Şimdi Ara

passat 1.6 fsi için lpg (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
1
Favori
53.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erdor

quote:

Orijinalden alıntı: callistor

quote:

Orijinalden alıntı: kfl666

Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim callistor bey .Size bi kaç sorum daha olacak .Ankarada nerde taktırdınız lpg i adres ve telefon verirseniz bende bi servise uğrayım .

Bide gerçekten şehir içi kullanımda tasarruf sağlayabilecekmiyim tam anlayamadım çünkü araba genelde dur kalkta hiç 2000 deviri geçmiyo nerdeyse otomatikte acaba manuele alıp elle kullansam yararı olurmu ? ama bu seferde tiptroniğin bi anlamı kalmıyo .

haklısınız,
    genelde bende 2000 altında kalıyorum.
    tiptroniği manuel kullanıp devri yukarıda tutmak faydalı olabilir.

Arabayı hızlı kullanıyormusunuz soranlarada "tasaruf yapmak için devirli kullanıyorum"dediğinizde sizi anlamıcaklardır.Halbuki LPG ile 2000 devirden sonra çalıştığını nerden bilsinler

güzel bir ikilem oluyor gerçekten;
    hem performanslı kullanıp hem az yakalım olayına çözüm oldu bu fsi
    arayıpta bulamadığımız şey...

• quote:

güzel bir ikilem oluyor gerçekten;
    hem performanslı kullanıp hem az yakalım olayına çözüm oldu bu fsi
    arayıpta bulamadığımız şey...

Golfun dizellerine bakıyorum LPG taktırmıyım biraz daha üstüne ekleyip alabilirmiyim diye ema nerde.35-40 dan aşşağı dizel araç yok GOLfun LPG de taktırma oranı düşük olduğu için onada cesaret edemiyoruz ve 3.40Tl den benzine devam ediyoruz

• VIALLE markası Hollanda'da 1.4 TSI 122 HP'ye LPG uygulamaya başlamış ama Türkiye'deki VIALLE temsilcisi TEMSA GLOBAL'ın bırakın LPi kiti getirip satmayı, VIALLE'nin reklamını dahi yapmıyor. Bu gidişle 1.4 TSI 122 HP'ler için Türkiye'de LPG kiti taktırmak hâyâl olmak üzere. Bilgiler tıkandı, cevap da gelmedi e-maillere. Kendim LPG'ye her zaman olumlu baktım, önceki aracımda taktırmıştım, eşimin aracına da taktırdım.

Tamamen uygun bir sistem getirilir ve garanti de verilirse 1.4 TSI 122 HP'ye de taktırmayı düşünebilirim çünkü kilometreleri genelde hep şehiriçinde yapıyorum ve ortalamam 8.9 l/100 km, Almanya'da benzin 2.36 TL, Türkiye'de benzin 3.36 TL. Benzin 2.76 TL'ye kadar düşmüşken herşey ne kadar güzeldi...

Aracıma uzun süre binmeyi düşünüyorum. Yakıt tasarrufunun en etkili ve verimli yönteminden zamanı geldiğinde faydalanmak gerekir diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

VIALLE markası Hollanda'da 1.4 TSI 122 HP'ye LPG uygulamaya başlamış ama Türkiye'deki VIALLE temsilcisi TEMSA GLOBAL'ın bırakın LPi kiti getirip satmayı, VIALLE'nin reklamını dahi yapmıyor. Bu gidişle 1.4 TSI 122 HP'ler için Türkiye'de LPG kiti taktırmak hâyâl olmak üzere. Bilgiler tıkandı, cevap da gelmedi e-maillere. Kendim LPG'ye her zaman olumlu baktım, önceki aracımda taktırmıştım, eşimin aracına da taktırdım.

Tamamen uygun bir sistem getirilir ve garanti de verilirse 1.4 TSI 122 HP'ye de taktırmayı düşünebilirim çünkü kilometreleri genelde hep şehiriçinde yapıyorum ve ortalamam 8.9 l/100 km, Almanya'da benzin 2.36 TL, Türkiye'de benzin 3.36 TL. Benzin 2.76 TL'ye kadar düşmüşken herşey ne kadar güzeldi...

Aracıma uzun süre binmeyi düşünüyorum. Yakıt tasarrufunun en etkili ve verimli yönteminden zamanı geldiğinde faydalanmak gerekir diye düşünüyorum.

Sn taner hocam şimdi dediğiniz gibi yukardaki söylevinizle beni can evimden vuruyorsunuz FSİ da LPG taktırılmasında merak ettiğim bir konu daha var izninizle onuda callistor beye sormak istiyorum. LPG de çalıştığı zaman( gerçi bunun ne zaman olduğunu anlıyabiliyormusunuz bilmiyorum ama) motor sesinden daha farklı bir ses çıkıyormu? LPG li araçlarda motor sesinden farklı bir ses çıkıyor." Tır tır tır "gibi Enjektör sesi diyorlar sanırım. Aracın LPG ye geçtiğini anlıyabiliyormusunuz kısaca?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdor -- 22 Aralık 2009; 0:10:01 >

• direk püskürtmeli tüm motorlarda (fsi,gdi) geleneksel dizel tıkırtısı mevcut.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

VIALLE markası Hollanda'da 1.4 TSI 122 HP'ye LPG uygulamaya başlamış ama Türkiye'deki VIALLE temsilcisi TEMSA GLOBAL'ın bırakın LPi kiti getirip satmayı, VIALLE'nin reklamını dahi yapmıyor. Bu gidişle 1.4 TSI 122 HP'ler için Türkiye'de LPG kiti taktırmak hâyâl olmak üzere. Bilgiler tıkandı, cevap da gelmedi e-maillere. Kendim LPG'ye her zaman olumlu baktım, önceki aracımda taktırmıştım, eşimin aracına da taktırdım.

Sn taner hocam şimdi dediğiniz gibi yukardaki söylevinizle beni can evimden vuruyorsunuz FSİ da LPG taktırılmasında merak ettiğim bir konu daha var izninizle onuda callistor beye sormak istiyorum. LPG de çalıştığı zaman( gerçi bunun ne zaman olduğunu anlıyabiliyormusunuz bilmiyorum ama) motor sesinden daha farklı bir ses çıkıyormu? LPG li araçlarda motor sesinden farklı bir ses çıkıyor." Tır tır tır "gibi Enjektör sesi diyorlar sanırım. Aracın LPG ye geçtiğini anlıyabiliyormusunuz kısaca?

Motor sesinde bir fark olmuyor. Herzamanki gibi çalışıyor. Aslında öyle olsaydı da anlayabilseydik keşke ne zaman benzine geçtiğini.
    bir tek fark hissettiğim nokta;
    özellikle bu soğuk havalarda, eksozdan çıkan dumanı görürsünüz ya, araç henüz soğukken;
    lpg'deyken çok daha az veya daha seyrek duman çıkıyor,
    araç benzindeyken daha fazla duman çıkıyor.

Selamlar.

• quote:

Motor sesinde bir fark olmuyor. Herzamanki gibi çalışıyor. Aslında öyle olsaydı da anlayabilseydik keşke ne zaman benzine geçtiğini.
    özellikle bu soğuk havalarda, eksozdan çıkan dumanı görürsünüz ya, araç henüz soğukken;

Selamlar.

İlginç birşeymiş buda Araç park halinde çalışırken ancak görebilirsiniz o vakitte benzinli çalışacaktır yanlışmıyım? Giderken LPG ye geçmesi lazım.Ozamanda siz gözlemliyemeyeceksiniz.Bu gözlemi ne zaman elde ettiniz? Hava soğukken çıkar gaz LG de daha belirgin oluyor diye biliyorum ve görüyorum.Sizde durum tam tersi ozaman

• quote:

quote:

Selamlar.

İlginç birşeymiş buda Araç park halinde çalışırken ancak görebilirsiniz o vakitte benzinli çalışacaktır yanlışmıyım? Giderken LPG ye geçmesi lazım.Ozamanda siz gözlemliyemeyeceksiniz.Bu gözlemi ne zaman elde ettiniz? Hava soğukken çıkar gaz LG de daha belirgin oluyor diye biliyorum ve görüyorum.Sizde durum tam tersi ozaman

Kendi arabamı başka araba ile takip ederken farkettim, araç hareket ederken daha az, dururken daha yopun gibi geldi bana...tabii hareket kaynaklı da görünmüyor olabilir.

• Bu arada tüketimi merak eden arkadaşlara önemli bir noktayı söylemeyi unuttum;
    ben 215 taban lastik kullanıyorum, bildiğim kadarı ile Türkiye'de tüm passatlar orjinalde 225 ile satılıyor.
  • quote:

Bu arada tüketimi merak eden arkadaşlara önemli bir noktayı söylemeyi unuttum;
    ben 215 taban lastik kullanıyorum, bildiğim kadarı ile Türkiye'de tüm passatlar orjinalde 225 ile satılıyor.

Bİzde 215 kullanıyoruz Biraz kalın ama yol tutuşu iyi oluyor.
  • quote:

quote:

Bİzde 215 kullanıyoruz Biraz kalın ama yol tutuşu iyi oluyor.

o zaman normaldir fazla tüketim
    bende özellikle kar lastiklerini 215 aldım, ama yaz lastiklerini de 215 alacağım bundan sonra.

• quote:

Orijinalden alıntı: Praetor

direk püskürtmeli tüm motorlarda (fsi,gdi) geleneksel dizel tıkırtısı mevcut.

sadece ilk çalıştırmadaki ses mi?
    sürekli bir ses yok bende?
  • quote:

Passat standart lastik 215/55 R16
    Selamlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: The_Legolas

quote:

Selamlar..

pardon 215 standart,
    ben 205 kullanıyorum. yanlış yazmışım.
  • quote:

quote:

quote:

Selamlar..

pardon 215 standart,

callistor

Kar lastiği alırken Michelin'de 215 ile 205 arasında çok ciddi fiyat farkı vardı. Yanlış hatırlamıyorsam 205 %30-35 daha ucuzdu. bunu takalım bişey olmaz dediler. Ben gidip orjinal ebatta GoodYear UG Perf.2 taktırmıştım. 205 lastiklerle yol tutuş ya da diğer şeylerde herhangi bir farklılık oluyormu?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Selamlar..

pardon 215 standart,

callistor

Kar lastiği alırken Michelin'de 215 ile 205 arasında çok ciddi fiyat farkı vardı. Yanlış hatırlamıyorsam 205 %30-35 daha ucuzdu. bunu takalım bişey olmaz dediler. Ben gidip orjinal ebatta GoodYear UG Perf.2 taktırmıştım. 205 lastiklerle yol tutuş ya da diğer şeylerde herhangi bir farklılık oluyormu?

Muhakkak fark var, yol tutuşu biraz zayıflıyor, ama dediğim gibi ben çok sınırlarda kullanmıyorum arabamı.
    Kar lastiklerinin daha dar tabanlı olması bir avantajdır her zaman
    Ayrıca yakıt tüketiminiz de azalır, sonuçta sürtünme yapan yüzey artık daha az.

Biraz yurt dışı sitelere de baktım,
    1.6 motor passatları 205 lastikle satıyorlar, satmayanlar da takilabilecek lastikler sınıflandırmasında 205 lastikleri de sıralıyorlar.
    Selamlar.

• callistor bey son yakıt durumunuz nedir? LPG+benzin tüketimi ve yapılan kmniz Söylemeniz mümkün mü acaba rica etsem.
  • quote:

callistor bey son yakıt durumunuz nedir? LPG+benzin tüketimi ve yapılan kmniz Söylemeniz mümkün mü acaba rica etsem.

bir fırsat bulsam kullanmaya söyleyeceğim de, uludağda da kar yokmuş, o da yattı
  • quote:

quote:

callistor bey son yakıt durumunuz nedir? LPG+benzin tüketimi ve yapılan kmniz Söylemeniz mümkün mü acaba rica etsem.

bir fırsat bulsam kullanmaya söyleyeceğim de, uludağda da kar yokmuş, o da yattı

Neyse sağlık olsun Hergün nerdeyse benzine Zam geliyor.Resmen Benzin kullanmayın,araba kullanmayan demeye getiriyorlar.

• Benzin oldu 3.66 ben kullanıyorum 97 oktan oda 3.75. Lpg taktırmanın artık tam zamanı galiba gerçi oda 1.81 olmuş .Bundan sonra böyle yarı yarıya fiyatla gidecek heralde.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.