Şimdi Ara

panasonic sa ht 870 ses sistemini pc ye nasıl bağlarım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
4.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • panasonic sa ht 870 ses sistemini pc ye nasıl bağlarım
    Arkadaşlar böyle bir ses sistemi var elimde dvd player ı yok. Bu subwoofer ve kolonları direk pc ye bağlamak istiyorum ama subwoofer üzerinde değişik bir ses girişi var ve daha önce gördüğüm hiçbir şeye benzemiyor. Galiba o giriş kablo ile örnek resimdeki gibi dvd ye giriyor, ordan subwoofera ses geliyor . Şimdi ben bu girişin adını bilmiyorum adını bilen var mı? Bu subwoofer dvd olmadan nasıl pc ye bağlanır? Bu girişin adaptörü var mıdır dvd olmadan bu active subwoofer lı sistem kullanılır mı?
    Yardımınız için peşinen teşekkür ederim.
    panasonic sa ht 870 ses sistemini pc ye nasıl bağlarım

bu da bir çözüm bulamazssam alacağım 2. el dvd nin arka kısmıpanasonic sa ht 870 ses sistemini pc ye nasıl bağlarımpanasonic sa ht 870 ses sistemini pc ye nasıl bağlarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HG_FOTO -- 28 Ocak 2017; 14:11:15 >

• Hocam enteresanmış gerçekten, bilen arkadaşlar çıkacaktır mutlaka..
  • Koray Bey, mutlaka anlayan birileri çıkacaktır. Bir çözüm gelmezse bu sistemin dvd playerını ikinci elden bulup almak suretiyle önce o dvd ye sesi bir şekilde yollayıp ordan subwoofer a gitmesini sağlamayı düşünüyorum. Bu çözüm o üzerinde A yazan ve galiba panasonic e has olan çıkış yüzünden asla kullanılmayacak bir panasonic dvd almamı gerektirecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HG_FOTO -- 28 Ocak 2017; 14:13:58 >
  • anladığım kadarıyla o dvd player aynı zamanda sistemin kontrolcüsü.yani player olmadan bir işinize yaramaz.zaten kendi arabirimini yapmış adam başka birşeyle kullanma diye.dvdplayeri bulabilirsen optical in ile ses girişi alabilirsin gibi geliyor bunun için de optik çıkışlı bir ses kartı gerekecek.anakartında varsa olur.bence hiç uğraşma 5.1 çözümler var 100-150 liradan başlıyor on bin liralara çıkıyor seç bir tanesini kullan.ama illa bu olacak diyorsan dediğim gibi dvdp layerini bulmalısın.resimde verdiğin player ses sistemi ile uyumlu mu kullanılabilir mi öncelikle buna emin ol.
  • Acaba aktif subwoofer in o çıkışını elektronikçi daha normal bişey yapamaz mi
  • ona uygun soket bulması ve hangi giriş aktif subwooferın hangi kanalına denk geliyor tek tek bulup ona göre giriş için uç yapması lazım.bunu becerebilirse belki olabilir.bence uğraşmaya değmez elektronikçiniz tanıdık değilse ve hatır için yapmayacaksa.astarı yüzünden pahalıya gelebilir çünkü.
  • Model gözüme çarptı bir yerden tanıdık geliyor ama nerden dedim sonra bir baktım aa benim eski sistem belki inanmasınız ama bir tuhaf oldum beni resmen maziye götürdü... bu set varya gerçekten çok ama çok kaliteliydi sesi o kadar net detaylı temiz verirdiki anlatamam subu bunun iki hopludur derinden çok güzel eşlik eder ve güçlüdür pany nin o zamanlar böyle güzel sistemleri vardı adamlar bu sette resmen hazır sistemde bir kalite gösterisi yapmışlardı kumandasından tutunda amfisi hopları gerçekten kaliteli malzemelerdi şimdikiler gibi ucuz plastik ucuz malzeme değildi sesi zaten şimdiki hazır sistemlerin bile çok önünde diyebilirim ama arkadaşınkinde sanırım playeri sökülmüş yada bozuk çünkü bu cihada dvd player var... artık böyle kaliteli hazır sistem yapmıyorlar şimdikiler de bir dünya özellik bağlantı vs var ama kalite performas yok vaybe hey gidi günler.

• Bunu dvd olmadan çalıştırma şansımız olsabgüzel olurdu pc ye bağlayacağım çünkü.
  • Subwoofer ünitesinin pin giriş bağlantıları bulunursa, sistem çözülecek ama ne mümkün...

İki adet önemli uç vardır,, birisi sistemi aktif edecek sinyal ucu,, diğeri varsa eğer mute ucu.

Pc powersuply tek başına çalımaz,,, çalışması için anakart pinine giren yeşil kablo ile, herhangibir siyah kablo birleşirse, power tek başına çalışır.. bunuda tek başına çalıştırmak lazım,, geriye sinyal uçlarını bulmak kalır ve oda çorap söküğü gibi kolay.

A) yollar takip edilip mantık yürütülecek,
    B) sistemin servis manuali bulunup, takip edilecek,
    C) bunu severek yapacak elektronikçi lazım, yoksa uraşacak kişi servis manuel olmadan beyin patlatması gerek.
    D) Sorun çözülür umarım ...
  • O bağlantı kablosu kendine münhasır bir özel kablodur amfi DVD palayer olsa dahi bu kablo olmasın sistem yine çalışmaz dı onun içine illaki sistem kullanılmak isteniyor ise ikinci elden playeri bulunması gerekiyor
  • e148000 AWM STYLE 20276 30V Kablonun ismi bu. Dönüştürücü epey aradım internette ama yok....
  • Bende de tüm sistem var ancak ara kablo yok, hala duruyorsa ve çalıştıramadıysan kabloyu alabilirimpanasonic sa ht 870 ses sistemini pc ye nasıl bağlarımpanasonic sa ht 870 ses sistemini pc ye nasıl bağlarım

• Bende panasonic dvd li ses sistemi var iki parça biri dvd player diğeri ses sistemi bu soketten var her iki parçada dvd ve ses sistemini bir birine bağlayan serİt şeklinde kablo ile haberlesiyor
    Tv ye bağlı güzel sesi var ama kumandası olmadığı için gelişmiş ses özelliklerini kullanamıyorum
  • deksuri kullanıcısına yanıt
    Bende kumanda da var, sadece ara kablo yok. Denemem için gönderebilirmisin.
    Nadir Çam
    5325731323
  • Mail hesabıma bildirim gelince farkettim mesajı uzun süredir foruma girmiyorum, cihazı aktif kullanıyorum söz konusu kabloyu çıkarınca cihaz çalışmıyor sanırım eksik algılıyor işinin görülmesini isterdim ama maalesef kullandığım için göndermem zor kusura bakmayın,
    Bu sistem çok iyidir benim yıllar önce kullandım sitemim :) ses kalitesi çok iyidir şimdiki bir çok hazır sistemi halen ses kalitesi olarak döver diyebilirim.
  • yuxeses kullanıcısına yanıt
    TV'ye baglamaknicin letgodan Panasonic müzik seti almıştım cd kapağı açılmıyordu içinde cd,ler vardı uğraştım söktum cd,leri çıkardım (5cdli sistem)
    Ama geri topladigimda Flex kablolardan birinin sokete giren uç kısmı bozulmuş görevini yapmıyordu birde ben uğraştım toptan gitti kullanılamaz hale geldi
    Sonra yine TV,ye bağlayabileceğim başka cihaz baktım Panasonic sl,dt100 e denk geldim dvdli yanında sadece küçük 3 adet hoparlörü vardı diğer müzik setinin hoparlorlerinide bağladım muhteşem sesi var
    Eski sistemlerde ses kalitesine çok önem verilirdi şimdi ise görürüm ve yan özellikler.
  • yuxeses kullanıcısına yanıt
    2000, öncesi elektronikleri özellikle Sony aiwa bilimum kiminin antika tarihi eser dediği walkman radyo ne bulursam aliyorum, tasarımı foksiyonlarinda ruh var ve bana çok güzel geliyorlar şimdi nerede o tasarım ve kalite
    Örneğin Sony sw 55 radyosu eşsiz okadar yıl sonra bile üstüne tasarım ve kalitesine yaklaşan başka marka model yok benimde hobim bu, insan yıllanınca böyle oluyor işte yeğen :)
  • selam 05355483344 beni ara nasıl bağlandığını tarif ed

eyim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.