Şimdi Ara

Parfüm Almak İsteyenler İçin Sıcak Fırsatlar! (388. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.671
Cevap
97
Favori
728.216
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 386387388389390
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şikayetvar.com a konu açtım. Arasınlar bir görüşeyim bakayım. Ama hakikaten 5 tl ye aldığım dolma parfümlerden biraz daha kaliteli okadar... bunedir ya.
  • bende yazdım bakalim geri verebilicekmiyiz ürünleri
  • Mizu'dakiler kalıcı değil diyorsunuz , hiç yanınızdaki birine sordunuz mu "parfüm kokuyor mu" diye? Bir arkadaşım almıştı Mizu'dan , kalıcı olmadığından yakınıyordu , "sıkıyorum 1 saat sonra koku yok" diyordu ancak yanına gittiğimde püfür püfür parfüm kokuyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

Mizu'dakiler kalıcı değil diyorsunuz , hiç yanınızdaki birine sordunuz mu "parfüm kokuyor mu" diye? Bir arkadaşım almıştı Mizu'dan , kalıcı olmadığından yakınıyordu , "sıkıyorum 1 saat sonra koku yok" diyordu ancak yanına gittiğimde püfür püfür parfüm kokuyordu.

pahalı parfüm neden alınır? Az sıkıp óz kokmak için. 6 tam pıs sıktım. Derse gittim, kızların hiç biri parfümümü farketmedi. Vakko kullanmıştım ônceden hemen farkedilmiştim. 5 para etmez is. Rochasta almam ama risk alıp bir daha ve mizu asla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DallasPage

quote:

Orijinalden alıntı: Hirotaro

quote:

Mizuya güvendim ve 75 e 20 tl indirim çeki buluo Rochas Man Aldım bakalım nasılmış 100ml :)

hocam yorumunuzu bekliyorum ürünle ilgili , dikkatimi çeken ürünler arasında .

Ben sanırım Givenchy Insense UltraMarine siparişi vereceğim .

Parfümüm geldi hoşgeldi güzel geldi beğendim açıkçası tatlı bir kokusu var. Mizu ya güvenmekte haksız çıkmadım. ter kokumu bastırdı ve 4 saate yakındır kokusu üzerimde :) kesinlikle tavsiye edilir :)

hocam burada 4 saattir üzerimde diyorsunuz , öbür mesajınızda yok diyorsunuz ?
    Ben anlamadım bu işi , biraz daha net açıklar mısınız ?

• quote:

quote:

Mizu'dakiler kalıcı değil diyorsunuz , hiç yanınızdaki birine sordunuz mu "parfüm kokuyor mu" diye? Bir arkadaşım almıştı Mizu'dan , kalıcı olmadığından yakınıyordu , "sıkıyorum 1 saat sonra koku yok" diyordu ancak yanına gittiğimde püfür püfür parfüm kokuyordu.

pahalı parfüm neden alınır? Az sıkıp óz kokmak için. 6 tam pıs sıktım. Derse gittim, kızların hiç biri parfümümü farketmedi. Vakko kullanmıştım ônceden hemen farkedilmiştim. 5 para etmez is. Rochasta almam ama risk alıp bir daha ve mizu asla

Yukarıda yazdığım gibi ben Rochas'ı ( DP'den aldığım 14 liralık açık olanı ) atkıma sıkıp kaldırdım ve gelecek kış çıkardığımda hâlâ biraz kokuyordu. Orjinalinin en az açık olanı kadar kalıcı olması gerekir. Bence yarın bir sor çevrene parfüm kokuyor mu diye , kokmuyorsa geri yollarsın DP'den açığını alırsın 14 liraya. Şunu da söylemek isterim Rochas ilkbahar - yaz aylarına kesinlikle uymaz. Nisan'a geldik havalar 20'den aşağı olmayacak , yaz için tavsiye etmiyorum kesinlikle Rochas'ı. Fazla ağır kaçar , toplu taşıma kullanıyorsan o havada çok küfür yiyebilirsin.

• quote:

hocam mizu dan aldıgım D&G THE ONE a iş arkadaşlarımın yorumu doldurmasını kullandıgın zaman uzun süre kokuyordu bunu fark etmiyoruz bile.
  • Parfüm kokusunu ilk sıktığınız an alırsınız ardından burnunuz alışır bu çok normal siz farkına varamasanızda çevrenizdekiler mutlaka kokuyu alacaklardır.
  • quote:

quote:

kızlar farketmedi diye parfüm değerlendirmesi mi olur hocam ya. parfüm bu sıcaklık seçer, ten seçer, kıyafet seçer, rochas senin tenine uymadıysa kalıcı olmaz zaten.

en temizi bir kağıda sık bak bakalım kaç saate kadar koku farkedilir biçimde kalıyor. bu da çok düzgün bi yöntem değil gerçi ama "kızlar farketmedi"den daha objektif.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdemb

quote:

hocam mizu dan aldıgım D&G THE ONE a iş arkadaşlarımın yorumu doldurmasını kullandıgın zaman uzun süre kokuyordu bunu fark etmiyoruz bile.

araştırmadan parfüm almanın bi sonucu bence bu eleştiriler.

mesela fragrantica'da dg the one için kalıcılık oylaması bu şekilde,

poor 41
    weak 71
    moderate 209
    long lasting 49
    very long lasting 13

aynı şekilde parfümün çevresinde farkedilmesini şu şekilde oylamışlar

soft 162
    moderate 175
    heavy 21
    enormous 19

kalıcılıkta moderate ve weak ağır basıyor yani bu parfüm zaten kalıcı bi parfüm değil. farkedilirlikte de soft ve moderate baskın yani çok baskın, çevreden farkedilen bi parfüm değil. benim bi arkadaşım freeshoptan almıştı the one'ı o da gün içinde 20 kere yeniliyordu çünkü parfümün karakteri bu, kalıcı değil, tene yakın duruyor. ben burdayım demiyor. haliyle bu parfümü alıp da kokmuyor diye eleştirmek araştırmama ürünü bence.

parfümmerakı blogunda dg the one için

quote:

Kalıcılığı bir EDT için gayet yeterli. Benim tenimde 12 saatten fazla kalarak iyi bir performans gösterdi. Gelelim bu parfümün en sıkıntılı yanlarından birine. Farkedilirliği tenimde zayıf oldu. İlk sıkıldığında biraz hissedilirken 2-3 saat sonra kokusunu alamaz oldum. Keşke bu durum üzerinde biraz çalışsalarmış. Kıyafete biraz fazla sıkmak belki çözüm olabilir. Ama tendeki performansı düşük ne yazık ki.

demiş arkadaş mesela.

dp'nin çakma kokusu daha kalıcı olabilir, bu mizunun sattığının orjinal olmadığı anlamına gelmez. aynı şekilde bi arkadaşım Emporio Armani Lui aldı orjinal ama daha önce kullandığı çakmasından daha az kalıyor teninde. ama o parfüm de zaten kalıcı olmamasıyla ünlü bir parfüm. ee haliyle kalıcı olmayan bi parfümü alıp, kalıcı değil diye mizu'yu suçlamak abartı oluyor bence.

sizin için önemli olan koku kalitesi değil de kalıcılıksa, gidin doldurma parfüm alın zaten. buram buram alkol kokarsınız gün boyu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marquin -- 29 Mart 2013; 13:34:18 >

• Arkadşlar zaten açık parfümde esans oranı yüksek, o yüzden kalıcılık daha iyi. Ama içindeki alkol kokusu tüm kokunun doğallığını ve güzelliğini bozuyor. Özellikle ilk sıkıldığında burnun direklerini sızlatıyor. Tercih meselesi, sonuçta birisi doğal ürünlerle, diğeri kimyasal ürünlerle aynı kokuyu yakalıyor. kimyasalın gücü elbette daha güçlü olacaktır ama çamaşır suyu da bir kimyasal mesela.. Anlayana. Orijinalin yanına açıktan iki fıs fena olmaz farkedlirlik açısından. En azından karizmayı korursun:)
  • Şuan savunduğunuz şeyi anlayamıyorum gerçekten. Bu kadar parayı döküyoruz ama hiç birşey elde edemiyoruz. Hala neyin derdindesizin? Odada oturduğum sürece hareket etmediğim için 4 saate yakın koku üstümde devam etti. Hareket eder etmez uçtu gitti. Bakın 50 liralık vakko parfümle kıyaslıyorum. Ten falan seçmez parfümün kalıcılığı. Kaliteliyse kalıcıdır. Gurmeleşmeyin hemen bukadar...
    Bugünde bir konferansa girdim. 15 pıs sıktım her yanıma ten olsun kıyafet olsun. Sadece otobüstekileri zehirledim daha sonra otobüsten iner inmez ne koku kaldı ne birşey :D hiç mi tepki gelmez arkadaş koku falan yok ortada...
  • quote:

Şuan savunduğunuz şeyi anlayamıyorum gerçekten. Bu kadar parayı döküyoruz ama hiç birşey elde edemiyoruz. Hala neyin derdindesizin? Odada oturduğum sürece hareket etmediğim için 4 saate yakın koku üstümde devam etti. Hareket eder etmez uçtu gitti. Bakın 50 liralık vakko parfümle kıyaslıyorum. Ten falan seçmez parfümün kalıcılığı. Kaliteliyse kalıcıdır. Gurmeleşmeyin hemen bukadar...
    Bugünde bir konferansa girdim. 15 pıs sıktım her yanıma ten olsun kıyafet olsun. Sadece otobüstekileri zehirledim daha sonra otobüsten iner inmez ne koku kaldı ne birşey :D hiç mi tepki gelmez arkadaş koku falan yok ortada...

Yarın hiç sendeki parfümü sıkma , git bir parfümeriye , bileğine sık Rochas'ı bakalım sonuç ne olacak. Ben geçen gün YKM'ye gidip Armani Acqua di Gio'yu bileğime sıktım , yaklaşık 10-12 saat bileğimde kaldı kokusu. Dünde Mizu'dan sipariş verdim aynı parfümü , yarın gelecek muhtemelen bakalım nasıl olacak.

"100 lira verdik kalıcı olmak zorunda" cümlesi de doğru değil , Lacoste Essential 4 saat bile kalmıyordu üzerimde.

• quote:

15 pıs sıktım her yanıma ten olsun kıyafet olsun. Sadece otobüstekileri zehirledim daha sonra otobüsten iner inmez ne koku kaldı ne birşey :D hiç mi tepki gelmez arkadaş koku falan yok ortada...

otobüstekilerin tepkisini ölçebildin mi hocam ? :)
  • Bugün denemelik privacy aldım.Kokusu çok hoşuma gitti.Arada kullanırım artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wingsaber

fragrancexden aldigim urunler turkiyeye dun sabah girmis bakalim kac gunde gelicek

yurt dışından parfüm getirtilmiyor diyebiliyorum..acaba yanlışmı biliyorum..bilgilendirirmisiniz..
  • misspera'dan aldığım parfüm bugün geldi (moschino uomo) ve parfüm elime aldığım andan itibaren orjinal değil gibi geldi. jelatini, kutusu gayet güzeldi ama parfümün kapağı acayip dandik, yerine oturmuyor gibi. dönüyor zaten takılı olduğu halde.

daha sonra ilk fıs boş çıkmadı ki bana göre orjinal parfümün en önemli göstergelerinden birisi. bütün bu olumsuzlukların da getirdiği önyargıyla kokusunu da hiç orjinal parfüme benzetemedim, yoğun bir alkol kokusu oluyor ilk sıktığımda, alt nota üst nota hak getire, sanki doldurma parfüm gibi. parfüm biraz bekleyince koku olarak oturdu o yapaylıktan kurtuldu gibi geliyordu ama parfümü eve getirdiğimde fıslatma mekanizmasının da kapağı gibi oynadığını fark ettim, evdeki diğer 20'ye yakın parfüme baktım hiçbirisinde o mekanizma en ufak bir şekilde bile oynamıyorken bu parfümünki neredeyse zorlasam çıkacak. ki o mekanizmanın oynuyor olması parfümün orjinal şişeye doldurma olabileceğinin bi göstergesi bana göre.

o aralığın fotoğrafı şu şekilde, aradan parfüm bile sızıyor zorlarsam

http://dl.dropbox.com/u/52494102/IMAG1408.jpg

misspera'yı aradım ürünün orjinal olduğunu ama üretim hatası olabileceğini söylediler. yollayacakmışım onlara bir ay içerisinde inceleyip geri dönüş yapacaklarmış. bu doldurma olayını çok rahat bir şekilde üretim hatası deyip ört bas edebilirler ama ben şahsen şişenin oynandığını düşünüyorum. bakalım sonuç ne olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: hantsome28

quote:

fragrancexden aldigim urunler turkiyeye dun sabah girmis bakalim kac gunde gelicek

yurt dışından parfüm getirtilmiyor diyebiliyorum..acaba yanlışmı biliyorum..bilgilendirirmisiniz..

bende oyle biliyordum alan arkadslari gordum bende denedim sansimi cok rahat aliniyor. kargoya guzellik urunu yaziyorlar ustune 30 dolar yazyorlar sikinti cikmiyor. tabi sans da var
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hantsome28

quote:

bende oyle biliyordum alan arkadslari gordum bende denedim sansimi cok rahat aliniyor. kargoya guzellik urunu yaziyorlar ustune 30 dolar yazyorlar sikinti cikmiyor. tabi sans da var

ya ben Van dayım..şimdi sipariş versem parfüm van ptt ye mi gelecek..birde bu konuda bilgi verirseniz sevinirim..

• quote:

Orijinalden alıntı: marquin

quote:

Orijinalden alıntı: erdemb

quote:

araştırmadan parfüm almanın bi sonucu bence bu eleştiriler.

mesela fragrantica'da dg the one için kalıcılık oylaması bu şekilde,

poor 41
    weak 71
    moderate 209
    long lasting 49
    very long lasting 13

aynı şekilde parfümün çevresinde farkedilmesini şu şekilde oylamışlar

soft 162
    moderate 175
    heavy 21
    enormous 19

kalıcılıkta moderate ve weak ağır basıyor yani bu parfüm zaten kalıcı bi parfüm değil. farkedilirlikte de soft ve moderate baskın yani çok baskın, çevreden farkedilen bi parfüm değil. benim bi arkadaşım freeshoptan almıştı the one'ı o da gün içinde 20 kere yeniliyordu çünkü parfümün karakteri bu, kalıcı değil, tene yakın duruyor. ben burdayım demiyor. haliyle bu parfümü alıp da kokmuyor diye eleştirmek araştırmama ürünü bence.

parfümmerakı blogunda dg the one için

quote:

Kalıcılığı bir EDT için gayet yeterli. Benim tenimde 12 saatten fazla kalarak iyi bir performans gösterdi. Gelelim bu parfümün en sıkıntılı yanlarından birine. Farkedilirliği tenimde zayıf oldu. İlk sıkıldığında biraz hissedilirken 2-3 saat sonra kokusunu alamaz oldum. Keşke bu durum üzerinde biraz çalışsalarmış. Kıyafete biraz fazla sıkmak belki çözüm olabilir. Ama tendeki performansı düşük ne yazık ki.

demiş arkadaş mesela.

dp'nin çakma kokusu daha kalıcı olabilir, bu mizunun sattığının orjinal olmadığı anlamına gelmez. aynı şekilde bi arkadaşım Emporio Armani Lui aldı orjinal ama daha önce kullandığı çakmasından daha az kalıyor teninde. ama o parfüm de zaten kalıcı olmamasıyla ünlü bir parfüm. ee haliyle kalıcı olmayan bi parfümü alıp, kalıcı değil diye mizu'yu suçlamak abartı oluyor bence.

sizin için önemli olan koku kalitesi değil de kalıcılıksa, gidin doldurma parfüm alın zaten. buram buram alkol kokarsınız gün boyu.

Hocam ben bu parfümü daha önce yurtdışından alıp kullandım,baska forumdan verdiginiz örnekle kesinlikle alakası yok.Yurtdışından aldıgım bittikten sonra türkiyede pahallı diye doldurmasını kullandım sonra gecen çek var diye mizudan sipariş verdim ama pişmanım,ya bayat yada onun gibi bir şey kalıcılık 1 saat bile sürmüyor.

• 
Sayfa: önceki 386387388389390
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.