Şimdi Ara

Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !.. (573. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.126
Cevap
83
Favori
413.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 571572573574575
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Arkadaşlar ekipmanlarımı satıyorum ilgilenen pm atabilir

Olympus OM-D E-M1+BATTERY GRIB+ORJ. YEDEK BATARYA FULL KUTU FATURALI SIFIR GİBİ 1265 SHUTTERDE
    OLYMPUS EP3 BEYAZ+ORJ. ŞARJ SIFIR GİBİ
    Olympus 40-150 ÖN ARKA KAPAK PARASOLEY ÇOK TEMİZ (OLYMPUS AYNALI SİSTEMLER İÇİN)
    Panasonic Leica DG Macro-Elmarit 45mm F2.8 OIS ÖN ARKA KAPAK PARASOLEY ÇOK TEMİZ
    PANASONIC LEICA D VARIO-ELMARIT 14-50mm/f2.8-3.5 ASPH OIS lens ÖN ARKA KAPAK ÇOK TEMİZ
    Panasonic 100-300mm OIS Lens ÖN ARKA KAPAK PARASOLEY ÇOK TEMİZ
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nevi şahsına münhasır

Mevcut fiyatlarla aynasız sistem artık hayal oldu. M5M2 6bin olmuş yuh Lensler seyirlik zaten. Bunu fiyatlandıran arkadaşlar bence tekrar oturup düşünmeliler.
    Haklısınız hocam. Ben gidişatı önceden farkedip ihtiyacım olan gövde ve lensi Mart ayında almıştım. Yaklaşık ₺1500 cebimde kaldı diyebilirim.

Şu anda zoom lens lazım ona da bir çözüm bulacağım. Olmadı ikinci el bakarım.
  • Arkadaşlar merhaba ,

M10 II makina aldım 12-50 ve 40-150 lens ile .

Ancak makinada uzun pozlamada lekeler mevcut . Sensör kirlenmiş malum .

Sensör temizliğini nereden yaptırabilirim ? Şuan birkaç günlüğüne Tekirdağ Çorludayım cumartesi günü İstanbula dönüyorum , İstanbulda Sancaktepedeyim .

Var mı yardımcı olabilecek birisi öneri verecek . Aldığım kişi yaptırırız sen bir yer öğren gideriz beraber dedi ancak İstanbulda kim bu işi iyi yapar acaba bir yardımcı olursanız sevinirim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cikitare -- 5 Eylül 2018; 10:25:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cikitare

Arkadaşlar merhaba ,

Sensör temizliğini nereden yaptırabilirim ? Şuan birkaç günlüğüne Tekirdağ Çorludayım cumartesi günü İstanbula dönüyorum , İstanbulda Sancaktepedeyim .

Var mı yardımcı olabilecek birisi öneri verecek . Aldığım kişi yaptırırız sen bir yer öğren gideriz beraber dedi ancak İstanbulda kim bu işi iyi yapar acaba bir yardımcı olursanız sevinirim .
    ben ankaradayım hocam ankarada olsan yardımcı olabilirdim, diyaframı en kısığa getirip beyaz kağıt yada beyez duvar çekip foto paylaşırmısın?
  • arkadaşlar m.zuiko 40-150 arıyorum aynasızlar için. uyun fiyat ve temiz ürün.
  • quote:

Arkadaşlar merhaba ,

Sirkeci de hayyam a git. Yardımcı olurlar. Ama istersen önce pompa şeklinde satılan hava üfleyen malzeme var. 10 - 15 tl fiyatı. Ondan alıp bir kendin dene ayak üstü. Bazen çok işe yarıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• cikitare kullanıcısına yanıt
    Sensör hareketli olduğu için işinin ehli birisi olmasına dikkat et. Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: garuda

ben ankaradayım hocam ankarada olsan yardımcı olabilirdim, diyaframı en kısığa getirip beyaz kağıt yada beyez duvar çekip foto paylaşırmısın?

Alıntıları Göster
    Hocam tam beyaz bir kağıt bulamadım içine çocuklar resim çizmiş buldum bir tane . Beyaz kapı vardı onu çektim birde .

Sol tarafta bayağı mevcut başka yok sanırım .

• quote:

Orijinalden alıntı: AKINLASINN

quote:

Arkadaşlar merhaba ,

Sirkeci de hayyam a git. Yardımcı olurlar. Ama istersen önce pompa şeklinde satılan hava üfleyen malzeme var. 10 - 15 tl fiyatı. Ondan alıp bir kendin dene ayak üstü. Bazen çok işe yarıyor.

Alıntıları Göster
    O pompadan var hocam aldığım kişi vermişti ama kendim deneme riskine girmedim pek .

Cumartesi dönüyorum istanbula o zaman sirkeci hayyam' a gideriz aldığım kişiyle .

Önerebileceğiniz bir mağaza var mı acaba ?

• quote:

O pompadan var hocam aldığım kişi vermişti ama kendim deneme riskine girmedim pek .

Cumartesi dönüyorum istanbula o zaman sirkeci hayyam' a gideriz aldığım kişiyle .

Makinenin ağzı aşağı gelecek şekilde ters tut. Pompanın ucunu sensöre yaklaştır ve 6-7 kez üflet. Hiç zarar vermezsin korkma. Sonrasında bak bakalım toz gitmiş mi, yer mi değiştirmiş, yoksa hala aynı nokta da duruyor mu? Aynı yerde duruyor ise hayyama gidersin. O zaman profesyonel bir yardım gerekir. Dükkan isimlerini bilmiyorum ama Hayyam da giriş katta yukarı çıkan merdivenin hemen solunda bir dükkan var. Bir de bir üst katta tam merdivenden çıkınca karşı sırada ortada ki dükkan yapıyor. İkisinden de memnun kaldım. Ben de çok lens değiştiriyorum ve pompayı aldıktan sonra daha rahat davranmaya başladım. Tozu ilk gördüğün anda pompa ile müdahale etmek güzel oluyor. Çok uzun süredir kendim hallediyorum bu işi.

• Hayırlı cumalar arkadaşlar.
    EPL-1 ve 9mm Body Cup lens ile monopod yardımıyla çektiğim video. Şehrin stresinden sıkılanlar, bunalanlar birkaç dakika arkanıza yaslanın, nefes alın. Zevkle izleyeceğinize eminim, iyi seyirler.

https://youtu.be/OStrI_IVc2U
  • fanican kullanıcısına yanıt
    Hehe, araba yerinde duruyorsa sıkıntı yok:D
    Güzel bir gezi olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fanican

Hayırlı cumalar arkadaşlar.
    EPL-1 ve 9mm Body Cup lens ile monopod yardımıyla çektiğim video. Şehrin stresinden sıkılanlar, bunalanlar birkaç dakika arkanıza yaslanın, nefes alın. Zevkle izleyeceğinize eminim, iyi seyirler.

https://youtu.be/OStrI_IVc2U
    Hoş olmuş
  • Arkadaşlar Olympus M43 gövde için Panasonic 14-45 lens tavsiye eder misiniz?
  • Konu güncelliğini mi kaybetti ne oldu?
  • quote:

quote:

Makinenin ağzı aşağı gelecek şekilde ters tut. Pompanın ucunu sensöre yaklaştır ve 6-7 kez üflet. Hiç zarar vermezsin korkma. Sonrasında bak bakalım toz gitmiş mi, yer mi değiştirmiş, yoksa hala aynı nokta da duruyor mu? Aynı yerde duruyor ise hayyama gidersin. O zaman profesyonel bir yardım gerekir. Dükkan isimlerini bilmiyorum ama Hayyam da giriş katta yukarı çıkan merdivenin hemen solunda bir dükkan var. Bir de bir üst katta tam merdivenden çıkınca karşı sırada ortada ki dükkan yapıyor. İkisinden de memnun kaldım. Ben de çok lens değiştiriyorum ve pompayı aldıktan sonra daha rahat davranmaya başladım. Tozu ilk gördüğün anda pompa ile müdahale etmek güzel oluyor. Çok uzun süredir kendim hallediyorum bu işi.

Alıntıları Göster
    Hocam Hayyam a gittik hallettik geldik .
    20 tl bir ücreti oldu aldığım kişi ödedi .

Yardımların için çok teşekkür ederim hocam .

Şimdi ayarlarını falan çözmeye çalışıyorum öğrenmeye çalışıyorum makinayı .

Elimde Olympus 12 - 50 ve 40 - 150 lens var .
    Çekim yapıyorum elimden geldiği kadar .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cikitare -- 12 Eylül 2018; 17:46:3 >

• quote:

Bu sistemin en zevkli lensi kesinlikle 45 mm f1,8 dir. Ne yap, et, gerekirse bankadan kredi çek. Bu lensi edin. Bence fiyat olarak hala en alınacak lenslerdendir.

• quote:

quote:

Bu sistemin en zevkli lensi kesinlikle 45 mm f1,8 dir. Ne yap, et, gerekirse bankadan kredi çek. Bu lensi edin. Bence fiyat olarak hala en alınacak lenslerdendir.

Alıntıları Göster
    Hocam lensi alırım zamanla da , ayarları beceremedim bir türlü .
    Dün gece çamlıcaya çıktım , gece manzara çekeyim diye . Bir türlü beceremedim güzel çekmeyi .

Önerebileceğin bir ayar var mı hocam ya da bir link falan okusam öğrensem gece çekim için .

• quote:

Hocam lensi alırım zamanla da , ayarları beceremedim bir türlü .
    Dün gece çamlıcaya çıktım , gece manzara çekeyim diye . Bir türlü beceremedim güzel çekmeyi .

Önerebileceğin bir ayar var mı hocam ya da bir link falan okusam öğrensem gece çekim için .

O beğenmediğin resmi ekle buraya mesela. Neler hatalı yada değil bir görelim.
    Onun devamında öncelikle diyafram, enstantane ve iso nedir diye oku. Bence bu işin eğitim bir kaç sadece. Onun devamında bol bol fotoğraf çekmektir.

• 
Sayfa: önceki 571572573574575
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.