Şimdi Ara

passat 1.6 fsi için lpg (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
1
Favori
53.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim en çok sevindiğim; renault'da cruise control iptal olmuştu, gaz kullanımında curise çalışmıyor, curise'a geçince araba benzine geçiyordu.
    passat'da öyle birşey olmadı, ve uzun yolda çok ekonomik gidebiliyor.
    (henüz tam ölçemedim ama yılbaşında uludağa gidersem deneyeceğim )
  • bilgisayar yanıltır hocam lpg de

şimdi diger araclarınki hemen hemen biliyoruz ama fsi lpg yi merak ediyor arkadaslar.
    tahminim uzun yolda 3000 4000 devir civarlarında hiç benzine gecmeyecektir.daha ekonomik olur.
    şehir içinde ama dur kalk derken benzin tüketimide olur kanımca.
    ama tabi sistemi tam olarak gormedim nasıl calısıyor tahmini konusuyorum.
    Burda en onemli şey aracın lpg yanında benzinde harcaması ve harcadıgı bu benzinin miktarı.
  • bence gaz taktıracağım yeni alacağım arabaya derseniz fsi almayın.
    ama fsi aldıysanız artık taktırın
  • quote:

Orijinalden alıntı: diskriminant

kardeş net olarak hiç hesap yaptınmı?
    yani 100 kmde ne yakıyor? litre olarak nekadar lpg ne kadar benzin tüketimi var?

hemen yukarıda yazdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: diskriminant

bilgisayar yanıltır hocam lpg de

şimdi diger araclarınki hemen hemen biliyoruz ama fsi lpg yi merak ediyor arkadaslar.
    tahminim uzun yolda 3000 4000 devir civarlarında hiç benzine gecmeyecektir.daha ekonomik olur.
    şehir içinde ama dur kalk derken benzin tüketimide olur kanımca.
    ama tabi sistemi tam olarak gormedim nasıl calısıyor tahmini konusuyorum.
    Burda en onemli şey aracın lpg yanında benzinde harcaması ve harcadıgı bu benzinin miktarı.

evet yanıltıyor, bilgisayar 7.8lt/100km gösteriyor, ama gerçekte 8.9lt/100km çıktı.
    3000-4000 civarında da benzin tüketiyor, ama ne kadar bulmak, ölçmek çok zor.
    ben başında benzine geçince düğmenin lambası kırmızıya dönecek bende ordan anlayacağım sanıyordum ama lamba hep yeşil, ne zaman benzin tükettiğini bilemiyorsunuz tam olarak.
    tam olarak gazla hiç gitmiyor ki araba, bujiler ısındığı zaman benzine geçiyor hangi devir olursa olsun.
    harcadığı benzinin miktarı da hangi devirde gittiğinize bağlı bu yüzden kesin bir rakam yok.

• Bana hangi devirler hangi tür yakıt tükettiğini söyleyebilir misiniz,merak ettim.

Mesela ben 2000 devire kadar benzin daha sonra %90 LPG %10 benzin diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: callistor
    evet yanıltıyor, bilgisayar 7.8lt/100km gösteriyor, ama gerçekte 8.9lt/100km çıktı.
    ben başında benzine geçince düğmenin lambası kırmızıya dönecek bende ordan anlayacağım sanıyordum ama lamba hep yeşil, ne zaman benzin tükettiğini bilemiyorsunuz tam olarak.
    tam olarak gazla hiç gitmiyor ki araba, bujiler ısındığı zaman benzine geçiyor hangi devir olursa olsun.
    harcadığı benzinin miktarı da hangi devirde gittiğinize bağlı bu yüzden kesin bir rakam yok.

Ozaman şöyle diyebilirmiyiz.Belkide hiç kar etmiyorsunuz çünkü ne zaman LPG ye geçti hatta kullanıp kullanmadığı bile belli değil Şaka bir yana tasaruf oranı özellikle şehiriçinde tatminkarmı acaba

• Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim callistor bey .Size bi kaç sorum daha olacak .Ankarada nerde taktırdınız lpg i adres ve telefon verirseniz bende bi servise uğrayım .

Bide gerçekten şehir içi kullanımda tasarruf sağlayabilecekmiyim tam anlayamadım çünkü araba genelde dur kalkta hiç 2000 deviri geçmiyo nerdeyse otomatikte acaba manuele alıp elle kullansam yararı olurmu ? ama bu seferde tiptroniğin bi anlamı kalmıyo .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kfl666 -- 17 Aralık 2009; 1:49:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Bana hangi devirler hangi tür yakıt tükettiğini söyleyebilir misiniz,merak ettim.

Mesela ben 2000 devire kadar benzin daha sonra %90 LPG %10 benzin diye biliyorum.

Dediğim gibi bunu tam göremiyorsunuz, hissetmekte zor.
    2000 civarı altı benzin, 2000-4000 arası benzin(%10)+lpg(%90), 4000 civarı üzeri %100 lpg. teoride.

Rölantide benzin.
    4000 üzerinde arada benzine geçiyor gibi hissediyorum, yanılıyor olabilirim.
    Selamlar.
  • Merhaba arkadaşlar, bir şeyi merak ettim. Araca LPG taktırınca LPG tüketimini yol bilgisayarından görebiliyormuyuz? Ben sadece benzin tüketimi görülür diye düşünmüştüm. Yazdıklarınızdan sanki 100km.de LPG tüketimini de yol bilgisayarından görebildiğimizi anladım. Doğru anlamışmıyım? Eğer böyleyse yazılım değişikliği yada bir ayar mı yapılıyor?
    Selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdor

quote:

Ozaman şöyle diyebilirmiyiz.Belkide hiç kar etmiyorsunuz çünkü ne zaman LPG ye geçti hatta kullanıp kullanmadığı bile belli değil Şaka bir yana tasaruf oranı özellikle şehiriçinde tatminkarmı acaba

Aslında ikisini birden kullanıp zarar ediyorda olabilirim
    tabii, kısa yolda pek anlaşılamıyor, uzun yolda daha düzgün rakamlar verebileceğim sanırım

• quote:

quote:

quote:

Aslında ikisini birden kullanıp zarar ediyorda olabilirim
    tabii, kısa yolda pek anlaşılamıyor, uzun yolda daha düzgün rakamlar verebileceğim sanırım

renault'da olmuştu. sistem bozuldu, hem benzin hem lpg yakıyordu araba, hemen düzelttiler gazcıda...

• Ankarada nerde taktırdığınızı sormuştum ama görmediniz galiba ? Yeri söylerseniz bende bi gidicem oraya .
  • quote:

Orijinalden alıntı: kfl666

Ankarada nerde taktırdığınızı sormuştum ama görmediniz galiba ? Yeri söylerseniz bende bi gidicem oraya .

Gördüm sorunuzu,
    iş yerinde nedense bir mesajdan sonrasında tekrar yazamıyorum, akşam anca eve gidince yazabiliyorum.

Taktırdığım yer ostim'de mavi denizler, Tuncay bey var, baya ilgilendi sağolsun.
    önce bir motor kodunu söylerseniz telefon edip, hepsine gaz dönüşümü yapılamıyor.

www.mavidenizler.com.tr
  • quote:

Orijinalden alıntı: The_Legolas

Merhaba arkadaşlar, bir şeyi merak ettim. Araca LPG taktırınca LPG tüketimini yol bilgisayarından görebiliyormuyuz? Ben sadece benzin tüketimi görülür diye düşünmüştüm. Yazdıklarınızdan sanki 100km.de LPG tüketimini de yol bilgisayarından görebildiğimizi anladım. Doğru anlamışmıyım? Eğer böyleyse yazılım değişikliği yada bir ayar mı yapılıyor?
    Selamlar.

gösteriyor, ama doğru göstermiyor, benim ki1 lt civarında eksik gösteriyor.
    hoş benzin için tam kontrol etmedim hiç.

hiçbir yazılım/ayar değişikliği yapılmıyor.
  • Teşekkürler .
  • Motorun yağlanması falan ne durumda oluyor.Benzin fiyatları böyle faiş olmasa kimse LPG taktırmayı düşünmez ama benzin çok pahalı olunca herkes alternatifini düşünüyor.Satıp dizel alsak ona daha fazla üstüne eklemek gerekiyor.Böyle olursada motorda yağlama ve aşınma ne durumda bilemiyoruz+Kapalı otoparklara girememek ve motorun azda olsa çekişden düşmesi.İki ucu b.. değnek doğrusu LPG li araç satarken sorun çıkartırmı diye düşünüyorum.
  • quote:

Motorun yağlanması falan ne durumda oluyor.Benzin fiyatları böyle faiş olmasa kimse LPG taktırmayı düşünmez ama benzin çok pahalı olunca herkes alternatifini düşünüyor.Satıp dizel alsak ona daha fazla üstüne eklemek gerekiyor.Böyle olursada motorda yağlama ve aşınma ne durumda bilemiyoruz+Kapalı otoparklara girememek ve motorun azda olsa çekişden düşmesi.İki ucu b.. değnek doğrusu LPG li araç satarken sorun çıkartırmı diye düşünüyorum.

yağlamayı nasıl kontrol edeyim? bunun kısa bir yolu var mı? hiç eksik yağ uyarısı almadım.
    geçen silecek suyu bitti ama fsi'da lpg bu kadar karmaşıkken ilgisi var mıdır bilmem

şaka bir yana, aşınma yağlama takıldı kafama ben motor silk aldım. kullanacağım yakında.
    kapalı otopark yasağına ben karşıyım aslında ama yinede kullanmıyorum. öyle bir yere koyuyorlarki dolum kapağını görmek biraz zor.kimseninde farkedeceğini sanmıyorum.
    renaultta benzin kapağının içerisine sığdırmışlardı, pompacılar aranıp taranıp bulamıyorlardı, gösterince de 'abi harika olmuş' diye dua ediyorlardı, eğilip bükülmekten kurtulunca...
    ama passatta baya bi sürünüyorlar, iyi dayanıyor bizim pompacılar gerçekten yağmur çamurda...

satarken zararı olacağını sanmıyorum. bir süre daha geçsin iyice trend gaza kayacak. Turkiye değişik bir ülke insanların tepkilerini anlamak biraz zor.
    bir süre ingilterede kaldım, şimdi hala aynımıdır bilmiyorum.
    benzin dizelden ucuzdu, ama 100 km başına tüketim daha az diye yinede benzinli araç almıyorlardı.
    biz de de aynı hikaye gerçekleşecek,
    dizel çoook ucuzken herkes dizel aldı, hükümet fiyatını nerdeyse eşitledi.
    şimdi gaz da da aynı şeyi yapmalarını bekliyorum, bu arada ne kadar ucuza km katetsem kardır.
    aslında ben olumsuzum fsi in geleceği konusunda, ekonomi tercih eden 102 bg'liğe kayar, performans isteyen tsi'a geçer, fsi niye tercih edilsin ki? ama yinede bu arabayı satmayı düşünmüyorum

• quote:

Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim callistor bey .Size bi kaç sorum daha olacak .Ankarada nerde taktırdınız lpg i adres ve telefon verirseniz bende bi servise uğrayım .

Bide gerçekten şehir içi kullanımda tasarruf sağlayabilecekmiyim tam anlayamadım çünkü araba genelde dur kalkta hiç 2000 deviri geçmiyo nerdeyse otomatikte acaba manuele alıp elle kullansam yararı olurmu ? ama bu seferde tiptroniğin bi anlamı kalmıyo .

haklısınız,
    genelde bende 2000 altında kalıyorum.
    tiptroniği manuel kullanıp devri yukarıda tutmak faydalı olabilir.
  • quote:

quote:

Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim callistor bey .Size bi kaç sorum daha olacak .Ankarada nerde taktırdınız lpg i adres ve telefon verirseniz bende bi servise uğrayım .

haklısınız,
    genelde bende 2000 altında kalıyorum.
    tiptroniği manuel kullanıp devri yukarıda tutmak faydalı olabilir.

Arabayı hızlı kullanıyormusunuz soranlarada "tasaruf yapmak için devirli kullanıyorum"dediğinizde sizi anlamıcaklardır.Halbuki LPG ile 2000 devirden sonra çalıştığını nerden bilsinler

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.