Şimdi Ara

PARDUS 2013 DUYURULDU (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
0
Favori
6.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ceddiguzel

Sadece işletim sistemi ms office server ve antivirüs yazılımı için ödenen yıllık para bile korkunç
    Hala devlet neden Linux kullanmaz gerçekten anlamıyorum

Ağ üzerinde dosya paylaşımı , oracle tabanlı web forumlar ve basit anlamda excell word kullanımı için bu kadar para neden ödenir
    Bence hem Tubitak hem devlet Pardus projesinin arkasında bu işin yürümeyeceğini isbat için durmuştur
    Samimi olsalardı MSB gibi pek çok kurum Pardus kullanırdı

Microsoft korsan kullanıma göz yumduğu için insanlar işletim sistemi alışkanlıklarından kurtulamıyor
    Tamam da devlet neden bu yükten kurtulamıyor ve onların bahanesi ne

Sorunun cevabı çok basit Türkiye'de şimdiye kadar başbakan olmuş kişilerin eğitim durumu göz önüne alınırsa yeterli bir cevap olur. Ayrıca yanına bide teknoloji ve inovasyon gibi terimler koyulursa daha yeterli olur. Herseyi geçtim ülkeyi kim bölecek aga sende gelmiş burda milli işletim sistemi diyorsun. Gözünü seveyim yapma yani burası Türkiye telefon Amerika'dan işletim sistemi Amerika'dan uçak Amerika'dan araba Amerika'dan..... Diye uzar gider liste

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke

Onu bunu bilmem de, zamanında DH a röportaj için katılan PARDUS ekibinin yanlarında MAC BOOK PRO getirip OS X kullanmaları ve sanaldan PARDUS çalıştırmaları çok ilginçti.. İnsan kendi geliştirdiği işletim sistemi yerine neden ücretli bir işletim sistemi ve en pahalı loptop'u kullanıp, kendi geliştirdiğini de sanaldan çalıştırıp demo yapmaya çalışır. ??

Daha bunu geliştiren adam kullanmak istemezken (seçimi OS X den yana olmuş), hiç bilmeyen, ilk defa gören duyan birine nasıl sevdirmeyi düşünüyorlar/sunuz acaba ?? Örneğin ben MINT kullanıyorum baya bir zamandır, ben bile adamın bu tutumunu yadırgadım. Örneğin Reno satıcısı aracı övüp övüp, iş çıkısı BMW' sine atlayıp gidiyor gibi bişey.. Biraz alakasız oldu ama, algı böyle gelişiyor malesef.

Neyse, inşallah olması gerektiği gibi olur herşey.

çünkü sanal makinede yaptığı ayarlar,sanal makineyi bozar,sanal makine bozulunca sağ tıkla delete
    bütün linux'çular böyle çalışır, kernel çekirdeği üzerinde ilk denemelerini sanal makinede yapar,inanmıyorsan sor çevrendekilere ya da forumlara
    bence sana dokunmuş adamına apple laptop kullanması
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke

Onu bunu bilmem de, zamanında DH a röportaj için katılan PARDUS ekibinin yanlarında MAC BOOK PRO getirip OS X kullanmaları ve sanaldan PARDUS çalıştırmaları çok ilginçti.. İnsan kendi geliştirdiği işletim sistemi yerine neden ücretli bir işletim sistemi ve en pahalı loptop'u kullanıp, kendi geliştirdiğini de sanaldan çalıştırıp demo yapmaya çalışır. ??

Daha bunu geliştiren adam kullanmak istemezken (seçimi OS X den yana olmuş), hiç bilmeyen, ilk defa gören duyan birine nasıl sevdirmeyi düşünüyorlar/sunuz acaba ?? Örneğin ben MINT kullanıyorum baya bir zamandır, ben bile adamın bu tutumunu yadırgadım. Örneğin Reno satıcısı aracı övüp övüp, iş çıkısı BMW' sine atlayıp gidiyor gibi bişey.. Biraz alakasız oldu ama, algı böyle gelişiyor malesef.

Neyse, inşallah olması gerektiği gibi olur herşey.

çünkü sanal makinede yaptığı ayarlar,sanal makineyi bozar,sanal makine bozulunca sağ tıkla delete
    bütün linux'çular böyle çalışır, kernel çekirdeği üzerinde ilk denemelerini sanal makinede yapar,inanmıyorsan sor çevrendekilere ya da forumlara
    bence sana dokunmuş adamına apple laptop kullanması

Niye dokunsun ki, siz olayın mantığını anlamadan gözü kapalı yorum yapıyorsunuz. İmzama bakarsan benim de apple ürünleri sahibi olduğumu zaten görürsün.

Anlamadığınız için bir de şöyle deneyim. Linux'un felsefesi özgürlük değilmi. Çıkışı bu değilmi, amacı bu değilmi.. Olay sence sanalda kullanmak mı, yoksa X bir cihazda da olsa sanalda kullanmakmı. Bir yandan özgürlüğü savunacaksın, bir yandan en az MS kadar kadar tekel olmuş bir şirketin hem cihazını hemde işletim sistemini kullanıcaksın. İşte bu nokta bana samimi gelmiyor arkadaşım.. Bahsettiğim mevzu bu. Bu ne pehriz bu ne lahana turşusu derler sonra..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kelebekx3

Pardus'tan bir cacık olmayağa benziyor yine. Sen git forumu kapat çevir portala. Sonra tut son kullanıcıyı hedefliyormuş gibi ALO PARDUS hattı kur.
    Nasrettin hocaya sormuşlar; "hoca göl maya tutar mı?"
    Hoca demiş; "ya tutarsa".

İlk hedef devlet kurumları ve kamu kuruluşları haberlerdede belirtmişler bence gayet emin adımlarla ilerliyorlar.
  • Pardus candır, bende kullanmak istiyorum Win 7 ile birlikte.
  • Pardus can'lığı öncedendi hocam.Bişiyi yıkmak istiyorsan parçalarsın ("pardus deb-anka-pisi linux") sonrada üzerinden silindir gibi geçersin..Ubuntu diyeceğim ama Türkiye formu bilhassa yeni kullanıcılar ile oldukça geçimsizdir...Bu yüzden Mint kullanmanızı tavsiye ediyorum.Açıkcası ben Linux ilk olarak pArdus ile tanımıştım parça pinçik yapıp yazık ettiler 1. yıldır kararlı sürüm çıkmadı ANKA yada Pisilinux artık adı herneyse
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heisenberg01

Pardus can'lığı öncedendi hocam.Bişiyi yıkmak istiyorsan parçalarsın ("pardus deb-anka-pisi linux") sonrada üzerinden silindir gibi geçersin..Ubuntu diyeceğim ama Türkiye formu bilhassa yeni kullanıcılar ile oldukça geçimsizdir...Bu yüzden Mint kullanmanızı tavsiye ediyorum.Açıkcası ben Linux ilk olarak pArdus ile tanımıştım parça pinçik yapıp yazık ettiler 1. yıldır kararlı sürüm çıkmadı ANKA yada Pisilinux artık adı herneyse

Hiç sorma hocam söyleyincede otuz kişi üstüme atladı.kaş yaparken göz çıkqrdılar.bende uğraşmıyorum bıraktım kendi hallerine.bide işin derin kısmı var oralara hiç girmiyim.şuan pardus param parçaysa sebebi bir kaç millet vekilinin hırsı

• quote:

Orijinalden alıntı: Be Happy

Pardus candır, bende kullanmak istiyorum Win 7 ile birlikte.

pardus candır. pardus 2013 kullanıyorum windowsdan daha kullanışlı tabi gerçekten bilgisayarı doğru amaçlar için kullanıyorsanız.

• quote:

Orijinalden alıntı: marsabakanadam

quote:

Orijinalden alıntı: Be Happy

Pardus candır, bende kullanmak istiyorum Win 7 ile birlikte.

pardus candır. pardus 2013 kullanıyorum windowsdan daha kullanışlı tabi gerçekten bilgisayarı doğru amaçlar için kullanıyorsanız.

Sadece oyun amaçlı Dota 2 oynuyorum. Onunda Linux desteği var :) Onun haricinde gayet uslu ve bilinçli bir kullanıcıyım.
  • Hiç duyurulmasa daha iyi olacaktı ev kullanıcıları bu sürümlerinde hiç düşünülmemiş tamamen kurumsal kısma yönelik bir hitap var, kusura bakmayın ama ben 2013 kullanacağıma 2011.2 kullanmayı tercih ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: demircisumeyra

Hiç duyurulmasa daha iyi olacaktı ev kullanıcıları bu sürümlerinde hiç düşünülmemiş tamamen kurumsal kısma yönelik bir hitap var, kusura bakmayın ama ben 2013 kullanacağıma 2011.2 kullanmayı tercih ederim.

pisi linux pardus un devamı bir linux dağıtımıdır. Bu dağıtım daha çok bireysel kullanıcılara yönelik eğer PİSİLİNUX dann haberiniz yoksa bakmanızı tavsiye ederim.

site:www.pisilinux.org

2011.2 pardus sürümünden yeni pardusa geçmek istemeyenler için pisilinux iyi bir alternatif

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imperium -- 14 Ağustos 2013; 14:11:27 >
  • Pisilİnux kim bilir ne zaman çıkar 1.5 yıldır daha 2 ay öcne beta dağıtım çıktı bu yıla Final çıakrsa iyi bişi.Şimdilik Linux Mint ile yola devam
  • demircisumeyra D kullanıcısına yanıt
    2011.2 en kararlı çalışan Pardus sürümü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarkAfter

quote:

Orijinalden alıntı: Heisenberg01

Pardus can'lığı öncedendi hocam.Bişiyi yıkmak istiyorsan parçalarsın ("pardus deb-anka-pisi linux") sonrada üzerinden silindir gibi geçersin..Ubuntu diyeceğim ama Türkiye formu bilhassa yeni kullanıcılar ile oldukça geçimsizdir...Bu yüzden Mint kullanmanızı tavsiye ediyorum.Açıkcası ben Linux ilk olarak pArdus ile tanımıştım parça pinçik yapıp yazık ettiler 1. yıldır kararlı sürüm çıkmadı ANKA yada Pisilinux artık adı herneyse

Hiç sorma hocam söyleyincede otuz kişi üstüme atladı.kaş yaparken göz çıkqrdılar.bende uğraşmıyorum bıraktım kendi hallerine.bide işin derin kısmı var oralara hiç girmiyim.şuan pardus param parçaysa sebebi bir kaç millet vekilinin hırsı

Pardus 2011.2 sürümüyle en kararlı işletim sistemini yapmıştı. Bundan sonra çıkacak olan işletim sistemleri çok daha iyi olacaktı.
    Ancak ne yazıkki devamı gelmedi, getirilemedi, getirtilmedi. Linux tarafındaki bölünmüşlük de bu durumu olumsuz etkiliyor.
    Ancak Pisilinux, Pardus 2011.2 sürümündeki mevcut yapıyı geliştirmeye devam ediyor. Pardus arayüzüne alışmış olan kullanıcılar
    Pisilinux'u rahatlıkla kullanabilirler.
  • imperium kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için inceliyeyim bari :) teşekkürler
  • oğuz*han kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler zaten bende 11.2 (cervus elaphus) kullanıyorum 2013'e de kolay kolay geçme gibi bir niyetim yok tekrardan teşekkürler
  • demircisumeyra D kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, Pardus kullananları görmekten mutlu oluyorum. Cervus elaphus görsellik açısından da oldukça iyi bir sürüm, ayrıca çok kullanışlı.
    Flash belleğe kurulum yaparak istidiğiniz bilgisayardan kullanabiliyorsunuz. Eğer farklı bir Linux işletim sistemi denemek isterseniz Linux Mint'i de kullanabilirsiniz. Farklı bir deneyim olur.
  • oğuz*han kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler gittiğim her yere bilgisayarımı götüremiyorum fakat pardus'un live paketini flashım da bulundurduğum için gittiğim her yerde pardus'u rahatlıkla kullanabiliyorum ayrıca tavsiyeniz için de teşekkürler aklımdaydı linuxmint kullanmak :)
  • Pardus pişmanlıktır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: nicotincase

Pardus pişmanlıktır..

atma daha doğru düzgün yayınlandığı bile yok ne pişmanlığı? asıl pişmanlık IOS'tur... IOS 7'dir...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.