Şimdi Ara

Parayı az buluyormuşum. 12 saat çalışmaya 800 lira!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
344
Cevap
7
Favori
13.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşlar sahibinden.com'da gözüme çarptı, detayları sordum. 12 saat paket servis işine çıkacaksınız ve her işe koşturacaksınız.Onun yanında, bir de çalışma saati 12 diyince güldüm, sonra da 800 lira diyince küfürü bastım adama ama engellemiş. Allah aşkına nedir bu ya?

Bunları gördükçe derslere iyice çalışasım geliyor, ibret alın, Allah düşürmesin böylelerinin eline. Valla savmayacağım dersleri, arada kaçamak yapıyordum, onu da yapmam artık. Tırs.gif

Ayrıca ne zaman kurumsal bir firmayla görüşmeye gitsem, kariyer hedefiniz var vs .. diye tuturuyor. Hele birisi var ki, eleman olarak girdiler şu an 2 tane franchesing dükkanları var diyor. Herşey hazır dükkanın bedeli ne kadar dediğimde, ortalama 500 bin lira dedi. Evet anlıyorum, çalışan girdi, yükseldi, % 25 indirimini de aldı ve 1 milyon liraya 2 dükkan açtı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ekvador -- 5 Aralık 2011; 14:30:45 >

• neyse ben mesajımı editleyeyim
     Parayı az buluyormuşum. 12 saat çalışmaya 800 lira!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samilton -- 5 Aralık 2011; 14:23:43 >
  • Adam hem iş veriyor hem küfür yiyor. Allah sana akıl fikir versin.
  • 2500tl aylik ile 3 kisilik aile gecinemiyor, 800tl bir kisi icin cok az.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenkbora

Adam hem iş veriyor hem küfür yiyor. Allah sana akıl fikir versin.

Herhalde hoşuna gidiyor 800 liraya 12 saat her şeye koşturmak? Hiç paket servisi yaptın mı? Ciğerlerin donuyor, nefes alamıyorsun her yerini kapatsan bile.

Herkes halinden memnun herhalde.

Cenk hocam Allah aşkına neyini savunuyorsun bu durumun söyler misin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ekvador -- 5 Aralık 2011; 14:30:07 >
  • Köle arıyorlar Köle !!!
  • 14 - 15 saat çalışıp asgari ücret 660 lira (yaklaşık 270 Euro) alan var. Acı ama gerçek. Hollanda da asgari ücret 1.424 Euro, İngiltere de 1.138 Euro, Fransa da 1.365 Euro, İrlanda da 1.461 Euro, İspanya da 748 Euro, Belçika da 1.415 Euro.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elzemsin -- 5 Aralık 2011; 14:33:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mobile prof.

2500tl aylik ile 3 kisilik aile gecinemiyor, 800tl bir kisi icin cok az.

2500 tlye nasıl 3 kişilik zor geçiniyo bana bi de hele ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jasonn123

quote:

Harbiden hocam naptın. İnsaf yani. Kaç kişilik aileler asgeri ücretle geçiniyor. 2500 ne demek ya :S
  • quote:

quote:

Oncelikle ogrenci isen anlamazsin sevgili kardesim.
    Sen bir aylik gider gelir hesaplarini yap , bende o sirada kendime bir kahve koyayim.
    Kal saglicakla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mobile Prof. -- 5 Aralık 2011; 14:37:15 >
  • quote:

1500 lira aylıkla geçinen 4 kişilik bir aile tanıyorum. Nasıl olur 2500 lirayla 3 kişilik aile geçinemez?
  • quote:

devlet belirliyor hamdolsun demen lazım

herşeye zam gelirken enflasyon sepetine olmadık şeyler yazıp enflasyon % 00.1 arttı diyerek maaşa 3 tl zam yapıyorlar
    başa kım geldıyse aynı taktık bu yuzden asgarı ucretıde devlet belırledıgınden bugunlere kalındı
    sız ders calısın,hangı ıse gırersenız gırın 800 tl iyi para gelıcek
  • arkadaşım senin vasıfın ne sen onu söyle önce bana.En fazla lise mezunusun.Kaç para istiyorsun adam seni 4 saat çalıştırıp 2500 TL maaşa mı bağlasın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reid Rider

quote:

1500 lira aylıkla geçinen 4 kişilik bir aile tanıyorum. Nasıl olur 2500 lirayla 3 kişilik aile geçinemez?

geçinmekten geçinmeye fark var.1500 tl ye 4 kişi geçinir ama nasıl ancak karnını doyurur
  • Hele bi bitir okulunu iş aramaya başlada görücem ben hocam :) Bende senin gibi düşünüyodum zamanında. Herşey üstüne üstüne gelmeye başlayınca o paranın yarısına bile nasıl çalışıcaksın görürsün ilerde. Ama temennim şudurki inşallah yaşamassın o günleri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flurry

quote:

quote:

geçinmekten geçinmeye fark var.1500 tl ye 4 kişi geçinir ama nasıl ancak karnını doyurur

Hele sukur beni anlayan bir uye cikti, tesekkur ederim mesajin icin.
  • quote:

quote:

quote:

Oncelikle ogrenci isen anlamazsin sevgili kardesim.
    Sen bir aylik gider gelir hesaplarini yap , bende o sirada kendime bir kahve koyayim.
    Kal saglicakla.

ögrenciyim atatürk üniversitesinde okuyorum.lise 2den beri her yaz çalışırım neyin ne oldugu cok iyi biliyorum.2500 tl ile sıkıntı çeken lüks düşkünüdür.kişi kirada değilse araba bile alınır la bu parayla.

• quote:

Orijinalden alıntı: MuTLu.

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cenkbora

Adam hem iş veriyor hem küfür yiyor. Allah sana akıl fikir versin.

Herhalde hoşuna gidiyor 800 liraya 12 saat her şeye koşturmak? Hiç paket servisi yaptın mı? Ciğerlerin donuyor, nefes alamıyorsun her yerini kapatsan bile.

Herkes halinden memnun herhalde.

Az bulduğun paranın yarısına bile çalışacak binlerce insan var

Hocam şimdi haklısınız, ben de çevremde görüyorum da, ne yapabilirim, onların enayiliği değil mi peki sizce? O paraya siz olsanız çalışır mısınız? Siyaset olmasın ama, ülkenin düzeni resmen oturmamış. Hiç bir şeyin doğru düzgün bir şeyi yok. Adam öldüren bile 3,5 yıl yatıp çıkmıyor mu? Adalet sistemi bile böyleyse, vay halimize. Hali vakti yerinde olanlar ise beğenmiyorsan git bu ülkeden diyor, demek çok kolay tabi.

12 saat çalışmak nedir Allah aşkına? Çoluğu çocuğu olan biri nasıl geçinecek, ailesine nasıl ekmek götürecek?

Siyasete girmek istemem ama bu ülkede artık fakir insanlar daha da fakirleşiyor, zengin insanlar da daha fazla zenginleşiyor. Sonra 3 torba kömür verip, elektriksiz köye buzdolabı dağıtınca insanların gözünde değer kazanıyor.
    Gelelim asıl konuya. İnsanlar aç olduğu için 12 saat işe 500 liraya bile razı olunca işveren de daha da azaltıyor maaşı. Normal de olması gereken, 12 saat işe 800 lira verilmez; Türkiye'de verilir. Dediğim gibi fakir daha da fakirleşti, zengin daha da zenginleşti...

• 800 tl bence iyi para sayılır,geçmişte 600 tl ye çalıştığımı hatırlayınca bir de sigortasız

Bende kuryeliğe özenirdim eskiden,bu dediklerinden sonra biraz daha düşünmek gerekSoğuk işine gelince,kask+yüz maskesi soluduğun havayı biraz olsun ısıtmıyor mu ? Bu devirde en iyisi kamu sektöründe çalışmak,çalışma hayatına hiç girmeden önce derdim hep,üniversite okusan ne olur okumasan ne olur,sonuçta yaşayıp,gidiyor insan diye,fakat sonradan anladım ki insan gibi yaşamak istiyorsan şartmış.Millet ne taklalar atıyor,kamuya girmek için.
  • quote:

Merhaba,

Arkadaşlar sahibinden.com'da gözüme çarptı, detayları sordum. 12 saat paket servis işine çıkacaksınız ve her işe koşturacaksınız.Onun yanında, bir de çalışma saati 12 diyince güldüm, sonra da 800 lira diyince küfürü bastım adama ama engellemiş. Allah aşkına nedir bu ya?

Bunları gördükçe derslere iyice çalışasım geliyor, ibret alın, Allah düşürmesin böylelerinin eline. Valla savmayacağım dersleri, arada kaçamak yapıyordum, onu da yapmam artık. Tırs.gif

Ayrıca ne zaman kurumsal bir firmayla görüşmeye gitsem, kariyer hedefiniz var vs .. diye tuturuyor. Hele birisi var ki, eleman olarak girdiler şu an 2 tane franchesing dükkanları var diyor. Herşey hazır dükkanın bedeli ne kadar dediğimde, ortalama 500 bin lira dedi. Evet anlıyorum, çalışan girdi, yükseldi, % 25 indirimini de aldı ve 1 milyon liraya 2 dükkan açtı.

bunun adı aç gözlülük 500tl maaş ile aile geçindirilir,boş zamanında amelelik yapacaksın hanımın temizliğe gidecek çocuklar okulda hiçbirşey almıyacak akşam 8 de yatacaksın elektrik gitmesin diye yoksa efendim ben 3 üniverste bitirdim 5 tane bitirdim 800tl de neymiş derseniz aç kalırsınız lafım sana değil ama bu toplumda böyleleri çok var...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.