Şimdi Ara

PARDUS 2013 DUYURULDU (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
0
Favori
6.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: grezimonk

quote:

Orijinalden alıntı: nicotincase

Pardus pişmanlıktır..

atma daha doğru düzgün yayınlandığı bile yok ne pişmanlığı? asıl pişmanlık IOS'tur... IOS 7'dir...

İma etmek istediğinin bu olduğunun farkındayım dostum
     PARDUS 2013 DUYURULDU

• S.A. arkadaşlar. Pardus ile yaptığım denemelerde masaüstü ortamını hiç hoş bulmadım. Pantheon masa üstü ortamını tercih etmelerini isterdim.KDE masaüstü çökmeler yaşıyor.18.5 inç monitörde mozillanın ana sayfasını değiştirdim ama açılan seçenekler penceresinin kapat butonuna ulaşamadım.
    Ama tüm bunlar Pardus kullanmayacağımız anlamına gelmiyor.Bizler kullanmalıyız ki geri dönüşlerle birlikte Pardus da gelişsin. Bulduğunuz hataları veya tavsiyelerinizi lütfen Pardus Hattına veya Pardus Forumda geri bildirimde bulunun.İnan ki ilgileniyorlar ve geliştiricilere bildiriyorlar. Mesela beni yaptığım geri bildirimlerden dolayı Pardus Proje Yöneticisi sayın Abdullah Erol bey bizzat aradı ve teşekkür etti. Ben de çalıştığım kurumu Pardus' a göç ettirme çabasındayım. İnşallah hayırlısıyla olur. Çünkü lisans adına çok para gidecek.
    Bu arada aldığım duyuma göre yeni sürüm Cinnamon masaüstü ile gelebilir. Kendim evde Ubuntu 12.04 kullanıyorum ama Unity ' yi sevemedim gitti.Bu yüzden her an Linux Mint Debian sürüme veya Elementary OS 'a geçiş yapmayı düşünüyorum.
    Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: NuratErdemir

S.A. arkadaşlar. Pardus ile yaptığım denemelerde masaüstü ortamını hiç hoş bulmadım. Pantheon masa üstü ortamını tercih etmelerini isterdim.KDE masaüstü çökmeler yaşıyor.18.5 inç monitörde mozillanın ana sayfasını değiştirdim ama açılan seçenekler penceresinin kapat butonuna ulaşamadım.
    Ama tüm bunlar Pardus kullanmayacağımız anlamına gelmiyor.Bizler kullanmalıyız ki geri dönüşlerle birlikte Pardus da gelişsin. Bulduğunuz hataları veya tavsiyelerinizi lütfen Pardus Hattına veya Pardus Forumda geri bildirimde bulunun.İnan ki ilgileniyorlar ve geliştiricilere bildiriyorlar. Mesela beni yaptığım geri bildirimlerden dolayı Pardus Proje Yöneticisi sayın Abdullah Erol bey bizzat aradı ve teşekkür etti. Ben de çalıştığım kurumu Pardus' a göç ettirme çabasındayım. İnşallah hayırlısıyla olur. Çünkü lisans adına çok para gidecek.
    Bu arada aldığım duyuma göre yeni sürüm Cinnamon masaüstü ile gelebilir. Kendim evde Ubuntu 12.04 kullanıyorum ama Unity ' yi sevemedim gitti.Bu yüzden her an Linux Mint Debian sürüme veya Elementary OS 'a geçiş yapmayı düşünüyorum.
    Kolay gelsin.

Masaüstü ortamını özelleştirme yapa bilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İnternetten indirip mi kuruyoruz yoksa satın alabiliyor muyuz?Tabiki eksikleri olacak ama sonuçta kendi ürünümüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dirk Nowitzki

İnternetten indirip mi kuruyoruz yoksa satın alabiliyor muyuz?Tabiki eksikleri olacak ama sonuçta kendi ürünümüz.

program ücretsizdir pardusun kendi sitesinden indirip dvd ye yazın daha sonra kurulumu gerçekleştiriniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarkAfter

quote:

İnternetten indirip mi kuruyoruz yoksa satın alabiliyor muyuz?Tabiki eksikleri olacak ama sonuçta kendi ürünümüz.

program ücretsizdir pardusun kendi sitesinden indirip dvd ye yazın daha sonra kurulumu gerçekleştiriniz

Teşekkür ederim, yarın kuruyorum.
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim, yarın kuruyorum.

eğer daha önce kullanmadıysanız kde sürümünü indirin windowsa daha çok benzer bir sorun olursa yazın yardımcı olmaya çalışırız

• DarkAfter teşekkür ederim. Kendim evde Ubuntu kullanıyorum. Masaüstü özelleştirme vs. konularda bilgi sahibiyim. Benim için önemli olan bu tür düzenlemelerle zaman kaybetmemek. Cinnamon gelebilir dedim ama sanırım gelmeyecek. Zaten bugünlerde güncel sürüm çıkmak üzere. KDE masaüstünü sevmedim. Evet bazı hoş yetenekleri var ama hem bana windowsu hatırlatıyor hem de bana karmaşık geldi. Gnome tabanlı masaüstleri daha sade ve daha kolay kullanıma sahip. windows tarzına benzese de Cinnamon masaüstünü çok beğendim. Henüz çok kararlı olmasa da ileride tercih edebileceğim bir masaüstü ortamı. Her ne kadar Gnome taraftarı olsam da personelimizi Linux 'a alıştırmak adına KDE kullanıyoruz.
    Ama üzücü olan malumunuz programların windows destekli olması. Gücümüzün yettiği kadarıyla firmalardan Pardus uyumluluğu istemeye başladık. Ama mesela IP kamera kayıt ve izleme programı konusunda birşey yapamadık , çünkü yurtdışı menşeili.
    Kolay gelsin.

• Destek olalım dahada gelişsin yarın kuruyorum pardus u

• quote:

Orijinalden alıntı: -durgun-

quote:

Orijinalden alıntı: KoşanBalık

Yukarılarda yazmıştım tekrar yazayım. Debian'a Pardus teması eklemekle işletim sistemi olmuyor.kimse kusura bakmasın. Bu saatten sonra Debian nekadar gelişirse Bu ''pardus'' ta okadar gelişir. Kendine has ne kaldı ki şu anda ? Pisi yok, kaptan yok, yalı yok. ne var ozaman ?

debianda bilmem kaçtane paket var demeyin Allah aşkına kaç tanesini kullanıyorsunuz??

ha belki 2 sene sonra daha iyi yere gelir ozaman alkışlarım ama bence 2seneye kalmaz tamamen iptal olup biter.

Bu arkadaşa katılıyorum Ben de 2011 sürümünden beri kullanıyorum pardusu, 2013'e bakınca ne pisi var ne kaptan var ne yalı var yani gerçekten debian üstüne pardus teması kurmuşlar ve bunu Pardus diye piyasaya sürmüşlerse çok yazık, o kadar emek boşa.

Bir de Pisi Linux'a bakmanızı öneririm.

http://www.pisilinux.org

İndirme linki:

http://www.pisilinux.org/indir

• oğuz*han kullanıcısına yanıt
    Askeriye bugün gözüme girdi.Makinalara Linux kurmuşlar sanıım deb pardus idi göremedim tam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heisenberg01

Askeriye bugün gözüme girdi.Makinalara Linux kurmuşlar sanıım deb pardus idi göremedim tam

Linux açık.kodlu.olduğu için herhangi bir açık yok çoğu askeri sistemler ya özel yada. Linux kullanır

• oğuz*han kullanıcısına yanıt
    Eski Pardus'un mirasını Pisi Linux aldı esasında. Umarım güzel işler çıkarırlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evren Küçük

Eski Pardus'un mirasını Pisi Linux aldı esasında. Umarım güzel işler çıkarırlar.

Elbette beklentimiz bu yönde.

• quote:

Orijinalden alıntı: oğuz*han

quote:

Debian gibi kocaman bir marketten varken yıllardır güncellemeden içi boş pisinin ne yapabileceği hala muallakta

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oğuz*han

quote:

Debian gibi kocaman bir marketten varken yıllardır güncellemeden içi boş pisinin ne yapabileceği hala muallakta

Pardus Topluluk, Debian üzerinden geliştiriliyor, tabi ki Pisi Linux'a göre daha fazla desteğe sahip.

http://forum.donanimhaber.com/m_81549657/f_//tm.htm#81549657

• Pisi linux ile pardus un farkı nedir ? Hangisini önerirsiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: 42muzo42

Pisi linux ile pardus un farkı nedir ? Hangisini önerirsiniz?

şimdi pardus ilk çıktığında kendine özel uzantısı vardı windows da .exe pardusta .pisi.Bunun kendi marketi vs vardı.Ama uzun süre güncellenmedi ve küçük kaldı.

Yeni ekip geldi ve çok kullanılar .deb yani debiana geçti daha fazşa program hem daha güncel.Ancak insanlar pisiyi bırakmak istemedi tübitak yardımlarıyla bağımsız pisi tabanlı pardusu çıkardı seçim senin
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 42muzo42

Pisi linux ile pardus un farkı nedir ? Hangisini önerirsiniz?

şimdi pardus ilk çıktığında kendine özel uzantısı vardı windows da .exe pardusta .pisi.Bunun kendi marketi vs vardı.Ama uzun süre güncellenmedi ve küçük kaldı.

Yeni ekip geldi ve çok kullanılar .deb yani debiana geçti daha fazşa program hem daha güncel.Ancak insanlar pisiyi bırakmak istemedi tübitak yardımlarıyla bağımsız pisi tabanlı pardusu çıkardı seçim senin

windows'ta .exe'li kurulum dosyalarini kast ediyorsaniz evet.

.pisi veya .deb'ler genel bir calistirilabilir format olan .exe'den ziyade ozel olarak kurulum dosyalari icin kullanilan dosya formatlari ile benzerlik tasir. windows'taki .msi veya android'de .apk gibi.

windows'taki .exe'nin linux'ta tam bir karsiligi yok sistem farkli.

• pardus işletim sisteminde birgisayarları birbirine bağlamak proje odevım lutfen yapmasını ve kurulumunu bılen bır kısı bana yardım etsın
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.