Şimdi Ara

Parke altı ısı izolasyonu....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
2
Favori
72.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar yeni bir eve taşındım, 2.kat altta bir kat daha var ama benim evimde birde çıkma var. Pencere sayısıda çok fakat esas porblem yerlerde çıkmanın olduğu yer ve balkon kapılarına yaklaşırken yerler buz gibi ilk aklıma gelen laminant parke altına strafor döşetmek, soğuk gelmesini engellemek için, bunun için kapron diye bir malzeme var ama şilteden daha çok koruyucu gelmedi. Nasıl bir malzeme yada yöntem önerirsiniz? Özel bir malzeme var mı ? izocam foam board nasıldır? Yerden ısıtma tavsiye eder misiniz? özel bir parke çeşidi var mı bunun için? özelikle fransız balkon ve diğer pencerelerde granit denizlik dışarı ile içeri birleşik ve sanırım onlarda soğuk taşıyor bununla ilgilide öneriniz var mı?

teşekkürler....

• bauhausta laminant parke altına özel ısı yalıtım malzemesi var , gri strafor gibi birşey , ben yaptım memnunum

eğer yeni parke yaptıracaksanız eskiyi sökmeden araya yaltım koyup üstüne yapın
  • Kaç cm yükseldi strafor kaç cmlik ?
  • logoclic xps parke altı şiltesi , 0.5cm
  • Dış cephe izelasyon straforu duydum birinden. Sizce strafor yaptırmak mantıklı mı?
  • temuz T kullanıcısına yanıt
    izocam foam board var 10mm parke altı olarak geçiyor yada 5mm ve üstünede aluminyum şilte atacağım ayrıca çıkma olan taraftaki duvara izocam foam board ile devam edeceğim. Tek sorun yapıştırıcı yeterli olur mu dübelleme yapmak istemiyorum açıkçası bel hizasına kadar olacak zaten üstü cam.
  • Parke altına konulan çoğu ürün yalıtım için değil zemin düzleştirmek için oluyor , mutlaka satıcı değil üreticinin sitesinden ürün özelliklerini teyid edin
  • parke altı yalıtım malzemesi (Polietilen esaslı malzemedir) hakkında detaylı bilgi için üretici durfoam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tr3x -- 8 Mart 2017; 17:40:30 >
  • Ben laminat parke altına 4 mm. mantar levha döşettim, bu kış çok faydasını gördüm.
  • Arkadaşlar alt kat boş değilse yalıtıma çok para ayrılmalı mı? Bizim altımızda çocuklu aile var o yüzden petekleri sonuna kadar açık, sıcak hava da direk yükseliyor zaten, sizce parke döşetirken yine de yalıtım şiltesi kullanmalı mıyım?
  • #designfloor her ihtiyacınıza destek olucaktır.
  • Yalıtım olayı biraz kapsamlı bir iş sizin parkeler komple sökülecek ve sonra duruma göre zemine yalıtım malzemesi döşenecek bazı malzemeler şilte tabir edilen malzemeler gibi döşenirken bazı malzeme ise püskürtme köpük tarzı zemine uygulanıyor sizin maddi durumunuza göre malzeme seçimi size kalmış yalıtım işinde sınırları maddiyat belirliyor kararınızı bütçenize göre siz vereceksiniz.
  • ben de yazlığa laminant döşeteceğim.Şu an zamin şap atılmış durumda .
    5mm yeşil yalıtım plakası olur dediler.
    Kışın kullanılmadığı için bahar aylarında gittiğimizde zemine basamıyoruz bile
    akrabamızın aynı yerdeki yazlığında.Tabii onun zemini seramik.
    Yerden çok zemin çekmeyecek ne önerirsiniz.
  • Son tavsiyeler nedir arkadaşlar
  • Ayni sorun bende de var.

Lamineyi sokup yaptiracagiz en etkili malzemeyi.

Ne onerirsiniz ?
  • bunlar için hazır levhalar var parke altı şiltesi vb diye geçiyor adı
  • selam ben yazı bekledim parke yapımı için zira kışın zor olacaktı. müteahitin yaptığı parkeye parkeci çok kaliteli dedi m2 si 45 euro filan mış lamine parke bildiğin ağaçmış,şimdi yaptıracağım çamsanın modern serisi parkecinin önerdiği şua nki lamine parkenin üzerine şilte +1cm strafor. yaklaşık 73m2 2.500 tl anahtar teslim fiyat verdi. umarım işe yarar zira fena para değil bu devirde, görüşünüz nedir?
  • Onceki mslzeme kac yillik. 5yildan fazlaysa soker atardim bem olsam. Yalitimi da 10 mm den asagi dusunmezdim. Su anki evimde 5 mm var ve alt kat bos olunca 5mm yetmiyor. Yaptirirken alt kat doluydu, 5 mm fazla bile gelir dedi ustalar ben de onlari dinledim
  • prozium77 P kullanıcısına yanıt
    Slmlar. Parke alti yalitimi yaptinizmi ne kullandiniz memnunmusuniz
  • Merhaba evet yazin yaptim , 1cm strofor kullandirdim ustaya ustunede aluminyum silte serdirdim, ama hrnuz soguklar baslamadigi icin net cevap veremiyorum.... Havalar soguyunca bilgi veriri.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.