Şimdi Ara

ASUS - Rampage IV Extreme Kullanıcıları Klübü

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.378
Cevap
15
Favori
56.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ASUS - Rampage IV Extreme Kullanıcıları Klübü

Arkadaşlar 10 Mart 2012 tarihinden itibaren bende artık bir Asus - Rampage IV Extreme kullanıcısyım.

Öncelikler bu konuyu açma amacım bu kartı kullanan arkadaşların anakart ile ilgili bazı sorunları olması, yeni şeyler öğrenmek istemesi bizlerinde bildiğimiz kadarıyla bu arkadaşlara yardımcı olabilmemiz aynı zamanda yardımcı olurken kendimizi geliştirmemizdir.

Kart hakkında her türlü bilgi, soru vs. isteklerinizi lütfen buradan belirtiniz arkadaşlar, ben ve yardımcı olmak isteyen tüm arkadaşların yardım edeceğine eminim.

Zamanla resimlerimle, kasa içi görüntülerimle, sizlerin de resimlerinle konumuz renklenecektir inşallah.

Kendi yorumuma gelirsek, Asus Rampage III Formula'dan bu karta geçtim Formula'da müthiş bir karttı fakat bu apayrı bir kart benim için en büyük değişikliği overclock ayarlarının kendinde yani biosda kayıtlı olması buradan otomatik yapabilmemiz ve biosun çok kullanışlı olması gerçekten beni mest eden özellikler arasındaydı. 64 Gb ve 2400 Mhz desteği vermesi 4 Yollu SLI desteklemesi ne kadar kullanamasak da :) gerçekten müthiş bir kart.

Republic OF Gamers (ROG) Resmi Sitesi : Republic OF Gamers
    Republic OF Gamers Türkiye (ROG) Facebook Sayfası : ROG Türkiye
    Bilgisayarınız için ROG Teması : ROG Tema
    Republic OF Gamers Ozel Wallpaperler : ROG Wallpaper

Gelelim Kısaca Kartımızın Teknik Özelliklerine:

Soket Tipi: x79 LGA 2011
    İşlemci Tipi: Intel Core i7 (LGA2011 Serisi)
    Intel Turbo Boost Teknolojisi
    Ram: 8x240 pin - Maksimum 64 Gb - Quad Channel
    PCI Express 3.0 x16 : 4 Kırmızı - 1 Siyah olmak üzere 5 adet. (Sırasıyla 16x 8x 8x 16x 8x)
    SATA : 4xSata 3Gb/s (Siyah) - 4xSata 6Gb/s (Kırmızı)
    Ses: Realtek ALC898 / 8 Channel
    Bluetooth : Bluetooth v2.1 + EDR
    8xUSB 2.0 - 4xUSB 3.0 - Arka Panel
    4xUSB 2.0 - 4xUSB 3.0 - Onboard

İmzamız:

[center][image]https://store.donanimhaber.com/18/3b/56/183b5613b66072085626ad012e1d09b4.png[/image] 
    [b][size=2][link=http://forum.donanimhaber.com/m_59002171/mpage_1/f_/key_//tm.htm#59002171]ASUS - Rampage IV Extreme Kullanıcıları Kulübü[/link][/size][/b]
    [/center]

ASUS - Rampage IV Extreme kullanan arkadaşlar masaüstünden alınan Cpu-Z görüntüsünü yollayarak konumuzda kullanıcılar kısmına adını ekletebilirler.

ASUS - RAMPAGE IV EXTREME KULLANICILARI:

2 - Aydindril
    3 - Bladedancer
    4 - spinalsurgeon
    5 - yoda19
    6 - eee_eee
    7 - 4Snake
    8 - soNNeNscheiN
    9 - exlibrisexlibris
    10 - MaGaRaS
    11 - emirözgür
    12 - maxmad
    13 - Delerıum
    14 - Gt95
    15 - people1
    16 - vdtkc
    17 - sardemir
    18 - klaanaa
    19 - koliki
    20 - djduke
    21 - NomadCRY
    22 - cenkyyy
    23 - [TR]-Lion
    24 - fbsrkc06
    25 - SuperSantorelli
    26 - dreamekrem
    27 - ysaglam
    28 - konfigürasyonborusu
    29 - IBreak4LoveI
    30 - tradbak
    31 - dawser
    32 - poten_za
    33 - mhanisback
    34 - etabek
    35 - edizfbc
    36 - xdeliruzgar
    37 - Concerve
    38 - erkankirmizi
    39 - snop02

Resimler:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Egemen|54| -- 16 Mayıs 2015; 1:34:09 >

• Rampage var dediler geldik :) Konu hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aydindril

Rampage var dediler geldik :) Konu hayırlı olsun.

Hoşgeldin dostum :))
  • burayı rog serisi kullananlar külübü yapsak 1155 kullananlar üvey evlat gibi oldu şimdi
  • ROG serisi oldumu daha geniş çaplı bir klüp olacak onun için ayrı bir konu daha açılabilir yani açadabilirim bakalım bu konumuz nasıl olacak eğer meraklı arkadaşlar çok varsa neden olmasın :)
  • bunu söylememdeki amaç rog külübü olursa bütün rog kullananlara hitap eder ilgi daha fazla olur ama sedece rampage ıv olunca rampage ıv sahiplerine yönelik olur
  • Biliyorum sadece ona yönelik açım zaten bende çünkü yeni bir kart hakkında daha detaylı konuşabiliriz diğer türlü biraz karışır ROG büyük bir seviyor onun içinde açacağım.
  • ilk üye ben olurum
  • Tamamdır onuda bugün yarın açarım zaten gerekli birşey idi.
  • Asus rampage IV extreme'i ben de aldım evde kuzu gibi yatıyor.İster şimdi ekleyin isterseniz sonra ekleyin ama her daim konunun takipcisiyim, Selamlar
  • Eklemesi sorun değil kardeşim kafamıza göre ekliyormuşuz gibi olmasın diye bir ss verirsen daha iyi olur. Neden yatıyor ayrıca işlemcimi yok ?
  • Sistem toplamayı ağırdan alıyorum da ondandır.Ivy B-E'ye kadar diger bılesenlerı toplar, işlemci ile de son noktayı koyarız.Aslında 1155 soketı toplyacaktım ama x79 daha doğru bir sistem olduğumu farkettin hele Extreme IV u görünce kararımı değiştirdim.Bu arada haf912 kasa alıp Amfibi usta da modlattırmıstim ancak bizim anakart x-atx kasaya sıgmıyor sımdı de kadayı değiştirmek lazım.Bu arada haf 912 ihtiyacı olan varsa benim kadayı verelim, sıfır ev de yatıyor.
  • Ivy bridgeler lga 2011'de çalışacak mı ?
  • Ivy B-E'ler x79 da çalışacak.Şu tık-tak olayı!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vdtkc -- 25 Mart 2012; 15:38:03 >
  • Anladım ben özelliklerine baktım 3930k lar daha iyi ama
  • Ivy B-E'ler 22nm ve Pcı 3.0'ı destekleyecek böylece uygun ekran kartları ile birlikte 3.0 deneyimi maksimum düzeye çıkacak.Malum anakart uyumlu yeni ekran kartları da uyumlu ancak mevcut işlemciler PCI 3.0'ı desteklemıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 22nm elektrik yönünden önemli bildiğim kadarıyla benim bir işime yaramaz PCI 3.0 3930k lar destek vermiyor mu ? Ne gibi fark olacak ayrıca hız ve işlemci sayısı daha az herhalde ivylerde hatırladığım kadarıyla
  • Kartınız güle güle kullanın, bir şey merak ediyorum. Eğer kart resimdeki gibiyse o güney köprüsündeki fan ses yapmıyor mu?
  • Bildiğim kadarıyla ıvy b-e'ler x-79 için üretileecek.Aynı SB de olduğu gibi maksimum performans serisi olacak.2600K-3600K ile oluşacak fark, 3930K-4930K ilede olur diye düşünüyorum.(Bu ara da 4930K seri numarasını sallıyorum, herhal de ıvy b-e de karşılığı bu olur.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yapici

Kartınız güle güle kullanın, bir şey merak ediyorum. Eğer kart resimdeki gibiyse o güney köprüsündeki fan ses yapmıyor mu?

Kartı kullanan arkadaşlar Bios'tan fan hızını ayarlayabiliyor, hatta kapatıllabiliyor, yanlışsam arkadaşlar bilgiyi duzeltsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.