Şimdi Ara

Örnekleme ile tanık gösterme arasındaki farklar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
59.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çok karıştırıyorum , özellikle paragraf sorularında . Bilgisi olan bizi de bilgilendirirse sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• örneklemede adı üstünde

mesela Özdemir Asaf ünlü bir şairimizdir

tanık göstermede:Özdemir Asafın da dediği gibi ''Doğdu,sevinçten ağladılar.Öldü,acıdan ağladılar..O,bu arada yaşadı,hiç düşünmediler.''

dersen bu tanık gösterme olur

edit:tanık göstermede kullanılacak kişi bir konuda bilgisi olan bir kişi olmalı.sokaktaki bakkalın söylediği sözü cümle için kullanıp adını söylerse o tanık gösterme olmaz

tanık gösterme bir düşünceyi savunmak ,anlatılanı güçlendirmek için yapılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi itrysohard -- 22 Ağustos 2013; 16:03:14 >
  • teşekürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harunyasr -- 22 Ağustos 2013; 16:18:11 >
  • tanık göstermeyi ben şöyle aklıma tutmuştum,tanık hani mahkemede olur ya kanıtlanması kolay ve sözü direk kopyala yapıştır yapılmıştır.Örnek gösterme ise herkesin verebileceği örneklerdir.yukarda arkadaş örneği vermiş zaten
  • harunyasr kullanıcısına yanıt
    orneklemede mesala der bır konuyu acıklar . tanık gosterme cok kolaydır ılk once konu hakkında bılgısı olan bırısını sunar ve onun lafını genelde parantez ıcınde okuyucuya sunar cok buyuk fark yok arasında ama tanık gosterme de konuyla alakalı kısı ve sozunun bulunması gerekır ve kolay bulunur anlasılır paragraftan.
  • Teşekkürler
  • Hatta dostum paragrafta tırnak içinde bir söz görürsen direk okumadan tanık göstermeyi işaretle geç.rahat ol ce sınav esnasında edindiğin bu kısa yollara güven!

• Eyw kardşm

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.