Şimdi Ara

Parayı az buluyormuşum. 12 saat çalışmaya 800 lira! (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
344
Cevap
7
Favori
13.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Adam sana is teklifi sunuyor sen kufur ediyosun isine gelirse kabul edersin gelmezse etmezsin zorla almiyolar herhalde ayrica olaylara hep kendi acindan bakma senin eline gececek 800 tl onun ona 1500 tl civarinda mal olacaktir. (Sigortasi,yemegi,ulasimi) bu adam senin gibi 3 elaman calistirsa 3000tlde kira odese daha onunda stopaji var yani kolay degil isletmecilik
  • Hiçbir mesleğin bilgin yok, iş başvurusu yaptığın iş belli daha neyin lafını ediyorsunkı ?
    Üniversite mezunu, sağlık yerlerinde çalışan kişilerin aldığı maaşları biliyor musun ? Asgari maaş alıyorlar,
    Millet sokakta saat, sinit satıyor para kazanmak için,
    Eğer vasfın yoksa sana verecekleri maaş budur, çünkü bu işi herkes yapabilir,özellikle İstanbul'da,
    Bende çok karşılaştım, internet sektöründeyim,
    Gidiyorum görüşmelere "senden önce birisiyle konuştuk xxx " dedi , bende o zaman onu alabilirsiniz,sonuçta sizin kararınızdır diyorum, çünkü insanlar gerçekten paraya muhtaç,
    Geçen gördüm, " Türkiye'de isşizlik yok, iş beğenmeyen var" demişler, çok güzel bir tespit,
    Sen beğenmedin, ama paraya muhtaç kişiler var bu işleri yapmak zorundalar,
    Kimse devleti suçlamasın, sen okuma, hiçbir vasfın olmasın 2 bin lira maaş mı alasın ? ne bekliyorsun ?
    Bu ülkede herkes öğretmen olmak zorundmaı ? Fizik okuyup sonra niye atanamadım diyenler var, arkadaş Fizik öğr. hiç atanması olmayan bir bölüm, e okumadan önce araştırmadın mı ?
    2500 TL yeter artar diyen kişilerde;
    Herkes kazancına göre yaşar hayatını, siz 5000 TL kazansanız ona göre yaşayacaksınız ve o parada size yetmeyecek, ne kadar kazanırsanız o kadar hayat yaşam standartlarınızı arttıracaksınız, o yüzden yetmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dezak -- 6 Aralık 2011; 9:46:13 >

• benim bir arkadaşım

ocak ayından beri 1500 liraya bilgisayar müh. olarak çalışıyor

patron kendi bıraksın istedi ama arkadaş inatla 11 ay çalıştı yeni ayrıldı işten

düşün 11 ay 1 gün izin yok
  • Kira 475
    Aidat 125
    Kurs 150
    Bireysel Emeklilik 150
    Faturalar 200
    K. Kartı 200
    Giyim Kuşam ve ev masrafları 200
    Mutfak 400
    Cep Harçlığı (kafe-restoran-yol) 300

Tek kişi az biraz insan gibi hayat yaşarsa kirada :2200 TL

Hayvan gibi yaşarsam: 700 TL

Pansiyon 250
    Kahvaltı 60
    Öğle Yemeği 60
    Akşam Yemeği 90
    Giyim 50
    Cep Harçlığı 50
    Cep Fatura 30
    K. Kartı 50
    Yol vs. 60

İnsan gibi yaşamadan asgari ücretle de geçinir, ayda 1500 TL artırırım. Ama ihtiyarladığım zaman ev-araba alamadığım için değil hayatı yaşayamadığım için pişman olacağımı biliyorum. O yüzden hayatımı yaşıyorum.
  • işveren az çakal değil, herşeyi bahane yaparlar maaşı azaltmak için ama işverene de bi yönden hak veriyorum: vergiler.

iki arkadaşım var, 15 yıllık mühendis adamlar. şuanda istesek kendi şirketimizi açarız ama şu anki türkiyede asla açmayız diyolar. kendi işine girdiğin anda devlet geliyo zaten karının ciddi bi kısmına direk el koyuyo. ben bu sistemde hayatta kendi işimi yapmam diyodu arkadaşı, ömür boyu maaşlı çalışırım diyodu.

siz burda günde 12 saat çalışma ile 800TL ye şükret dersiniz. öbür tarafta kadının biri bilmem kaç yıl önce devlet su ilerine işe girmiştir. kovulmak yoktur. kadın eskilerden olduğu için zamanla mutlaka yükselir (bi b.k yapmasa bile yükselir, zaten devlette kaç kişi adam gibi iş yapıyoki?) zaten yükselmese de her yıl kafadan %10 maaş zammı. sonra bi bakarsın 3500TL maaş + istanbulun en güzel yerlerinden lojman + şirketin arabasını bedava kullanabilme haklarını elde etmiştir. bu arada burdaki adam 800TL olan maaşına zam istediğinde işveren kendisine paketleri daha hızlı götüremediği için, ara sıra hastalandığı için ve gözünün üstünde kaşı olduğu için zam yapmasının imkansız olduğunu söyler. sonra da şöyle umut verir: önümüzdeki seney kadar paketleri koşturur gibi daha hızlı götür, hiç hasta olma, hasta olsan da çalış, ozaman önümüzdeki sene maaşını850 yaparım belki. çalışan bunların hepsini yapsa işveren sözünde durmaz, sonraki sene ya 800 e devam et yada s.kt.r g.t der. ve adamı gönderip yeni bi köle salır kendiye. yeni kölesi ile aylım 800 e anlaşır ve aynı umutları ona da verir.

bu böyle sürüp gider.

geçen sene istanbul bayrampaşa belediyesinde çalışan arkadaşım anlatıyo. kpss ile belediyeye yeni giren bi mühendis hiçbir iş yapmayı kabul etmiyomuş. iş yapmıyo çünkü adam kadrolu. bunun müdürü gelmiş benim arkadaşın gözü önünde o mühendise 3 faklı iş teklif etmiş, herif hepsine bi bahane uydurup en yapamam bunu demiş. müdür sormuş: peki sen ne yapacan ozaman? herif cevaplaış: ben böyle iyiyim ya.

adamın maaşı en az 3000TL, kovulma yok. siz paketleri daha hızlı taşımaya çalışın 800TL ye. bu ülkenin sisteminden iğreniyorum.

• bir şey söyleyeceğim de işyerleri herkese iyi maaş verse o işyeri ayakta duramaz.
    700 lira devletin belirlediği alt rakam isteyen çalışır isteyen çalışmaz.
    müdür genel müdürler 1500-2000tl alır onun dışındaki ayakçılar 700tl ye çalışır anlatabiliyor muyum?
    sende 700tl ye göre yaşam tarzı oluşturacaksın.tutabileceğin en ucuz evi gece konduyu tutacaksın?700 tl ye çalışan bir sürü insan var.ama bir şekilde yaşıyorlar
    sen istanbul un göbeğinde kiralık ev tutarsan büyük aile geçindirirsen elbette gecinemezsin.ayağını yorgana göre uzatacaksın
    son olarak sistemi suçlama yerine SENİ ORTADA KOYAN BABAN YA DA DEDELERİNİ SUÇLASAN daha iyi olur.Birçok kişi DEDEDEN KALMA MALLARLA ZENGİN.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syrialin -- 6 Aralık 2011; 10:24:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01001101
    siz burda günde 12 saat çalışma ile 800TL ye şükret dersiniz. öbür tarafta kadının biri bilmem kaç yıl önce devlet su ilerine işe girmiştir. kovulmak yoktur. kadın eskilerden olduğu için zamanla mutlaka yükselir (bi b.k yapmasa bile yükselir, zaten devlette kaç kişi adam gibi iş yapıyoki?) zaten yükselmese de her yıl kafadan %10 maaş zammı. sonra bi bakarsın 3500TL maaş + istanbulun en güzel yerlerinden lojman + şirketin arabasını bedava kullanabilme haklarını elde etmiştir. bu arada burdaki adam 800TL olan maaşına zam istediğinde işveren kendisine paketleri daha hızlı götüremediği için, ara sıra hastalandığı için ve gözünün üstünde kaşı olduğu için zam yapmasının imkansız olduğunu söyler. sonra da şöyle umut verir: önümüzdeki seney kadar paketleri koşturur gibi daha hızlı götür, hiç hasta olma, hasta olsan da çalış, ozaman önümüzdeki sene maaşını850 yaparım belki. çalışan bunların hepsini yapsa işveren sözünde durmaz, sonraki sene ya 800 e devam et yada s.kt.r g.t der. ve adamı gönderip yeni bi köle salır kendiye. yeni kölesi ile aylım 800 e anlaşır ve aynı umutları ona da verir.

bu böyle sürüp gider.

geçen sene istanbul bayrampaşa belediyesinde çalışan arkadaşım anlatıyo. kpss ile belediyeye yeni giren bi mühendis hiçbir iş yapmayı kabul etmiyomuş. iş yapmıyo çünkü adam kadrolu. bunun müdürü gelmiş benim arkadaşın gözü önünde o mühendise 3 faklı iş teklif etmiş, herif hepsine bi bahane uydurup en yapamam bunu demiş. müdür sormuş: peki sen ne yapacan ozaman? herif cevaplaış: ben böyle iyiyim ya.

adamın maaşı en az 3000TL, kovulma yok. siz paketleri daha hızlı taşımaya çalışın 800TL ye. bu ülkenin sisteminden iğreniyorum.

Her devlet çalışanını yan gelip yatan gibi görme. Bu sene sadece 4 gün izin yaptım. Bayramın ardındaki perşembe-cuma günlerini işlerden dolayı müdür izin kullandırtmadı, memlekete gitmemle dönmem bir oldu. Yazın deli gibi çalıştım, eve iş götürdüm, cumartesi de iş yaptığım oldu. Üstüne üstlük yüz binlerce liralık işlerin sorumluluğu altına girdim. Maaşımı hakettiğimi düşünüyorum. O senin dediğin iş yapmam diyen belediye mühendisi gibi adamlar akşam yastığa kafayı nasıl koyuyor ben de bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: arandur

Her devlet çalışanını yan gelip yatan gibi görme. Bu sene sadece 4 gün izin yaptım. Bayramın ardındaki perşembe-cuma günlerini işlerden dolayı müdür izin kullandırtmadı, memlekete gitmemle dönmem bir oldu. Yazın deli gibi çalıştım, eve iş götürdüm, cumartesi de iş yaptığım oldu. Üstüne üstlük yüz binlerce liralık işlerin sorumluluğu altına girdim. Maaşımı hakettiğimi düşünüyorum. O senin dediğin iş yapmam diyen belediye mühendisi gibi adamlar akşam yastığa kafayı nasıl koyuyor ben de bilmiyorum.

evet devlette ağır iş yapan var. ama bazı ağır iş yapanlar bile bence çok şikayetçi olmamalı. çünkü devlette ağır iş yapmak genelde sadece iş yoğunluğu olarak diğer günlerden ağır olmak anlamına gelir. genelde kimse işini kaybedeceği derecede ciddi kritik bi işe karışmaz. o yönden kafa rahattır.

özelde böyle olmuyo, iş yoğuluğunun yanı sıra yaptığın iş de çok önemli. bi nevi kelle koltuktasın.

ha tabi şu var, devlette çalışan kime sorarsan sor kimse bunu kabul etmez, kendi işlerinin inanılmaz kritik olduğunu falan söylerler. bu devletle alakalı da değil aslında, özel de olsa iş dünyasında herkes kendi işinin çok kritik olduğunu söyler. ama gerçekçi olmamız gerekirse hem devlette hem de özelde insanlar genelde rutin işlerle uğraşmaktadırlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: _KadirşinaS_

quote:

Orijinalden alıntı: Kabuska

quote:

quote:

quote:

quote:

Sanırım hic asgari ucret panosu gormediniz:) Gunluk 25 tl yazıyor orada. Sizin hesabınızla yaptıgımızda gunluk 35 oluyor.

İngiltere icin 6.08'den hesapladım, 6.8'den hesaplayınca 1632 sterlin ediyor:)

Brüt ücret 837, net 760.

Sonuç: Asgari ücret 30 gunden hesaplanıyor. Türkiyede saatlik 3.125 tl, İngilterede 19 tl(6.8 sterlin).

Bak işte bilmeden yazdığın buradan belli. Bu mesajımda 6,08 yazacağıma 6,80 yazmışım (üstteki mesajlarımda 6,08 yazıyor). Bu hatayı düzelteceğin yerde kalkıp bunun üzerinden hesap yapıyorsun hala

Verdiğim linkleri biraz okusan sıkıntı kalmayacak.Madem okumaya üşeniyorsun şu linkten aldığım ekran görüntüsünü buraya ekledim senin için. En alttan yukarıya doğru bir oku artık BİR ZAHMET ...

Parayı az buluyormuşum. 12 saat çalışmaya 800 lira!

6.08 x 22 x 8 = 1070 sterlin bunu da düzelttim senin için

TAMAM MI DEVAM MI?

Ben İngiltere asgari ucretini sizin verdiginiz rakamlara gore hesaplıyorum:) Atıyorum saatlik 8 sterlin desem kaynak isteyeceksiniz, bende gosteremeyegim. Bu yuzden siz hangi rakamı soylerseniz ben o rakamdan hesap yapıyorum İngiltere icin.

Asgari ucretin 837 olmasını kabul ediyorum zaten, ama o brut ucret. Ben net 760 diyorum:)

Ayrıca asgarl ucret 30 gunden hesaplanıyor. Gidin bakın bir is yerine, tabelada gunluk 25, aylık net 760 yazar. Lutfen 22 gun konusu da ısrarcı olmayın artık.

Türkiyede saatlik 3.125, İngilterede 17.5(6.08 sterlin).

not;Konu kpanırsa pm atarsınız devam ederiz:)

Konu kapanmaz canım hakaret yok, atışma yok. Düzgün bir şekilde tartışıyoruz, en fazla mesajlarımız silinir :)

Hala çoook alakasız bir yerdesiniz Ya hiçbir şey yapmasanız bile en azından alın bir hesap makinesi verdiğim tablodan ufak bir hesaplama yapın. Siz 3,125 saatlik ücreti kendi yaptığınız hesaptan buluyorsunuz bu hesaba uyması için de 30 gün üzerinden hesaplıyorsunuz.Ayrıca yazdığınız 760 lira net falan da değil. Tabloda en alttan 3. sırada da göreceğiniz üzere 2010 yılının 2. yarısına ait değer. Yani geçen seneki bu dönem.
    Böyle yapmayın, verdiğim tabloda gerçek değeri var, benim yorumum falan da değil oradan hesaplasanız yeterli olacak.

Tabiki o panolarda aylık yazar, da ayın 30 günü çalışılıyor mu? O zaman saat hesabı da 24 saat üzerinden yapılsın.

Buyurun bu alttaki linkte de İngiltere'deki asgari ücreti buldum sizin için. Bu değer de brüt değer, net değere girersek çok uğraştırır bizi .
    http://www.direct.gov.uk/en/Employment/Employees/TheNationalMinimumWage/DG_10027201

Ben tahminen veya kendi hesaplamalarımdan yola çıkarak yorum yazmıyorum. Net ve ortada olan bilgilerle yazıyorum.

Yani olayı kıyastan çıkarıp dört işleme getirdiniz ya tebrik ederim.

Buyrun hocam sizin verdiginiz link:www.habervitrini.com/asgari_ucret_ne_olacak-573163.html

Ne yazıyor bana oku dediginiz 8. satırda: brut 837, net 659(ben 760 diye biliyorum). Bana inanmıyorsunuz, gidin bir isyerindeki tabloya bakın; soylediklerimin aynısı yazıyor orada:) Alına aylık ucreti gunluk ucrete bolun elde edeceginiz sonuc 30'dur; yani 30 gun.

Elimizdeki tum bu sayılardan sonra geriye 4 ıslem kalıyor:)Bir İngiliz bizden 5.xx kat daha fazla kazanıyor, bırakın da havuca 2 kat versin:) Biz bir telefona 800-1000 verirken, onlar da 400-600 arası veriyor.

Allah Allah yaa :) size özellikle yazdım net değerler üzerinden gitmeyelim diye. 760'a net diye diretiyordunuz en azından bunun doğru olmadığını kabul ettiniz. Ben net asgari ücretin ne oldugunu zaten biliyorum ;) Bana neyi ispatlamaya çalışıyorsunuz ki?

Eğer net değerler üzerinden gidersek İngiltere'deki asgari ücretin 1070 sterlin olarak kalacağını mı sanıyorsunuz??

Hala biraz araştîrmanız ve doğru işlem yapmanîz konusunda îsrarcıyım.

Vallahi yoruldum aynı seyleri soylemekten:)

Saati 6.08x8x30 1150 etmiyor;)

• quote:

Orijinalden alıntı: asa11

Ya sizde hiç mi hesap Yok ??

Babam memur Ziraat bankasında 1500 lira maaş alıyor

750 ev taksiti veriyor kaldı 750 Bir kardeşim antalyada sosyal bilimler lisesinde okuyor Ben dershaneye gidiyorum diğer kardeşim ilkokula gidiyor , Benim motorum var babamın arabası var Ve herşeyide yiyoruz allaha şükür 2500 ile geçinemeyen İnsan Yazıklar olsun sana

Buna paranın bereketi deniyor...

Ben biliyorum 600 tl para ile ev kirası ödeyen, oğlunu dershaneye gönderen. Fosurfosur sigara içen. Üstüne cebinde parası eksilmeyen birini..

Bazıları için bereketi var işte..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

quote:

Orijinalden alıntı: arandur

evet devlette ağır iş yapan var. ama bazı ağır iş yapanlar bile bence çok şikayetçi olmamalı. çünkü devlette ağır iş yapmak genelde sadece iş yoğunluğu olarak diğer günlerden ağır olmak anlamına gelir. genelde kimse işini kaybedeceği derecede ciddi kritik bi işe karışmaz. o yönden kafa rahattır.

özelde böyle olmuyo, iş yoğuluğunun yanı sıra yaptığın iş de çok önemli. bi nevi kelle koltuktasın.

ha tabi şu var, devlette çalışan kime sorarsan sor kimse bunu kabul etmez, kendi işlerinin inanılmaz kritik olduğunu falan söylerler. bu devletle alakalı da değil aslında, özel de olsa iş dünyasında herkes kendi işinin çok kritik olduğunu söyler. ama gerçekçi olmamız gerekirse hem devlette hem de özelde insanlar genelde rutin işlerle uğraşmaktadırlar.

Özelde çalışırken kafam rahat ve mutluydum. Devlette 2 kat kazanıyorum ama sinir stres sahibi oldum. Burada çok daha fazla maddi ve manevi sorumluluğum var. Mesela geçen gün bi detayı gözden kaçırdım, 7980 lirayı benden isteyebilirler bi kaç ay sonra

• quote:

Orijinalden alıntı: Alkolog

konuyu açan arkadaş haklı , ha neresi az ,gayet iyi diyenler yüzünden zaten bu hale geldik .

Herifçioğlu sendikaları kapattı , örgütlenme olayını bitirdi , bireysel olarakta kimse patrona direnemiyor , işine gelirse 500 liraya köpekler gibi çalışacaksın diyor.

Bu biyat ve şükürcü kesim yüzünden düştüğümüz hallere bak.

Ayda 800 liraya şükredenler nasıl insanlar hiçmi bir beklentiniz hayaliniz yok lan sizin ? Köpek gibi çalışmak hoşunuzamı gidiyor ? Rahatsızmısınız ?

Allah bize değil size akıl fikir versin asıl..

edit: Yahu lütfen daha neyin ne olduğunu bilmeyen liseli - üni'li tayfa gelipte şurada şöyle geçinirim böyle geçinirim hesabı yapmasın .

4 kişilik bir aile düşünün , aylık elimize geçen para 2.5 bin TL civarı.

2litre yağ 1 poşet peynir zeytin alsan , yanına bakliyat un şeker vs. bu nereden baksan 200 tl tutuyor.

Bunu her 2 haftada tekrarlamak zorundasınız, ki bunun sebzesi meyvesi yok içinde. Etti 400 tl

Haaaa şükürcülere lüks gelen , her ortalama vatandaşın hakkı olan yemekten sonra "tatlı" ayda 1-2 defa.

Heleee , dışarda yemek yemek mi ? Geç o işi...

Bir tüp 80TL ayda 2 tane alsan 160 tl

Kira veren bir insan için en azından bizim bulunduğumuz yerde en ucuz kira 300-350TL , istanbul vs. yerlerde bu 600-700 oluyor.

Eee , bu çocuklar okula gidiyor , kıfayetiydi okul bok püsürüydü her ay bir ton para masraf.

Ayakkabısı kıyafeti kırtasiyesi okul aidatı oyuncağı bilgisayarı cep telefonu ıvırı zıvırı..

EEEE ? Son GÜNCELLEME lerden sonra en düşük elektrik faturası 100tl geliyor normal bir aileye , su , telefon , internet bunlar rahat 300tl tutuyor.

Hergün 4 kişinin 2-3 defa dolmuşa / otobüse bindiğini düşünün , ayda en az 350-400TL

E bu adam üstüne başına hiç mi birşey almayacak , hiçmi dışarı çıkıp 2 çay içemeyecek , hiç mi sosyal hayatı olmayıp eğlenemeyecek ?

Çıkar şimdi 2 tane lavuk atlar , ee millet dışarda barlarda orda burda , lan anneniz babanız yemiyor , dışarı çıkmıyor , üstüne almıyor size veriyor parasını gevşekler ?

Bunun kredi kartı borcu ıvırı zıvırı nereye geçiniyorsun lan sen İNSAN GİBİ 2000 TL İLE 4 KİŞİ 1 AY BOYUNCA ?

+Olarak bu aile ömrü boyunca kiradamı oturacak dolmuşamı binecek lan ?

Bir evi , arabası olamayacaksa , sokayım öyle sosyal devlete ben .

müthiş yazmışsın..

• quote:

Orijinalden alıntı: tufeba

quote:

Orijinalden alıntı: asa11

Ya sizde hiç mi hesap Yok ??

Babam memur Ziraat bankasında 1500 lira maaş alıyor

750 ev taksiti veriyor kaldı 750 Bir kardeşim antalyada sosyal bilimler lisesinde okuyor Ben dershaneye gidiyorum diğer kardeşim ilkokula gidiyor , Benim motorum var babamın arabası var Ve herşeyide yiyoruz allaha şükür 2500 ile geçinemeyen İnsan Yazıklar olsun sana

Buna paranın bereketi deniyor...

Ben biliyorum 600 tl para ile ev kirası ödeyen, oğlunu dershaneye gönderen. Fosurfosur sigara içen. Üstüne cebinde parası eksilmeyen birini..

Bazıları için bereketi var işte..

Sözüm meclisten disari parayı içkiye kumara yatirmayanın, elindekiler icin şükretmeyi bilenin evinden bereket kolay kolay eksik olmaz bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Millennium -- 6 Aralık 2011; 11:52:02 >

• Cellata gerekli cevap Pm den iletildi artık anlayana ....
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cellat231

quote:

Orijinalden alıntı: chupacabra

Ben mühendisim ve zamanında Ankara A-city collezionede 400lira+SSK Yok+ Sabah 10 akşam 10+%1 pirim. Halinize şükredin.

imzandakini 5-6 ay yemeden içmeden aldın sanırım bide halinize şükredin yazmış mal

Hakikaten neden hakaret ettiniz ki? Arkadaş "zamanında" diye belirtmiş, muhtemelen öğrenciydi o zamanlar. Keşke okuduğunuzu anlamaya üşenmeseydiniz...

Hakareti ben etmedim ayrıca o etti. Ama gerekli hakaretler ona pmden iletildi cevap olarak

• 360 lira aylik / SSK Yok / Yemek Parasi Yok / Yol Parasi Yok.. Sabah 9.30 akşam 5 Beni düsünün..
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-Slim

360 lira aylik / SSK Yok / Yemek Parasi Yok / Yol Parasi Yok.. Sabah 9.30 akşam 5 Beni düsünün..

Ne iş yapıyorsun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bu©kethead

quote:

Orijinalden alıntı: X-Slim

360 lira aylik / SSK Yok / Yemek Parasi Yok / Yol Parasi Yok.. Sabah 9.30 akşam 5 Beni düsünün..

Ne iş yapıyorsun ?

Gözlükçüde atölyedeyim,temizlik işleri bende,teslim işleri bende,faturalar bende.rahatim karisan eden yok ama para cok az.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-Slim -- 6 Aralık 2011; 12:59:26 >
  • Önce birileri şu tabloyu koyup koyup İngilterede şöyle Türkiyede böyle ahan bunun faktöriyelini aldımı manchester saatine göre orda geçen bir arabistanlıdan..... Kesin şunu artık KESİİİİN!!!! SAYFALAR BOYU ALINTI ÜSTÜNE ALINTI ARTIK GINA GELDİ KONUNUN İÇİNE ETTİNİZ YETER!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

Önce birileri şu tabloyu koyup koyup İngilterede şöyle Türkiyede böyle ahan bunun faktöriyelini aldımı manchester saatine göre orda geçen bir arabistanlıdan..... Kesin şunu artık KESİİİİN!!!! SAYFALAR BOYU ALINTI ÜSTÜNE ALINTI ARTIK GINA GELDİ KONUNUN İÇİNE ETTİNİZ YETER!!

tamamen katiliyorum cok gerekli pek rastlayamadigimiz turden bir baslik ama su kiyaslamalar devamli uzayan alintilar benide baydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musanpa -- 6 Aralık 2011; 13:02:18 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.