Şimdi Ara

Samsung HT-E6750W 7.1 ses sistemi aldım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
7
Favori
29.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Film seyretme keyfini bir adım daha öteye taşımak amacıyla yaklaşık 3-4 aydır kendime ev sinema ses sistemi bakıyordum. İlk önce HT-D6750W modeliyle ilgilendim fakat, 2 sonra yeni modellerin pazara gireceğini öğrendiğimde bu ürünü satın almaktan vazgeçtim. Bu arada sabırsızlıktan belki 3 defa HT-D6750W almak için mağazaya gittim. Her seferinde yeni model alma isteğiyle evin yolunu tuttum.

Bana haber vermesi için iletişim bilgilerimi bıraktığım bir Samsung mağazasından bugün HT-E6750W 'nin stoklara girdiğini öğrendiğim gibi mağazaya gidip, ürünü satın aldım. Kutu beklediğimden hem çok daha büyük hem de ağır çıktı. Zor bela eve getirebildim. Yaklaşık 45dk 'lık uğraş sonucunda ürünü kendim kurdum çünkü servisi beklemeye sabrım yetmedi.

HT-E6750W 'yi malesef HT-D6750W ile karşılaştıracak kadar deneyim sahibi değilim fakat, amatör bir ev-sinema izleyicisi olarak beklentilerimi kesinlikle karşıladı. Sisteminin toplam ses çıkış gücü 1330W ve beraberinde gelen blu-ray cihazı her türlü formatı oynatabiliyor. Özellikle Blu-ray rip 1080p kalitesinde Game Of Thrones izlemek ve o hiç duyamadığımız arka plan seslerini duymak müthiş keyifli.

Aşağıda sisteme ait 1-2 fotoğraf ekliyorum. Ürünle ilgili sorularınıza elimden geldiğince cevap vermeye çalışacağım.

• Merhaba nasil memnun musunuz ev sinema sisteminden? Yorum yapabilirmisiniz detayli.
  • Merhaba,

Ses sisteminden çok memnunum, özellikle Bluray ISO player aldıktan sonra memnuniyetim katlandı diyebiliriz. Ses gücü, ses kalitesi birçok kişiyi tatmin edecek düzeydedir. En önemlisi gelişmiş menüleriyle Samsung televizyonla 1-1 uyumlu. Ses düzeyi anlamında henüz ''20'' değerini geçemedim bunun üzerinde evin camları titriyor.

Ses sistemiyle televizyon arasındaki bir diğer güzel nokta ARC özelliği. Bu özellik sayesinde televizyon ile ses sistemi arasında ekstradan fiber kablo bağlamanıza gerek olmuyor. Örnek elinizde ses sistemine 4-5 tane HDMI bağlantı yapılacak cihaz varsa buların sadece 2 tanesini ses sistemine bağlayabiliyorsunuz (ses sisteminde 2 adet HDMI input mevcut). Diğerlerini televizyona bağlayıp fiber kabloyla ses sistemine taşımanız lazım. Bunun yerine ARC özelliğini aktif ederek yine HDMI üzerinden fiber kabloya ihtiyaç duymadan televizyondan ses sistemine, ses geri beslemesi yapılabiliyor. Bildiğiniz gibi zaten fiber optik kablo 7.1 ses özelliğini desteklemiyor, HDMI olması gerekli.

Ses sistemine dışarıdan HDMI 1.4a kabloyla bağladığım 3D Bluray ISO oynatıcıyı üerinde bütün ses ayarlarını pass-through modunda kullanıyorum yani her türlü DD, DD Plus, Dolby True HD, Dolby Prologic I-II, DTS, DTS HD vs her türlü ses kodeğini E6750W üzerinde çözdürüyorum. Özellikle 7.1 destekli filmlerde (MI: Ghost Protocol, Transformers 3 vs) eviniz sinemadan farksız oluyor (komşuları hesaba katmazsak).

Evinizde kendinize ait 7.1 destekli bir sinema ortamı oluşturmak istiyorsanız E6750W çok güzel bir tercih olabilir. Fiyat olarak rakiplerine oranla biraz tuzlu fakat yıllarca kullancağınızı hesapladığınızda bana kalırsa ödediğiniz parayı hakediyor. Detaylı bilgi için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.

http://www.samsung.com/uk/consumer/tv-audio-video/home-entertainment/blu-ray-home-entertainment-system/HT-E6750W/XU-features

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TorwaK -- 2 Haziran 2012; 16:24:06 >

• Merhabalar,
    Hoparlörlerin iç kısımları koruma altında değil gibi görünüyor. Parmakla ya da temizlik sırasında dış darbelerde içe çökme olur mu? Malum evde iki küçük haylaz var. İlginiz ve paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aligul_kok

Merhabalar,
    Hoparlörlerin iç kısımları koruma altında değil gibi görünüyor. Parmakla ya da temizlik sırasında dış darbelerde içe çökme olur mu? Malum evde iki küçük haylaz var. İlginiz ve paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Merhaba,

Sadece 3 'ncu sırada tiz sesi veren hoparlörde çökme tehlikesi olabilir. Onun dışındaki hoparlörler sert plastikten üretilmiş.
  • TorwaK : hayırlı uğurlu olsun..harika bir ses sistemi düzmüşsün..ev inliyordur..1300 çıkış şahane ötesidir..Hdm çıkış olması bu ürünle 1-1 olduğunun kanıtı..Fiyat olarak çok iddialı bir ürün ama hakkını veriyor..SAMSUNG HT-E4550 ürünü hakkında neler düşünüyorsunuz?Çıkış gücü 1000 ama fiyatı yarı yarıya neredeyse..Bende yakın zamanda alacağımda..Fikirleriniz varsa sevinirim.. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevdasokaqi
    TorwaK : hayırlı uğurlu olsun..harika bir ses sistemi düzmüşsün..ev inliyordur..1300 çıkış şahane ötesidir..Hdm çıkış olması bu ürünle 1-1 olduğunun kanıtı..Fiyat olarak çok iddialı bir ürün ama hakkını veriyor..SAMSUNG HT-E4550 ürünü hakkında neler düşünüyorsunuz?Çıkış gücü 1000 ama fiyatı yarı yarıya neredeyse..Bende yakın zamanda alacağımda..Fikirleriniz varsa sevinirim.. :)

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Açıkçası evi inletmekten ziyade sesi kaliteli ve orkestrada çalan kemanı, viyolenseli ayrı ayrı olarak duyabilmek müthiş keyifli. Normalde bu sesleri basit hoparlörler de duyamıyorsunuz arada kaynayıp gidiyor.

HT-E6750W üzerinde 2 adet HDMI input yuvası mevcut. Bunların birine Bluray ISO player (1.4a) ve HD digital yayın kablosunu (1.4a) bağlıyorum. Ses sisteminden çıkan HDMI output 'u televizyonun HDMI In (ARC) portuna (yine 1.4a HDMI kabloyla) giriyorum. Böylece televizyona bağladığım ekstra HDMI cihazlar için ekstradan fiber optik kablo kullanmaya gerek olmuyor.

HT-E4550 5.1 ses sistemide çok güzel bir cihaz, biliyorsunuz bu cihazda E serisi olması nedeniyle piyasaya daha yeni girdi. Netten özelliklerini inceledim her türlü sesi (DD, DTS, Dolby Tru HD, DTS HD vs.) çözebiliyor ki bu bana kalırsa en önemli özellik. HDMI in olmaması tabi bir eksik fakat ARC destekli bir televizyonunu varsa bu eksikliğide o sekilde kapatabilirsiniz. 1000W ses gücü gayet yeterli belki %50 'sini bile kullanmayacaksınız. Karşılaştırmak için aşağıdaki linklere bakabilirsiniz.

http://www.samsung.com/uk/consumer/tv-audio-video/home-entertainment/blu-ray-home-entertainment-system/HT-E4550/XU-spec
    http://www.samsung.com/ae/consumer/tv-audio-video/home-theatre/home-theatre-system/HT-E6750W/ZN-spec

Bu resmi 3D Blu-ray ISO Avatar filmini oynatıp, gözlükleri kameranın önüne alarak çektim.

• Merhaba Arkadaşım,
    Fotoğraflar ve bilgilendirme süper.
    Cihazın arkasında gördüğüm wireless dongle cihazla birlikte mi geliyor yoksa siz kendiniz mi temin ettiniz?
    Kaç adet usb girişi var ve bu usb girişlerinden NTFS formatlı disklerdeki içerikleri oynatabiliyor musunuz?
    Usb portlarda en fazla kaç gb lık disk denediniz? 3 tb lık haricileri görür mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aligul_kok -- 3 Haziran 2012; 18:54:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aligul_kok

Merhaba Arkadaşım,
    Fotoğraflar ve bilgilendirme süper.
    Cihazın arkasında gördüğüm wireless dongle cihazla birlikte mi geliyor yoksa siz kendiniz mi temin ettiniz?
    Kaç adet usb girişi var ve bu usb girişlerinden NTFS formatlı disklerdeki içerikleri oynatabiliyor musunuz?
    Usb portlarda en fazla kaç gb lık disk denediniz? 3 tb lık haricileri görür mü?

Merhaba,

Wireless dongle cihazla birlikte geliyor. Arka hoparlörleri kablosuz olarak çalıştırmak için kullanılıyor.
    Cihaz üzerinde 1 adet USB 2.0 girişi bulunmakta. NTFS formatlı diskleri okuyabiliyor.
    En fazla 3.0TB 'lık USB Disk denenim sorunsuz çalıştırdı.
  • Afedersiniz bluray Iso playera neden ihtiyac duydunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhan7575

Afedersiniz bluray Iso playera neden ihtiyac duydunuz?

Blu-ray ISO dosyalarını oynatmak için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TorwaK

quote:

Orijinalden alıntı: ayhan7575

Afedersiniz bluray Iso playera neden ihtiyac duydunuz?

Blu-ray ISO dosyalarını oynatmak için.

Selam hocam,

Bugün ben de bu aleti satın aldım. Geç saatlerde gelip kurdular, ancak çok fazla bişey anlatamadan gitti adam...

Fakat sanırım bağlantılarda bir sorun var. Yardımcı olabilirsen sevinirim.

Dijitrk hdmi kablosunu tv'ye bağladı, tek optik çıkışını da dijitürk'ten bd player'a yaptı, 1.4 hdmi kabloyu da tv'den bd player'a bağladı..
    Ancak sanırım benim tvde ARC özelliği yok (samsung lcd tv 32C650)... TV'nin media player'inden oynattığım filmlerden ses alamıyorum

Sence bu konuda ne yapmalıyım.?

Bir de, bdplayer'in özellikleri arasında wireless ile bilgisayara bağlanabilmek gibi bir şey var.
    Bunu yapabilmek için, bilgisayar'a DLNA destekli bir program mı kurmak gerekiyor?

Yardımcı olabilirsen sevinirim, şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: oak1969
    Selam hocam,

Bugün ben de bu aleti satın aldım. Geç saatlerde gelip kurdular, ancak çok fazla bişey anlatamadan gitti adam...

Dijitrk hdmi kablosunu tv'ye bağladı, tek optik çıkışını da dijitürk'ten bd player'a yaptı, 1.4 hdmi kabloyu da tv'den bd player'a bağladı..
    Ancak sanırım benim tvde ARC özelliği yok (samsung lcd tv 32C650)... TV'nin media player'inden oynattığım filmlerden ses alamıyorum

Bir de, bdplayer'in özellikleri arasında wireless ile bilgisayara bağlanabilmek gibi bir şey var.
    Bunu yapabilmek için, bilgisayar'a DLNA destekli bir program mı kurmak gerekiyor?

Öncelikle yeni ses sisteminiz hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Çok memnun kalacaksınız...

Digitürk 'un HDMI kablosunu HD-E6750W 'nin HDMI girişlerinden bir tanesine bağlayın. Daha sonra HD-E6750W 'nin üzerindeki tek çıkışı televizyonun HDMI girişine bağlayın.

Eğer televizyonunuz ARC özelliğini desteklemiyorsa fiber optik kablo kullanmak zorundasınız. Bu kablo televizyondan çıkıp yine HD-E6750W 'e üzerindeki fiber portuna girmeli. Daha sonra HD-E6750W 'nin kumandasından EV tuşuna basıp Özellikler bölümünden (ben İngilizce kullanıyorum preferences) bölümünden DITITAL IN seçeneğini seçmelisiniz. Böylece cihaz DIGITAL IN moduna geçecektir, zaten cihazın mavi ışıklı ekranında kısaltmayla DI IN yazar.

Bilgisayarınıza Samsung 'u DLNA yazılımını kurarsanız kablosuz olarak bilgisayarınızın diskinde bulunan film, müzik ve resimlere ses sisteminin menüsü üzerinden erişebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: TorwaK

quote:

Selam hocam,

Öncelikle yeni ses sisteminiz hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Çok memnun kalacaksınız...

Digitürk 'un HDMI kablosunu HD-E6750W 'nin HDMI girişlerinden bir tanesine bağlayın. Daha sonra HD-E6750W 'nin üzerindeki tek çıkışı televizyonun HDMI girişine bağlayın.

Eğer televizyonunuz ARC özelliğini desteklemiyorsa fiber optik kablo kullanmak zorundasınız. Bu kablo televizyondan çıkıp yine HD-E6750W 'e üzerindeki fiber portuna girmeli. Daha sonra HD-E6750W 'nin kumandasından EV tuşuna basıp Özellikler bölümünden (ben İngilizce kullanıyorum preferences) bölümünden DITITAL IN seçeneğini seçmelisiniz. Böylece cihaz DIGITAL IN moduna geçecektir, zaten cihazın mavi ışıklı ekranında kısaltmayla DI IN yazar.

Bilgisayarınıza Samsung 'u DLNA yazılımını kurarsanız kablosuz olarak bilgisayarınızın diskinde bulunan film, müzik ve resimlere ses sisteminin menüsü üzerinden erişebilirsiniz.

Çok teşekkürler hocam,

Bu arada, kurulum için gelen kişilerin ne kadar bilgisiz olduğunu söylemek istiyorum.
    Adama şunu sordum: "Bu sistem 7+1 olarak satılıyor, ama ortalıkta 5+1 kadar hopörlör var, diğer ikisi nerede?" dedim...
    O da, "5+1 hopörlör, bir BD player bir de wireless modül var, böyle olunca 7+1 oluyor" demez mi...
    Öyle deyince daha fazla da soru sormadım zaten...

Bir sorum daha olacak arkadaşım: Cihazı cep telimin bluetooth'u ile eşleştiremedim, bunun ile ilgili bir ayar var mıdır alet üzerinde? Baktım bulamdım da...

• Cihazın yazılım versiyonu 1003 olarak gözüküyordu. Ancak yeni bir versiyon çıkmış 1010.2 olarak
    En son Firmware
    (Güncelledim, herhangi bir sorun çıkmadı... İndirilen zip dosyasının içindeki image klasörünü usb diske kopyalayıp usb girişine taktım, ayarlardan yazılım güncellemede usb üzerinden olanı seçtim)

Cihazı biraz daha inceleme fırsatı buldum. Youtube yazılımı ile birçok klip izledim. Birçoğu hd olmasına rağmen hiç takılma olmadı, görüntü ve ses de süper.

Şimdiye kadar tek canımı sıkan nokta oldu. O da aletin DTS özellikli wav dosyalarını çalmaması. Hayret verici bir olay... Bu şekilde büyük bir arşivim vardı. Bir heves ettim, ancak kursağımda kaldı... :-(
    Umarım ileride bir güncelleme ile bu durum düzelir.

• quote:

Çok teşekkürler hocam,

Bu arada, kurulum için gelen kişilerin ne kadar bilgisiz olduğunu söylemek istiyorum.
    Adama şunu sordum: "Bu sistem 7+1 olarak satılıyor, ama ortalıkta 5+1 kadar hopörlör var, diğer ikisi nerede?" dedim...
    O da, "5+1 hopörlör, bir BD player bir de wireless modül var, böyle olunca 7+1 oluyor" demez mi...
    Öyle deyince daha fazla da soru sormadım zaten...

Bir sorum daha olacak arkadaşım: Cihazı cep telimin bluetooth'u ile eşleştiremedim, bunun ile ilgili bir ayar var mıdır alet üzerinde? Baktım bulamdım da...

Sag ve sol ön kolonda en ustte bulunan hoparlör 7.1 seslerini veriyor. Malesef Samsung teknik servisi çoğu konuda yetersiz. Televizyon kurulumundan bildiğim için ses sistemini kendim kurdum.

Ben bluetooth kullanmadığım için sorunuza yanıt veremeyecegim. Onun yerine DLNA kullanıyorum cunku standart herseyi paylasabiliyorum.
    quote:

Cihazın yazılım versiyonu 1003 olarak gözüküyordu. Ancak yeni bir versiyon çıkmış 1010.2 olarak
    En son Firmware
    (Güncelledim, herhangi bir sorun çıkmadı... İndirilen zip dosyasının içindeki image klasörünü usb diske kopyalayıp usb girişine taktım, ayarlardan yazılım güncellemede usb üzerinden olanı seçtim)

Cihazı biraz daha inceleme fırsatı buldum. Youtube yazılımı ile birçok klip izledim. Birçoğu hd olmasına rağmen hiç takılma olmadı, görüntü ve ses de süper.

Şimdiye kadar tek canımı sıkan nokta oldu. O da aletin DTS özellikli wav dosyalarını çalmaması. Hayret verici bir olay... Bu şekilde büyük bir arşivim vardı. Bir heves ettim, ancak kursağımda kaldı... :-(
    Umarım ileride bir güncelleme ile bu durum düzelir.

Bende şuanda 1010.2 versiyonunu kullanıyorum. Upgrade işlemlerini online olarak da yapabilirsiniz, USB 'ye ihtiyac yok. Ses sistemi uzerinde 1GB 'lık flash bellek mevcut, yeni firmware 'i cihazın uzerine indirip kurulumu orada yapabilirsiniz. Müzik dinlemek için iPhone/iPod adaptörünü kullanıyorum... muhteşem ötesi fakat, WAV formatında müzik tutmadığımdan bu formatı hiç kullanmadım. Ne varsa MP3...

• wav uzantılı dts formatlı müzikler için aklıma bir çözüm geldi, evimde bir WD medya Player var. Bu formatlarda müzik dinleyeceğim zaman TV'ye bağladığım optik kablosunu WD player 'a takıp, diğer ucu da BD Player'de olacağı için sorunsuz bir biçimde müzik dinleyebilirim sanırım
  • Güzel fikir... Ses sistemi üzerinden 3D Blu-ray vs deneyebildiniz mi?
  • Birkaç Blueray rip formatlı DTS konser seyredebildim, süperdi.
    Bulabilirsem bir de Blu-ray disk film izlemek istiyorum...

Bu ürün ile ilgili benim yorumlarım:

1. Ses sistemini "kutusunu açıp ben kurarım" deyip de boşuna kendinizi yormayın, teknik eleman bile çok uğraştı, aralardan kablolar falan geçiyor.. Bi sürü sıkıntı olabilir, çok yorulursunuz, bilmeyen uğraşmasın.
    2. En sevdiğim olay youtube performansı oldu, videolar çok hızlı açılıyor, çok da kaliteli ses geliyor.
    3. Beni en çok üzen nokta DTS audio formatını çözememesi oldu. Bu kadar para verip de üstüne bir de ayrıca medya player almak hiç hoş olmadı.
    4. Allshare uygulamasını da çok ağır buldum. Network'ten, PC üzerindeki dosyalardan vazgeçtim, bağladığınız harddiski bile çok yavaş açıyor. Smarttv arayüzü çok yavaş, Facebook, kids tv, fitness, yourvideo gibi uygulamalar da çok hoş değil, ve çok da gereksiz gibi geldi bana.. Smarttv'de en beğendiğim uygulamalar: Youtube, SDN, vtuner... diğerlerini sildim
    5. Ses performansına diycek yok, gümbür gümbür inletiyor ortalığı

• quote:

3. Beni en çok üzen nokta DTS audio formatını çözememesi oldu. Bu kadar para verip de üstüne bir de ayrıca medya player almak hiç hoş olmadı.
    Yok öyle birşey... Aşağıdaki formatların hepsini sorunsuzca çözüyor. Elimdeki Bluray ISO filmlerin belki %80 'ni DTS kodekli. Bugüne kadar en ufak sıkıntım olmadı.

Dolby Digital available
    Dolby Digital Plus available
    Dolby Pro Logic II available
    Dolby True HD available
    3D Sound Plus Available
    DTS available
    DTS 96 / 24 available
    DTS HD available

http://www.samsung.com/sg/consumer/tv-audio-video/home-theatre/home-theatre-system/HT-E6750W/XS-spec

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.