Şimdi Ara

Park halinde aracıma bisiklet çarpmış

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    ford focus aracıma sitede park halinde iken öğle vakti bisiklet çarpmış. Kamera kayıtlarından olayı tespit ettim; görüntüleri aldım. Hasar arka kapıda ve fotoğraflar da şöyle.

Aracın kaskosu var. Ne önerirsiniz. Kaskoyu bozdurmaya değer mi? Dışarda vakumlama falan yapılıyormuş,
    öyle bir şey mi yapmak gerekir?
    Kasko için bisiklet görüntüleri işe yarar mı, gerek var mı görüntüler var demek kaskoculara?

Bisikletle çocuk çarpmış, çocuğun dairesini, babasını da biraz araştırma ile rahatlıkla bulabilirim. Mantıklı olur mu?

Teşekkürler şimdiden..

• Geçmiş olsun ,

Çocuk sonuçta hata ile yapmıştır. Ailesinin sert davranmayacağını düşünüyorsanız bence ailesiyle görüşüp zararı karşılamalarını talep etmelisiniz.

Ailesi çocuğa sert bir yaklaşımda bulunacak diyorsanız kaskodan yaptırmanızı Öneririm. Sonuçta hepimiz çocuk olduk Ve bir çok hata yaptık.

Kaskoyu bozdurmaya gerek kalmadan sanayide de çok düşük ücretlerle yaptırabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba hocam,

Kaskodan yaptırabilirsiniz bisiklet görüntüsü vs. olayın içine girerse ve karşı taraf kabul ederse zaten sigorta şirketi aileye rakamı rücu etmek isteyebilir. Direkt servise gidip aracıma çarpmışlar sabah kalktığımda böyleydi diyebilirsiniz burası size kalmış.
    Mini onarıma da bir bak hocam, anlaşmalı olduğu mini onarım servisine bir götür belki işlem olmadan düzeltme yaparlar.

Çocuk ile alakalı da, mal senin bunun kararını sen vereceksin, ha ben kapı değişse de çocuğun ailesinin durumuna göre talep ederdim durumu iyi ise alırdım sonuçta sokaktan toplamıyoruz hocam. Eğer mini onarım vs ile düzeltilirse almam ama en azından evine ulaşır insanların malına zarar verip kaçmanın doğru olmadığı şeklinde çocuğu uyarırdım.
  • Polis çağırdım tutanak tutturayım diye; araç yerinden ayrıldı diye; kabul etmedi, tutamam dedi.
    Hasar uzmanımı aradım, beyan+kamera görüntüleri ile gelin dedi pazartesi bakalım yapacağız artık bir şeyler..

Çocuğu da bulmam gerektiğini düşünüyorum, paranın peşine düşmem de; olayı öyle bırakmak doğru olmaz, çocuk suçun öyle hasıraltı edilmediğini bilmesi lazım.
  • Bence cocugu vurun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bisikletli çocuk hadi neyse de, aynı sitede veya apartmanda komşu olupta sığırlık yapan ayarsız iki ayaklı hayvanların park halindeki aracınıza zarar vermesi kabul edilemez.
  • Geçmiş olsun ... ailesi arkadaşların da dediği gibi çocuğa zarar verecek tipse hiç karıştırmayın.

Resimlerde vakumla tam düzelecek gibi görülmüyor dışarda uygun fiyata da yapılabilir kaskonuzdan beyan yazarak da sorun teşkil etmeden yaptırabilirsiniz.
  • kaskom bozulmasın diyorsan :
    1.tutanak(beyan)+ görüntü ile başvuru yapacaksın sigorta olayın peşine düşecek
    2.aile ile görüşüp olayı anlatın masraf talep edin
    3. vakumla düzelecek hasar değil , dışarıdan kendiniz yaptıracaksınız-ya da mini onarım (ki karşlacağını hiç düşünmüyorum)
    Not: kasko tutanağa gerek kalmadan sizin beyanınız ile aracınızı yaptırır...görüntü-şahit -tuatank gerekmez.

karar size kalmış. ama hangi seçeneği yaparsanız yapın aileye ya da en azından çocuga ulaşın ki hatasını bilsin. belki ailesine söyledi onlar boşver deyip attı üstünden. İşin özü sizin insaniyetinize vicdanınıza kalmış olay..
    Geçmiş olsun..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.