Şimdi Ara

Paragrafı Hizli Okumak Isteyenlere Tavsiyeler

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
2
Favori
964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • hizli okuma kitabindan ogrendigim, bazilarinizin bildigi altin bilgiyi paylasiyorum sizinle.

gozunuzun okuma hizi konusma hizinizdan hizlidir. once bunu farkedin. gozunuzle okuyup, paragrafi icinizden tekrar etmeyin. ne dedigim tam anlasilamamis olabilir ama aciklayamiyorum. anlamayan olursa detayli aciklarim.

ayrica sinavdan once bos bi duvarin karsisina gecin ve 4 kosesine hizli hizli sirali bakislar atin yaklasik 2 3 dk kadar. goz kaslarinizi calistirir.

• Valla anlamadım hocam okumadan mı çözelim? İlginç bir taktik gibi.
  • Kitap bendede var faydasini gordunuzmu faydaliysa 15-20 gün uygulamayi dusunuyorum ise yaradimi
  • boş işler bunlar, zihniniz psikolojik ve mental açıdan hazır olmalı buda sizin gerçekten isteyip istemediğinize göre şekillenir
  • İç sesinizi yok edin. Gözünüzle bakıp okuyun içsesinizle okursanız bilimsel olarak gözün okuma hızı daha hızlı o yüzden gözünüzü kaydırarak (başka nasıl olcaksa ) içinizden tekrar etmeden okuyun.

bir başka yöntemde "......" cümlesiyle anlatılmak istenen gibi sorularda ise o cümleyi bulup paragraf uzunsa ondan öncesini ve sonrasını ufaktan okuyup cevap sıklarına yönelin

diğer olaylar sizin idrak yeteneğinize kalmış.
  • Paragrafı okumayın paragrafı yaşayın!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İçsesi olmadan nasıl okucaz? Bakmak olur o hocam
  • bu gözle okuma olayını ben de duymuştum ama uygulayamıyorum
    herhangi bi zamanda kitap okurken de mi bunu uyguluyosunuz
  • Iç sesimi tutucam diye nefesimi de ister istemez tutuyorum az önce boğulmanın ucundan kurtuldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spinazola -- 4 Ocak 2017; 23:37:5 >
  • Hocam direk kitabın adını versen? Bugün buralarda +45 anlayarak hızlı okuma diye bir kitap gormuştum hoşuma gitti onu almayı düşünüyorum aslında
  • gerçekten işe yaradı 5 dkda bitirdim . hatta soru yazıp çözecektim babam zor tuttu yapma oğlum dedi tamam dedim. sınavda bunu uygulamayı düşünmüyorum çünkü gözetmen tutmak zorunda kalacak gözetmen tutarsa kameraya yansıyacak kameraya yansıyınca sınav geçersiz olacak. en iyisi kendi bildiğimi okumak emeğine sağlık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheOrder11 -- 4 Ocak 2017; 23:44:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HukukcuArkadas

İçsesi olmadan nasıl okucaz? Bakmak olur o hocam

Bakmak olmuyor işte sadece içindeki o sesi agzına tıpa takıyosun gözlerinle kaydırarak okuyosun.Daha çok psikolojik bir olay olduğundan açıklamasıda güç.
  • Odanın dört köşesine bakmak yerine YOutobe den göz egzersizlerini açar izlerim.yapıyorudum bir ara şimdi yapmıyorum.yararı olur fazla oynamayın o işlerle aman diyim gözünüzü bozarsınız
  • +45anlayarak hızlı okuma kitabını okudunuz mu hocama?
  • Sanirm icten okumayi dn iyi ben yapiyorum istemesemde icimden okuyorum hic abartmiyorum max 25 dakikada bitiyor türkçe fazla paragraf daha cok işime geliyor resmen
  • kitabın tam adı ne
  • UP
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.