerdim ancak şimdiye kadar herhangi bir somut haber gelmedi, sadece FSI motorlara bivalent bir sistem sınırlı olarak takılıyordu. Umarım en kısa zamanda profesyonel anlamda montajlar keseye ve araca uygun bir şekilde başlar da 4.00 TL'lik benzin fiyatından kurtarız bizi.

PRINS'ten de FSI/TSI motorlara LPG uygulama ve fiyatlandırma hakkında bilgi bekliyorum.
  • Sevgili atsuma ve erdor arkadaşlar,

TSI/FSI/T-FSI motorlar için uygun olan PRINS VSI DI sistemi hakkındaki haberi müsaadenizle Otomobil Genel bölümünde VIALLE LPdi için açtığım sayfaya ekliyor ve Hollanda'lI PRINS şirket anasayfasından bilgileri de alıntı yoluyla kopyalıyorum.

http://forum.donanimhaber.com/m_36543233/tm.htm

passat 1.6 fsi için lpg

• quote:

Orijinalden alıntı: erdor

quote:

Benzin oldu 3.66 ben kullanıyorum 97 oktan oda 3.75. Lpg taktırmanın artık tam zamanı galiba gerçi oda 1.81 olmuş .Bundan sonra böyle yarı yarıya fiyatla gidecek heralde.

Evet ankarada Shell de 1.81 , milangazda dahada ucuz galiba 1,60-170 arası bişey tabi tam hatırlıyamadım .

Taner beyin verdiği sitede 1.6 fsi yok , acaba bizim araçlara uygulanmayacakmı ? Hakkatten kötü olmuş bu .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Sevgili atsuma ve erdor arkadaşlar,

TSI/FSI/T-FSI motorlar için uygun olan PRINS VSI DI sistemi hakkındaki haberi müsaadenizle Otomobil Genel bölümünde VIALLE LPdi için açtığım sayfaya ekliyor ve Hollanda'lI PRINS şirket anasayfasından bilgileri de alıntı yoluyla kopyalıyorum.

passat 1.6 fsi için lpg

Tabi taner bey ne demek taşıyabilirsiniz.Sıvı püskürtmeli sistemi uygun fiyata takan bir firma olsa bence LPG çok cazip olur.

• quote:

quote:

quote:

Evet ankarada Shell de 1.81 , milangazda dahada ucuz galiba 1,60-170 arası bişey tabi tam hatırlıyamadım .

Taner beyin verdiği sitede 1.6 fsi yok , acaba bizim araçlara uygulanmayacakmı ? Hakkatten kötü olmuş bu .

2.0 FSI'a takılıyorsa 1.6'ya da takılmaması için bir sebep göremiyorum.Mutlaka ona da takılır.

Şu anda BRC 1.6 FSI'a dönüşüm yapıyor zaten;ama araba benzin de yakıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Sevgili atsuma ve erdor arkadaşlar,

passat 1.6 fsi için lpg

TSI'lara takılıyorda, bunlar gaza tam uyumlu mu? Yoksa FSI gibi bir benzin bir gaz mı yakacak?

• quote:

Orijinalden alıntı: callistor

TSI'lara takılıyorda, bunlar gaza tam uyumlu mu? Yoksa FSI gibi bir benzin bir gaz mı yakacak?

Sanırım onlar tam uyumlu gaza hep gazla çalışacak.Çünkü VW 1.8T motoruna hiçbir sorun olmadan takılıyordu bu araçlarda turbolu bunlardada sorun olmaz sanırım.Benzin zamları insanları ne bu gibi alternatif yakıtlara yöneltiyor işde
  • quote:

quote:

Sanırım onlar tam uyumlu gaza hep gazla çalışacak.Çünkü VW 1.8T motoruna hiçbir sorun olmadan takılıyordu bu araçlarda turbolu bunlardada sorun olmaz sanırım.Benzin zamları insanları ne bu gibi alternatif yakıtlara yöneltiyor işde

TSI alalım o zaman

• quote:

TSI alalım o zaman

TSİ da benzinle çalışıyor Fark etmiyor yani.
  • quote:

quote:

TSI alalım o zaman

TSİ da benzinle çalışıyor Fark etmiyor yani.

TSI'lar tam uyumlu mu şimdi gazla?
  • quote:

TSI'lar tam uyumlu mu şimdi gazla?

Şuanda onlarada takabilen bir firma yok ama çalışmalar devam ediyor
  • Avusturyada güncel passat sw benzinli bir taksiye binmiştim.

Benzinli olarak bu aracı kullanmıyorlar herhalde diye düşündüm.

Araçtan inerken önce arkadaki motor yazısına baktım sonrada sağ arka çamurluğa baktım.

Arkada yazan 2.0FSI, sağ çamurlukta ise LPG girişi vardı.

Hatta sonrada forumda bunu paylaşmıştım.
  • Dostlarım,

LPG'yi sıvı bir halde FSI/TSI (DI) motorlara enjekte edecek olan VIALLE'nin LPdi ve PRINS'in VSI-DI sistemi hazır, denenmiş ve sadece teknik onay bekliyor. Sistemi fabrika çıkışı takmak için de VOLKSWAGEN ile görüşmeler devam ediyor. Ayrıca LANDI-RENZO takan bir dönüşüm servisinin sahibi kitlerin Türkiye'ye geldiğini, gümrükte olduğunu ve sadece TSE'den onay bekleklerini söyledi.

Biraz sabredelim derim. Evaporatörsüz, buharlaştırmaya gerek duymayan, kendi enjektörleri ile gelmek yerine araçtaki benzin enjektörlerini kullanan, radyatör ve emme manifolduna müdahalede bulunmayan 4. kuşak LPG sistemleri de er ya da geç yaygınlaşacak ve bu işi ilk yapan piyasadaki aslan payını kapacak.

Taner Göde

passat 1.6 fsi için lpg

passat 1.6 fsi için lpg

• VIALLE LPdi
    PRINS VSI-DI
    BRC Sequent Direct Injection

için beklenen ECE R115 ve ECE R67 AB TİP ONAYI ÇIKMIŞTIR...!

13 OCAK 2010 Saat 13:21'de satış ve fiyatlandırma başlamıştır.

Sevgili arkadaşlarım,

Destek ve teşekkürleriniz için minnetarım. Bugün VIALLE, PRINS ve BRC'nin ECE R115 ve ECE R67 standartlarına uygun, BİVALENT OLMAYAN (aynı anda hem benzin, hem LPG kullanmayan) MONOVALENT OLAN (sadece benzin veya sadece LPG) kullanan ve AB TİP ONAYI ALMIŞ (!) sistemlerinin SATIŞINA BAŞLANDIĞI haberini Alman sitesinde okudum. Her üçünün fiyatlandırması için tıklayın. Almanya fiyatları işçilik nedeni ile çok fazla yüksek (3.000 Euro) ve Türkiye fiyatının bunun yarısı olduğunu düşünüyorum.

LINK

Böylece bu sistemin TÜRKİYE'de de sorunsuzca ve TSE onaylı olarak ECE R115 ve ECE R67 standardı doğrultusunda takılması için tüm engeller ortadan kalkmış, sadece ithal edilmesi ve takılması için de piyasaya arzının beklenmesi gerekmektedir.

Bu iş olacak. Biraz daha sabretmek gerekiyor.

Taner Göde

• Taner bencede sadece LPG ile çalışan ve sıvı püskürtme yapan bu sistemler umarım kullanıcıya makul fiyattan sunarlar 3000euro olursa zaten satılma şansının olmadığını düşünüyorum Acaba sıvı püskürtmelilerde performans nasıl?
  • Türkiye fiyatı VIALLE için 1.250 € + KDV olacak. Almanya'da 3.000 € olmasının sebebi işçiliğin çok pahalı olması.

Sistem benzinden az da olsa daha performanslı olacak çünkü LPG'nin silindire sıvı halde püskürtülmesinden ötürü meydana gelen soğuma ve LPG'yi oluşturan propan/bütan moleküllerinin bu nedenle daha fazla oksijen ile birleşmesinden dolayı motorda benzine göre bir güç artışı meydana gelecek ama bu tabi ki chiptuning gibi hissedilir veya 100 oktan benzinle 150 HP olacakmış gibi bir durum değil. Kesinlikle sıvı LPG'deki performans benzinden daha az, eksik veya kötü değil.

quote:

Taner bencede sadece LPG ile çalışan ve sıvı püskürtme yapan bu sistemler umarım kullanıcıya makul fiyattan sunarlar 3000euro olursa zaten satılma şansının olmadığını düşünüyorum Acaba sıvı püskürtmelilerde performans nasıl?

• Taner bey sistem 1.6 fsi lar için uygulanabilecekmi ?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.